Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zica za izradu kaveza

Ići dole 
+31
Marcus1
ZARKOTEKICA
IgorV
Alexandar
korbach
pedja cb
kelies
Matija95
srdjan992
Pepikg
rtomek
itan
milos0205
igorsand
mime30
ljubaribolovac
Perceval
Laza
stamil
fuz80
sasko
kasper
zucko
braneOS
jecham
vrscanin
MILAN
Santa
Bogdanik
Luckyboy
Herkules
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 28, 2010 11:55 pm

Poslao sam ti ponovo i na e-mail i na PM.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Herkules

Herkules


Broj poruka : 36
Datum upisa : 15.12.2010
Lokacija : Pozarevac

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 30, 2010 11:33 am

Zvao sam ga ,nema,,tako da sada molim sve koji imaju zicu da mi se jave...
Nazad na vrh Ići dole
Herkules

Herkules


Broj poruka : 36
Datum upisa : 15.12.2010
Lokacija : Pozarevac

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 2:57 pm

upravo sam zavrsio kavez,,tako da mogu uzivati i ja ptice u njemu...
Zica za izradu kaveza - Page 2 Novkavez1
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 4:06 pm

Bravo Herkules.
Kavez izgleda odlicno.
Planiras li to serijsku proizvodnju kaveza, posto si ranije napisao da ti treba oko 5kg zice?
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 4:31 pm

Lepo izgleda za tvoj prvi kavez, ja sam ipak da svako radi ono sto najbolje ume. Tj ima majstori koji to godinama rade i rade dobro i nije skupo! Sta ces da cuvas u ovim kavezima!
Nazad na vrh Ići dole
Herkules

Herkules


Broj poruka : 36
Datum upisa : 15.12.2010
Lokacija : Pozarevac

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 4:42 pm

Ovaj kavez sam napravio jednom prijatelju,koji ima kanarinca malino..
Nazad na vrh Ići dole
Herkules

Herkules


Broj poruka : 36
Datum upisa : 15.12.2010
Lokacija : Pozarevac

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 4:52 pm

Bogdanik,mislim da gresis,ne vidim nikakvu majstoriju u pravljenju kaveza,u zivotu radim mnogo slozenije stvari,,tako da mi ovo dodje opustanje,i igranje letvicama i zicom...pozzz..
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimePet Feb 04, 2011 5:57 pm

Pravim volijeru veliku,spoljnu, za drzanje kanarinaca uglavnom... Koju mi zicu preporucujete??? I cuo sam da treba da dupliram zicu zbog macki,sova itd.... Jel moze to dupliranje da se zaobidje tvrdjom zicom???
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimePet Feb 04, 2011 8:10 pm

Ne duplira se zica zbog toga sto je ona fizicki slaba da je napas moze pocepati i pokidati , NE . Vec kad ostavis 5 cm izmedju dva reda zica nema mogucnosti da grabljivac dohvati pticu koja spava blizu zice. Ja sam za svoju volijeru koristio rabic od 1cm. E sad mozes da koristis i sitnu pletenu zicu koja je plastificirana u zeleno , takodje moze ovaj rabic sto sam ja koristio ima i sitniji kvadratici ok 0.5 cm kroz koji ni mis ne moze da prodje . Ja sam mislio da je rabic od 1 cm kvadratica dovoljan da odbije grabljivce , ali kad su mi ptice usle u mitar i kad je bila najveca guzva u volijeri izgubio sam dve ptice tako sto sam ih na podu nasao bez noge , identicno mrtvi. Sumnjam u sovu ili buljinu koja je gurnila kandzu i dohvatila pticu koja je spavala blizu zice. Do tada nisam obracao paznju gde stavljam stajalice i gde ptice spavaju , od sad kad god vidim da ptica spaa pored zice odmah izbacujem tu stajalicu !
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 43
Lokacija : Kikinda

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimePet Feb 04, 2011 8:22 pm

Lep kavez nasao sam oglas sa slicnim kavezom covek trazi dvadesetak evra jel to puno?
Nazad na vrh Ići dole
Herkules

Herkules


Broj poruka : 36
Datum upisa : 15.12.2010
Lokacija : Pozarevac

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 12:29 am

Naravno da nije..takav kavez se radi jako puno sati...ima oko 700 rupa...
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 10:56 am

Bogdanik, hvala puno sto si mi razjasnio, to me je dugo mucilo... Znaci ako necu duplu zicu, moram da stavim onu presovanu sa kockicama od 5 mm...??? pozdrav... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Herkules

Herkules


Broj poruka : 36
Datum upisa : 15.12.2010
Lokacija : Pozarevac

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 12:36 pm

Zucko, imas takvu zicu kod nas u Pozarevcu...
Nazad na vrh Ići dole
sasko




Broj poruka : 16
Datum upisa : 13.12.2010

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 3:04 pm

zucko ::
Bogdanik, hvala puno sto si mi razjasnio, to me je dugo mucilo... Znaci ako necu duplu zicu, moram da stavim onu presovanu sa kockicama od 5 mm...??? pozdrav... Very Happy

Kako ces gledati ptice preko te mreze
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 5:04 pm

zucko, ako stavis od 1 cm moras da znas da kroz to moze da prodje mis. Doduse oni nisu nesto opasni jer jedu samo semenke sa poda da jedu , ako hoces i to da sprecis stavi sitniju. Tvoj izbor je sta ces da stavis , imas prednosti i mane. Npr rabic je izuzetno tezak da se otegne , jer desi se da je spoj slab , desava se da je kotur kriv pa i kad otegnes dobijes stomak na neku stranu. A ako uzmes pletenu u krugovima otegnuces je savrseno , a opet ona ima vece ovore od rabica. U svakom slucaju obavezno jedna strana zatvorena i na njoj stavi stajalice da ptice spavaju van domasaja grabljivica !
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 10:16 pm

Ipak cu da stavim onu sa okruglim rupama, od 1 cm, a posto imam zid nece biti problem da pokacim stajalice daleko od mreze... Veliki pozdrav za tebe Bogdanik... I jos jednom hvala!!!! cheers Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 11:32 pm

malo i ja da se umesam Smile

moji kavezi su oblozeni sestougaonom zicom sa okcima od 13mm, sto je po meni lose jer ulaze misevi . sledeci kavez kad budem pravio stavicu punktovanu cetvorougaonu zicu sa okcima od 10mm (nemoze proci mis), naravno duplu zicu na prednjoj strani sa razmakom od 3 - 5 cm.
Zucko
dupla zica se stavlja zbog grabljivica, kao sto su naveli u predhodnim postovima , ali nisu rekli zasto mora biti razmak izmedju prvog i drugog sloja. pri napadu sova provuce kandze kroz zicu (prvi sloj)i zamahivanjem krilima plasi plen kako bi ga scepala! u panici ptica leti tamo vamo, zato postoji drugi sloj zice odmaknut 3 - 5 cm od prvog da ptica nebi uletela u kandze sovi.
kod mene je stradalo nekoliko zeba sto nisam imao duplu zicu...

Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 11:57 pm

fuz80 ::
malo i ja da se umesam Smile

moji kavezi su oblozeni sestougaonom zicom sa okcima od 13mm, sto je po meni lose jer ulaze misevi . sledeci kavez kad budem pravio stavicu punktovanu cetvorougaonu zicu sa okcima od 10mm (nemoze proci mis)
Ta punktovana žica je 12mmX12mm miš protrči kroz nju Smile ,nisam video do sada 10X10,ima 6mmX6.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 12:04 am

Luckyboy ::
fuz80 ::
malo i ja da se umesam Smile

moji kavezi su oblozeni sestougaonom zicom sa okcima od 13mm, sto je po meni lose jer ulaze misevi . sledeci kavez kad budem pravio stavicu punktovanu cetvorougaonu zicu sa okcima od 10mm (nemoze proci mis)
Ta punktovana žica je 12mmX12mm miš protrči kroz nju Smile ,nisam video do sada 10X10,ima 6mmX6.
ima kod mene u firmi koristimo je kao rabirs za malterisanje
Very Happy Very Happy
merio sam lucky Smile
Nazad na vrh Ići dole
stamil

stamil


Broj poruka : 73
Datum upisa : 06.03.2010
Godina : 37
Lokacija : Niš-Srbija

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 10:42 am

Ovde u Nišu ima 10x10mm,ja sam skoro uzimao.
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 1:17 pm

Koliko sam shvatio, dupli sloj obavezno zbog sova i drugih ptica razmak 3-5 cm, preporucujete presovanu 10 x 10 (ako nadjem) zbog miseva... Kockice su mi malo ruzne na volijeri, krugovi mi mnogo lepse deluju... I jos jedno pitanje sta misevi mogu pticama da naskode???? cheers Very Happy Very Happy Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 1:30 pm

Misevi mogu da prodju kroz 10x10 mm , ja imam takvu volijeru i misevi ulaze nocu.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 1:35 pm

zucko ::
I jos jedno pitanje sta misevi mogu pticama da naskode???? cheers Very Happy Very Happy Smile
Uffffffffff,svašta su u stanju da urade,nažalost,imam velika iskustva sa njima.
2 godine sam ratovao sa njima,nadam se da sam sad to kolko-tolko rešio.
Ptice ustaju sa jaja,mladih,ne hrane svoje mlade.MIševi jedu jaja,mlade ptice u gnezdu,izazivaju stres kod ostalih odraslih ptica,destimulišu razmnožavanje.
Imam ženku šena koja kada vidi senku počinje da bude histerična,očupana je stalno....
Prenose zaraze,pokušavaju da prave svoja gnezda u ptičijim,toliko ih je bilo.
Muka mi je na sam njihov pomen Mad
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 1:47 pm

stvarno ufff.... Shocked tebe su lucky misevi ubili u pojam... hvala, ovo nisam znao, mnogo si mi pomogao ovim iskustvom, cak sam mislio da ih znemarim...Razmislicu.... Postavicu slike kada napravim, da vidite sta sam uradio... pa da ocenite.... Puno hvala svima....!!!! cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:32 pm

Kroz žicu 6mmX6mm ne mogu da prođu,kroz ostale im je put slobodan,tačno je da se ptice loše vide kroz gušću žicu,ali su bezbedne.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zica za izradu kaveza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zica za izradu kaveza   Zica za izradu kaveza - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zica za izradu kaveza
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» preporuka za izradu kaveza za velikog aleksandra
» zica za volijeru tip zice
» Pravljenje kaveza
» Cene kaveza
» Pomoc u izradi kaveza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: