Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Empty
PočaljiNaslov: Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god   Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Icon_minitimePet Dec 24, 2010 12:20 am

Pozdrav svim forumasima, nase sudije su aktivne na svim poljima, kako u drzavi Srbiji tako i u inostranstvu, evo jdne reportaze sa sudjenja u Grckoj 2010 god.

Izvestaj sa sudjenja u Grckoj medjunarodnog sudije O.M.J experta za boju Aleksandra Jovanovica, predsednika drustva za zastitu i odgoj ptica "GAJ"-Nis.

Pocetkom novembra ocenjivao sam ptice u malom mestu Corinosu na obali Egejskog mora.Corinos se nalazi na 70 - tak kilometara juznije od Soluna.Najblizi mu je grad Katerini ( 120.000 stanovnika).Kako su mi domacini najavili da ce biti izlozeno oko 300 ptica trebao je sa mnom poci i sudija za papagaje Sapoznicenko Goran.Medutim, morao je da odustane zbog bolesti.Tako da sam morao biti all raund sudija za ptice.Bilo je izlozeno 130 kanarinaca boje,35 kanarinaca stasa,30 hibrida,40 ptica faune Evrope, 60 egzota i 20 papagaja.Grci u poslednjih par godina iskljucivo nabavljaju ptice iz Belgije i Holandije a prstencice narucuju samostalno.Tako da su ptice prstenovane belgijskim prstencicima firme Coditech i nemackim proizvodjacem prstenova.Od kanarinaca boje preferiraju na crveni faktor trenutno lipokromce ,crvene i crvene mozaik.Tako, prilikom ocenjivanja susretao sa prevelikim ,tj predugackim primercima cak i do 17 centimetara.Normalno Grci su zeljni ucenja i zaista kapiraju stvari odmah.Kako su oni vec nabavili parove za novu odgajivacku sezonu iz Belgije oni su mi medjuvrermenu od kuce donosili dok sam ocenjivao, kupljene ptice i trazili su moj komentar.Ubedjivao sam ih da oni vec u ovim izlozbenim pticama imaju kvalitet i da bi trebali raditi sa njima ali oni su nestrpljivi i hoce sve odmah.Strpljenje je u pticarstvu najvaznija stvar.Kvalitet lipokrom ptica je bio vrlo dobar dok kod melaninskih ptica su ocajni.Hibrida je bilo 30 -tak. Interesantno je bilo videti hibride A.flammea x kanarinka, zatim Fringila montifringila x F.coelebs,Africki vrabac x Passer domesticus,stiglic x cajzic. Od ptica faune Evrope najinteresantni su mi bili i to u velikom broju feo vrapci, pastelni vrapci i potpuno beli.Veliki broj verduna u ahat seriji,nasa evropska cajzla pastelna i razredjeno zelena mutacija.Najzad sam video uzivo i kobaltnu A.flammeu.Kod egzota dominirale su magelan cajzle izlozeno 10 primeraka,neprikosnovene guld amadine kao i mozambik cajzle.Kod guldova osim normala opcinila me je kolekcija crnoglavih belogrudih i zute crvenoglave belogrude amadine.Ocenjivao sam i kolekciju ogrlicarki tkz, zaklanih zeba.Kod kanarinaca stasa dominiraju glosteri. Bilo je izuzetnih primeraka.Svi kanarinci stasa su bili izlozeni u njihovim karakteristicnim kavezima gde sva njihova lepota dolazi do izrazaja.Mislim da bi i sam Dusko Matosic bio prezadovoljan ovim glosterima. Klub glostera u Solunu postoji vec nekoliko godina i oni svake godine odrzavaju specijalku glostera.Od papagaja fascinirali su me veliki aleksandri koji su zaista i kod nas retki za videti.Ocenjivanje je trajalo puna dva dana. I dsok sam ja ocenjivao moja suoruga se setala i trosila novac na krpice.Kazu da su Grci u krizi.Ali oni smatraju da nisu. Kazu, mi imamo novac ali nasa vlada i administracija je previse trosila.Neka vlada resava svoje probleme. Po ponasanju ljudi i dalje stoji izreka " DUZAN SI KO GRCKA ".
Poz...

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Magelancajzla

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Severnikovrdavi

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Bastardifmontifringilax

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Izloba1

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Ocenjivanje


Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Zelentariahat

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Fifeuizlobenomkavezu

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Utiahatintenzivni

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Plaaimapeskaalinije269i

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Poljepamukaucorinosuuno



Slike i tekst za avikulturu poslao gosn Aleksandar Jovanovic


Pozdrav iz Nisa cheers
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god   Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Icon_minitimePet Dec 24, 2010 7:18 am

doktore reci mi koji je ono kanarinac na drugoj slici odozgo?

imao sam nesto slicno ali taj nije ni pevao niti se bojao coveka, jos mu je i kavez bio otvoren svo vreme koliko je bio pitom.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god   Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Icon_minitimePet Dec 24, 2010 2:05 pm

To je kanarinac stasa, severni kovrdzavi...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god   Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Icon_minitimePet Dec 24, 2010 3:38 pm

Neso sto ne angazujes malo gosn Acu da se i on prikljuci forumu, takav covek je potreban u svakom trenutku
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god   Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Icon_minitimePet Dec 24, 2010 4:03 pm

Docice i on, nemam vremena trenutno, radi nekoliko poslova odjednom, dosta je odsutan....




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god   Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Izlozba ptica Cornios -Grcka 2010 god
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Izložba ptica u Banja Luci 4.-7.11.2010.
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» 5. Izložba ptica Leskovac
» Izlozba ptica-Krusevac 01.-03. 11.2013
» Izlozba ptica Leskovac 2016

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: COM i izložbe u inostranstvu-
Skoči na: