Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Feo kanarinci

Ići dole 
+3
vrscanin
BABURA
Vasa
7 posters
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePet Dec 17, 2010 7:20 pm

Za feo mutaciju karakteristično je da je došlo do redukcije Eu crnih melanina na crtežu, a ostao je prisutan samo smeđi Feo melanin koji daje karakterističan uočljiv crtež smeđe boje. Raspored Feo melanina je crepast posebno kod smeđe, a nešto izduženiji kod crne serije. Melanin treba da je vidno prisutan na pokrovnom perju, krilima , repu,trtici i bokovima. Selekcijski cilj odgajivača je što izražajnije prisustvo smeđih melanina dovoljne gustoće i pravilnog rasporeda.
Kljun , noge i nokti su rasvetljeni i boje mesa su.
Oči su od svetlo crvene do tamno crvene boje.

Prepiska izvršena iz knjige "Standard za ocenjivanje ptica"
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePet Dec 17, 2010 7:27 pm

beli feos

Feo kanarinci 7phaeobruinwit

Feo kanarinci 101phaeowit

crveni feos

Feo kanarinci Feoscrvenimozaik2

Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 6:03 pm

zuti feos

Feo kanarinci Fe65ef1

feos crveni mozaik

Feo kanarinci Feoscrvenimozaik1

Feo kanarinci Feoscrvenimozaik

Nazad na vrh Ići dole
BABURA

BABURA


Broj poruka : 32
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 59
Lokacija : banja luka

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimeUto Okt 18, 2011 9:22 pm

vec duze vreme imam nekoliko feos zenki ,ali mi se posebno svidjaju feos crveni i feos crveni mozaikpa bih molio nekoga na forumu ,gledajuci ove slike,slabo se vidi feos crveni.svakako cu da nabavim ove.ali jos jednom molim ako neko ima koju sliku da postavi na forum.imam samo zrnke jer bastardiram sa njima i meni su jako zanimljive ptice
Nazad na vrh Ići dole
vrscanin




Broj poruka : 41
Datum upisa : 19.09.2010
Lokacija : Vrsac

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimeSub Okt 29, 2011 5:41 pm

Feo kanarinci Sdc12270 jedan od mojih feosa
Nazad na vrh Ići dole
vrscanin




Broj poruka : 41
Datum upisa : 19.09.2010
Lokacija : Vrsac

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimeSub Okt 29, 2011 5:46 pm

Feo kanarinci Sdc12256 i jos jedan
Nazad na vrh Ići dole
BABURA

BABURA


Broj poruka : 32
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 59
Lokacija : banja luka

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimeNed Okt 30, 2011 3:09 pm

vasa ako je moguce ili ako imas jos neku sliku crvenog feosa kao feos crvenog mozaika.moram ih pod hitno nabaviti.
Nazad na vrh Ići dole
vrscanin




Broj poruka : 41
Datum upisa : 19.09.2010
Lokacija : Vrsac

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimeNed Okt 30, 2011 8:51 pm

Feo kanarinci Sdc12268
Nazad na vrh Ići dole
phaeo92

phaeo92


Broj poruka : 64
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 54
Lokacija : Kruševac

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePet Mar 09, 2012 12:27 pm

Kad sam krenuo pre 3 godine da se bavim feosima, od raznih odgajivača sam čuo mišljenje da su feosi ptice koje su teške za rad, da ženke većinom ne rade (leže na jajima i hrane mlade). Moram da kažem da se gledano iz mog ugla radi o zabludi, feos je kanarinac kao i svaki drugi i ja lično nemam takve probleme na kakve sam bio upozoravan. Ženke normalno leže i hrane svoje mlade kao i bilo koje druge, ali postoje drugi problemi kada su feosi u pitanju. Feosi su ptice koje same po sebi imaju dobar oblik i veličinu, a ono čemu uvek težimo je jak melanin i dobar crtež. Problem je nastao u perju, nedovoljan broj intenzivnih ptica sa kraćim perjim i česta parenja neitenzivno x neintezivno dovela su do viška perja, prevelike operjanosti, preklopa perja (mantil) na grudima, a onda i do pojave lumpsova ...
Broj feo žutih na našim izložbama je sve veći, nadam se da će ekspnaziju doživeti i beli, a želim da što pre vidim i crvene i crvene u mozaiku!
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePet Mar 09, 2012 12:51 pm

phaeo92 ::
Kad sam krenuo pre 3 godine da se bavim feosima, od raznih odgajivača sam čuo mišljenje da su feosi ptice koje su teške za rad, da ženke većinom ne rade (leže na jajima i hrane mlade). Moram da kažem da se gledano iz mog ugla radi o zabludi, feos je kanarinac kao i svaki drugi i ja lično nemam takve probleme na kakve sam bio upozoravan. Ženke normalno leže i hrane svoje mlade kao i bilo koje druge, ali postoje drugi problemi kada su feosi u pitanju. Feosi su ptice koje same po sebi imaju dobar oblik i veličinu, a ono čemu uvek težimo je jak melanin i dobar crtež. Problem je nastao u perju, nedovoljan broj intenzivnih ptica sa kraćim perjim i česta parenja neitenzivno x neintezivno dovela su do viška perja, prevelike operjanosti, preklopa perja (mantil) na grudima, a onda i do pojave lumpsova ...
Broj feo žutih na našim izložbama je sve veći, nadam se da će ekspnaziju doživeti i beli, a želim da što pre vidim i crvene i crvene u mozaiku!

taj problem sa veličinom perija i neintenzivnošću se lako riješi sa intenzivnim smeđim pticama.
Nazad na vrh Ići dole
phaeo92

phaeo92


Broj poruka : 64
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 54
Lokacija : Kruševac

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePet Mar 09, 2012 1:33 pm

Tičar, to je poznato i meni, a verovatno i većini odgajivača, ali je problem što tih ptica u Srbiji nema ...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePet Mar 09, 2012 2:26 pm

Osnovni problem je upravo taj, nisu krivi feosi, vec odgajivaci. Nema odgajivaca feosa kao npr. nekih drugih mutacija i samim tim ovde se ne moze nabaviti ono sto se trazi da poboljsa strukturu perja kod feosa. Nabavis nesto sa strane kvalitetno ( intenzivno) i miran si 3-5 godina.

A sto se tice tvojih feosa, ja sam ih ocenjivao i znam o kojim pticama je rec i mogu ti reci da si sa tvojim pticama konkurentan na svim izlozbama na Balkanu a i sire...... Prema tome stancaj to sto imas i za sledecu sezonu u nabavku po pticu ili dve da pojacas pobednicki tim i nista ti vise ne treba.


Pozdrav iz Nisa cheers
Nazad na vrh Ići dole
phaeo92

phaeo92


Broj poruka : 64
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 54
Lokacija : Kruševac

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePet Mar 09, 2012 2:47 pm

dr.nenad86 ::
Osnovni problem je upravo taj, nisu krivi feosi, vec odgajivaci. Nema odgajivaca feosa kao npr. nekih drugih mutacija i samim tim ovde se ne moze nabaviti ono sto se trazi da poboljsa strukturu perja kod feosa. Nabavis nesto sa strane kvalitetno ( intenzivno) i miran si 3-5 godina.

A sto se tice tvojih feosa, ja sam ih ocenjivao i znam o kojim pticama je rec i mogu ti reci da si sa tvojim pticama konkurentan na svim izlozbama na Balkanu a i sire...... Prema tome stancaj to sto imas i za sledecu sezonu u nabavku po pticu ili dve da pojacas pobednicki tim i nista ti vise ne treba.


Pozdrav iz Nisa cheers
Hvala doco, a tako će i biti! Jedna ili dve intenzivne ptice i idemo dalje ...
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePon Maj 07, 2012 10:25 pm

Za phaeo92 - zanima me o kakvim je pticama riječ ?
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePon Maj 14, 2012 7:18 pm

Pokušat ću objasniti (poruke kod mene ne funkcioniraju).
Tičar je napisao:
taj problem sa veličinom perija i neintenzivnošću se lako riješi sa intenzivnim smeđim pticama.
Složio bi se u potpunosti da je dodao i NORMAL. Dakle sa smeđim-normal- intenzivnim kanarincima.
Zašto? Kod feosa je kategorija upitna, ali kod normala nije. Preporučuje se parenje nosioca-feo x feo i to iz više razloga.

dr.nenad86 ::
Osnovni problem je upravo taj, nisu krivi feosi, vec odgajivaci. Nema odgajivaca feosa kao npr. nekih drugih mutacija i samim tim ovde se ne moze nabaviti ono sto se trazi da poboljsa strukturu perja kod feosa. Nabavis nesto sa strane kvalitetno ( intenzivno) i miran si 3-5 godina.

A sto se tice tvojih feosa, ja sam ih ocenjivao i znam o kojim pticama je rec i mogu ti reci da si sa tvojim pticama konkurentan na svim izlozbama na Balkanu a i sire...... Prema tome stancaj to sto imas i za sledecu sezonu u nabavku po pticu ili dve da pojacas pobednicki tim i nista ti vise ne treba.


Pozdrav iz Nisa cheers

Dobro je kad se kupi vrhunsko jato (feosa), ali je problem zadržati i eventualno poboljšati kvalitet.

Kolega phaeo92, svi savjeti su dobri samo neki p..........u.
Na normalu sam inzistirao jer tako se može kotrolirati kategorija, struktura te gustoća perja i što bi meni bilo veoma zanimljivo a to je ubacivanje smeđeg eumelanina (moderni smeđi melanin).
Nazad na vrh Ići dole
phaeo92

phaeo92


Broj poruka : 64
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 54
Lokacija : Kruševac

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimeČet Maj 17, 2012 9:02 am

pero ::
Pokušat ću objasniti (poruke kod mene ne funkcioniraju).
Tičar je napisao:
taj problem sa veličinom perija i neintenzivnošću se lako riješi sa intenzivnim smeđim pticama.
Složio bi se u potpunosti da je dodao i NORMAL. Dakle sa smeđim-normal- intenzivnim kanarincima.
Zašto? Kod feosa je kategorija upitna, ali kod normala nije. Preporučuje se parenje nosioca-feo x feo i to iz više razloga.

dr.nenad86 ::
Osnovni problem je upravo taj, nisu krivi feosi, vec odgajivaci. Nema odgajivaca feosa kao npr. nekih drugih mutacija i samim tim ovde se ne moze nabaviti ono sto se trazi da poboljsa strukturu perja kod feosa. Nabavis nesto sa strane kvalitetno ( intenzivno) i miran si 3-5 godina.

A sto se tice tvojih feosa, ja sam ih ocenjivao i znam o kojim pticama je rec i mogu ti reci da si sa tvojim pticama konkurentan na svim izlozbama na Balkanu a i sire...... Prema tome stancaj to sto imas i za sledecu sezonu u nabavku po pticu ili dve da pojacas pobednicki tim i nista ti vise ne treba.


Pozdrav iz Nisa cheers

Dobro je kad se kupi vrhunsko jato (feosa), ali je problem zadržati i eventualno poboljšati kvalitet.

Kolega phaeo92, svi savjeti su dobri samo neki p..........u.
Na normalu sam inzistirao jer tako se može kotrolirati kategorija, struktura te gustoća perja i što bi meni bilo veoma zanimljivo a to je ubacivanje smeđeg eumelanina (moderni smeđi melanin).

Hvala na savetima!
Nazad na vrh Ići dole
vrscanin




Broj poruka : 41
Datum upisa : 19.09.2010
Lokacija : Vrsac

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePet Okt 31, 2014 1:35 am

[img:05f4]http://i61.tinypic.com/qsm7nFeo kanarinci 4q6d5tq.jpg[/img:05f4]
interesuje me vase misljenje o ovom feosu.
Nazad na vrh Ići dole
phaeo92

phaeo92


Broj poruka : 64
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 54
Lokacija : Kruševac

Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitimePet Okt 31, 2014 3:43 pm

Slab melanin, crtež zamrljan i nejasan, previše lipohroma ...
Sve u svemu, daleko od izložbenog primerka
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Feo kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Feo kanarinci   Feo kanarinci Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Feo kanarinci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: