Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rucno hranjenje papagaja

Ići dole 
+45
nemke
zaharije
goranpirot
555Neca
gaborka
Laza
žako
Kyuzo
David
makimk
Nikola24
Ivan/Rex
rado7rado
mime30
predin
vladogouldovi
fuz80
Nidzo
Matija95
saleksa99
djole74
jovana
korg
goran092
ssrki
skorkovic
turky
željac84
pedja cb
itan
Gero
salle55
anamarija77
ATOS
Dare
nebojsa
momoks
n.ekv
Slobodan Kragujevac
pticar
rade
MILAN
byrkomi
dr.nenad86
Rea
49 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 10:37 am

Nikola24 ::
Ja hocu da uzmem jednog papagaja za ljubimca i da ga ja liicno odhranim... Tako da treba da se odlucim za jednu vrstu... Mislim da pevajuci bas mora da zivi u paru? Ja bih jednog papagaja. Malog ili srednjeg, a da nije mnogo skup i glasan, a da bude odan i bas pitom... Imate predlog?

Svaka ptica mooze da se odhrani rucno ja hranim i pevajuce i sve ostalo sto mi padne saka .Pevajuci su isto dobri kao kucni ljubimci privrzeni vlasniku za koju ustvari svaka ruccno odhranjea ptica imai namenu. Koliko ce tica biti pitomai posvecena svom vlasniku zavisi i od faktora koliko mu vlasnik daje paznje i obraca paznju na njegovu potrebu .
Nazad na vrh Ići dole
Nikola24




Broj poruka : 24
Datum upisa : 21.02.2012

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 4:04 pm

A jedno pitanje, da li je tigrica glasnija od pevajuceg? Kojeg papagaja od ova dva bi mi preporucila kao ljubimca?
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 4:44 pm

Sve je stvar ukusa tigrica zna da crvrci i kresti ako treba .pevajuci peva i proizvodi meloduju zbog toga i ima naziv pevajuci papagaj .ja imam dosta ptica i moja omiljena ptica je rozela .Opet imam prijatelje koji su finansijski jaki a odluce se za ninfu . i ti treba da sednes i razmislis koju bi pticu ustvari zeleo . zelje su indiviidualne sve one imaju istu potrebu pa tako da je naj bolje da se odlucis naspram svoje zelje .
Nazad na vrh Ići dole
Nikola24




Broj poruka : 24
Datum upisa : 21.02.2012

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 11:20 pm

Uzimam tigricu za tacno 3 nedelje... To mi je zelja od pocetka... Smile Da li se zaista mogu lako pripitomiti i ako nisu rucno hranjenje? Jel su tigrice dobri, pitomi ljubimci? Pomozite mi malo... Smile
Nazad na vrh Ići dole
David




Broj poruka : 49
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 64
Lokacija : zrenjanin

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 11:40 pm

Nikola24 ::
Uzimam tigricu za tacno 3 nedelje... To mi je zelja od pocetka... Smile Da li se zaista mogu lako pripitomiti i ako nisu rucno hranjenje? Jel su tigrice dobri, pitomi ljubimci? Pomozite mi malo... Smile


Nikola uzmi ih kad su tri nedelje starosti,ulozi truda i ljubavi,bice ti ne pitom nego dosadan,tebi ce trebati zastita
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 12:19 am

Nikola24 ::
makimk, zasto mislis da kod tigrica ne bi vredelo truda? Koliko znam, togrice su super ljubimci...
Dobro ako vec tako hoces neka ti bude tigrica ja je licno bas i ne cenim mnogo slazem se sa
Reom rozela je i moj favorit za rucnu othranu (od jeftinijih
papagaja) ali izbor je tvoj
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 12:19 am

makimk ::
Nikola24 ::
makimk, zasto mislis da kod tigrica ne bi vredelo truda? Koliko znam, togrice su super ljubimci...
Dobro ako vec tako hoces neka ti bude tigrica ja je licno bas i ne cenim mnogo slazem se sa
Reom rozela je i moj favorit za rucnu othranu (od jeftinijih
papagaja) ali izbor je tvoj
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 8:33 am

Rozela je papagaj koji e naj teze pripitomi cak i rucno hranjena ptica zadrzava dozzu divljastva trazi konstantan rad i svako dnevni podsetnik da je ptica za ljubimca .Nije kao aleksandar , pevajuci , braunouhi ili neki drugi papagaj kojeg odhranite i dobili ste savrsenog ljubimca .
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 3:36 pm

makimk ::
Nikola24 ::
makimk, zasto mislis da kod tigrica ne bi vredelo truda? Koliko znam, togrice su super ljubimci...
Dobro ako vec tako hoces neka ti bude tigrica ja je licno bas i ne cenim mnogo slazem se sa
Reom rozela je i moj favorit za rucnu othranu (od jeftinijih
papagaja) ali izbor je tvoj
Rozela je lepa al' je glupa, tigrica je extra ptica od manjih ptica, nemojte da je potcenjujeta zato sto je dosta razmnozena i jeftina.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola24




Broj poruka : 24
Datum upisa : 21.02.2012

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 4:13 pm

Sad se bas dvoumim izmedju pevajuceg i tigrice... Braunouhi je dosta skuplji... Sta mi je bolje, pevajuci ili tigrica? Ne znam kako da prelomim, òba papagaja mi se cine ok...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola24




Broj poruka : 24
Datum upisa : 21.02.2012

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 4:22 pm

A pevajuci da bi bio pitom mora da se rucno odhrani ili ne mmora?
Nazad na vrh Ići dole
Kyuzo




Broj poruka : 25
Datum upisa : 08.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Srbija

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 6:30 pm

Nikola, svrha rucnog hranjenja je da ptica od "detinjstva" bude u korelaciji sa covekom. To se zove "imprinting" - verovatno si nekad cuo da mladi pacici prate ono sto prvo vide u kratkom roku nakon izlaska iz jaja, tokom inicijalnog perioda ucenja, makar to bio i covek. Pretpostavljam da je slicno i sa papagajima, pa i sa pevajucima. Ovo ti govorim cisto teoretski iz onoga sto sam citao, posto nemam prakticnih iskustava sa rucnih hranjenjem.

Drugi deo odgovora na pitanje kada ce ptica biti pitoma sam mozda malo vise kvalifikovan da dam. Verovatno se svaka vrsta uz odgovarajucu kolicinu truda moze nauciti na coveka. Licno, imao sam zebraste zebice koje nisu rucno othranjene (a koje inace ne vaze za preterano pametne, a svakako nisu u rangu sa papagajima) koje sam naucio da slecu na prst kad ih dozovem. Najkrace moguce receno, pitomost ptice je proporcionalna strpljenju, nenametljivoscu i vremenom provedenom sa njom.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola24




Broj poruka : 24
Datum upisa : 21.02.2012

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 8:08 pm

A kog bi ti uzeo za ljubimca, pevajuceg ili tigricu?
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:05 pm

Nikola24 ::
A pevajuci da bi bio pitom mora da se rucno odhrani ili ne mmora?
Pevajuci i srodne njegove vrste nemaju potrebe za rucnim hranjenjem,kad ih odvojis od roditelja svakodnevno treba da im otpevas Marseljezu, i to samo pocetne taktove, dva puta po dva minuta. Tri dana i ptica je super.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:14 pm

Nikola bas si davez naj bolje ti je procitas postove sa pocetka teme i tu ces naci vezano za svaku pticu pojedinacno dovoljno dobar opis .nikou mesto tebe nemoze doneti niti treba da odlucuje . svima onima koji su kod mene kupili ili za ovu godinu obezbedili pticu uvek naglasim da jedinka nije igracka i da ima svoj karakter . kao odgajivac i neko ko se bavi vec duzi niz godina rucnom odhranom sam naucila da mogu da hranim jednu vrstu pet ptica iz istog legla od istih roditelja i ni jedno nema isto ponasanje i iste potrebe ,
ptica moze da bude odhranjena i odnegovana naj bolje a opet da bude agrasivna prema pojedinim ljudima Kyuzo je tolepo objasnio . Onoliko koliko truda rada i strpljenja ulozis u pticu toliko ce se ptica usavrsiti .
Vecina mojih kolega naprimer rozelu smatra glupom za mene je ona inteligentna bas iz razloga gde ti daje do znanja da nemozes da se prema njoj ophodis kako zelis . daje nam do znanja da ima licnost i karakter kao i to da kada voli i prihvata vlasnika to radi srcano , Druge ptice to rade zato sto im je jednostavno vestackim putem nametnutno .
odluka treba da bude na tebi ne na bilo kome od nas . Naj bolje ti da razmislis dobro da uporedis prirodne karakteristike ptice
Pevajuci tromija
Tigrica zivlja
a oba vrlo dobra i privrzena ljubimca
tri zadnje recenice sam ti dala kao primer
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:39 pm

Nikola..... poslušaj Reu, ona ti sigurno zna, pa gotovo mogu reći sa sigurnošću, sve o rukom hranjenim papigama, jer je hranila svakakve vrste. Neke sam i sam vidjeo svojim očima. Ona je majka inače u životu, a i provjerena majka za hranjenje papagaja. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nikola24




Broj poruka : 24
Datum upisa : 21.02.2012

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:43 pm

Rea, znam da sam davez, ali jednostavno ne mogu sam da prelomim i treba mi pomoc. Mnogo si mi pomogla sa ovim, pevajuci tromija, a tigrica zivlja. Ja vise volim zivlje zivotinje... Smile Hvala vam svima.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:44 pm

A jel ti palo na pamet da rucno hranis vrapcolike papagaje? uh to je ptica za tebe bas je onako zivlja...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola24




Broj poruka : 24
Datum upisa : 21.02.2012

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:46 pm

Ne znam koji su to papagaji, sad cu malo da pogledam...
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:55 pm

A jesi razmisljao o sibirskim papagajima?
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:55 pm

Lazo ti ga baš zaje..... Vidiš da je i sav u drami.
I bolje da krene od tigrice, a onda jednog dana tko zna.....
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:56 pm

Ma ja da mu pomognem... Da mu izlistam sve vrste postojece i nepostojece da mu bude lakse... Bolje ja nego on da jos 4 dana pise o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola24




Broj poruka : 24
Datum upisa : 21.02.2012

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimePet Jun 01, 2012 12:05 am

Ljudi, da se razumemo, nema nikakve drame! Nisam debil! Pitao sam neke stvari koje me zanimaju, a nikako da dobijem odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
Kyuzo




Broj poruka : 25
Datum upisa : 08.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Srbija

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimePet Jun 01, 2012 1:15 am

Sad sam pogledao malo neke tvoje prethodne poruke. Da li si ti sa mackom, dva morska praseta i hrckom apsolutno siguran da mozes da pruzis mirno okruzenje i dovoljno vremena i jednoj ptici (a i prasicima i hrcku), a kamo li da ih razmnozavas i rucno hranis? Posto ja bas i nisam siguran u to. Imao sam sve zivotinje kao i ti, znam kakve prohteve imaju i znam da je vreme koje takvoj menazeriji treba manje vise celodnevno.

Cak i da ostavimo po strani to da macke i ptice ne idu zajednu i da prica "ali macka nece ulaziti u sobu" ne drzi vodu, ptice imaju drugacije prohteve od drugih zivotinja. A to je da im svaki dan omogucis da lete (i da pritom ne udare u ogledala, prozore ili da ne izlete napolje), da im svaki dan cistis kavez i da svaki dan cistis za njima (jer ljuska od semena i perje lete svaki dan). Da u proseku zive duze nego sve zivotinje koje imas i da je to zapravo dugorocno vezivanje.

Znam da je frustrirajuce ovo sto ti pisem, ali veruj mi, mnogo manje frustrirajuce nego nesocijalizovana depresivna ptica koja ti je dosadila jer ne znas kako da je animiras.
Nazad na vrh Ići dole
gaborka




Broj poruka : 43
Datum upisa : 16.04.2012

Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitimePet Jun 01, 2012 12:22 pm

Nikola24 ::
Ja hocu da uzmem jednog papagaja za ljubimca i da ga ja liicno odhranim... Tako da treba da se odlucim za jednu vrstu... Mislim da pevajuci bas mora da zivi u paru? Ja bih jednog papagaja. Malog ili srednjeg, a da nije mnogo skup i glasan, a da bude odan i bas pitom... Imate predlog?

Slažem se sa Kyuzom i Reom!
Dobro razmisli da li si u stanju da pruzis ptici ono sto joj je potrebno. Ako se papagaji koji se drze sami, bez para, znaju da gledaju na čoveka kao par, i ako ne daš toliko pažnje koliko joj je potrebno, doći će do velikih problema, što sa stvoje, što sa ptičine strane...
Ali ako baš želiš pticu, živahnu i pitomu, po prihvatljivoj ceni, ja ti preporučujem kozice, ali kupi par. Ne treba da ih razmnožavaš, ali kada im nisi tu ti, tu su one jedna za drugu. Normalnija i zdravija situacija Smile
A kozice zu živahne, radoznale, inteligentne, po prirodi pitome, ne moraš ih ni ručno odhraniti, samo uzmi dovoljno mlade (ali naravno već samostale), uloži truda, ljubavi i imaćeš super ljubimce.
Naravno, one znaju da naprave haos u sobu kao 5 pari nimfi Smile Ali nešto za nešto...

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rucno hranjenje papagaja
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» inkubator za ručno hranjenje
» Saveti o ručno hranjenju rozenkolisa
» Pripremanje papagaja za izlozbu
» Ko sta gaji od papagaja ?
» Uopsteno o papagajima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji-
Skoči na: