Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Volijere i letilice

Ići dole 
+64
Matija95
djuro123
cica
dragoSG
Бане
sasaznas
miticsinger
lepotica cana
Pepikg
korbach
dimitrije
marinac1
makimk
batinic
klokkende
dejan77
Ivan/Rex
Aleksandar Djuric
blueboy
žako
jecham
Igorche81
florida
border
gogagrizli
Iwan97
silwert
Milan 92
Bojan_ManUtd
dusan dragan
Marjan
Rea
mime30
skembi69
marconi
Jugoslav
Srdjan
rkomi
byrkomi
BABURA
santini
Don
mladenbp
milos0205
Bogdanik
toma
Šarengrad
Luckyboy
Vasa
Zika
BOCKA
sudimnja
dr.nenad86
papagal1
Koki-Baba
Nikolasbc
Danijel
Steva
Petar
Alexandar
Sale77-Nis
Sasha
Laza
rtomek
68 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
BABURA

BABURA


Broj poruka : 32
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 59
Lokacija : banja luka

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePet Feb 01, 2013 7:43 pm

Pepikg pticarnik ti je odlican sve lepo slozeno a i rasveta je odlina sve u svemu po mom ukusu , nek je sa srecom da bude od ove sezone puno ptica.
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 7:05 pm

ovako izgledaju moji kavezi za ptice.nisu nesto ekstra al pticama odgovaraju sve je radjeno od nekog prirucnog materijala i odonog sto se zateklo u radionici.rasveta ni je bas nesto...ugradjene su sijalice od auta i napoja ih punjac akumulatora...[img]Volijere i letilice - Page 8 Sdc13087 [/img]
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 8:32 pm

Ako je to od priručnog materijal.......onda svaka čast. To mi baš ne liči kao nešto sklepano onako od ničega.
Sve u svemu lijepo.
Nazad na vrh Ići dole
sasaznas

sasaznas


Broj poruka : 105
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 53
Lokacija : Bijeljina RS BiH

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 9:14 pm

dobro i plaanski uradjeno svaka cast
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeČet Feb 21, 2013 10:36 pm

drago mi je da vam se svidja ovaj moj rad stvarno tako.koriscen je stari laminat,iverica od rasklimanih razmontiranih vitrina,orman za garderobu stariji od mene a za letvice rastrugane su gredice od nekadasnjeg ostavista za ogrev.naravno zica,sarkice,municija za heftalicu i jos neke sitnice su kostale malo...pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeSre Feb 27, 2013 10:06 am

skoro sam uradio izolaciju jedne prostorije,sa stiroporom,i radio sam iznutra...nekoliko ljudi me uplasilo da to i nije dobro,jer stiropor sadrzi u sebi kancerogenu supstancu STIREN!dali je neko od vas tako utopljavao prostorije kod sebe?
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeSre Feb 27, 2013 2:21 pm

Vidis Bane,uvek ima ljudi koji vole da filozofiraju.Dosta ljudi u svojim kucama pored spoljne izolacije rade i unutrasnju izolaciju.
Izlepis stiropor,mrezica,2 ruke gradjevinski lepak...gletovanje...krecenje...i zid je kao nov i ne moze se prepoznati da li je stiropor,knauf,cigla ili blok.
A kada cemo o otrovnim i kancerogenim materijama........pa jel je zdravo voce i povrce prskano po 500x raznim herbicidima,da ne pricamo da nesmemo leti da promoljimo nos napolju od 10h-16h zbog jakog sunca i njegovog zracenja.
Skockaj to lepo i ne sekiraj se cheers
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePet Mar 01, 2013 8:58 am

marconi ja se bavim tim poslom vec 12 godina,i jos nisam nikome lepio iznutra stiropor pa se brinem zbog toga...cuo sam da su neki golubari imali problema bas zbog stiropora...ja sam sredio sve,lepio sam i spoljasne zidove i unutrasnje i plafon,bice kao u termosu :-) samo jos da okrecim mi je ostalo...mene interesuje jel neko od vas licno radio kod sebe izolaciju takvog tipa)))ja cu u svakom slucaju da probam jedan ili dva para da ubacim,na probu)))
Nazad na vrh Ići dole
dragoSG




Broj poruka : 41
Datum upisa : 29.09.2012
Lokacija : vukovar

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePet Mar 01, 2013 11:15 am

pozdrav svima i trebao bi mišljenje od nekoga sa sličnom situacijom. ubacio bi u volijeru 4x2x1 dvš 4 para nimfi i 3 para burkova. s obzirom da su obje vrste dosta u naravi mirne mislim da nebi trebalo biti fajta kad počme parenje al reko da pitam...
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePet Mar 01, 2013 1:16 pm

Бане ::
marconi ja se bavim tim poslom vec 12 godina,i jos nisam nikome lepio iznutra stiropor pa se brinem zbog toga...cuo sam da su neki golubari imali problema bas zbog stiropora...ja sam sredio sve,lepio sam i spoljasne zidove i unutrasnje i plafon,bice kao u termosu :-) samo jos da okrecim mi je ostalo...mene interesuje jel neko od vas licno radio kod sebe izolaciju takvog tipa)))ja cu u svakom slucaju da probam jedan ili dva para da ubacim,na probu)))

Moj komsija je uradio unutrasnju izolaciju (pored spoljne) u dnevnoj sobi jer ima 2 spoljasnja zida.U kuci mu je toplije,smanjio je ogrev a tigrici koju cuva nista ne fali..bar za sada,a ovo mu je treca godina kako je to uradio Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePon Mar 11, 2013 7:39 pm

Moja volijera

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/607/img0134dz.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
djuro123

djuro123


Broj poruka : 18
Datum upisa : 24.10.2012
Godina : 34

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePet Mar 22, 2013 9:55 pm

planiram ovih dana da pravim volijeru duzina 160 visina 190 i sirina 140 da li je to dovoljno za par tigrica posto hocu da ih razmnozavam ?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePet Mar 22, 2013 10:02 pm

To ti je dovoljno za 5 parova i vise
Nazad na vrh Ići dole
djuro123

djuro123


Broj poruka : 18
Datum upisa : 24.10.2012
Godina : 34

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePet Mar 22, 2013 10:58 pm

hvala puno
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePon Maj 13, 2013 8:27 pm

Volijere i letilice - Page 8 Dsc03210h

Dobro rešenje,

Kakvo iskustvo imaju naši uzgajivači papagaja?
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeSre Avg 14, 2013 6:01 pm

ovo je moj rodjendanski poklon od moje voljene:D cheers 

dimenzije 187x100x50

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/703/g7u7.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
makimartin




Broj poruka : 1
Datum upisa : 06.03.2011
Lokacija : Skobalj

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeSub Okt 05, 2013 8:10 pm

Moja volijera

Volijere i letilice - Page 8 26ya
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 06, 2013 11:45 pm

jako lepo
Nazad na vrh Ići dole
Alek 69




Broj poruka : 28
Datum upisa : 24.12.2013
Godina : 43
Lokacija : Nis

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeUto Jul 29, 2014 6:14 pm

Pozdrav drustvo.
Planiram da napravim letelicu-volijeru,prvenstveno za neke egzote, na potkrovlju (koje je poluzatvoreno,ne prokisnjava,ima vazduha ali ne i promaje).
Neka priblizna dimenzija bi bila oko 2m visina,isto toliko duzina,i oko 1,5 m sirina.
prednja strana mreza,zadnja zid,jedna bocna bi imala mrezu koliki je inace i prozor,a cetvrta zatvorena skroz.
Voleo bi za savet kako da resim da se od samog starta zastitim od bilo kakvih vasi,pipa i ostalog,bar za neki period.
Inace,osim zida,sve zatvorene strane bi bile najverovatnije od iverice,ili osb ploce,racunajuci i plafon.
Kako da dezinfikujem sve to,da ptice uselim u CISTO?
I sta je najbolje da stavim na pod,da ostane beton,ili mozda neki najlon,il sta vec,zbog higijene i sto lakseg ciscenja?
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Milos Matorcevic 99




Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.05.2015
Godina : 24
Lokacija : Beograd/Grocka

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePon Maj 25, 2015 6:27 pm

Imam 10 parova zeba i zeleo bi da napravim jednu volijeru.... zanima me koje bi bile idealne dimenzije i kakva gvezda da stavim unutra ? Question
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimePon Maj 25, 2015 11:55 pm

Imaš žena raznih i agresivnih i ne ,koje zebe
Nazad na vrh Ići dole
Milos Matorcevic 99




Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.05.2015
Godina : 24
Lokacija : Beograd/Grocka

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 26, 2015 3:57 pm

Australijske zebe
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 26, 2015 4:58 pm

Pa da bi imao lepe ptice i lepo razvijena znači treba prostora da lete,ja bih napraviof2m širine 1 m dužine i 1 m visine pa to negde okacis ili do poda voLijeru,2'2'1
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 26, 2015 5:00 pm

I odma još jednu za mlade ako planiras da razmnozavas i čim projedu sami prebacuj
Nazad na vrh Ići dole
Milos Matorcevic 99




Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.05.2015
Godina : 24
Lokacija : Beograd/Grocka

Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitimeSre Maj 27, 2015 6:31 pm

HVALA ja imam sestougaonu i izvode se ,ali bih ipak zeleo da napravim nesto vece.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Volijere i letilice - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Volijere i letilice   Volijere i letilice - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Volijere i letilice
Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Moje volijere
» farbanje volijere
» Moje volijere - žako
» Volijere za ugoj egzotičnih golubova

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: