Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 uloga sunceve svijetlosti i ptice

Ići dole 
+4
ljubaribolovac
Luckyboy
dragan67
pticar
8 posters
AutorPoruka
pticar

pticar


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.09.2010
Godina : 52
Lokacija : prijedor

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimePet Okt 01, 2010 11:43 pm

u prostoriji gdje trenutno drzim papagaje i ostale ptice nikad ne dopire sunceva svjetlost,to je nekakva sjeverna strana pa me interesuje taj d vitamin i ta uska povezanost sa suncem i uticaj na ptice,naime pravim i vanjsku volijeru koja ce imati i otvoreni i zatvoreni dio pa cu da rijesim taj problem sunca ali me sad brine i cinjenica da komarci (sto sam procitao ovdje)napadaju ptice i sad mi nije jasno kako da rijesim problem pa molim nekog da mi malo objasni i pomogne !
Nazad na vrh Ići dole
dragan67

dragan67


Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.09.2010
Godina : 56
Lokacija : Paracin

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeSub Okt 02, 2010 10:21 pm

ja isto cuvam kanarince u suturenu, nema neka velika sunceva svetlost i nisam imao nikakvih problema, malo neki vitamin i to je to, ali kad god sam izneo ptice napolje u volijeru po neka mi nastrada ili od macaka ili od komaraca pa sam resio da ih vise ne iznosim.ima neka tufus traka za komarce kazu da nije losa, ali ja nisam mogao da je nabavim.
Nazad na vrh Ići dole
pticar

pticar


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.09.2010
Godina : 52
Lokacija : prijedor

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 11:58 pm

procitao sam negdje na forumu da su dobre AD3 kapi i da ih pojedini odgajivaci koriste,ja sam se konsultovao sa 2 veterinara i jednim odgajivacem i ustanovili smo da su PROMOTOR kapi (ima ih u svakoj veterinarskoj) izuzetno dobre i daju se 5 dana za redom jednom mjesecno za papagaje i sitne ptice ide 12 kapi na litar vode,tako su izracunali,kosta oko 6 km,svojim ga pticama dajem,AD3 nisam pa neka neko da svoje misljenje
Nazad na vrh Ići dole
dragan67

dragan67


Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.09.2010
Godina : 56
Lokacija : Paracin

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeČet Okt 07, 2010 11:45 am

nisam nikad koristio ad3 kapi ali sam skoro cuo da ima neke sijalice koje zamenjuju suncevu svetlost koriste ih u staklenicima, dali je neko cuo za to
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeČet Okt 07, 2010 6:07 pm

pticar ::
procitao sam negdje na forumu da su dobre AD3 kapi i da ih pojedini odgajivaci koriste,ja sam se konsultovao sa 2 veterinara i jednim odgajivacem i ustanovili smo da su PROMOTOR kapi (ima ih u svakoj veterinarskoj) izuzetno dobre i daju se 5 dana za redom jednom mjesecno za papagaje i sitne ptice ide 12 kapi na litar vode,tako su izracunali,kosta oko 6 km,svojim ga pticama dajem,AD3 nisam pa neka neko da svoje misljenje
AD3(EC) vitamin koristim pred parenje ptica i u vreme zime,kada nema dovoljno sunčeve svetlosti,što se promotora tiče vrhunski kompleks vitamina i aminokiselina za jako malo novca,koristim ga vec desetak godina,identičan je sastavu nekim jako popularnim vitaminima.Odličan u vreme mitarenja i pripremi ptica za parenje,ja ga dajem pticama jednom do dva puta nedeljno,kod odvajanja mladih nekoliko dana za redom.
dragan67 ::
nisam nikad koristio ad3 kapi ali sam skoro cuo da ima neke sijalice koje zamenjuju suncevu svetlost koriste ih u staklenicima, dali je neko cuo za to
Sijalice(neonske cevi) koje menjaju sunčevu svetlost postoje,akvaristima su odavno poznate grolux i biolux,najbolje u kombinaciji ta dva svetla,jedno vreme su se mogle nabaviti klasične sijalice koje daju svetlo približno sunčevom,ali se nesećam kako se zovu,znam samo da im je staklo bilo kristalno plave boje.
Nazad na vrh Ići dole
pticar

pticar


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.09.2010
Godina : 52
Lokacija : prijedor

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeČet Okt 07, 2010 11:00 pm

kako doziras AD3 vitamin da znam kada kupim
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimePet Okt 08, 2010 4:10 pm

AD3EC vitamin koji koristim se nabavlja u veterinarskoj apoteci(nije uljani rastvor koji se najčešće nabavlja u humanoj apoteci,služi za novorodjenčad),proizvodi ga interhemija holland.
Dozira se 1ml na litar vode.
Nazad na vrh Ići dole
pticar

pticar


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.09.2010
Godina : 52
Lokacija : prijedor

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimePet Okt 08, 2010 5:37 pm

hvala na odgovorima Luckyboy,nisam ni znao da ga proizvode i za potrebe veterine,sutra pravac veterinarska,pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
ljubaribolovac

ljubaribolovac


Broj poruka : 32
Datum upisa : 26.02.2011
Godina : 55
Lokacija : BEOGRAD

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 3:05 pm

ja imam drugačiji problem pošto nameravam da gajim papagaje na terasi koja je izuzetno sunčana koliko im toplota smeta i kako ih najbolje zaštititi
Nazad na vrh Ići dole
pticar

pticar


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.09.2010
Godina : 52
Lokacija : prijedor

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 5:01 pm

Ljeto zna biti nepodnosljivo u hladovini a kamoli na "terasi koja je izuzetno suncana"pa ne znam bi li i koliko bi pomogli zastori od trske obzirom da ptice ne smiju biti direktno izlozene suncu pa ce se vjerovatno i taj beton manje grijati i manje isijavati toplotu !
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 6:51 pm

Da 12 kapi PROMOTOR-a nije malo na 1 litar vode?? Ja sam izracunao da je oko 30-tak kapi na litar. Koliko ti dajes Luckyboy?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 8:00 pm

Ja izmerim 1cm kubni(špric) i ne razmišljam dali sam redozirao ili poddozirao Smile
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeNed Feb 27, 2011 12:35 pm

Bice onda da je 12 kapi malo. I ja sam koristio spric da bi dosao do toga koliko kapi iznosi 1 ml.
Nazad na vrh Ići dole
pticar

pticar


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.09.2010
Godina : 52
Lokacija : prijedor

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeUto Jun 28, 2011 9:25 am

Receno mi je da je dovoljno 12 kapi na litar i da bi 1 ml bio prejak rastvor a inace taj veterinar ujedno i uzgaja kanarince i neke zebe.Na uputstvu pise da se koristi kod mitarenja zivine i kunica,za povecanje plodnosti i napretka rasta pilica itd a doziranje za zivinu je 1 ml a za zeceve 2 ml a za krupnu stoku 1do 2 ml na 10 kg mase i nigdje se ne spominju druge zivotinje i sad realno gledajuci nebi trebalo da se moze poistovjecivati npr.zebrasta zeba i tamo neki zec od 5 kg !
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeUto Jun 28, 2011 3:07 pm

pticar ::
Receno mi je da je dovoljno 12 kapi na litar i da bi 1 ml bio prejak rastvor a inace taj veterinar ujedno i uzgaja kanarince i neke zebe.Na uputstvu pise da se koristi kod mitarenja zivine i kunica,za povecanje plodnosti i napretka rasta pilica itd a doziranje za zivinu je 1 ml a za zeceve 2 ml a za krupnu stoku 1do 2 ml na 10 kg mase i nigdje se ne spominju druge zivotinje i sad realno gledajuci nebi trebalo da se moze poistovjecivati npr.zebrasta zeba i tamo neki zec od 5 kg !

a dali si razmišljao koliko popije zebrasta zeba u jedan dan a koliko neki zec.
Nazad na vrh Ići dole
pticar

pticar


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.09.2010
Godina : 52
Lokacija : prijedor

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeUto Jun 28, 2011 3:49 pm

Veterinar mi je rekao da je rastvor od 10 ml prejak,nisam izmislio i donosio zakljucke uporedjujuci zivotinje,na osnovu onog sto mi je rekao sam uporedio zeca i zebu a proporcionalno u odnosu na velicinu zna se ko koliko popije,cak je napisao na kutiji 12 kapi 5 dana (rekao sam mu da imam zebe,stiglice,male i srednje papagaje),"da li si razmisljao"ccc !
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeSub Okt 01, 2011 4:18 pm

Ja sam koristio PROMOTOR papagaje, je l' sme da se daje i divljim pticama i kanarincima ?? Meni se papagaji nisu kupali kad sam im davao. Daje se kao što je i neko spomenuo 5 dana za redom, tako svakog meseca, a je l' smeju ptice da se kupaju u toj vodi ???



Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
pticar

pticar


Broj poruka : 39
Datum upisa : 16.09.2010
Godina : 52
Lokacija : prijedor

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeSub Okt 01, 2011 5:29 pm

Smije da se daje i divljim pticama a sto se tice kupanja nema nikakve veze i ne moze naskoditi mada su u kod mene papagaji izbjegavali a.zebe ne,vjerovatno zbog mirisa !
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeSub Okt 01, 2011 7:06 pm

Ok, hvala, pa da verovatno je zbog toga, primetio sam da ima odvratan miris.



Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeSub Okt 01, 2011 7:56 pm

Ima Dalibore odvratan miris ako stoji vise od 48 sati i tad ga slabije ptice piju a ako menjas svaki dan onda nema a trebalo bi svaki dan da se menja jer so to radi sa svim otopinama ma bili to lekovi ili vitamini ili pak probiotici ili prebiotici nista nevalja da stoji duze od 24 ili 48 sati!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeNed Okt 02, 2011 1:20 pm

Ma ja sam primeto taj miris čim ga sipem u vodu, a inače vodu menjam svaki dan svim pticama i to po neki put više puta na dan.



Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimePon Okt 10, 2011 12:53 pm

A je l' zna neko koliko tačno kapki idu na klasičnu pojilicu za ptice u kavezu, ona što se stavlja s polja, znate na šta mislim ?


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
dragan67

dragan67


Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.09.2010
Godina : 56
Lokacija : Paracin

uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitimeČet Jan 05, 2012 10:35 pm

nabavio sam iz nemacke neonku koja daje suncevu svetlost ACADIA BIRD LAMP i kosta od 10e do 30e kako se gde naleti
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





uloga sunceve svijetlosti i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: uloga sunceve svijetlosti i ptice   uloga sunceve svijetlosti i ptice Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
uloga sunceve svijetlosti i ptice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Uloga minerala kod ptica
» regal za ptice
» kavez za kanarince
» Jomabopets volijera
» letelica za ptice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: