Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Gnezda za egzote

Ići dole 
+14
vladogouldovi
Aleksandar Djuric
Iwan97
farmacy
dino
fuz80
jecham
papayajamaica
dejanns
Luckyboy
zucko
Alexandar
Sasha
Laza
18 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimePet Jan 01, 2010 7:33 pm

Evo par zanimljivih ideja kako napraviti zanimljivo i funkcionalno gnezdo za egzote od prirodnih materijala.

GNEZDO U PANJU

Uzmite panj odgovarajuce velicine, ili Sumadijski zvan trupac Smile iscepajte ga na pola a da pritom ne ostetite koru i exterijer. Napomena, panj mora da bude odgovarajuce i visine ! Kada je prepolovljen izvadite srce drveta tako da dobijete supalj oblik unutar panja ! Sada jedan deo panja probusiti burgijom i napraviti rupu zavisno od velicine ptice koju cuvamo ! Takodje odmah ispod rupe napraviti stajalicu od drveta ! sada ostaje samo poklopac sa jedne i druge strane, i to je to !

GNEZDO OD TIKVE

Uzmite ukrasnu tikvu, ili bundevu u zrelom i suvom stanju ! Ima toga po selima za izvoz ! Napravimo otvor negde na sredini, takodje napravimo stajalicu ispod i izvucemo sve iz tikve/bundeve ! Ima tu semenja i tzv mesnatog dela, ostaviti da se prosusi jos malo na suncu, ili na slaboj vatri , u rerni na kratko vreme

GNEZDO OD PLETENOG PRUCA

Ako imate nekog dedu na selu on ce vam to sigurno odraditi, postupak je malo komplikovaniji za laike ali mozete u svakom slucaju da probate Smile put od 1000 kilometara zapocinje jednim korakom. Po sistemu batarice za koje svi znamo, isplete se jedno gnezdo sa ostavljenim otvorom za ptice.

GNEZDO OD SUVE TRAVE

Napravite zicanu konturu gnezda, znaci obicnu zicu isprepletate po zelji. Uzmete snopic sena, tanke sase (stabljike kukuruza) ili trske i obavijete preko konture, vezete gornji i donji kraj i naravno ostavite rupu za pticice...


Toliko od mene za sada !

Kada budem pravio nesto od ovoga, a uskoro hocu, postavicu slike !!

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sasha

Sasha


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 32
Lokacija : Vranje Srbija

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimePet Jan 01, 2010 10:20 pm

Gnezda za egzote Slika-0115
Gnezda za egzote Slika-0114
evo shta ja koristim za egzote..........
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 10:23 pm

Evo jednog prakticnog resenja

Gnezda za egzote 07110211315381130985762.th
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 6:20 pm

[url=Gnezda za egzote Dsc00175gn.th]Gnezda za egzote Dsc00175gn.th[/url], evo i mojih kucica!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 2:18 pm

Evo jednog videa step by step kako se od tetrapak ambalaze izradjuje gnezdo
Nazad na vrh Ići dole
dejanns

dejanns


Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2010

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeNed Okt 17, 2010 10:03 pm

hehehe dobra fora... pa jel neko koristi ovakva gnezda od vas prisutnih?
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimePon Okt 18, 2010 3:54 pm

Ja sam napravio slicno ali od manje kartonske kutije Smile
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeNed Okt 31, 2010 8:12 pm

Ko nece ili nemoze da pravi ima u pet shopovima da kupi jako dobra gnezdaGnezda za egzote T3a7220m9q6t64c1hl6
Samo nemojte da kupite najmanje, posto zna da bude prilicno tesno ako ima vise pticica
Nazad na vrh Ići dole
dejanns

dejanns


Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2010

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeUto Nov 02, 2010 11:45 am

Ma ja sam pristalica da sve sam treba prviti iako ce biti nekvalitetnije Smile ali ipak znas da si ti to pravio Smile Poslacu vam slike kasnije

Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimePet Nov 12, 2010 9:26 pm

jecham ::
Ko nece ili nemoze da pravi ima u pet shopovima da kupi jako dobra gnezdaGnezda za egzote T3a7220m9q6t64c1hl6
Samo nemojte da kupite najmanje, posto zna da bude prilicno tesno ako ima vise pticica

jedno pitanje:
da li je ovo gnezdo za jednokratnu upotrebu ili...scratch
neznam kako bih ga ocistio jer ja moja gnezda isparim
vrelom vodom scratch
Nazad na vrh Ići dole
dejanns

dejanns


Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2010

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimePet Nov 12, 2010 10:08 pm

Pozdrav, pa predpostavljam da je to gnedo za vise upotreba, samo unutrasnjost zamenis novim materijalom...
Mada moje egzote vole vise intimnija gnezda Smile zatvorenijeg tipa.
pitao si me za guldove, trenutno oformljujem jato tako da necu nista prodavati dok ih ne budem imao bas puno Smile A to puno jos nisam skonto koliko je to Smile
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeNed Nov 14, 2010 10:10 am

Naravno da je gnezdo za visekratnu upotrebu. Ja moje koristim bar 2 godine i stalno je u kavezu posto zebe vole da spavaju u gnezdu.
Povremeno ga izvadim(prvo pustim ptice da predju u drugi kavez) i ocistim i operem pod mlazom vode i pomocu cetkice za zube, a zatim osusim na promaji i suncu. Vrlo brzo se osusi i spremno je za vracanje.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeSub Jan 01, 2011 11:00 pm

jecham ::
Ko nece ili nemoze da pravi ima u pet shopovima da kupi jako dobra gnezdaGnezda za egzote T3a7220m9q6t64c1hl6
Samo nemojte da kupite najmanje, posto zna da bude prilicno tesno ako ima vise pticica

Ja sam bio uzeo najmanje kada sam tek poceo da se bavim uzgojem egzota i nije mi se nikako pokazalo vazda su starija pilad u gnezdu gazila ova mladja tako da mi se mali broj piladi podizao
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 3:20 pm

Ja mojim egzotama pravim gnijezda na razne nacine pravim ona obicna kockasta gnijezda od drveta pa sam naucio da pletem gnijezdo od vrbe ono ispadne kao gnijezdo koje kupujemo kao ono sto je jecham izbacio da pogledamo i onda mi je palo na pamet da napravim gnijezdo tako sto kanticu od pavlake onu malu prevrnem naopako tako da poklopac bude dno a ono pravo dno od kantice da bude kao krov i samo izbusim nozem rupu da ulaze i kanticu posto je bijele boje oblozim listovima trske.Pa sam onda pravio gnijezdo os jedne minijaturne kace od sira ona je veoma mala taman za gnijezdo za ptice i samo izbusim rupu da mogu da udju i tako pravim raznovrsna gnijezda za ptice i lijepo ih ukrasim zelenilom da su im sto privlacnija i tako svaka izabere svoje gnijezdo i nemam problema oko toga da li ce s muzijaci boriti za neko gnijezdo
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimePon Jan 03, 2011 8:43 pm

Evo malo gnijezda koje sam ja pravio mojim egzotama ovo su prvenstveno gnijezda za zebe i galebice

Evo prvo gnijezda od kantice od pavlake
https://2img.net/r/ihimizer/i/picture181h.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/picture182w.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/picture183u.jpg/
A sada jedna slika gnijezda od male kace od sira
https://2img.net/r/ihimizer/i/picture184s.jpg/
I na kraju slika obicnog kockastog gnijezda
https://2img.net/r/ihimizer/i/picture185x.jpg/
Fotoaparat mi se nesto pokvario pa sam slikao telefonom i onda se bojim da slike nisu bas najjasnije.Veliki pozdrav Very Happy cheers
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeČet Jan 06, 2011 1:22 pm

Moze jedno pitanje posto ja imam problem sa galebicima znam da lose prave gnijedo iznutra moji ga lijepo naprave od sijena ali pilad sve prpadaju ispod sijena i oni ne mogu da ih hrane pa crknu. Pa koji je najbolji materijal da stavim pticama da prave gnijezda
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeČet Jan 06, 2011 1:38 pm

ja stavljam kao i ti sitno seckano seno. ali ja ga malo ispresujem bas zbog propadanja ptica
Nazad na vrh Ići dole
dejanns

dejanns


Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2010

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 9:20 pm

Ja stavim samo dzak od kafe kao podloga i tu nose jaja, jer dosta puta mi se desilo da im jaje zapadne u podlogu i ne vide ga...
poz
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeUto Avg 02, 2011 10:16 pm

Gnezda za egzote Dscf0362resize
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeUto Avg 02, 2011 10:49 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/812/spa0457.jpg/
Evo nesto mojih gnezda za zebice iz domace proizvodnje.
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeUto Avg 02, 2011 10:56 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/837/spa0459.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeUto Avg 02, 2011 11:06 pm

naravno sve sam pravim jer ko bi se nakupovao silnih kucica Very Happy Very Happy

a pravim ih kako meni odgovara za ciscenje , lampiranje i svega ostalog
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimePon Sep 26, 2011 9:53 pm

da vas pitam koji materijal koristite za pravljenje gnezda,msm na travcice i tako to?
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeNed Dec 25, 2011 5:39 pm

Iwan97 ::
da vas pitam koji materijal koristite za pravljenje gnezda,msm na travcice i tako to?

Ja mojim egzotama stavljam suvu travu....mozda neko jos nesto stavlja...

Pozzz albino
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitimeNed Dec 25, 2011 5:45 pm

dobro sam sad informisan hehe pogledaj datum kada sam ovo napisao,hvala u svakom slucaju,pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gnezda za egzote Empty
PočaljiNaslov: Re: Gnezda za egzote   Gnezda za egzote Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Gnezda za egzote
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Moja gnezda za izolžbene tigrice
» rozenkolis
» Vestacka gnezda, kamuflaza - zanimljive ideje
» Jajčana hrana za egzote i ostale ptice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote-
Skoči na: