Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 pecki visokoletac

Ići dole 
+14
Miodrag
Alexandar
dalibor
kosta1967new
Pecanac-82
siyux
djoledjulija
sasaznas
pedjavuksanovic
Boban
Kole
danijelsrbo
ucaspa
kosta1967
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 12:59 pm

Hvala na trodjendanskoj cestitci !
Shvati ces da sam juce bio raspolozen pa nisam mogao da pisem
slike su ti extra kao i golubovi imas moj meil pa mi ostavi broj telefona ne zbog drugog nego sto nas je malo sa ovom rasom pa treba da saradjujemo
POZDRAV!!!
Nazad na vrh Ići dole
Kole

Kole


Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 60
Lokacija : Beograd

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 9:25 pm

Glubovi na ove dve slike su masavina bakarlije i peckog... to je moja pretpostavka zbog boje i duzine kljuna.
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Nov 08, 2010 8:02 pm

Halo drugari gde ste nema nikog na forumu danima,Danijele javi ako si nasao broj telefona iz Vlasotinaca
Pozdrav za sve i uskoro ocekujte nove slike
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Nov 08, 2010 8:09 pm

UCASPA javi se na forumu i postavi jos neke slike ako ih imas
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ucaspa

ucaspa


Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.10.2010
Lokacija : Vrnjacka Banja

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 12:39 pm

Postoji dva tipa golubova. Pecki sa buckom napred ili bez nje, i prizrenski sa buckom napred ili i napred i pozadi.


pecki visokoletac - Page 2 Img0110lf

pecki visokoletac - Page 2 Img0112cb

pecki visokoletac - Page 2 Img0115cy

pecki visokoletac - Page 2 Img0123f

pecki visokoletac - Page 2 Img0128al
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 3:08 pm

Hvala druze na objasnjenju i na slikama
Ja sam dosada znao samo za peckog goluba a da je Prizrenski podvrsta
nisam ga nasao kao vrstu u ni jednom standardu.Ali ako ti kazes onda je sigurno tako
Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 5:00 pm

pecki visokoletac - Page 2 Pic0026xpecki visokoletac - Page 2 Pic0003cpecki visokoletac - Page 2 Pic0028o
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 6:23 pm

Nema tu nikakve prizrenske podvrste, postoje ta tri navedena varijeteta peckog goluba, najcesci su beskapi sa buckom koji su po meni i najlepsi. Izvorne boje su crno bela, koja je i sada najcesca, pa bela i crna, a kasnije su se javile i druge boje kula i jos neke. Karakteristicne su boje kakve ima Kosta ciji su golubovi jako kvalitetni, dobrih glava i kljunova, sa prepoznatljivim brkovima koji su odlika rase i cistokrvnih peckih golubova. Kod sarenih se recimo ceni da je i rep cisto beo.Pozeljno je da su oci bistre kljun pun, okvir svetao, boje metalnog sjaja.
Nazad na vrh Ići dole
Kole

Kole


Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 60
Lokacija : Beograd

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 11:32 pm

Ma svi su lepi golubovi, da li neko moze da mi kaze kako se ponasaju u letu?
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 10, 2010 5:25 am

Posto zivim u takvom mestu gde su ptice grabljivice izuzetno brojne pravio sam samo male pokusaje ali sam dao golubove koje je covek terao cele godine i posle samo nekoliko pustanja vec su leteli izuzetno dobro.
To su ptice koje su privrzene svom golubarniku i ako se neka izgubi nema nikakvih sansi da sidje u tudj golubarnik ili da je neko uhvati,ili ce da ugine ili zivi sa ulicnim golubovima.Lete mirno i kruzno iznad svog golubrnika.
Primetili smo da su napadi grabljivica kojih kod nas ima kao pleve mnogo redji i da ih golubovi koji su utrenirani lako izbegavaju, da li zbog nacina leta ili zbog boje to je za nas ostala tajna.Na nesrecu decko koji ih je terao je pokraden tako da sada nemamo pravog teraca.
Salim se ali tih ptica ima zaista malo i greota je izgubiti ih.
Nazad na vrh Ići dole
Kole

Kole


Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 60
Lokacija : Beograd

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 10, 2010 11:26 pm

Hvala na odgovoru, ja sam ih postao i ako su prvi put prenocili na susednom krovu sutra dan su se vratili u golubarnik.
primetio sam da ne hrane pilice vise od 2 nedelje! imate li neki savet?
Nazad na vrh Ići dole
pedjavuksanovic




Broj poruka : 12
Datum upisa : 29.04.2010
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 11, 2010 8:24 pm

Kosta imas dobre primerke pecanaca ! U Kraljevu ima momak koji koji ima vise rasa golubova sa prostora KiM a medju njima i Pecke golubove , cim dodjem do broja pusticu ti porukom.Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 11, 2010 8:32 pm

Pozdarav Koletu
Moje iskustvo je sledece
ja sam pokusavao u pocetku da oni sami hrane ali zbog kratkog kljuna i kako su cuvani kao sto vi kazete oni hrane samo dok mladi ne napune gnezdo,medjutim za dadilje sam imao postare i poceo sam da posle toga da podmetnem po jedno mladao od njih.Oni su to izuzetno prihvatili i vec u sledecoj turi oni hrane zntno duze.Ali moja je preporuka da morate da imate dadilje i da im ostavljate po jedno mlado.Vec druge sezone oni ce sami hraniti po jedno maldo,sve preko toga je nerealno.
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 11, 2010 8:34 pm

Hvala Pedja upravo sam pisao poruku pa nisam video
drago mi je da nas ima vise
Nazad na vrh Ići dole
pedjavuksanovic




Broj poruka : 12
Datum upisa : 29.04.2010
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 11, 2010 9:24 pm

kosta evo ti email djoledjulija@gmail.com ako si na facebook-u potrazi ga na nenad djokic djole i videces u albumu slike njegovih golubova ili na Tekiru na 26 stranici. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Kole

Kole


Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 60
Lokacija : Beograd

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 7:46 pm

Receno mi je da u Peckoj Patrijarsiji postoj freska na kojoj je pecki golub sa buckom! Znaci, freska je stara nekoliko stotina god. Da li neko to moze da mi potvrdi?
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 7:41 pm

[img][/img]https://2img.net/r/ihimizer/img443/5462/pic00030.jpg
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 12:02 pm

Halo golubari jer ste zivi!
Danima nem nikog na forumu
Kole sta ima novo kod tebe kako su golubovi,spremas li golubove za novu sezonu
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 12:06 pm

Kole zaboravio sam da ti kazem u vezi freske.
Ja licno nisam video ali sam cuo od mislim da se zvase Sveta Mickovic koji je ziveo u Peci i koji je prvi doneo golubove u Crnu Goru da je na freskama golub koji poseca na danasnje golubove i da su tog goluba cuvali odvajkada
Nazad na vrh Ići dole
Kole

Kole


Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 60
Lokacija : Beograd

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 6:04 pm

Zdravo Kosta,
Hvala na informciji, pokosacu na netu da nadjem tu fresko!!
Boga mi, koliko mojih golubova lezi na jajima bice prinova!!
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 7:47 pm

Sta odnosno koje golubove koristis za dadilje
Nazad na vrh Ići dole
Kole

Kole


Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 60
Lokacija : Beograd

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 9:35 pm

Nemam, izgleda da cu morati rucno da ih hranim!
Nazad na vrh Ići dole
kosta1967

kosta1967


Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.09.2010
Godina : 56
Lokacija : dimitrovgrad

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimeSub Dec 04, 2010 11:46 am

Druze evo mog iskustva.
Pusti golubove da sami izvedu ali posle nekeoliko dana moras da podmetnes mlada pod neke dadilje ali im vrati po jedno mlado od dadilja koje je naravno dugokljuno.Videces da ce bez problema da odhrane to mlado bilo koje sorte kod mene su hranili cak i postare i to vrlo uspesno.Vec posle druge ture oni ce bez problema da hrane i svoja mlada ali obicno po jedno.Sto se tice rucnog hranjena ja nisam pristalica toga jer su mlada ipak kabavija i posle isto ne hrane mlada niti su mi ono fit.
Zelim ti uspeh!
Nazad na vrh Ići dole
ucaspa

ucaspa


Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.10.2010
Lokacija : Vrnjacka Banja

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Dec 06, 2010 6:25 pm

Ja kao dadilje koristim S V , i djulije.
Pokazalo se odlicno, uvek izvedu oba mlada.
Nazad na vrh Ići dole
Kole

Kole


Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 60
Lokacija : Beograd

pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitimePon Dec 06, 2010 11:00 pm

Hvala, izgleda moram da nabavim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pecki visokoletac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecki visokoletac   pecki visokoletac - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
pecki visokoletac
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Niski belorepi visokoletac
» Srpski visokoletac
» Niški visokoletač
» Kragujevacki visokoletac
» Bačkotopolski visokoletač

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi :: Letači-
Skoči na: