Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Nimfe (Nymphicus hollandicus)

Ići dole 
+80
ZQKY
sibin
darko1977
neshns
NklCn
slavko73
Duska
Simeun
lepotica cana
cvrki
caki_pr
Zeljko 99
steva27
IgorV
miticsinger
blagodar
rado7rado
žako
acafbatocina
Vladakg
Mima10
goranpirot
Laza
Milos993
anita75love
nimfa smoki
Carli
makimk
Kyuzo
Bobi*
parrots
lejla
Miro NZ
Ivan/Rex
Tihomir
Nidzo
toma
Matija95
goran74
shikis
acahaski
Aleksandar Djuric
skorkovic
rade
Iwan97
zvucnik
Mirko_98
Rozela
kasper
Dalibor Vasic
Bojan_ManUtd
boze
Alen
ljubaribolovac
psittacula
Danijel
GoranKac
Viktor 86
dusan dragan
mime30
pedja cb
Rea
ATOS
ax00
MILAN
momoks
Dare
salle55
Gile
dr.nenad86
suzic69
ceda80
fuz80
bojan93pn
Grumpy
igorsand
Sasha
Luckyboy
chule
rtomek
84 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 10:27 pm

u beogradu na fakultetu ili negde drugde?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 10:35 pm

Malo više odlazite u offtopic,tema postoji već
http://www.avikultura.com/t724-dnk-analiza-ptica
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 1:39 pm

Dok sam drzao nimfe susreo sam se sa jednim "problemom" kod lutino nimfi. Radilo se o tome da su sve lutino nife imale nedostatak perija na potiljku. Istrazivajuci sam otkrio da je to gotovo normalan slucaj kod lutino nimfi i da je jako tesko naci lutino nimfu bez te pojava. Kakva su vasa iskustva sa ovim problemom?
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 10:34 pm

isto i kod mene se pojavio taj problem.
mislio sam da je to do prvog mitarenja ali sam pogresio
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 20, 2011 12:40 pm

Imam problem sa jednom nimfom vec neko vreme je jako mrsava, oko analnog otvora joj visi izmet (onako lepi se jedno na drugo) nije raspolozena da li neko zna sta joj je i kako da joj pomognek koji lek da dam? trenutno dajem vitamine celom jatu ali ona je i dalje isto takodje i jedna tigrica ima iste simptome a ovi ostali su ok.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 20, 2011 1:15 pm

fuz80 ::
isto i kod mene se pojavio taj problem.
mislio sam da je to do prvog mitarenja ali sam pogresio


Ja sam licno pregledao 20-30 lutino nimfi i svaka je imala ovu pojavu. Ima li neko strucno objasnjenje za ovo?
Gde god sam nasao nimfu, ja sam je zagledao nebi li nasao neku bez greske. Posto mi je namera bila izlaganje na izlozbi, sledio sam upustva da te ptice treba izbaciti iz dalje upotrebe. Samo je problem bio sto nisam mogao naci pticu bez te greske Smile
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 20, 2011 1:19 pm

Dare ::
Imam problem sa jednom nimfom vec neko vreme je jako mrsava, oko analnog otvora joj visi izmet (onako lepi se jedno na drugo) nije raspolozena da li neko zna sta joj je i kako da joj pomognek koji lek da dam? trenutno dajem vitamine celom jatu ali ona je i dalje isto takodje i jedna tigrica ima iste simptome a ovi ostali su ok.


Idi na temu bolesti i lecenje. Tamo ima mnogo saveta i informacija.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 20, 2011 3:03 pm

video sam ja tu temu nego sam mislio da mi neko nesto kaze ako je imao slican problem i da mi objasni sta da radim....
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 16, 2011 6:36 pm

Moja nimfa Very Happy Very Happy Very Happy !!!
Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Sdc19468dvdpal
Nazad na vrh Ići dole
Viktor 86




Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.04.2011
Lokacija : Surcin-Boljevci

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 20, 2011 9:27 pm

Pozdrav ljudi,zna li neko nekog odgajivaca u okolini Surcina koji ima bele nimfe? ? ?
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 21, 2011 11:53 am

imam jedan problem........ovako.....papagaj(nimfa) stojao na vratima i keva nije videla i zatvorila vrata..........naravno....iscupala mu je ceo rep....kad sam ga uzo da pogledam isla mu je krv.............jel moze nesto da mu bude od toga???? Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 131206
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 21, 2011 4:20 pm


Pozdrav ax00!

Krv mu je isla zato sto se repna pera velika i duboko su u kozi pa su popucali kapilari. Nebi trebalo da bude nekih posebnih problema sa tim. Malo ce mu ici krv stace i vremenom ce mu polako izrasti prerje.
Sada jedino sto ima bezrepog papagaja Very Happy !!

zzz
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 21, 2011 8:06 pm

ok hvala, krv mu je stala......nadam se da nece biti nekih problema, sad jeste smesan bez repa haha Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 01, 2011 12:30 am

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Img6960z



jos jedan jlubimac. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Viktor 86




Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.04.2011
Lokacija : Surcin-Boljevci

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimePon Maj 09, 2011 7:39 pm

Ljudi moze li jedno pitanjce,dajem mojim nimfama koru od banabe iskidanu na komadice nece da je jedu jabuke jedu,kruske a koru nece ni da pipnu kako da im spremim ????Jel gresim sto im dajem u komadicima ili??
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimePon Maj 09, 2011 8:12 pm

Pa das im bananu...Smile
Ako nece pusti ih!Bitno je da ti jedu bilo sta od voca.I kod mene neke ptice nece bananu!
Nazad na vrh Ići dole
Viktor 86




Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.04.2011
Lokacija : Surcin-Boljevci

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimePon Maj 09, 2011 9:19 pm

Ok,hvala puno ,probacu da im dam bananu.
Nazad na vrh Ići dole
Viktor 86




Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.04.2011
Lokacija : Surcin-Boljevci

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 11, 2011 12:57 pm

Ljudi ima li kod vas neka desavanja sto se tice nimfi,kod mene vole se sve je ok ali zenka jos nije pocela da nosi jaja,dali je nesto tu poremetilo ovo hladnije vreme sto je bilo ili???Kakva je kod vas situacija?
Nazad na vrh Ići dole
ljubaribolovac

ljubaribolovac


Broj poruka : 32
Datum upisa : 26.02.2011
Godina : 55
Lokacija : BEOGRAD

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 11, 2011 2:01 pm

znači nisam jedini sa istim problemom,imam 3 para nimfi čak sam posumnjao i da su parovi ali dva se deru po ceo dan tako da su sigurno mužjaci imaju sve uslove 3 kućice,jaja,ljusku,vitamine,izdanke vrbe,voće,sve sliste ko ludi ali od posla ništa...
Nazad na vrh Ići dole
Viktor 86




Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.04.2011
Lokacija : Surcin-Boljevci

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 11, 2011 3:04 pm

Ja imam samo jedan par i rade ali nije to to ali od jaja nista zabrino sam se i ja znaci i kod vas je slicna situacija,ja samo mislim da je zbog ovih vremenskih promena ucestalih nesto poremeceno tj da je pomeren ciklus za mesec dva,ako neko ima neki par sto lezi na jajima neka nas obavesti da znamo .
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 11, 2011 3:12 pm

Evo da vas nemucim .... Iz mog saznanja dosta kolega se zali nebitno na ninfe u pitanju ima i kozica i pevajucih kod mene svi sve rade osim rubin rozela. Ninfe jedan par izveli vec i drugu turu a opet ostali parovi sada tek nose i leze
Nazad na vrh Ići dole
Viktor 86




Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.04.2011
Lokacija : Surcin-Boljevci

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 11, 2011 3:23 pm

Hvala na odgovoru,jos nesto Rea,dali su ti svi parovi jos unutra u zimovnicima ili u prostorijama ili napolju u otvorenim voalijerama,dabi utvrdio dali ima osnova ova moja teorija ?
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 11, 2011 3:46 pm

Ninfe su mi unutra jer nisam jos doradila letnji deo prostor je 2m visoko 1m siroko i 3m duzina . taj deo objekta je namenjen za ptice sa citesa ali su one resile da rade pa nisam htela da ih pomeram .
Nazad na vrh Ići dole
Viktor 86




Broj poruka : 14
Datum upisa : 14.04.2011
Lokacija : Surcin-Boljevci

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 11, 2011 3:50 pm

Pa da tako sam i mislio,jer treba malo vremenski uslovi da se stabilizuju za ove napolju,samo to je razlog nista vise.Hvala ti puno.
Nazad na vrh Ići dole
suzic69

suzic69


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.09.2010
Lokacija : Novi Bečej

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitimeSub Maj 14, 2011 7:29 am

Pozdrav svima ! Gde bih mogao da nabavim par Nimfi i po kojoj ceni ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nimfe (Nymphicus hollandicus)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 16Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitanje? Nimfe
» Problem sa okom nimfe
» Krvavo oko nimfe (hitno !)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: