Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Nimfe (Nymphicus hollandicus)

Ići dole 
+80
ZQKY
sibin
darko1977
neshns
NklCn
slavko73
Duska
Simeun
lepotica cana
cvrki
caki_pr
Zeljko 99
steva27
IgorV
miticsinger
blagodar
rado7rado
žako
acafbatocina
Vladakg
Mima10
goranpirot
Laza
Milos993
anita75love
nimfa smoki
Carli
makimk
Kyuzo
Bobi*
parrots
lejla
Miro NZ
Ivan/Rex
Tihomir
Nidzo
toma
Matija95
goran74
shikis
acahaski
Aleksandar Djuric
skorkovic
rade
Iwan97
zvucnik
Mirko_98
Rozela
kasper
Dalibor Vasic
Bojan_ManUtd
boze
Alen
ljubaribolovac
psittacula
Danijel
GoranKac
Viktor 86
dusan dragan
mime30
pedja cb
Rea
ATOS
ax00
MILAN
momoks
Dare
salle55
Gile
dr.nenad86
suzic69
ceda80
fuz80
bojan93pn
Grumpy
igorsand
Sasha
Luckyboy
chule
rtomek
84 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sledeći
AutorPoruka
anita75love




Broj poruka : 49
Datum upisa : 19.10.2011
Godina : 49
Lokacija : beograd

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 12:16 am

Pa izabrace ona mozda suncokret prvo ali ti ne dajes dalje hranu dok ne pojede to sto ima u ciniji! Sem ako ne vidis da bas nece da jede....(vodite racuna nekad ima i budjave hrane pa je papagaj odbija, jednostavno se ubudja u kutiji i to se oseti na miris ali se ne vidi golim okom)...posle 3 dana vec uocis koliko ptica jede dnevno i toliko otprilike sipas plus malo vise......a ako dajete puno vise onda ce bacati po podu kaveza ali ce i to sa poda na kraju pojesti kad pojede sve iz cinije. Samo to ne preporucujem (sem u izuzetnm situacijama kao sto su odlazak na letovanje pa morate dati vise) jer na podu uvek ima izmeta (da se ne desi da se papagaj razboli).
Za izbor hrane vazi staro dobro pravilo-poznat renomiran proizvodjac i sto raznovrsnije (sto vise semenja u mesavini)-obicno vazi i sto skuplja-to bolje!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 8:47 am

anita75love ::
Pa izabrace ona mozda suncokret prvo ali ti ne dajes dalje hranu dok ne pojede to sto ima u ciniji! Sem ako ne vidis da bas nece da jede....(vodite racuna nekad ima i budjave hrane pa je papagaj odbija, jednostavno se ubudja u kutiji i to se oseti na miris ali se ne vidi golim okom)...posle 3 dana vec uocis koliko ptica jede dnevno i toliko otprilike sipas plus malo vise......a ako dajete puno vise onda ce bacati po podu kaveza ali ce i to sa poda na kraju pojesti kad pojede sve iz cinije. Samo to ne preporucujem (sem u izuzetnm situacijama kao sto su odlazak na letovanje pa morate dati vise) jer na podu uvek ima izmeta (da se ne desi da se papagaj razboli).
Za izbor hrane vazi staro dobro pravilo-poznat renomiran proizvodjac i sto raznovrsnije (sto vise semenja u mesavini)-obicno vazi i sto skuplja-to bolje!

anita75love kliko imas ptica ako nije tajna ? borave li u kavezima ili u voalijerama za odgoj ?
Nazad na vrh Ići dole
nimfa smoki




Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 11:00 am

Ne znam da li se secate da sam pisala da moja nimfa jede samo suncokret i psenicu,i to je bilo to. Davala sam joj onu premium prestiz hranu,ali pojede suncokret malo(posto ga u toj hrani stvarno malo ima) i nista nije htela drugo, Dok joj nisam dala drugi suncokret gladovala je. Pokusala sam dva dana da joj ne dam suncokret,ona nista nije jela,i bilo mi je zao i na kraju sam joj davala i dalje tu hranu,i plus u jednu cinijicu samo suncokret... Bolje da jede i masno nego da ne jede nista... Davala sam joj i voce i povrce ali i to je samo probala i ostavila. A onu prestiz hranu sam tako bacala uvek joj sipam ona pojede to malo suncokreta i psenice i ostalo ostavi,pa ja bacim. I pre neki dan krenem da joj sipam hranu,i vidim ljuspice od ostalog semenja. To je bio moj najsrecniji dan SmileSmile Ja sam se tri meseca nervirala oko toga,i kad sam odustala,ona se sama opametila Smile
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 12:12 pm

Ja isto kupujem tu hranu sa dosta mesavine... Ja ne vidim u cemu je lose sto sam rekao 1/3 porcije pretpostavljam da su porcije srazmerne ptici, necete staviti ciniju u kojoj pravite salatu ptici da jede msm malo je nelogicno, a jos pritom hranite pticu a ne neku vrstu curica, pilica i tome slicno. Nije stvar samo u tome koliko jede, vec i gde ce tu energiju da istoris. Zato mora da leti makar sat vremena svaki dan ili da bude pustena iz kaveza. Na taj nacin ona ce biti aktivna letece i sagorece kalorije. Mozes ti njoj staviti lavor i ona sve pojede i sta? Goji se naravno jer i ptice kao i svi su skloni debljanju. Zato nimfa smoki nemoj da se sekiras ona uzima koliko je njoj treba i sta ona voli kad ogladni uzece i drugo seme. Jel je pustas van kaveza da leti? Koliko cesto?
Nazad na vrh Ići dole
anita75love




Broj poruka : 49
Datum upisa : 19.10.2011
Godina : 49
Lokacija : beograd

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 5:12 pm

Nisu porcije srazmerne ptici....vec zavise od ciste dobre volje proizvodjaca! Pa tako imate kaveze slicnih velicina sa vec ugradjenim cinijama koje se po velicini mogu dosta razlikovati!
A da ne govorim o tome da ni svi kavezi nisu isti....neko je kupio veci, neko manji kavez-sto je opet zavisilo od prostora gde mislite da drzite pticu, novca i izbora na trzistu u tom trenutku!
Malko pogledajte bolje po pet shopovima i videcete o cemu pricam......
Ja sam u zivotu do sada kupila nekih 4 kaveza i sva 4 su imala cinije razlicite velicine!
S druge strane vi u taj isti kavez mozete i sami staviti vecu ciniju (koju onda kupite posebno) sto ima smisla ako imate recimo 2 papagaja jer 2 papagaja vise jedu i piju nego jedan, pa vam zato treba i veca posuda (a ne zato jer gajite curke).
Rea, imam 2 ptice, rozele....ali sam pre njih imala 3 tigrice, jednu nimfu, 4 fisera i jednog malog aleksandra....ptice su u kavezu u stanu, a papagaje drzim nekih 28 godina....svaka od tih ptica je kod mene zivela vise godina tako da odatle imam iskustva sa tim vrstama.
Nazad na vrh Ići dole
nimfa smoki




Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 7:30 pm

Pa pustam je,kako kad nekad bude i po pet sati napolju. Kad god imam priliku ja je pustim,kad imam vremena ujutru,uzmem je stavim u moj krevet,mazim je i tako dremamo zajedno jos malo,nekad kad se spremam za predavanja pustim je tih 20min. Dobro je sto mogu da je vratim u kavez kad god hocu jer mi staje na prst i dopusta mi da je uhvatim. Evo i sad se ona mota oko tastature. Zavisi koliko vremena imam,ako nisam kuci par dana,onda ne izlazi,ili ako je moji puste. Na primer dok moja mama nesto radi on joj stane na rame i stoji tako gleda kako pegla,kuva bilo sta... Ovom papagaju sam se bas posvetila,imala sam i ranije papagaje,pustala sam ih ali ne toliko. i sad imam i jednu tigricu,ali nju pustam jednom nedeljno,posto nije pitoma kao nimfa... Nimfa mi je velika maza,tako da kad god gledam neki film,seriju,pijem kafu,ona mi doleti,i ja je tako mazim i ceskam. Kao neka macka je,saginje glavu,namesta se kako i gde da je mazim. Ako sam ja pokrivena pokrijem i nju i samo joj glava viri,i ceskam je tako po glavi ona zaspi.... Vecu mazu od mog Smokija nisam videla Smile
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 8:10 pm

Ovo je stvarno predivan opis stvarno sam uyivao citajuci ovo... Moja jeste pitamo jedene mi iz ruke zove me ali se nadam da ce biti tako kao tvoja... Apsolutno fenomenalno... Znaci spava u tom krevetu? Nece da bega?
Nazad na vrh Ići dole
nimfa smoki




Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 8:39 pm

Ne,ja je ceskam,mazim i ona se tako uspava. Imam neki jastuk koji niko ne koristi,pa je uvek stavljam na njega,da ne bi pravila nered po celom krevetu... Nece uvek tako,i ne zaspi ona odmah kako je stavim,nego je tako mazim i ceskam,ona zmuri i uspava se tako. Ali to samo preko dana tako,ili ujutru ako imam vremena da se izlezavam,ne bih se usudila da je tako ostavim preko noci,ipak se ona uplasi svaki put kad se ja okrenem. Probaj da je mazis po glavi,oko kljuna, po tim crvenim obrazima ,po vratu,ispod glave,videces ako joj prija to,kako odmah namesta glavu gde da je mazis i kako zazmuri i uziva Smile
Nazad na vrh Ići dole
nimfa smoki




Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 8:41 pm

Ne znam da li moze da se postavlja video,ali ako moze,imam neki snimak kako sam je mazila tek kad sam je dobila,mozda neki peti,sesti dan Smile
Nazad na vrh Ići dole
nimfa smoki




Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 8:46 pm

Ovako je napocetku voleo da spava kad je van kaveza Smile
[img]Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Smokispava [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 10:33 pm

Ahahah skroz je slatko... Znam i ja moju tako mazim. Danas mi je grickala i ljubila. Probaj da posaljme preko PM-a da se neko ne bi naljutio, ili eventualno otovrio kanal pa stavljaj njene snimke. Spavao kao neko detence, bas je slatka. Jel ima ona neke igrackice cime se zanima? Ja pokusavam da smislim nesto da joj nabavim s cime da se igramo a da se ne povredi? Jel imas ti igrackice spravice i slicno?
Nazad na vrh Ići dole
nimfa smoki




Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimePon Okt 29, 2012 7:38 pm

Pa ima ogledalce i ljuljasku u kavezu. Pored ogledala spava,sve zivo,a ljuljasku ne koristi,samo je nekad baca kad je besan Smile Sta ima tvoja od tih igrackica?
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 1:33 am

Isto ima ogledalce, ali se ne ogldeda nije joj interesantno. Ljuljasku je imala do skoro ali uopste je ne upotrebljava tako da sam je izvadio da ne zauzima mesto. Obicno se igra samnom i voli stvari koje svetlucaju, sto se tice ogledala voli da se zeza vuce i kljuca ali nije zaljubljena u svoj odraz valjda zato sto mene ljubi i gricka za usi. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nimfa smoki




Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 4:30 pm

SmileSmile I moja isto voli stvari sto sijaju. Najde tako neku moju snalu,pa je vuce i baca,i cackalicu kad joj dam ne ispusta je,tako je vuce za sobom SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
acafbatocina

acafbatocina


Broj poruka : 30
Datum upisa : 05.09.2012
Lokacija : Batočina

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 6:30 pm

Imam par ninfi, jedna od kada sam je kupio ne može da leti, samo se penje po žici, u čemu je problem zna li neko? hvala
Nazad na vrh Ići dole
acafbatocina

acafbatocina


Broj poruka : 30
Datum upisa : 05.09.2012
Lokacija : Batočina

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 6:35 pm

Može li mi ko pomoći?
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 7:45 pm

Pa to niko ne zna, treba da je odvedes kod veterinara ipak je on strucnjak, dobar odgaivac ne moze da zameni veterinara i nekog ko je ucio da pruzi strucnu i medicinsku pomoc. Mozda je takva od rodjenja, mozda se povredila niko nece znati dok je ne odvedete.
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 9:15 pm

acafbatocina u cemu drzis ptice? Volijera ili kavez
Nazad na vrh Ići dole
Vladakg

Vladakg


Broj poruka : 65
Datum upisa : 01.10.2012
Godina : 31
Lokacija : Kragujevac

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 9:47 pm

Mozda je to do same ptice, u slucaju ako nije povredjena. Ja tako imam na primer u mom jatu nimfi, jednu belu zenku koja moze da leti, razmnozava se normalno, cak nikad ispod 5 mladih u gnezdu, ali primetio sam da bas veoma retko leti za razliku od drugih. Penje se i spusta na zemlju iskljucivo preko zice, tako da ako nije ptica povredjena nema potrebe za brigu, jednostavno to treba prihvatiti Smile pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
acafbatocina

acafbatocina


Broj poruka : 30
Datum upisa : 05.09.2012
Lokacija : Batočina

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 10:02 pm

Hvala svima koji su odg. Imao sam utisak kad sam je doneo kući da je levo krilo "vukla", nije stajalo normalno kao drugim pticama?
Nazad na vrh Ići dole
nimfa smoki




Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.09.2012

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 10:46 pm

Slazem se da treba da se posavetujes sa veterinarom...
Nazad na vrh Ići dole
acafbatocina

acafbatocina


Broj poruka : 30
Datum upisa : 05.09.2012
Lokacija : Batočina

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 11:35 pm

Ok. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
acafbatocina

acafbatocina


Broj poruka : 30
Datum upisa : 05.09.2012
Lokacija : Batočina

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeUto Okt 30, 2012 11:40 pm

"Pedja cd" me je pitao gde držim ninfe, imam 1 par, držim ih u manjoj volijeri 1,5mx1,5m visina 2m.
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeSre Okt 31, 2012 11:00 am

acafbatocina ::
"Pedja cd" me je pitao gde držim ninfe, imam 1 par, držim ih u manjoj volijeri 1,5mx1,5m visina 2m.
pedja cb.... nema veze, mozda nije nista strasno mozda je nimfa drzana kao ljubimac u malom kavezu pa joj treba vremena da se "razleti" treba joj vremena
Nazad na vrh Ići dole
acafbatocina

acafbatocina


Broj poruka : 30
Datum upisa : 05.09.2012
Lokacija : Batočina

Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitimeSre Okt 31, 2012 12:40 pm

Uzeo sam je u Požarevac na berzi, od nekog odgaivača. Bila je dosta mlada, kaže mi on da je skorije i izašla iz gnezda.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nimfe (Nymphicus hollandicus)   Nimfe (Nymphicus hollandicus) - Page 13 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nimfe (Nymphicus hollandicus)
Nazad na vrh 
Strana 13 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitanje? Nimfe
» Problem sa okom nimfe
» Krvavo oko nimfe (hitno !)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: