Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ektoparazitik

Ići dole 
+25
Alexandar
border
Aleksandar Djuric
Sasa.Ml
Iwan97
Marjan
rade
MILAN
bastard kv
mica vasic
klokkende
Jovo13
mokijam
momoks
DraganKG
Grumpy
Luckyboy
SrdjanKG
igorsand
dr.nenad86
szigics
rtomek
Bogdanik
Sale77-Nis
Laza
29 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeSre Dec 23, 2009 7:30 pm

Svako ko se duze bavi cuvanjem divljih ptica imao je problema sa pipom, ja sam imao zescih problema doduse nisam ni znao da je imam dok nije problem eskalirao i po meni Crying or Very sad

izgledaju ovako

Ektoparazitik Odg262-1


Elem, na preporuku, kupio sam bocicu spreja Avisana () negde oko 100 i nesto dinara ima ih u skoro svim prodavnicama, i kavez dobro oribao vrelom vodom, posebnu paznju obratio na drvca i mesto izmedju drvca i zice i isprskao ceo kavez, kao i pticu ispod krila i pazio da je ne prsnem blizu kljuna ili ociju.

Uputstvo za koriscenje Avisan spreja
Avisan sprej se nanosi po celom telu ptice, posebno ispod krila, oko vrata i po grudima. Po glavi se ne prska, već se može nanositi vaticom na koju je nanet sprej. Na predeo lica se ne nanosi ništa, pa tako ovaj preparat ni ne može dospeti direktno u oči. Potrebno je da dobro fiksirate pticu i da se obezbedite od ugriza (kožne rukavice). Sprej ne bi trebalo prskati po otvorenim ranama. Nakon mehaničkog čišćenja i pranja kaveza, sprej nanesite i na kavez.


Pipa vise nije bilo ali su ptice definitivno bile osamucene duze vreme.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: SPOLJASNI PARAZITI   Ektoparazitik Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 12:34 pm

Na mnogim forumima smo se sretali sa temama o spoljasnim parazitima pa evo da otvorimo i ovu temu gde ce nasi clanovi izneti iskustva na tom polju.
Ja u skorije vreme sam poceo da koristim PULMOMECTIN i mogu da kazem da sam zadovoljan njegovim dejstvom ptica se tretira tako sto joj se kapne jedna kad za vratom pomocu pipete isti postupak se ponovi za osam dana i dejstvo tog sredstva deluje sest meseci ali ja tretiram ptice tri puta godisnje sto je sigurno sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 3:30 pm

Jel to sredstvo ima u vet apotekama? Cena? Pakovanje?
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 4:57 pm

postoji vec slicna tema
http://www.avikultura.com/preventiva-bolesti-lecenje-f7/ektoparazitik-t6.htm
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 8:03 pm

ja sam to sredstvo uzo kod nas u GAJ-Ukostalo je ja mislim oko hiljadu dinara stiglo je iz Holandije.
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 11:09 pm

Ja protiv spoljnih parazita koristim Avisan , sa kojim poprskam i gneza i mesta u ptičarniku koja su pogodna za skrivanje parazita to mesečno kada pavim veliko spremanje obavezno uradim. Kad nabavim novu pticu pre nego što bi ga pustio u kavez obavezno poprskam isto Avisanom.
A za kupanje ptica koristim so za kupanje koju koriste golubari i ona sadrži preparate koji daju perju lep sjaj ......a ujedno su i preventiva protiv parazita .
pozz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 9:14 pm

da li je neko koristio Ivermectin i koji su bili rezultati?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 9:25 pm

Ja koristio i rezultati su odlicni.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimePon Mar 22, 2010 4:13 pm

Jesu li to one napasti koje se skupljaju oko kljuna i po nogama? Vremenom mogu kljun da deformisu?
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimePon Mar 22, 2010 9:26 pm

Te napasti kako ih zoves Igorsand mogu biti potkozni paraziti,ali moze biti i gljivicno!!! Pitanje je sad sta je od ta dva na sta ti mislis,a lecenje je razlicito!!Mada mislim da su na nogama paraziti,a na kljunu gljivicno!!Pozz
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimePon Mar 22, 2010 10:21 pm

Mislim na "scaly face" tako se ovde naziva. Koristio sam neku medicinu za to, koja se pokazala izuzetnom. Pa pomisli ako je to, mogu da predlozim Smile
To su kapi, koji se inace koriste za pse i macke protiv buva i unutrasnjih parazita. Ptici se stavi samo jedna kap ispod krila. Veoma efikasno i brzo deluje. Naravno deluje i protiv unutrasnjih parazita kod ptica.
Radi se o "STRONGHOLD" proizvodi Pfizer.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimePon Mar 22, 2010 10:26 pm

igorsand ::

Radi se o "STRONGHOLD" proizvodi Pfizer.
Sta ti radis tvojim tigricama,kad ima dajes Pfizer Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimePon Mar 22, 2010 10:29 pm

Mora malo i stimulansa kada nece da se pare Smile
Nazad na vrh Ići dole
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 6:38 pm

Molim vas hitno za savet!
Posumnjao sam da mi bastard (novopridosli) ima pipe,jer nesto slabo peva i cesto se bisce.
Uzeo sam avisan,isprsako kavez i samu pticu,strogo po uputstvu,ali avaj!
Evo ga na dnu kaveza i rastaje se sa dusom.Uzasno je tesko to podneo,bojim se najgoreg,tesko dise i lezi na dnu kaveza.
Da li mogu ikako da mu pomognem.
Samo se tesim da ce se povratiti,jer sam se setio svojevremeno svog glostera koji je uvek,posle skracivanja noktiju,bio u soku najmanje pola sata.
Ali,bojim se da ova pticica nema tako jako srce i sebe krivim sto sam ga uopste i prskao Sad


Poslednji izmenio Grumpy dana Uto Mar 23, 2010 6:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 6:43 pm

Sad nemas neki nacin da mu pomognes! Ako si preterao sa prskanjem kaveza,jedino mozes da ga prebacis u drugi! A samoj ptici,sad nemas nacina da pomognes-sve je na njoj,da se izbori organizam ako moze! Nazalost,tako je!!!
Nazad na vrh Ići dole
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 6:48 pm

Uzas!
A,nigde na avisanu ne pise da je nesto opasan,barem ja nisam primetio.
Naravno,ptici sam zastitio glavu,nisam ga prskao po kljunu i ocima.
Stavio sam ga ispod sijalice, i mogu samo da se nadam.
Bar je zatvorio kljun,ali i dalje je totalno kontuzovan,dise kao da je kamion presao preko njega.
Sva sreca da ostale ptice nisam prskao,iako nemaju nikakve simptome,hteo sam to da uradim iz predostroznosti.
Njima sam samo isprsako kaveze i stajalice,i to dobro, i nema nikakvih problema,pevaju kao da se nista nije desilo.
Nazad na vrh Ići dole
DraganKG

DraganKG


Broj poruka : 8
Datum upisa : 26.02.2010
Godina : 66
Lokacija : Kragujevac

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 7:02 pm

Obzirom da Avisan nije stetan, ako si mu zastitio glavu, predpostavljam da to nije razlog loseg stanja ptice. Verovatno ima problema sa disajnim organima. Stavi joj kljun na uvo i oslusni, pa ces tako zapaziti tesko disanje ako je to u pitanju, a verovatno jeste.
Nazad na vrh Ići dole
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 7:10 pm

Ali,ptica je pre avisana bila sasvim ok,samo sto je proredila pev i malo se vise "ceskala",nista nije ukazivalo da ce biti ovako dramaticno.
Prvih nekoliko minuta po prskanju je cak bio i na preckici,onako podignutih krila,a posle je sisao na pod,da bi se sada,vec vise od pola sata,kljunom "odupirao" od pod i izrazito tesko disao.
Vec sam rekao da sam prskao i sve ostale kaveze,cak nisam ni vadio ptice nego sam samo pazio da ne dodju u kontakt sa sprejom,i tu nema ama bas nikakvih problema,naravno prethodno sam sklonio pojilice i hranu.
Na stranu to sto sam ga doneo tek pre dva dana,i naravno dao odredjenu sumu novca za takvu pticu,uzasno mi je zao da ga gledam kako se muci,a ne mogu da mu pomognem.
Nazad na vrh Ići dole
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 7:23 pm

Tracak nade!
Otvorio je oci i malo ih pomera,ali disanje je i dalje isto Sad
Ako uopste ova pticica uspe da prezivi,nijedna druga nece videti avisan!!!
Bice primenjivan iskljucivo u njihovom odsustvu,sto ce reci,samo na kavezima!
Ja ne mogu da nagadjam koja ptica ce podneti tretman,a koja ne.
On jadnik i dalje lezi na podu i samo ponekad malo otvori oci.
Nazad na vrh Ići dole
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 7:45 pm

SKOCIO NA PRECKICU,a i ja poskocio od srece Smile.
I dalje je nestabilan,jedva odrzava ravnotezu i nadima se dok dise,ali se toplo nadam da je glavna kriza prosla i da ce se oporaviti!
PS.
POceo je pomalo i perje da sredjuje Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 8:16 pm

Izborio se je,oporavice ti se!!!:-)))
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 9:25 pm

grumpy stavi mu odma vodu nek se okupa jer se na periju jos zadrzao otrov a on je poceo da sredjuje perije i samim tim ga provlaci kroz kljun.
Nazad na vrh Ići dole
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 9:53 pm

Oporavio se!!!
Znaci,toplo NE PREPORUCUJEM avisan ukoliko ga vec niste isprobali na svojim pticama,ili uz izuzetne mere opreza.
Pored same ptice i ja sam doziveo shok,jer je on fakticki bio polumrtav gotovo punih sat vremena.
Pretpostavljam da ga je spaslo to sto sam ga prvih 10 min drzao, onako ukocenog, u shaci ispod lampe,a i ostatak vremena je proveo lezeci,zatvorenih ociju,na toplom.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 9:55 pm

Drago mi je da ti se ptica oporavila cheers ,meni se desavalo da mi ptica ugine nakon tretmana sprejom,ali mislim da je to usled soka a ne otrova,zato sam davno to izbacio iz upotrebe.
Nazad na vrh Ići dole
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 10:06 pm

Da,Lucky,i ja mislim da je to glavni razlog.
Mada,ptica je i ranije hvatana i nije pokazivala tolike znakove stresa.
Ali,kazem ti,svojevremeno sam imao kanarinca,potpuno pitoma ptica koja je pevala pred nepoznatima,medjutim,kad bi doslo vreme za skracivanje noktiju,to je bio shok i za mene i za njega.
Prvi put je i on zamalo uginuo,a kasnije sam morao to da radim uz mere najveceg opreza,i opet mu je trebalo dobrih pola sata da se povrati.
Za razliku od ovog bastarda,on bi "presedeo" tih pola sata na svom repu,sve otvorenog kljuna,hvatajuci vazduh.
A,setih se i jednog uzasnog dogadjaja iz svoje pticarske karijere.Nije na odmet i to napomenuti,kako bi i drugi bili opreznijji.
Pretpostavljam da i vecina vasih ptica voli zvuk usisivaca i da se prosto nadvikuju kada se usisava po kuci.To rade i pevacice,a papagaji narocito uzivaju u tom happeningu.
Elem,jedne godine ja tek doneo par prelepih fishera,smestio ih na pocasnom mestu u svojoj sobi,aklimatizovali se i sve ok,ali ispod kaveza ljuspice na sve strane i vreme za usisivac.
Latim se ja posla,cuje se njihov "cvrkut",ali u jednom momentu zvuk usisivaca najdaca neki tup pad.
Kad sam ja pogledao u kavez,samo slog sto me nije strefio.
Na podu je lezala zenka,a iz njenih nozdrva,usiju i iz oba oka,krv je prosto liptala.Uzasan prizor,bila je na mestu mrtva,od stresa su joj prosto popucali krvni sudovi.
A,muzjaku nista!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ektoparazitik Empty
PočaljiNaslov: Re: Ektoparazitik   Ektoparazitik Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ektoparazitik
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: