Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sabo.......

Ići dole 
+25
Desetoprsti
markotiki123
Toma2012
Ivan/Rex
Toni72
SDnebojsa
David96
timocki67
goran74
Marjan
marconi
laci
Amidzic M.
dusan dragan
Mirko
dino
dalibor
SasaVR
santini
SrdjanKG
boban18
mladenbp
zoranknez
sasar_le
dr.nenad86
29 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 1:35 pm

Evo da otvorim temu o patuljastoj zivini, vido sam kod jednog prijatelja pa da napisem nesto o patuljastoj rasi sabo.

Postojbina ove lepe patuljaste rase je Japan . Ovaj čist japanski proizvod nazvan je iz milošte “ mali grotesk” i ima veoma lepe naglašene osobine. U Englesku je donet 1850. godine . Ova rasa je stara oko 1000 godina.
Karakteristično za ovu rasu jeste da je ima u više tipova, ali se kod nas sreću dva i to: sasivo , koji rep nosi preko glave i hozuvo koji nosi rep iza glave. Takođe treba reći da je ova rasa koja nema svog dvojnika u velikom varijetetu. Jako niskog rasta, čvrstog i zbijenog tela, uspravnog repa, jedva vidljivih i kratkih nogu. Javlja se u više boja: bela sa crnim repom, žuta sa crnim repom, crno-belo tigrasta, graorasta, jarebičasta...

Sabo....... Whitezp.th Sabo....... Sabo1small.th Sabo....... Sabo8g.th Sabo....... Sabo2small.th Sabo....... Sabo3small.th

Šabo se čuva u vrtovima gde kao ukras lepo deluje i ne pravi nered. Mogu se čuvati na slobodi više petlova jer se oni ne biju, već su zajedno u grupi i veoma su miroljubivi.
Telesna masa petla je 700g a koke 600g. Koke godišnje snesu oko 70 jaja.




Pozdrav cheers


Poslednji izmenio dr.nenad86 dana Pet Feb 19, 2010 2:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeUto Mar 09, 2010 8:56 pm

Daruma
Sabo....... F_fausq7m_5cb0420
Sabo....... F_grqdtodom_ae56a82

Okina
Sabo....... F_rhi7pm_c5fc268

Tajkan
Sabo....... F_28i1pmgro4pm_98a6034

Maruha
Sabo....... F_x2so8sm40mdm_ac285e5

Neki od Japanskih varijeteta saboa...
Nazad na vrh Ići dole
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeUto Apr 13, 2010 9:13 pm

Evo jos malo Šaboa
Sabo....... 2sabop
zlatno-crni loknasti
Sabo....... 2sabopp
Beli sa crnim repom Siro
Sabo....... 2saboppp
crno-beli sa tufnama
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 9:10 pm

Zdravo svima,

Ima li odgajivaca Saboa na Forumu...Belo bi lepo da se postavi jos neka slika iz odgoja (a ne ove s interneta)...

Kako stoje stvari sa Saboima u Srbiji?

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
boban18




Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.04.2010

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 9:21 pm

ZdRaVo Mladen!!!!!!!!
Nisam bas u Srbiji ali evo malo slicica od moih chaboa...
Moj pevac>>>>>
Sabo....... 16-03-10_0942
A evo i moje nade koka >>
Sabo....... 16-03-10_0943

PoZdRaV BoBaN
Nazad na vrh Ići dole
boban18




Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.04.2010

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 9:30 pm

dalibor ::
koka je korektna i lepa Wink
Hvala !!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 9:39 pm

Stanje sa Saboima u Srbiji je osrednje,ima dobrih (ali u globalu je los kvalitet),ovo govorim jer sam ih gajio,Boze zdravlja opet cu,i pratim ih! Sada imam pevca i 3 koke Tajkan saboa(Japanski varijatet,nepriznat u Evropskom savezu).Pevac mi je jos mlad,pa cu morati da popricekam na pilice! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 9:24 am

Mladene u Srbiji kao sto kaze Srdjan ima veoma malo odgajivaca ne Saboa vec i drugih zivina.A sto se tice slika pa samo sa interneta mozes i da ih skines i da se nasi ljudi ili buduci odgajivaci zainteresuju.
A evo ti i adrese sampionskog odgajivaca saboa,pa ko voli nek izvoli.
Werner Hagen
Am Langenacker 10,
5307 Wachtberg-Pech
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 12:12 pm

Bravo Zoki za Werner-a!!!
Izuzetan odgajivac.
Nazad na vrh Ići dole
boban18




Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.04.2010

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 5:50 pm

ZdRaVo Decki............ima li neko drugi odgajivaca belog Chaboa ?
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 9:01 pm

Hvala svima na odgovorima...Tako sam i pretpostavljao...Ja sam se nadao da ce se ovde pojaviti jos koji odgajivac, da bar vidimo slike...ali nista...

Za doticnog gospodina Wernera, nisam cuo, sto ne znaci da nije dobar odgajivac, vec da ja nisam iz tog sveta zivinara Very Happy

Razmisljam o nabavci Saboa, pa se interesujemo unaokolo...ako jos neko ima neku korisnu informaciju da podeli bicu zahvalan!!!

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
boban18




Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.04.2010

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimePon Apr 19, 2010 9:54 pm

Evo vec skoro 3 godine kako gi gajem ali mogu da kazem da je vrlo miroljubiva rasa koke da ne zahteva mnogo, moze se drzati u malom prostoru bitna i je higiena.......za nih ne ti je bitan inkubator posto sami legnuju na jajama i to sto je najzanimljivo kod nih je majcinska ljubav prema pilica Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimePon Jun 28, 2010 1:03 pm

Zdravo svima,

Ima li jos koga na forumu od odgajivaca Saboa?

...i u kojim bojama su vasi Saboi?

Pozdrav,

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
santini

santini


Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.08.2010

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeSub Avg 28, 2010 8:20 am

Pozdrav ja imam par saboa muzjak je sa kracim nogama .Nisam odgaivac dobio sam ih na poklon.Sad imam osam mladih tri koke i pet petlica.
Nazad na vrh Ići dole
SasaVR

SasaVR


Broj poruka : 25
Datum upisa : 21.08.2010
Lokacija : Srbija Vranje

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimePon Avg 30, 2010 11:02 pm

Bravo brate svaka cast i ja bi voleo da imam isto ali imam problem sa opstinom ,da li neko zna pod kojim uslovima moze da se drzi zivina u gradu.I da li je uopste dozvoljeno imati zivinu u prvoj gradskoj zoni. Sabo....... Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeUto Sep 07, 2010 4:33 pm

npr. u kragujevcu nije dozvoljeno drzanje zivine u prvoj gradskoj zoni,medjutim sve je individualno od grada do grada je se taj zakon donosi na lokalnom nivou,znam iz licnog iskustva...
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeUto Sep 07, 2010 4:34 pm

sto se tice saboa imao sam tri koke a sada u pozarevcu sam kupio petlica postavicu slike uskoro...
Nazad na vrh Ići dole
santini

santini


Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.08.2010

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeSre Sep 08, 2010 3:14 pm

Hvala druze izgleda da je i kod nas zabranjeno.Postavi slike pa da vidim da li ovo sto imam ja vredi postavljati. Sabo....... Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 43
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeSre Sep 08, 2010 11:31 pm

Zdravo svima,

Bas me interesuju slike tog petla koga si kupio u Pozarevcu, jer sam i ja razgledao (doduse ne bas detaljno) i uopste nisam bio odusevljen kvalitetom Saboa koji su mogli da se nadju na berzi...a ni na izlozbi nije bilo nista bolje...

Zalosno je sto kod nas zaista ne mogu da se nadju (ili veoma tesko) Saboi u nekom solidnom kvalitetu...

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimePet Okt 01, 2010 2:49 pm

Sabo....... Tasos2010026
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimePet Okt 01, 2010 2:50 pm

Sabo....... Tasos2010027
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimePet Okt 01, 2010 2:53 pm

Sabo....... Tasos2010021
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimePet Okt 01, 2010 2:59 pm

koke su izuzetno niske na nogama,ali jedna koja ima najbolji kalup malo je losija u boji,do sada su davale solidne pilice,videcemo sta ce biti sa ovim petlicem kakvi ce pilici biti...
Nazad na vrh Ići dole
boban18




Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.04.2010

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 11:09 pm

dalibore svaka cast na ovim lepim shaboa !
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 11:19 pm

Hvala -bobane 18- jedva cekam da vidim tvoje serame kad malo odrastu...samo napred... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sabo....... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sabo.......   Sabo....... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sabo.......
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Patuljasta zivina-
Skoči na: