Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pticija ljubav i tuga

Ići dole 
+15
Srdjan
mime30
Marjan
Gordanna
Don
Rea
Zika
Vasa
acko
jevca5
Ivica
Sale77-Nis
milannish
Danijel
dr.nenad86
19 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Maj 25, 2010 3:16 pm

Ljubav i tuga

Ovo je je povređena ptica i njen žiot je ugrožen. Dok je letela nisko nad drumom, udarila su je kola.

Pticija ljubav i tuga Att000101h

Ovde joj je mužjak doneo hranu i pokušava, sa svom ljubavlju i saosećanjem da joj pomogne.
Pticija ljubav i tuga Att000132

Ponovo joj je doneo hranu i našao je - mrtvu. Bio je šokiran.
Pticija ljubav i tuga Att000163

Pokušao je da je pomakne...to je trud, koji se retko primećuje kod lastavica.
Pticija ljubav i tuga Att000194

Shvativši, da je njegova ljubljena mrtva, očajno je doziva svojom neiskazanom ljubavlju.
Pticija ljubav i tuga Att000225

Kada je konačno svestan da je izgubio zauvek, stajao je pored nje sa dubokom žalošću.
Pticija ljubav i tuga Att000256

Milioni su plakali kada su videli ove fotografije, objavljene u Americi, Evropi, Autstraliji i čak u Indiji.

Ove fotografije je jedan fotograf prodao poznatim francuskim novinama po uobičajenoj tarifi. Objavljene su i istoga dana su svi primerci lista bili rasprodati.

Mnogi ljudi misle, da su životinje bez razuma i sasvim bez osećanja. Preko ovih fotografija smo svedoci ljubavi i duboke tuge...



Preuzeto sa neta........

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Maj 25, 2010 5:32 pm

Covek od zivotinja trba puno toga jos da nauci... Scena sa slika stvarno dirljiva... Sad
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Maj 25, 2010 8:29 pm

Sto vise upoznajem ljude sve vise volim zivotinje................



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Maj 25, 2010 9:10 pm

Sad bedak!
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Maj 25, 2010 9:17 pm

covece ja bi se rasplakao ali ozbiljno ovo je ........... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Maj 25, 2010 10:53 pm

Slike su nesto najtuznije sto sam video u zadnje vreme.....

dr.nenad86 ::
Sto vise upoznajem ljude sve vise volim zivotinje................



Pozdrav cheers

Ja od kad znam za sebe voleo sam vise zivotinje nego ljude. I do dan danas je tako.
Pozdrav za sve ljubitelje zivotinja!
Nazad na vrh Ići dole
jevca5

jevca5


Broj poruka : 106
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 54
Lokacija : svrljig/nis

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Maj 25, 2010 11:16 pm

stvarno tuzno sa tim tekstom
ali gledano bez tog teksta izgleda kao da zeli poslednji put da upraznjava s....
sa voljenom
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 3:28 pm

tužno....

naravno da i ptice osećaju....

meni se lično baš gade lovci, te ubice glume neke zaljubljenike u prirodu a pucaju u jedne male živuljke.... oni treba da pogledaju ove slike....
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 3:51 pm

acko ::
tužno....

naravno da i ptice osećaju....

meni se lično baš gade lovci, te ubice glume neke zaljubljenike u prirodu a pucaju u jedne male živuljke.... oni treba da pogledaju ove slike....


Ja sam lovac, i to aktivan, ja sam i postavio ove slike, ja radim i na zastiti i na zimskoj prehrani ptica, kada im je najteze, da nije lovaca, ko zna cega bi sve bilo............


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 5:02 pm

Acko mi ne idemo u lov na lastavice i ptice pevacice, vec na zeceve, fazane, neko na svinje itd...
Lov nismo mi izmislili nego je to sport iz davnina i obicno su kraljevi i gospoda isli u lov, ali lov kao vid sporta, ti sigurno poznajes neke lovce koji idu u lov da bi sto vise ubili a ne da idu u lov kao hobi ili sto sam vec rekao vid sporta kao sto je ribolov.
I mogu da ti kazem da su 80 procenata lovaca zaljubljenici u prirodu
pozz
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 5:07 pm

Te sto ti poznajes i trpas u isti kos sa nama, nisu lovci vec mesari.....




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 5:33 pm

jbg, šta da vam kažem momci, razočarali ste me......
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 5:58 pm

Ako smo, uzmi najnoviji zov pa procitaj tamo nacices neko ime i prezime, kako lovci jedino rade i pomazu pticama, tako je u mom gradu a mislim i u celoj Srbiji, ja sam srecan sto sam lovac-pticar, iu bicu uvek dok god mogu.......
Svi se trebamo zapitati sta smo uradili za ptice koje toliko volimo i evo tebe konkretno pitam da li si ove zime postavio neku kucicu ili izneo koji kilogram hrane na terenu u zimskim mesecima???? Naravno pitanje se odnosi na sve pticare.............


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 7:22 pm

u principu, ne bih da morališem, a i stvar je jasna - možete voleti ptice, možete ubijati ptice, ali ne može i jedno i drugo....

no, nije kasno bataliti stvarni lov i postati npr foto-lovac....
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 7:30 pm

Moze i jedno i drugo, ja postizem desety stvari od jednom, pa tako mogu i ovo, i kod mene ce tako i biti uvek, dokle god mogu......




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimePon Jun 14, 2010 2:14 pm

-izuzetna emotivna prica,ganut sam njom,nije me sramota da pustim i suze ne glumeci neku tesku muskarcinu....... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 8:38 am


jako tuzno i dirljiva prica , da covek stvarno zaplace , a ujedno se postidi ali nazalost da se postidi sebe i svog postojanja . Svi koji imamo ptice bez obzira kojoj vrsti spadaju , sigurno bar ja jesam bila svedok nekih ovako dirljivih momenata ali sam isto tako i svedok neke vrste pticijeg zadovoljstva i srece . Ja sam roditelj i ucim svoju decu da nisu sama na ovom svetu da svi imaju osecanja i pravo na zivot i ljubav . da sve oko nas nepripada nama , da je vrlina coveka kad nauci da zivi u skladu sa prirodom i bicima koja je krase i cine .
Nazad na vrh Ići dole
Don

Don


Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.11.2010
Lokacija : Mostar

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 5:17 pm

tozno jako tuzno nazalost ovakvi prizori su postali nasa svakodnevnica malo je onih koji bi zbrinuli neku ugrozenu zivotinju a kamoli ukazali pomoc
ko nevoli zivotinje nevoli ni ljude
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 5:42 pm


nazalost !! naucili smo svoju decu da malo imamo vremena za njih i prikovali ih za televizore i kompjutere da zive neki svoj virtuelni svet . kada bi svi imali malo vise vremena i sluha za ono sto se desava oko nas , ovaj svet bi bio mnogo lepsi . Imamo decu koji neznaju ni krava kako izgleda , ali zato mi kao pticari i odgajivaci treba da tu decu uvedemo u nas svet , jer treba da smatramo sebe kao privilegovane da vidjamo radjane jednog novog zivota . od jajeta do prvog leta , dug je proces , to nam je samo jedna opomena da svi imamo pravo na zivot . Povedite svoju decu u prirodu gde se cuje cvrkut ptica na pojilo gde ptice slecu , dajte im sakicu hrane da nahrane gladne ptice kad sneg i mraz prekriju livade i njive !! Verujte imacemo bolju decu , lepsu sutrasnjicu , odgovorne mlade ljude jednog dana i vrlo verovatno nase naslednike pticare .

Ovo nije jedina tuzna prica ima ih sigurno mnogo ni da svesni nismo , ali treba da shvatimo da smo za dosta losih stvari mi sami krivi , i da obecamo sebi da mi to mozemo da promenimo i da ce tada svet biti mnogo mnogo lepsi !!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeSre Nov 10, 2010 1:18 am

Ljudi ponekad trebaju da se ugledaju na zivotinje, kod njih nema prevara i razna spletkarenja , one zive iskreno i posteno.....

Sto vise upoznajem ljude sve vise volim zivotinje.......



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeNed Dec 23, 2012 9:50 pm

Jako me je dirnula ova tuzna prica,suza da ti krene...
Samo ne mogu da shvatim,koliko taj fotograf nije imao srca???!!!Pa zar je dozvolio da gleda pticicu jadnu,povredjenu ...Nije ni pokusao da joj pomogne,vec je strpljivo cekao da pticica ugine i da bi on profitirao na tome,strasno!!!
Kakvih ljudi ima...zalosno!
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeSub Jan 19, 2013 6:41 pm

Pticija ljubav i tuga 31247510151345527864323



Borba za opstanak!
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeSub Jan 19, 2013 7:25 pm

Ufff...
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeSub Jan 19, 2013 11:28 pm

Marjane ovo kao da je fotomontaža .... ?
Nadam se ...
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitimeSub Jan 19, 2013 11:39 pm

Kakva fotomontaža........ode kardinal kao da ga nikada nije ni bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pticija ljubav i tuga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pticija ljubav i tuga   Pticija ljubav i tuga Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pticija ljubav i tuga
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Ptičija paramiksoviroza-3
» Ptičija paramiksoviroza-2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Razno o pticama i pticarenju-
Skoči na: