Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 "satinete"

Ići dole 
+12
suljaga
mladenbp
vlada ks
Rade 55
dusan dragan
Alexandar
MILAN
DJAPE 030
Slobodan Kovačevski
Toni
Vasa
dalibor
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 05, 2011 12:48 pm

Vasa ::
"satinete" - Page 2 Eofcp2
Ovo nema kljun, ovo ima usta !!! Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rade 55




Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.09.2011

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitimePon Sep 26, 2011 10:02 pm

Hteo bih prvo da pozdravim sve odgajivače orjentalnih galebića i da se malo uključim sa par komentara o ovoj rasi golubova . Inače gajim novi tip satineta . Što se tiči saveznog prstenja za ove golubove , po standardu našeg saveza a i Evropskog saveza veličina prstena je 10 . Djepe kaže da ima par satineta i 6-7 blueta . Ja kažem da ti imaš 8-9 satineta . Bluete su satinete plave boje . Za sada toliko ,drugi put nešto više . Pozdrav .
Nazad na vrh Ići dole
vlada ks




Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.11.2011

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: veoma zainteresovan   "satinete" - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 7:48 pm

cuvam golubove od malena hteo bih da obogatim moj golubarnik sa parom satineta zanima me koliko kosta par


Poslednji izmenio Luckyboy dana Čet Nov 03, 2011 10:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Procitaj pravila foruma)
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 9:31 pm

vlada ks ::
cuvam golubove od malena hteo bih da obogatim moj golubarnik sa parom satineta zanima me koliko kosta par i gde mogu da se nabave tj koji grad ili ako nekoo od vas odgajivaca ima na prodaju zanimala bi me kupovina

Satinete u veoma dobrom kvalitetu mozete naci kod ...Bas pre neki dan smo se culi i rekao mi je da ima nesto viska...


Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 19, 2011 4:27 pm

Standard satineta

POREKLO ; Potiču iz Male Azije,u Evropu je prenešena polovinom IX vjeka.

OPŠTI IZGLED ; Kratkog i širokog tijela,sa elegantnom pojavom. Noge čarapaste,ćuba šiljasta.Gledan iz profila u uspravnom položaju oči se moraju nalazit po okomitoj liniji iznad stopala.Cijelo tjelo je bjelo osim krila i repa koji su ljuskasto obrubljeni.

GLAVA ; Velika na odnosu na tjelo i okrugla sa širokom,dobro popunjenim čelom i punim obrazima. Širina glave izmedju očiju mora biti zadrzana sve do nosne bradavice bez suzavanja.Čelo sa tjemenom stvara neprekinutu krivu liniju,koja u zaletu naviše dostize šiljastu ćubu. Oblik glave je niti ovalan,kao kod Turbita niti okrugao kod jednobojnih ( Afrička sova ),vec je negdje izmedju sa naručitim naglaskom na širinu i popunjenost čela. Zbog toga najvišlja tačka na glavi nije iznad oka,vec nesto ispred.

OČI ; Velike i živahne,tamne, očni rub uzan, gladak i bjele boje.
KLJUN ; Kratak,široko nasadjen,sa čelom stvara neprekidnu liniju,dobro se zatvara,svijetle boje (boje voska).
VRAT ; Kratak i čvrsto usadjen u rame.Brada i ruža na grudima dobro razvijeni.
GRUDI ; Široke,dobro ispupčene,visoko nošene.
LEDJA ; Široka u ramenima,padajuci nazad.
KRILA ; Kratka,čvrsto naležu na tijelo.
REP ; Kratak,zbijen i složenog perija.
NOGE ; Jake,niske,dobro operjane.
PERJE ; Kratko,bogato,gusto naležuce.

OBOJENOST ;
a) Sa ogledalcima u repu:

Bluete (plavi sa bjelim trakama)
Silverete (blijedoplavi sa bjelim trakama),
Crni sa bjelim trakama,
Sivo smedji sa bjelim trakama,
Crveni sa bjelim trakama,
Plavi ljuskasti,
Blijedoplavi ljuskasti,
Binere (smedje ljuskasti),
Sulfurete (sumporasti ljuskasti).

b) Zaoivčenim perijem repa;
Crni,
Sivosmedji,
Crveni,
Žuti

BOJE I ŠARE ; Po cjelom tjelu su bjele sa izuzetkom štita i repa. Šara na štitu je ljuskasta (kao krljušti kod ribe). Kod ljuskastih varijateta rep je tamniji u sredini,svi ostali imaju ogledast rep...

CRNO OBRUBLJENI ; Kljun svijetal (boja voska),oči tamno braon. Glava,vrat,prsa,tjelo-donji djelovi,čarape i letna pera 10=10 ali ne manje od 5,moraju bit bjeli. Sva ostala pera na ramenima,krilni stitovii rep,niže od ledja su fino oivčena tako da se na svakom peru vidi bjela osnova. Sredina repnog pera jo obojena kao i oivčenje. Iste šare kao crno obrubljeni,sa obrubljenim repom postoje i u slijedecim bojama; vuga obrubljeni,žuto obrubljeni.

PLAVO OBRUBLJENI ; Kao kod crnih,na krilima i štitovima i ramenima,fino obrubljene ivice perja u plavoj boji. Razlikujemo tri nivoa obrubljenosti i to ; fino,srednje i jako ili ljuskasti ili kovani. Rep je obojen tamno plavo sa tamnoplavom linijom na kraju svakog pera. Svako pero na kraju ima jasnu,okruglu,bjelu tačku,,ogledalo",(ogledasti rep). Osnova (sredine) repa je tamna. Iste šare kao kod plavo obrubljenih sa ogledastim repom,postoje i slijedece boje;srebreno obrubljena,sumporasto žuta do svjetlo krem,ova boja se zove Sulfureta;smedje obrubljeni,boja crvenkasto smedja,zove se Brineta;kako obrubljeni,boja svjetlo smedja,zove se Zlatna Sulfureta;crveno obrubljeni,crvena boja,boja cigle;žuto obrubljeni;zasićena żuta boja.

PLAVO BJELOPRUGASTE-BLUNETE ; Krilni štitovi su obojeni u cistoj,svijetloplavoj boji sa dvje jasno ocrtane bjele pruge,oivčene crnom linijom. Rep plavo ogledast kao kod plavo obrubljenih. Iste šare kao kod Bluneta sa ogledastim repom postoje i slijedece boje; srebreno prugasti;boja je srebreno siva i zove se Silvereta;smedje prugasti;stitovi su smedje do krem boje,pruge su oivčene čokoladno braon bojom;kaki prugasti;boja svjetlo smedja sa žućkastim tonovima,pruge su oivčene tamno braun;crveno prugasti,boja zasićena crvena-boja cigle,pruge i ogledalo oivčena istom bojom kao stit ili nisu oivčena;žuto prugasti,isto kao crveni prugasti boja je zasićena žuta.

GRUBE GREŠKE ; Dugačak ili tanak kljun,uzano čelo,nepravilno operjenost nogu,nedostatak ruže na grudima,potpuni nedostatak ili potpuno nijansiranje ogledala kod jednobojnih i ljuskastih,jako uočljiva hrdja na štitu ili u trakama,predimenzionirane šare,uzano i nerazvijeno tjelo,viseća krila,nepravilno oformljena ćuba.

OCJENJIVANJE ; Opšti utisak-glava i kljun-boje i šare-figura-perije na nogama-ruža na grudima..
Nazad na vrh Ići dole
Goran Gruza




Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.06.2012

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitimePet Jul 06, 2012 8:02 am

Satinete su prelepe i sam sam odgajivac ovih lepotana. Imam u vise boja a od skoro sam nabavio i mastiljave sada su mi oni preokupacija.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 07, 2013 2:38 pm

"satinete" - Page 2 Img9831k



"satinete" - Page 2 Img9830t



"satinete" - Page 2 Img0148ue



"satinete" - Page 2 Img0267qq



"satinete" - Page 2 Img0268rd

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 29, 2013 7:22 pm

"satinete" - Page 2 Img0482ee

Uploaded with [URL=http://imageshack
.us]ImageShack.us[/URL]

"satinete" - Page 2 Img0485an

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitimeSub Sep 07, 2013 7:30 am

"satinete" - Page 2 8dt5



"satinete" - Page 2 0plf



"satinete" - Page 2 S7bf



Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Toni72


Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 21, 2014 9:08 pm

jako lepi ngolubovi.
Nazad na vrh Ići dole
Lovebirds society




Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.08.2014

"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 09, 2015 11:32 am

Ima li ko iz kragujevca i okoline ove divne golubove.
Imam par pa bih povecao broj. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





"satinete" - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: "satinete"   "satinete" - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
"satinete"
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi :: Galebići-
Skoči na: