Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Braonuhi papagaj - Pyrrhura

Ići dole 
+37
žako
Don Salinas
SIMO PAJICIC
wael
Cvrc
djole74
Milos993
Zeljko 99
gaborka
Luckyboy
mime30
anita75love
makimk
marek198
Kyuzo
milojed
ATOS
vasko
rado7rado
Ondrej
Dragomir
skorkovic
Shone
n.ekv
Iwan97
itan
szozs
Mirko_98
kasper
pocetnik
Hybrid
Rea
momoks
nebojsa
goran092
haralampijexxl
Laza
41 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
gaborka




Broj poruka : 43
Datum upisa : 16.04.2012

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimePet Nov 02, 2012 9:01 am

Pozdrav svima!

Pošto sam primetio, da puno ljudi mešaju braonouhe i molina papagaje, usuđujem se da napišem nešto o njima.

Obe vrste pripadaju rodu pyrrhura, sličnog su izgleda i temperamenta. Rodu pyrrhura pripada 18 vrsta.

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 GreencheekedMaroonbelliedConures

Pyrrhura frontalis - braonouha konura (Maroon-bellied Conure), na slici desno, ima zeleni vrh glave i odozgo zeleni rep.

Pyrrhura molinae - molina papagaj, zelenoobrazi crvenorepi papagaj ( Green-cheeked Conure), na slici levo, ima crni vrh glave i odozgo crveni rep.

Rep odozdo je crven kod obe vrste.

Po mom znanju, mutacije postoje samo kod molina papagaja, a neke od njih su hypoxatha (žutobočni), cinnamon (cimet), turquoise (tirkiz plava), Pineapple, Misty, Amirican dilute itd.

Ptice iz ove dve vrste se mogu međusobno upariti, ali to nije preporučljivo, niti poželjno! Njihovi hibridi nose svojstva oba roditelja, a najlekše ih je prepoznati po tome, što imaju zelenkasti vrh glave, za crvenkastim repom, koji je jednim delom zelen...

Sa ovim postom želim samo da razčistim situaciju kod ovih prelepih ptica, jer mislim da obe vrste treba očuvati, takve kakve jesu! I naravno nemam nameru nikog da povredim, i ja sam ovo naučio tako što mi je jedan iskusan ptičar, koji se više godina bavi njima objasnio Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko 99




Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.10.2012
Godina : 24
Lokacija : Padina

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimePet Nov 02, 2012 1:10 pm

Pozdrav svim ljubiteljima ove prelepe ptice hteo bih i ja da se prikljucim i da pitam za mareka hteo bih da pitam kaveza dimenzije i dali bi mogli da napisu kolko je platio ako ne neka posalje u pm i molio bi mnogih drugih odgajivaca da napisu mi u pm cene brahonouhih papagaja
unapred hvala Zeljko cheers
Nazad na vrh Ići dole
marek198




Broj poruka : 12
Datum upisa : 08.10.2012

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimePet Nov 02, 2012 9:13 pm

Hvala sto ste mi ukazali na razliku, cudi me da mi u odgajivacnici nisu rekli s obzirom da su jedni od ozbiljnijih, a ja sam trazio braonouhu. Bitno je da nema razlike u njihovom temperamentu, po cemu sam i izabrao ovu pticu, jer boje mi nisu bitne, ali opet malo ostaje gorak ukus prevare (grubo receno). Da li ova ptica stvarno spada u ugrozene vrste, posto sam morao da ostavim i svoje podatke (cisto informativno, posle ove price)? Inace gledam da svaki slobodan trenutak iskoristim za njeno pustanje iz kaveza, iako smo jos u fazi upoznavanja sa svime po kuci, tako da i sa ovim dlakama pokusavam nekim odsecnim "ne" i laganim pomeranjem ruke da je prekinem u radnji.
Zeljko, odgovoricu ti na pm jer sumnjam da pravila dozvoljavaju pominjanje cifri na forumu, mada trenutno imam neki problem oko slanja ili ja neznam : )
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimePet Nov 02, 2012 11:15 pm

mime30 ::
Skoro je jedan odgajivač prestao sa gajenjem papagaja (volijerski odgoj) jer je ženi počelo da smeta ptičje perje

A nije mu palo na pamet da zameni zenu....
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimePet Nov 02, 2012 11:54 pm

marek198 ne mozes slati PM dok ne ostvaris najmanje 20 poruka tj dok ne budes pisao 20 puta u razlicitim postovima, posle tog ces moci da saljes PM... Informativno

Inace ova vrsta je zanimljiva i ima svoje prednosti.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeSub Nov 03, 2012 9:37 am

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Picture110rcBraonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 31752111413752873899217Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 58090545339276138015912
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeSub Nov 03, 2012 9:47 am

Ne treba da ti bude gorak ukus , jer nazalost ova vrsta ptica je vrlo skoro dozivela hit i bum u Srbiji . Odgajivacima je vrlo tesko da objasne laicama ono sto nemaju ili ono sto nemaju da pokazu . Sve u svemu oni su savrseni ljubimci toliko koliko se covek brine i poklanja im paznje . Ukratko nema loseg ljubimca ako je odgajivac dobro odradio svoj posao , vec moze da bude samo los vlasnik . Jer kroz svoj rad i rad ovde mojih kolega sam se naslusala svakavih prica , gde nazalost ljubimac ostane ostecena strana .
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko 99




Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.10.2012
Godina : 24
Lokacija : Padina

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeSub Nov 03, 2012 10:58 am

Za Mareka198
a mozes li da kazes dimenzije kaveza u kojem drzis pepu (ja mislim da si tako napisao da se zove) Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
marek198




Broj poruka : 12
Datum upisa : 08.10.2012

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeSub Nov 03, 2012 1:42 pm

Lep komentar Rea! Zato sam u zagradi stavio grubo receno, jer ptica je fenomenalna, prosto sam odusevljen koliko se oslobodila za ovih 10 dana i koliko se nas dvoje vec razumemo! Raduje me sto imamo jos puno vremena pred nama : )

Zeljko dimenzije su 60x35x60 (D-S-V) i uzeo sam ga zajedno sa pticom, posto je kupljen kada su rucno hranjene, tako da je to bio mali uslov, ali nisam ni trenutka razmisljao posto je kavez odlican!
Nazad na vrh Ići dole
szozs




Broj poruka : 10
Datum upisa : 15.07.2011
Godina : 62
Lokacija : Horgoš

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 14, 2012 8:40 pm

REA jako lepe su pineapple da li ima u okolini?
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Nov 15, 2012 11:42 am

Ima ih u Srbiji nazalost u jako malom broju
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 18, 2012 9:03 pm

szozs ::
REA jako lepe su pineapple da li ima u okolini?
Ja znam gde ih ima haha..Ja mislim da sam bas i ove dve negde video Wink Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Nov 29, 2012 11:05 am

Ondrej ::
szozs ::
REA jako lepe su pineapple da li ima u okolini?
Ja znam gde ih ima haha..Ja mislim da sam bas i ove dve negde video Wink Pozdrav


haha pa znam i ja gde ih ima , videla sam ih svojim ocima i uzivala u njima
Nazad na vrh Ići dole
djole74

djole74


Broj poruka : 32
Datum upisa : 12.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Sombor

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 17, 2013 2:30 pm

Pozdrav za sve iz Sombora.
Posedujem tri prelepa Braonuha papagaja. Sada su stara oko 8 meseci.
Evo sličice:


Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Branouhi_zpsa184dbb7

Ali odnedavno pojavio se problem. Dva papagaja nemaju perje u predelu obraza i ispod kljuna.
Evo i te sličice:
Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 HPIM1949_zps86bc9ebe

Šta je u pitanju? Ako neko zna o čemu se radi molim za pomoć.
Nazad na vrh Ići dole
Cvrc




Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.07.2012

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 17, 2013 2:57 pm

Imam 2 pitanja What a Face Sta im znaci kad ovako tresu glavom :



A sta kad ovako se trti repom ko satic Laughing

Nazad na vrh Ići dole
marek198




Broj poruka : 12
Datum upisa : 08.10.2012

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 29, 2013 1:47 pm

Pozdrav svim ljubiteljima ptica!

Cvrc, bas si me nasmejao sa ova 2 klipa. Ja moju braonouhu imam 3 meseca i ovo klimanje glave sam primetio samo kada je nervozna (kada je stavim u kavez mimo njene volje onda trese glavom i udara kljunom u kavez). Mislim da sam negde na internetu procitao da to rade samo rucno hranjene braonouhe (ispravice me iskusniji). Sto se tice drugog klipa, mora da je zenka Very Happy

Interesuje me kakve su braonouhe po pitanju govora i koliko je vremena trebalo vasim papagajima da nauce neku rec?
Nazad na vrh Ići dole
wael




Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.03.2013

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 16, 2013 4:32 pm

Pozdrav!
Postovani ljubitelji ptica veliki i mali, ja sam novi member ovog foruma i veliki fan ptica i pozdravljam sve.
Imam pitanje u vezi braonuhi papiga, vlasnika sam od nedavno jednog braonuhog - pyrrhura, 11 mjeseci starog, zdrav i razigran , nije rucno hranjen pa me zanima kako ili koji je bolji i manje stresniji nacin pripitomljavanja papige? Imao sam prije nimfe i sve sam pripitomio tako sto po nekoliko sati budem s njima i nudim im suncokreta ili komadic neke druge hrane samo da mi pridju i pocnu jest. I kad to se desi onda je lakse i samo meni idu i mogu dalje radit.

Jeli i kod pyrrhura ovakav slucaj?

Hvala unaprijed!
Nazad na vrh Ići dole
SIMO PAJICIC

SIMO PAJICIC


Broj poruka : 24
Datum upisa : 10.11.2012
Godina : 41
Lokacija : kula

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 28, 2013 4:54 pm

kako najlakse da razlikujes muzjaka od zenke,uzeo sam 1 par pa bih da saznam dal sam stvarno dobio par ili su me opet presli. i od voca i povrca sta im je provereno davati da nebih imao komplikacija
UNAPRED HVALA
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 29, 2013 7:38 pm

Nije pravilo ali bi muzjak trebao imati vecu crvenu fleku na grudima, takodje zenka ima finiju, nezniju glavu i treca stvar kad pridjes volijeri muzjak narogusi perje na glavi i krece u "napad".
Od voca i povrca sve kao i za ostale papagaje.
Nazad na vrh Ići dole
SIMO PAJICIC

SIMO PAJICIC


Broj poruka : 24
Datum upisa : 10.11.2012
Godina : 41
Lokacija : kula

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 29, 2013 8:51 pm

HVALA MOMOKS onda sam dobio par nisu me presli. ja zasad dajem jabuku i sangarepu,zelenis nedajem zbog proliva,zato sam pitao ako ima jos nesto da smem da im dajem, procitao sam da im se daje i suvo voce al nepise sta. hvala u svakom slucaju na informacijama
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 29, 2013 9:03 pm

daj im svezu papriku, ljutu slatku, kukuruz mlad ne kuvan,jabuka i sargarepa su ti klasika,tikvicu, paradajz, grozdje, naravno lepo oprano, spanac, maslacak, misovkinju,krastavac i ne mogu svega da se setim sve sem kupusa i kupusnjaca i ja mojim pticama ne dajem zelenu salatu, krusku i sljivu, mislim da nije stetno u manjoj kolicini ali moje je misljenje takvo. Mozes da dajes i persun, celer, paskanat....
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 29, 2013 9:06 pm

Ako dajes grozdje potopi ga u mlaku vodu da stoji duze i bas ga lepo ispiraj, znas da ga nemilice prskaju pesticidima. Kad im stavkjas kucicu za parenje nemoj da te prevari njihova velicina gledaj da bude sto dublja sezdeset, sedameset pa cak i osamdeset santimetra.
Nazad na vrh Ići dole
SIMO PAJICIC

SIMO PAJICIC


Broj poruka : 24
Datum upisa : 10.11.2012
Godina : 41
Lokacija : kula

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 29, 2013 9:26 pm

ja sam napravio kucicu 30*30*35 7ako su mi rekli. ako ide tako duboko treba li iznutra da imaju neke precke da se spustaju
ili sta vec. IZVINI AKO SAM DOSADAN ALI ZELIM STO VISE DA SAZNAM DA BI MOGAO DA IH PRAVILNO UZGAJAM
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 29, 2013 9:55 pm

Ako hoce da se izvode, izvodice se i u kacketu, tako mi je rekao jedan stari odgajivac i tako jeste. Znaci mozes da im ostavis tu kucicu ali ja koliko znam ide dublja kucica. Unutra ispod rupe ukucas letvicu okruglu, cetvrtastu kakvu imas svrha joj je da odvoji zicu da ne bude yalepljena za dasku kucice, pa preko letvice rasiris zicu i nju na krajevima ukucas tako da dobijes "merdevine niz koje se spustaju.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 29, 2013 10:18 pm

[img]Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 2ifb [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Braonuhi papagaj - Pyrrhura   Braonuhi papagaj - Pyrrhura - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Braonuhi papagaj - Pyrrhura
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Kraljevski papagaj
» Senegalski papagaj (Poicephalus senegalus)
» Moj papagaj Akica
» Lastavičasti papagaj (Lathamus discolor)
» Berg-Brdski papagaj

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: