Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Faverol...

Ići dole 
+4
MarkoKV
bozidar prorocic
Aleksa
zoranknez
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 10:12 pm

Faverol !!!!
Francuska stara domaća živina iz područja Seine et Oise, uglavnom iz sela Faverolles.
Ova tadašnja živina proizvodila se i gajila isključivo zbog mesa.
Kad gledamo glavu sa strane glava je rastegnuta u dužinu, a gledana od pozadi liči na malo udubljen četvorougao. Telo mu je vodoravno, leđa široka i duga. Ima jak vrat srednje dužine gusto operjan. Sedlo je puno perja. U repu su kratka pera, a sam rep je malo povijen na gore. Krila leže skoro na telu i donji rubovi su paralelni sa leđnom linijom.
Kod kokoške figura je jaka a prsa duboka. Zadnji deo joj je punačak. Kod kokoške duga pera na završetku vrata, idu u napred.
Noge su srednje dužine, finih kostiju, prekrivene perjem do spoljnjih prstiju. To prekriveno perje ne sme da bude u obliku "papuče". Butke su joj kratke i jake, dobro prekrivene perjem.
Kod kokoške i kod petla traži se da obrazna brada bude razdvojena od vratne brade. Vratna brada i obrazna brada pokrivaju zakržljalu vratnu krestu i male ušne minđuše. Oči su narandžasto crvene do crvene boje i ne smeju da budu pokrivene obraznom bradom. Ni kod jedne druge bradate rase nije toliko izražena brada i obrazno perje kao kod Laks (Faverol) živine.

Faverol... Faverolk
laks boja
Faverol... Faverolp
Nazad na vrh Ići dole
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Faverol !!!!   Faverol... Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 10:24 pm

Karakteristike Faverola:
Težina: petao 3 do 4 kg,
kokoška 2,5 do 3,25 kg
Veličina prstena:
petao 24, kokoška 22
Jaje za nasad: 55 g
Boja ljuske jajeta:
svetlo žuta do braon
Faverol... Faveroljato

Faverol... Faveroljj

Faverol... Faveroljjj

Faverol... Faveroljjjjjjjjjjjjjjj
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 11:35 pm

da li imate faverola ili... da li ih ima neko faverola u okolini Krusevca?
Nazad na vrh Ići dole
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Faverol...   Faverol... Icon_minitimePon Apr 26, 2010 5:38 pm

Ja trnutno nemam ali se nadam da ce ga biti jer sam stavio jaja u inkubator,i od druge zivine pa cemo videti sta ce biti.Ima ga jedan drugar u okolini Krusevca od kog sam i dobio jaja za inkubiranje.
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeSub Nov 05, 2011 5:15 am

dali neko zna koja je nosivost faverola i kakav je kvalitet njihovog mesa
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeČet Dec 22, 2011 3:51 pm

Ljudi molim za pomoc!
Dali neko gaji ovu rasu zivine !
Jer bih voleo jako da ih imam?
Pozdrav iz Kraljeva i hvala vam unapred.


Poslednji izmenio marjan pirot dana Čet Dec 22, 2011 3:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pročitajte pravila foruma!)
Nazad na vrh Ići dole
Mirko

Mirko


Broj poruka : 26
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 58
Lokacija : Beograd

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeČet Dec 22, 2011 6:06 pm

Bilo ih je u Pozarevcu na berzi doneo ih covek iz Indjije.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimePet Dec 23, 2011 5:32 pm

Mirko hvala svakako ali me zanima ko ih ima ili bar nekog odgajivaca iz moje okoline bilo koje zivine pa da me uputi?
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeUto Jan 31, 2012 8:27 pm

Danas nabavio prvi par faverola.jako kvalitetan,srecan Smile))
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimePon Feb 06, 2012 10:20 pm

Jos jedan mali dodatak,faverol ima 5 prstiju i postoje u 2 tipa,jedan Nemacki-Evropski i drugi tip Americki.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimePon Feb 06, 2012 10:21 pm

I da,ako je moguce da mi nekako Zoranknez ostavi bilo sta za kontakt posto vidim da i on gaji faverole i njegov sugradjanin bio bih zahvalan.
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimePon Feb 06, 2012 10:31 pm

kazi te mi d ali je faverol cisto ukrasna rasa ili s emoze koristiti za prozivodnju mesa i jaja i kakav je kvalitet mesa molim da napisete nesto o tome hvala
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 12:38 am

Estetski veoma lepa živina. Po karakteristikama spada u teske rase...Marko napisi neku rec iz tvog iskustva sa njima.
pozz
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeČet Feb 09, 2012 10:43 pm

Ja jos me,a, iskustva sa njima sem sto su izuzetno atraktivne,bar meni,jako su krupne,u literaturi koju sam procitao kaze se da imaju najukusnije meso od svih rasa na svetu i da je meso jako cenjeno i skupo u Francuskoj odakle je rasa i nastala.Ja imam pevca i koku za pocetak i jako su mladi,ocekujem da koka pronese za mesec dana a pevac je poceo da peva.S obzirom na tezinu i visinu tj krupnocu jako su zivahne,bar moje.Naravno sada je veliki sneg pa su zatvorene pa lepota ne moze da se sagleda u zatvorenom kako treba.Bice slika za neki dan pa cete videti.Svakako pisem nova iskustva u vezi sa njima.Ako neko od vas poseduje informaciju ko drzi faverole neka mi javi,hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimePet Feb 10, 2012 12:11 am

Hajde molim te, koliko je meni poznato ne znam da ih ima u nasem podneblju bas puno.. Budi ljubazan postavi slike i podeli sa nama iskustvo koje steknes
sve najbolje i cuvaj ih
pozz
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimePet Feb 10, 2012 8:39 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/846/sam1661z.jpg/https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/840/sam1662g.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/193/sam1663f.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/829/sam1664xe.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/26/sam1672h.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/96/sam1673.jpg/

Evo mojih faverola pa da cujem misljenja vasa
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimePet Feb 10, 2012 11:19 pm

Ok Marko... svakako se vidi da im je hladno. Koka ti izgleda po meni mnogo bolje od petla. Koliko sam moga oda primetim ima promrzline na kresti, valjda mu to nece smetati kasnije i da ce se revitalizovati. Imas li samo taj jedan par?. Vidim pored njega jos nekih koka.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeSre Feb 15, 2012 10:31 pm

da promrzla mu je kreesta ali ne kod mene vec kod ovog coveka od koga sam nabavio,izuzetno su mrsavi i laki,ne svidja mi se to bas,ipak ljudi treba da neguju zivotinje,kod mene nema gladovanja,jos kad se otopi sneg,odmah na ispust po ceo dan do mile volje.Da imam i domace obicne koke posto ja pilice lezem iskljucivo pod kvockom i imam neke meleze italijana i domacih koka,26 komada i dve misirke,ma veselo i sareno ali moram da smanjim broj posto zelim da drzim samo faverole i jos par domacih zbog izvodjenja
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeSre Feb 15, 2012 10:38 pm

Inace meni je objekat jako topao jer mi celu zimu koke nose i zaklonjene su od vetra i ususkane sve je lepo zatvoreno.Nisu oni stigli da se izmitare kako treba,jos im rastu pera gledao sam neki dan tako da je i to doprinelo da izgledaju kako izgledaju,sad imaju hrane po volji i zaklonjene su bice do proleca cakum pakum.Imate li vi neka iskustva sa faverolima?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeSre Feb 15, 2012 11:24 pm

Ja licno nemam, mada mi se veoma dopadaju.. Odlicno ako imas dobre uslove za cuvanje i odgoj. Iskeno malo mi se ne dopada sto su pomesane sa drugom,domacom zivinom.Drzim i ja druge rase koje su dobe kvocke, ( orpington npr.), i one mi izvode masu piladi od svih rasa koje uzgajam, mada imam i inkubatore ( 3 kom).
Da li ti koka nosi Marko?
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimePet Feb 17, 2012 10:37 pm

Jos nije pronela,mlada je i pevac je jako mlad,ocekujem da ce proneti uskoro,mozda za mesec dana.Sto je lose sto ih drzim sa ostalom zivinom?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeSub Feb 18, 2012 11:20 am

Nije lose, samo ne volim da ima jos drugih rasa mesanih.A i kada pronese da razlikujes koje je njeno jaje od ostalih. Ajde javljaj, kako napreduje i kada pronese
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeSub Feb 18, 2012 10:45 pm

Cim pronese odvajam je a petao ce biti samo faverol tako da nece mi od nje biti meleza sigurno:)>vazi javim sve sta i kako.Pozdrav do tada
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 11:26 am

ja sam ranije negdje pisao i pitao kakav je kvalitet mesa od faverola da li su bas inpozantne i da li je neko nekada probao njihovo meso od uzgajivaca
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 6:44 pm

Ja retko koljem svoju zivinu,ali kada budem zapatio dosta faverola zaklacu pa cu probati i javiti kakvo je meso.Pevac je jako krupan,jos raste tek ce dobiti na masi.Videcemo . . .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Faverol... Empty
PočaljiNaslov: Re: Faverol...   Faverol... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Faverol...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Patuljasti faverol

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Krupne rase zivine-
Skoči na: