Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Leghorn...

Ići dole 
+19
ringeee
dusan dragan
JovanPodgorica
Raša 2
stevo.perisic
Milos-shomy
itan
Joks
SDnebojsa
Beca272
Александар
Marjan
Dragan-Opovo
bozidar prorocic
dalibor
Mirko
misko
Jovo13
zoranknez
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
SDnebojsa




Broj poruka : 58
Datum upisa : 21.01.2012
Godina : 50
Lokacija : Smederevo

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 24, 2012 8:37 pm

Na slici se ne vidi najjasnije ali po ovome bih rekao da ima 2 ili 3 petlica,da li su ovo velike vijandote i od koga si ih nabavio.
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeSre Jul 25, 2012 1:29 am

Vijandote su stare 11-12 nedelja, ja sam ih uzeo od Nenada iz Leskovca, a on gde ih je nabavio ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 31, 2012 6:55 am

Po ovome na slici koliko vidim Joks imas dva ptlica - izgledaju sasvim ok... samo gruvaj i srecno
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 31, 2012 10:23 am

U pravu ste, imam 2 petlica i 9 koka. Uzeo sam ih kad su bili stari 3 nedelje, a ujak koji je bolji strucnjak od mene ocigledno ih je dobro odabrao kad imam ovoliko koka. Ima i nemackih i americkih leghorna, ali cu se potruditi da na prolece napravim jato samo od americkih.
Nazad na vrh Ići dole
SDnebojsa




Broj poruka : 58
Datum upisa : 21.01.2012
Godina : 50
Lokacija : Smederevo

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 31, 2012 6:01 pm

Ja sam gajio Leghorna od 92 godine,sada su kod drugara u selu Mala Krsna,posto nemam dovoljno mesta za svu zivinu.Mislim da je Nemacki soj bolji u ekonomskom smislu,dok je americki soj lepsi jer vise lici na talijanku ,ali je talijanka talijanka
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 28, 2012 11:40 pm

http://www.leghorn.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=31

odlican sajt ,slike i razlike u tipovima i bojama
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimePon Nov 12, 2012 10:02 am

Evo neka nova slika leghorna,jedna koka nosi,a snela je i dva dvozucna jajeta,ocekujem da pocnu i ostale skorije.

Leghorn... - Page 3 Fotografija1622

Leghorn... - Page 3 Fotografija1642

Leghorn... - Page 3 Fotografija1623

Leghorn... - Page 3 Fotografija1663

Leghorn... - Page 3 Fotografija1666

Leghorn... - Page 3 Fotografija1667

Leghorn... - Page 3 Fotografija1668

Leghorn... - Page 3 Fotografija1672

Leghorn... - Page 3 Fotografija1671
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 03, 2013 12:02 am

Leghorn... - Page 3 Fotografija0031m


malo jaja za uporediti
F -fenix
IB -nosilja
I -srebrna italijanka
L- leghorn
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 03, 2013 10:46 am

Leghorn... - Page 3 Jajeleghorn

Leghorn... - Page 3 Italijankajaje leghorn i itakijanja srebrna 72 ,9 g
Nazad na vrh Ići dole
Milos-shomy




Broj poruka : 17
Datum upisa : 12.01.2013
Lokacija : Topola kod Oplenca

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimePon Jan 14, 2013 10:56 am

Meni sad nije bas najjasnije cije je jaje krupnije, leghorna ili srebrne italijanke?
Na nekoj od prethodnih stranica procitam kako su jaja "nemackog" leghorna toliko krupna da pocepaju kokosku dok ih snese, a itan dokumentovao suprotno, sta je istina??? Suspect
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 15, 2013 10:28 am

Ja uzgajam njemacki soj leghorna kojeg sam prosle godine kupio jaja zahvaljujuci nebojsi iz opova koji mi je preporucio odgajivaca iz leskovca i mogu reci da sam zadovoljan sa njim cak i prezadovoljan imam i talijanke ali sto se tice nosivosti leghorn je ipak leghorn
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 16, 2013 4:31 am

Sve je ok Bozo, ali ja nisam Nebojsa.Drago mi je ako si zadovoljan sa primercima koje si dobio od odgajivaca iz Leskovca, zaista Nenad vrsi krajnje ozbiljnu selekciju Leghorna i planska ukrstanja sa primercima koji su uvezeni iz Austrije.
Mogao bi neku sliku da postavis da ih vidimo
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 16, 2013 11:34 am

Evo slika i mojih leghorna koji su sad vec odrasli. Leghorn... - Page 3 16012013498
Leghorn... - Page 3 16012013495Leghorn... - Page 3 16012013500Leghorn... - Page 3 16012013503
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 17, 2013 12:55 am

Druze,
koliko vidim ti tu imas svasta nesto mesano u jednom jatu.I leghorna i kako mi se cini neka italijanka ...Koke ti nisu lose, pevcu malo rep da se sredi i bice solidan.Samo odvoj ih posebno i n tlaci petla na ostale rase ili meleze koje imas u jatu sa slike
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 17, 2013 10:57 am

U toj prostoriji su bili samo leghorni, pevac i 4 koke, ali ovih dana su mi povecali traznju za jajima pa sam ubacio privremeno i ove koke iz dvorista s njima, jer je toplije unutra i dobijaju koncentrat, dok koke po dvoristu dobijaju sta stignu. Jaja od leghorna pazljivo izdvajam i vec za nekoliko dana cu ih staviti u inkubator zajedno sa jajima vijandote. Inace cilj mi je da drzim cistu rasu leghorna i srebrne vijandote, a ove meleze posto su sad pronele istrpecu do jeseni, a onda idu u supu.
Nazad na vrh Ići dole
stevo.perisic




Broj poruka : 3
Datum upisa : 04.02.2013

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimePon Feb 25, 2013 9:41 am

Pozdrav svima na forumu! Ja sam Stevo iz Novog Sada novi sam clan foruma, zeleo bi da zapatim zivinu leghorn!!!
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimePon Feb 25, 2013 12:06 pm

Po Draganovom predlogu odvoji sam mesance i sad su samo leghorni u toj prostoriji.Leghorn... - Page 3 25022013603
Nazad na vrh Ići dole
Raša 2

Raša 2


Broj poruka : 45
Datum upisa : 10.03.2013
Lokacija : Beograd

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimePon Mar 11, 2013 12:19 pm

.


Poslednji put izmenio Raša 2 dana Čet Jan 02, 2014 7:14 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
JovanPodgorica




Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.03.2013
Lokacija : Podgorica

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimePon Mar 11, 2013 3:23 pm

Pozdrav svima.Poceo sam sa drzanjem koka na tradicionalan nacin na otvorenom sa nekim hibridnim sortama koka.Sada bi da prosirujem kapacitete ali bi da uzgajim neku od kvalitetnijih rasa, pa me interesuje da li je Leghorn prava rasa za takav nacin drzanja.Mozda je vazno da napomenem da me iskljucivo ineteresuje proizvodnja domacih jaja jer i ove hibride koje trenutno imam hranim iskljucivo hranom koju sam proizvedem kao dodatak onome sto same nadju u prirodi.Zelim da cujem neki savjet jer mi inkubator za 100 jaja stize ovih dana pa bih odma poceo sa nasadom ako se odlucim za rasu i naravno nabavim jaja od iste.Unaprijed hvala
Nazad na vrh Ići dole
Raša 2

Raša 2


Broj poruka : 45
Datum upisa : 10.03.2013
Lokacija : Beograd

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimePon Mar 11, 2013 3:30 pm

JovanPodgorica ::
Pozdrav svima.Poceo sam sa drzanjem koka na tradicionalan nacin na otvorenom sa nekim hibridnim sortama koka.Sada bi da prosirujem kapacitete ali bi da uzgajim neku od kvalitetnijih rasa, pa me interesuje da li je Leghorn prava rasa za takav nacin drzanja.Mozda je vazno da napomenem da me iskljucivo ineteresuje proizvodnja domacih jaja jer i ove hibride koje trenutno imam hranim iskljucivo hranom koju sam proizvedem kao dodatak onome sto same nadju u prirodi.Zelim da cujem neki savjet jer mi inkubator za 100 jaja stize ovih dana pa bih odma poceo sa nasadom ako se odlucim za rasu i naravno nabavim jaja od iste.Unaprijed hvala
Nabavi Leghorna,Minorku ili Italijanku one su od ukrasne živine najbolje nosilje i po meni najlepse.
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimePon Mar 25, 2013 11:25 pm

Milos-shomy ::
Meni sad nije bas najjasnije cije je jaje krupnije, leghorna ili srebrne italijanke?
Na nekoj od prethodnih stranica procitam kako su jaja "nemackog" leghorna toliko krupna da pocepaju kokosku dok ih snese, a itan dokumentovao suprotno, sta je istina??? Suspect
zavisi od ishrane i starosti koke ,naravno i uslova doba godine i smestaja
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 27, 2013 6:13 pm

Ja sam vidjao jaje Minorke, rase koja isto jako dobro snosi kao i Leghorn, velicine guscijeg jajeta, ali to zavisi od ishrane. Inace po standardu jaja Leghorna i Italijanke su oko 55g a Minorke 60g Smile
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 03, 2013 6:21 pm

Evo malisana starih 25 dana.
Leghorn... - Page 3 Img20130403181313
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 04, 2013 10:52 pm

Joks druze, vidi se da su pilici vitalni, ali kao po obicaju petlica koliko neces... tipicno za leghorna.
Srecno svakako
Nazad na vrh Ići dole
Joks




Broj poruka : 25
Datum upisa : 23.07.2012
Godina : 38
Lokacija : Zabljane, Leskovac

Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 04, 2013 10:55 pm

Hvala. Ovako na slici koliko mislis da je muzjaka? Ja brojao brojao i mislim da ih je 5-6.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Leghorn... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Leghorn...
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Krupne rase zivine-
Skoči na: