Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Priprema za parenje kanarinaca

Ići dole 
+42
Rale
Marcus1
danee9877
lepotica cana
daniel87
markan
Marjan
sasa.kg
vlajko
mica vasic
cica
Pepikg
korbach
Damir
Ivica
vit
ivan888
Markoni
ivan79
ocky
VlatkoSK
skorkovic
Alexandar
nikola j
milan@
saki pticar
Miks
madnesstears
BRZOPIT
ticar
Dalibor Vasic
Bojana.C
Sale77-Nis
Krisstinna
jevca5
braneOS
Bogdanik
dr.nenad86
Srdjan
Danijel
milos0205
macedonac71
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 19, 2013 12:43 pm

Moras im obezbediti uslove, tepmeratura ne ispood 18 stepeni, postepeno im povecavas duzinu dana, dajes redovno semensku hranu uz dodatak jajcane hrane , klijavog semena i vitamina e, njega imas od raznih proizvodjaca u tecnom obliku. Nista vise od toga ti nije potrebno.
Sto se tice gnezda, stavis ga u nekom uglu u kavezu ili ga okacis spolja ako ti je takav kavez i to dozvoljava, gnezdo oblozis nekim materijalom da prekrijes plasiku i posle izvesnog perioda stavis koncice (zkacis ih ne nekoj zici u kavezu) da ih zenka nosi u gnezdo. Kada vidis da to radi, pusti joj sloodno muzijakak i to je to.

Namerno sam ovo ostavio za kraj, muzijaka silis najmanje 2 nedelje pre nego sto pocnes sa zenkom... Jer u suprotnom imaces neoplodjena jaja kada ih zenka snese.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 19, 2013 4:28 pm

hvala. vec sam poceo sa mesano seme i dodatkom nigera ima neki vitamini u male flasica zuta tecnost pet kapi na pojalicu . kava je to jajcana hrana i kako da je spremim temperatura je sobna sad kolko stepeni neznam oni su mi u dnevnu sobu ne smeta li im sto smo mi unutra ili da ih stavim negde gde nema prisustvo ljudi i dece
i isto li je to i sa stiglice (kanarinka i stiglic)
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 1:05 am

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 4:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
vlajko




Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.03.2013

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 03, 2013 4:47 pm

imam jednu zenku vec duze vreme pokusavam da je usilim ali nikako mi neide ne pokazuje nikakve znake siljenja normalno se hrani i vesela je zivahna a deluje neuhranjeno i nakostreseno .Postoji li neka bolest slucajno zbog cega nece da se usili
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 03, 2013 7:40 pm

Vlajko , čim je ptica nakostrešena to je znak da se u njoj odigravaju neki procesi. Šta bi moglo biti je širok pojam , najbolje bi bilo da je pokažeš nekom iskusnijem odgajivaču.
Nazad na vrh Ići dole
sasa.kg

sasa.kg


Broj poruka : 17
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 43
Lokacija : kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 12:01 pm

koliko kanarinka mora da bude stara da bi mogla da se usili i pari sa kanarincem ili stiglicem?

moja je stara 3 meseca a cuo sam da moze da se pari sa 6 meseci a neko mi kaze da cekam 10 meseci pa reko ajd da pitam vas da cujem i vasa misljenja,........
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 12:06 pm

Minimum deset meseci! I ne starija od 5 godina!
Nazad na vrh Ići dole
sasa.kg

sasa.kg


Broj poruka : 17
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 43
Lokacija : kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 12:11 pm

ok,hvala Marjane....
Nazad na vrh Ići dole
markan




Broj poruka : 36
Datum upisa : 27.05.2013
Godina : 46
Lokacija : Zagreb

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimePet Jun 14, 2013 8:48 am

Pozdrav-
Ja sam Marko čitam ove komentare,pa vjerujem da ćete mi moći dati odg.na pitanje-
Kupio sam par malinoa i želim ih spariti(nemam pojma jeli sada i kasno već)..čovjek od kojeg sam kupio je rekao da su ove godine imali jedno leglo(dva ptića) i od tada su u jednom kavezu..nisu razdvojeni-
dajem im jajčanu smjesu i stavio sam gnijezdo u kavez,a ženka sprema i rasprema:),jutros vidim sjedi u gnijezdu,mo otišao sam na posao,pa ne znam što se događa..
stvar je u tome,a to je i pitanje-mužjak uopće ne pjeva ili ga bar ja ne čujem,jeli on mogao napariti ženku?
čitao sam ove postove da se kanarinci "trgaju" od pjesme kad su pred parenje,ali ja to ništa ne čujem(ili pjeva dok nisam kod kuće haha)..Jesam li ih trebao razdvojiti?,čovjek od kojeg sam ih kupio mi je rekao da ih ne razdvajam,toga sam se i držao(ima ih dosta u uzgoju,pa reko valjda zna)-
Unaprijed hvala na odg.i pozdrav-
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeSub Jun 15, 2013 4:05 pm

Kanarinac ne mora da peva da bi pario zenku, kada je sa zenkom slabije peva. A odgovor na tvoje pitanje da li je mogao upratiti zenku je, mogao je. Very Happy


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
markan




Broj poruka : 36
Datum upisa : 27.05.2013
Godina : 46
Lokacija : Zagreb

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeSub Jun 15, 2013 5:52 pm

ok hvala na odgovoru-sad me zanima da li da vadim muzjaka nakom treceg jajeta od ženke,ili da i dalje ostane sa njom?ne dira ju,zenka mirno sjedi-
Nazad na vrh Ići dole
markan




Broj poruka : 36
Datum upisa : 27.05.2013
Godina : 46
Lokacija : Zagreb

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Jun 23, 2013 2:33 pm

ciao---
e da mi je netko rekao da izvadim muzjaka van-sad bi bilo jos uvijek 5 jaja;),a ovako jedno-zanima me da li da bacim i to jedno,ili?
nemam pojma zasto se to dogodilo,naizgled idila vlada,muzjak ju hrani-nemam pojma niti kada se dogodilo,jucer kad sam isao cistiti kavez,imam sta vidjeti-sve izlupano,ljuske sirom...ima li veze s ovim naglim vrucinama?u miru su i tisini,nitko ih ne uznemirava-
Nazad na vrh Ići dole
daniel87

daniel87


Broj poruka : 9
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 36
Lokacija : Aleksandrovac zupski

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Jun 23, 2013 2:46 pm

Ja prijatelju kada zenka snese zadnje jaje vadim muzjaka i stavljam u drugi kavez i zenka ih odhrani sve kakotreba nema potrebe da budud zajedno.
Nazad na vrh Ići dole
markan




Broj poruka : 36
Datum upisa : 27.05.2013
Godina : 46
Lokacija : Zagreb

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Jun 23, 2013 3:00 pm

e..hbg:P
kad su odvojeni,smije li ga vidjeti,ili treba zaklon?
sto s ovim preostalim jajetom,da ga maknem pa ponovno pokusati?
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimePon Nov 11, 2013 6:14 am

Koja je kolicina klijavog semena dovaoljna dnevno(klijavi niger+suncokret)da se daje u pripremnom periodu uz ostalu mesavinu?Ja dajem jednu mineralku-jajaru
Bojim se da uz mesavinu koju dajem (mesavina +konoplja+perila) onda jednu jajaru jajcane ne ugojim muzijake
Nazad na vrh Ići dole
sasa.kg

sasa.kg


Broj poruka : 17
Datum upisa : 08.03.2011
Godina : 43
Lokacija : kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeUto Nov 12, 2013 8:58 am

i mene interesuje koja je kolicina dovoljna za dnevnu ishrunu prilikom siljenja ptica?
Nazad na vrh Ići dole
markan




Broj poruka : 36
Datum upisa : 27.05.2013
Godina : 46
Lokacija : Zagreb

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 25, 2014 7:54 pm

jel netko daje češnjak kanarincima?..i kako se to izvodi?
..negdje sam citao davno o tome,a sad ne mogu naći taj članaj
Nazad na vrh Ići dole
danee9877




Broj poruka : 5
Datum upisa : 17.11.2013

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 26, 2014 11:53 am

Imama jedni kanarinku, strra je 9 meseci silim je sa jaja plazmu i kesks ima gnezdo ali nece ni da mu pridje a mnogo je mirna drzim je na prdsti vec mesec dana i nista? moze neka pomoc.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 26, 2014 8:51 pm

danee9877 ::
Imama jedni kanarinku, strra je 9 meseci silim je sa jaja plazmu i kesks ima gnezdo ali nece ni da mu pridje a mnogo je mirna drzim je na prdsti vec mesec dana i nista? moze neka pomoc.

temperatura prostorije mora biti od 15 do 20 stupnjeva.svijetlo od 7 ujutro do 8 navećer. i provjeri koliko je stara,mora biti bar 9 mjeseci
Nazad na vrh Ići dole
Marcus1




Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.02.2013

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimePet Feb 28, 2014 10:28 pm

Ne znam da li neko govori spanski od vas Smile

Ali bih voleo da znam koje su ovo biljke kojima priprema kanarince
https://www.youtube.com/watch?v=7owJV5FVa64


Za ovu drugu sam prilicno siguran da je kopriva.. ali ne znam da li je secka pa mesha u mix ili je daje tako
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 02, 2014 8:27 pm

Ona prva biljka činimi se da je Rukola i to u punoj zrelosti, što bi se reklo otišla u seme Smile
Što se koprive tiče ja je sušim i sameljem pa je dodajem u jajčanu hranu ( jednu čajnu kašiku na dva kuvana jajeta)
Nazad na vrh Ići dole
markan




Broj poruka : 36
Datum upisa : 27.05.2013
Godina : 46
Lokacija : Zagreb

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 02, 2014 9:48 pm

kopriva?,otkud koprivom,za cega je to dobro?
Nazad na vrh Ići dole
Marcus1




Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.02.2013

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimePon Mar 03, 2014 9:23 am

Pisao sam ovom Spancu, i odgovorio mi je da je latinski naziv ove prve biljke je Diplotaxis erucoides
Prilicno podseca na rukolu , samo sto je latinski rukole Eruca sativa L
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimePon Mar 03, 2014 9:34 am

Koliko vidim po netu jako su slične ove dve biljke, i po izgledu i po sastavu, ako imaš mesta posej rukolu i biće dobro i za tebe i za ptice. Spočetka dok je mlada koristiš lišće za razne salate a kod ode u seme hranih ptice Smile
Nazad na vrh Ići dole
pedjacure




Broj poruka : 44
Datum upisa : 23.05.2013

Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitimeČet Apr 03, 2014 9:18 am

pozdrav drugari jedno pitanje zenka mi je septrmbra prosle godine prvo parenje izvela 3 komada a parila se sa stiglicom, dali bi moga sada i sa kanarncem da probam-snela je decembra 3 jaja ali bila sama od siline. Very Happy Question  lol! lol! 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Priprema za parenje kanarinaca
Nazad na vrh 
Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Priprema stiglica za parenje
» Priprema stiglica za parenje...
» Priprema živine za izložbe!
» Priprema izložbenih primeraka ptica za izložbu!
» Parenje tigrica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: