Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ptičije dadilje-zamena za roditelje

Ići dole 
+19
Gordanna
žako
Nidzo
555Neca
Iwan97
Laza
Sale77-Nis
srdjan vr
vladogouldovi
skorkovic
Matija95
kelies
fuz80
dule33
border
SrdjanKG
Luckyboy
vecos
Vasa
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 15, 2012 6:14 pm

nemoj davati jajcanu pre nego se ptici izlegu
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 15, 2012 7:38 pm

Ne nisam ni mislila,tek kad se izlegnu...
Postoji li mogucnost da ja spremim kod kuce tu jajcanu hranu,ako ne budem nasla hranu...
Nije li to rendano kuvano jaje pomesano sa mlevenim keksom,jel to spada u jajcanu hranu?
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 15, 2012 10:35 pm

Da,mozes dodati malo plavog maka uz to ali vrlo malo,pozz
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 15, 2012 10:57 pm

E pa hvala puno!
Vec polako ulazim u stos...Hvala svima koji su mi pomogli kroz savete i informacije Smile !!!
Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimePon Dec 24, 2012 6:22 pm

Pozdrav svima na forumu!
Evo posle duzeg vremena da se javim i da vam saopstim da od prve ture,gde sam vec pisala nije bilo nista...
Ali vec danas imamo mlade,to jest jedno se danas izleglo a drugo ce,ako nije vec sada,mozda bude sutra...
Bas sam se obradovala Very Happy !!!
Srecom,zenka je dobra majka i vec sama sve obavlja,hrani i lezi u gnezdu,muzijak je dobar otac i on ulazi u gnezdo,tako da sam bas spokojna...Mada sam se malo brinula da nece...
Interesuje me,koliko dana treba da prodje da se oni obuku i da izlaze iz gnezda?
Kada ,to jest posle koliko dana im se javljaju boje?
Zenka je plava,sa crnom glavom a muzijak naradzasto,zut,zelen...Jedva cekam da vidim ove male Very Happy !!!
Ja bih bas volela da jedno pripitomim,ne znam kada i kako da ga hranim?
Jos nesto,ne znam dali da bude u sobi cele noci upaljeno svetlo ili da im gasim uvece,kao po obicaju?
Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeUto Dec 25, 2012 2:24 pm

Cestitam na prinovi cheers perije dobijaju oko 7 dana prvo po krilima, a iz gnezda ce izleteti za 20tak dana,niko ti ne moze reci kakve ces pilice dobiti ,ja sam iz slicne kombinacije dobijao sve razlicite mlade.Nemoj ni da pokusavas sama da ih hranis .svetlo im gasi kao i obicno
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeUto Dec 25, 2012 3:05 pm

Hvala na iskrenim cestitkama Smile !
Hvala i na brzim odgovorima...
Bas sam nestrpljiva,jedva cekam da ih vidim,onako obucene sa prlepim bojama Very Happy ...
Neka je zdravlja postavicu slike,kad dodje vreme ...
Pozdrav Smile !
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeUto Dec 25, 2012 3:34 pm

Gordana nece oni imati odma onu boju kao roditelji i nemojte puno ih uznemiravati srecno.
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeUto Dec 25, 2012 8:35 pm

Hvala na savetu i cestitkama!!! Smile
Ali znate sta se desilo pre sat vremena,htela sam da vidim da li je sve ok,vidim malog izvan gnezda Shocked ,ja sam se toliko uplasila,bio je hladan i iznemogao (ja sam ga uzela i dahom ga grejala,srecom poceo je da mrda,napravila smesu od plazme i jajcane hrane i hranila ga cackalicom,gusa mu je pocela da se puni i vratila ga u gnezdo,uh bas sam se uplasila)...a u gnezdu muzijak i zenka prave gnezdo i preostalo jaje (koje cekamo da se izlegne..)
Jaje sam izbacila i stavila u zagrejan peskir,na radijator,usnama proveravam toplotu...Dali je to u redu?
Ne znam sta im bi da sad prave gnezdo,sve su malo pile izgazili...Sta sad da radim ajde recite mi,molim vas..
Plasim se da malog ne izbaci zenka opet,muzijaka sam ubacila u kavez,jer je on sve zapoceo sa pravljenjem gnezda i to danas...Ma oni pojma nemaju,prvi im je put pa su mozda zbunjeni...
Znala sam ja da se ne treba radovati pre vremena...
Dajte mi neki savet sta da radim....Hvala svima!!!
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeUto Dec 25, 2012 8:39 pm

Za odgoj Guldova su vam potrebni Galebici u 80% slucajeva.
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeUto Dec 25, 2012 9:24 pm

Ja guldove cuvam u stanu,onako,amaterski...
Nemam uslove za Galebice,na zalost...
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 10:29 pm

Srecna nova 2013 godina i uspesna bila,svima na forumu Very Happy !!!
Samo da vam saopstim,da su ovi moji poceli (opametili se...) da hrane malog i da je porastao,ima vec 11 dana... Da ga nisu hranili,ja bih uradila isto sa cackalicom i sigurno bi uspela da ga odgajim...
Ono drugo jaje koje smo cekali nije uspelo Sad ...
Ali smo svakako sada presrecni sto imamo Pepita (tako smo mu dali ime...)...
Postavicu slike uskoro...
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 09, 2013 2:14 am

Srecan Bozic svima-Hristos se Rodi!!!
Mali Pepi je porastao,polako pocinje da se oblaci,ima prelepe okice i mnogo je lep!!!Lezi u gnezdu,roditelji ga hrane i sve je ok,postavicu slike uskoro...
Samo me interesuje zasto je zenka odbila da lezi (nocu )sa njim u gnezdu?Vratila se na svoje uobicajeno mesto gde spava ...Da nije zato sto je ovaj vec malo porastao Rolling Eyes ,pa nema mesta, Smile ...Plasim se da mu nije hladno...Ajde molim vas neka mi neko odgovori,ako ne da sto pre reagujem...
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 09, 2013 10:06 am

Da li naglo prekinete im svetlo , jeli grejete tu prostoriju koliko vam je gnezdo?
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 09, 2013 2:06 pm

Imam parno grejanje ,bas je onako prijatno(ne preterano vruce..).Gnezdo sam sama pravila od nescaffe kutije za capucino...Ne prikidam naglo svetlo,ceo dan je upaljeno da im bude svetlije u sobi,tek ga uvece gasim,kad im je vreme za spavanje..
Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimePon Jan 14, 2013 6:51 pm

Ma to s guldovima stvarno nema nekog pravila....Meni je uginula ženka gulda kad su mladi bili 4-5 dana...Mužjak je nastavio s hranjenjem, ali za kratko...u volijeri je bio još jedan mladi mužjak koji ga je otjerao i pokazao se kao dominantan....Nastavio je s hranjenjem mladog gulda, a pravom ocu malog gulda nije dao ni blizu....I uspješno ga je odhranio...Toliko o pravilima....Kod egzota je izgleda pravilo da nema nekog pravila... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna




Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 53
Lokacija : Leskovac,Srbija

Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitimePon Jan 14, 2013 8:54 pm

Hvala na odgovoru,ja sad nemam problema sa hranjenjem,sada je sve ok,ali opet nastao drugi problem,mali ima problem sa nogom,kao da su ga jos u gnezdu roditelji ugnjecili...ne znam stvarno sta da radim...ali polako na netu nalazim svasta,videcu sta cu...
pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Ptičije dadilje-zamena za roditelje - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ptičije dadilje-zamena za roditelje
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote-
Skoči na: