Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a

Delite | 

Ptičije dadilje-zamena za roditelje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
vladogouldovi

Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sub Feb 04, 2012 10:03 am

Sjeti se samo svojih pocetaka pogotovo kad krenes sa zahtjevnijim i necim.i ja sad najposteniji mogu bit na kugli zemaljskoj kad prave parove imam koji sami odhranjuju mlade.
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sub Feb 04, 2012 10:07 am

U pravu si sale sto posto.i meni se desava da jedne godine rade a jedne ne.ali nemoze mi niko tvrdit da pokloni ptice ako mu nerade.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Broj poruka : 1203
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sub Feb 04, 2012 1:11 pm

Privatne razmirice ostavite za privatno. Pogledajte naslov teme.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sre Mar 07, 2012 11:48 pm

Da li bih mogao da koristim obicne zebraste zebe kao dadilje za podmetanje jaja standard/izlozbenih zeba? Ili je ipak bolje da to rade galebici?
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 19

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Mar 08, 2012 8:28 am

Zebice su ti u tom slucaju bolje jer to je kao da hrane svoje mlade,potpuno ista vrsta,pozz
Nazad na vrh Ići dole
555Neca

Broj poruka : 13
Datum upisa : 15.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sre Jul 11, 2012 10:38 pm

skorkovic ::
Da. Jaja izvadis ispod ptice od koje ih sklanjas i stavljas naprimer u proso ili neku drugu zrnastu hranu, niposto u brasno. Brasno jeste mekse ali popunjava praznine, nema vazduha u njemu i brasno popunjava mikroskopske otvore na jajetu pa jaje ne moze da dise.
Da li nece da se ohlade jaja i pokvare kad ih izvadite od roditelja na nekoliko dana da bi se svi izveli u isti dan

Poslednji put izmenio 555Neca dana Čet Jul 12, 2012 1:13 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo

Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 20

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sre Jul 11, 2012 11:26 pm

Sta da drzis jaja ovako u obicnoj posudi par dana?Pa to ne moze jer ce ti taj plod u jajetu sigurno uginuti!!Moras imati onda inkubator,a to da jaja sa plodom unutra stoje tek tako to ne moze!
Nazad na vrh Ići dole
555Neca

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sre Jul 11, 2012 11:33 pm

skorkovic ::
Da. Jaja izvadis ispod ptice od koje ih sklanjas i stavljas naprimer u proso ili neku drugu zrnastu hranu, niposto u brasno. Brasno jeste mekse ali popunjava praznine, nema vazduha u njemu i brasno popunjava mikroskopske otvore na jajetu pa jaje ne moze da dise.
Da li nece da se ohlade jaja i pokvare kad ih izvadite od roditelja na nekoliko dana da bi se svi izveli u isti dan
Nazad na vrh Ići dole
žako

Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 49

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Jul 12, 2012 12:11 am

Slobodno izvadi jaja i vrati kako bi se mladi izlegli u isti dan. Neće se jaja pokvariti za par dana, nema nikakvih problema.
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Jul 12, 2012 12:12 am

To nisam znao da sme.Bio sam ubedjen da bi plod unutar jaja bez grejanaj umro!POzdrav
Nazad na vrh Ići dole
žako

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Jul 12, 2012 12:20 am

Vadim i ja jaja svojih štiglića prva tri dana i podmećem plastična, te ih onda vraćam četvrti dan i sve je ok. Zametak može preživiti nekoliko dana bez problema.
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Jul 12, 2012 12:31 am

Dobro zametak,a da li moze da prezivi jaje ako se izvadi u 12. danu inkubacije dok zenka lezi.Znaci od nosenja tog jajeta pa neki 12.,13. dan da se izvadi,ja mislim da bi tad taj plod tj. to pile u jajetu uginulo sigurno ako bi bilo napolju danima!
Nazad na vrh Ići dole
žako

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Jul 12, 2012 8:37 am

Naravno, kada inkubacija i razvoj pileta jednom krene (ptica leži 12 dana na jajima) da će ptić uginuti ako se leženje prekine. Nakon što jaja jednom ohlade tijekom inkubacije ptići ugibaju u jajetu u roku par sati i tu je kraj.
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Jul 12, 2012 10:44 am

Pa da ja sam na to i mislio,znaci kad krene inkubacija da ce sigurno umreti,to sam gore i rekao!
Nazad na vrh Ići dole
555Neca

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Jul 12, 2012 1:07 pm

A da li moze to kod jaja od papagaja ili samo kod egozta i stigrilaca , koliko sam razumeo rekli ste da cim zenka snese jaja da se ono odvoji i da moze tako da sedi 3-4dana , i kad ga posle vratimo, da ce da se izlegne
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu

Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Jul 12, 2012 8:12 pm

eee momci ... čitam sve ovo i ne kontam o kojoj vrsti ptica govorite ....
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna

Broj poruka : 59
Datum upisa : 03.08.2011
Godina : 46

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Avg 02, 2012 9:48 pm

Evo nakon duzeg vremena da se i ja pohvalim Smile...Elem jutros vidim u gnezdu jaje,po prvi put od kad cuvam gold amadine i mnogo sam se obradovala Smile
Malo su lezali u gnezdu,ali kasnije vidim da nisu uopste zainteresovani ,ajde mislim to im je prvi put pa ne znaju...Jaje ohladilo i stvarno ne znam sta da radim,malo sam se razocarala a mnogo mi je stalo da ga odrzim...
Pa vas molim za savet sta da radim i nije li kasno sad da se bilo sta preduzme...Hvala unapred!
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
makimk

Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Avg 02, 2012 10:03 pm

veci deo ptica leze na jaja posle treceg jajeta i mislim da ne treba nisto da diras i da ostavis da na miru snesu i ostala jaja bice ih jos daj im mira ne zaviruj cesto u gnezdo moze ti se posreciti da oni odrade sve kako treba i da dobijes podmladak jaja nema potrebe da nekako ti odrzavas pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Čet Avg 02, 2012 10:14 pm

Hvala puno na brzom i optimisticnom odgovoru Very Happy !!!
Sada mi je malo lakse ,ja se nadam da ce sve biti o.k...
U svakom slucaju,videcemo kako ce se odvijati,nadam se dobrom...Svakako cu vas obavestiti i javiti se ovih dana za savet,ako bude nekih promena...
Pozdrav i svako dobro Smile !!!
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Uto Avg 07, 2012 1:15 am

Kao sto rekoh,javljam se da se pohvalim,imamo 3 jaja i roditelji su bas poceli da rade svoj posao,ali problem nastaje tako sto je muzijak jako neodgovoran,ne ide tako cesto u gnezdo a kad je u gnezdu ,nece bas dugo da sedi...
Danas kad je usao u kavez kod ove zenke sto lezi u gnezdu,ona ga je tako jurila,hvatala kljunom i perije pocupala...A opet na momente mu daje da udje u gnezdo...Recite mi molim Vas,sta da radim ...

Posto su pusteni i imaju slobodu da se krecu,cas su u kavezu,cas napolju a obavezno svako vece (ne u kavezu)vec na kavezu,(plus jos jedna stara zenkica...koja nije aktivna i zbog problema sa nogama i starosti ne smeta...cak su se i uparili u njenom prisustvu...) dodje i ova sto lezi u gnezdu i spavaju svo troje ,preko noci...
Jel to moze da skodi jajima ili ona treba svo vreme da bude u gnezdu,cak i uvece kad treba da spava...?
Sta da radim...?
Izvinite na ovako dugackoj poruci ali ne znam kako da objasnim...Hvala Vam!Pozdrav svima!!! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Uto Avg 14, 2012 11:47 pm

Evo mene opet...
Za sad je sve ok,menjaju se i zenka i muzijak u gnezdu,ona ostaje preko noci da lezi na jajima....
Gledala ja pre neki dan (na sobnoj lampi..)ima dva plodna jaja,trece je neplodno,ali nema veze...Bice to sve ok! Very Happy

E sad imam pitanje i molim vas da mi neko odgovori...
Koliko dugo nosi jaje,to jest za koliko dana da se nadam prinovi?
I jos nesto...Koju hranu da pripremim za ptice,ako nece ovo dvoje da ih hrane?
Jel ima nesto sto moze da se pripremi u kuci,mislim na hranu...ili ipak moram da kupim...
Puno pozdrava svima... Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 37

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sre Avg 15, 2012 6:19 am

na jajima lezi oko 12 dana.nemoj ih mnogo uznemiravati pusti ih odradice oni to sami a hranu im ti ne mozes sama davati ,suvise su mali pilici.kada se izlegu mozes roditeljima davati jajcanu hranu za eggzote pa ce im oni davati
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sre Avg 15, 2012 2:30 pm

ivan79 ::
na jajima lezi oko 12 dana.nemoj ih mnogo uznemiravati pusti ih odradice oni to sami a hranu im ti ne mozes sama davati ,suvise su mali pilici.kada se izlegu mozes roditeljima davati jajcanu hranu za eggzote pa ce im oni davati

Hvala na brzom odgovoru Smile
Danas je 11 dan ali ipak mislim da su oni malo zakasnili sa nosenjem jaja,jer u pocetku nisu znali da treba da stalno leze,jer im je prvi put...Dacu im fore jos koji dan Very Happy ,mada ne znam sta da radim,ako ne bude podmlatka...
Pokusacu da hranim roditelje jajcanom hranom,mada moram priznati da mi nije jasno,puno sto sta,oko te jajcane hrane (iako sam citala...)...
Ja sam jednom skuvala jaje i izrendala,pomesala sa keksom i nisu hteli ni da probaju a jos sam se uplasila da se ne otruju ako se slucajno pokvari jaje u hrani...
Joj bas je tesko biti amater Smile ...
Pozdrav i hvala na savetu Smile !
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 43

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sre Avg 15, 2012 4:55 pm

Svi smo mi amateri - zaljubljenici . U ovom hobiju se najveće greške prave zbog naše nestrpljivosti. Kod mene se dešavalo da mladi izlaze u periodu od 12-stog do 15-stog dana.To sve zavisi kako su ptice ležale na jajima.Budi strpljiva nek oni odrade svoj deo posla.
Jajčanu hranu ,bar u ovom periodu je najbolje koristiti gotovu.Što se tiče nejasnoća tu postoje dve vrste hrane,suva i vlažna jajčana hrana.Kako nemaš dovoljno iskustva ja ti preporučujem vlažnu.Sa tom hranom nema šta da se pogreši. Otvori kesu i hrani ptice po volji... Cela tehnika .
Veliki pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Gordanna

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   Sre Avg 15, 2012 5:28 pm

E pa hvala na informaciji Smile !
Trudicu se da budem strpljiva i kad bude bilo mladih obavezno javljam,da se pohvalim Very Happy ... a sto se tice hrane,nabavicu pa cu videti ,hoce li uopste da jedu ,inace su ludi za zelenom salatom...Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Ptičije dadilje-zamena za roditelje   

Nazad na vrh Ići dole

Ptičije dadilje-zamena za roditelje
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Ptičije dadilje-zamena za roditelje
» Da nemate laba kojeg psa biste imali?
» Apoteka u kuci