Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Dijamant golubic (Geopelia cuneata)

Ići dole 
+53
Stefan94
sgrubi
itan
Browningbar
coja
NklCn
Crni
NikolaVit99
Darezijo
ivica1
dragoSG
ivankv
Nepa
Iwan97
milojed
MilosPlana
Aleksandar Djuric
mime30
suljaga
Matija95
aleksa culuman
Ivan/Rex
Dalibor Vasic
markos87
vladogouldovi
mokijam
Alex
laci
dalibor
stamil
Dare
milun
ax00
Vasa
Alexandar
MILAN
dino
Gero
SALE KV
Dijamant
Laza
toma
Sale77-Nis
ivan83
Šarengrad
papayajamaica
malinois
SrdjanKG
Grumpy
acko
salle55
szigics
Luckyboy
57 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:22 pm

mislim da cu ih ipak drzati odvojeno Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 9:14 pm

jedno pitanje jel postoje crveni dijamant golubici, ako postoje jel bi neko mogao da okaci sliku........... Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 9:29 pm

pogledaj temu malo bolje-vrati se unazad ! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 10:45 pm

da li mogu da se drze sa nimfama? i da li zenka lezi sama na jajima?
Nazad na vrh Ići dole
stamil

stamil


Broj poruka : 73
Datum upisa : 06.03.2010
Godina : 37
Lokacija : Niš-Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 11:21 pm

Ženka neleži sama na jajima a da se drže sa nifama do sad kod nikog nisam video.A nebi ti ni preporučio,ipak su to krupnije ptice i neznam koliko su tolerantne prema druge vrste.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 12:17 pm

kako se onda mladi odhrane? zar one nisu kao golubovi? cuo sam da ne smeju da se brze sa tigricama jer su tigrice agresivne ali nimfe su dosta mirne...
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 1:39 pm

ma najbolje ih je drzati same jer oni imaju otvoreno gnezdo i svaka druga vrsta ce im unistavti to gnezdo,zebice i glebici ce cupati slamke za svoja gnezda a bogami i perije sa golubica dok leze na jajima.Papagaji ce ih redovno ometati jer oni su skloni grickanju,posebno u sezoni parenja kada znaju da i drvene volijere poprilicno ostete.Znaci jedan par posebno i nikakvih problema oko razmnozavanja.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 4:14 pm

ok poslusacu savet, stavicu ih u poseban kavez. Ali mi je i dalje nejasno kako se one razmnozavaju?
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 5:34 pm

prosto ...sve sto ti treba su muzijak,zenka i gnezdo ono za kanarince slamcice od trave i to je to,oni ce dalje odraditi svoje,samo moras biti siguran daa su muzijak i zenka jer ima nesavesnih prodavaca prodaju ili dve zenke ili dva muzijaka.Ja kada sam pocinjao ,kupio sam navodno 3 para , ustvari bilo je to 6 veoma lepih zenki, pa tako se svaka skola se placa.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 7:14 pm

aha znaci nije bas lako odrediti pol...meni su se odavno vec svideli ali sad sam odlucio da ih kupim, u nedelju 13.02 je berza u Novom Sadu pa cu ih tamo kupiti nadam se da cu potrefiti muzijaka i zenku... pol se odredjuje prema onom okviru oko ociju ako sama dodro razumeo? da li ima jos neki nacin kako bih mogao da odredim pol? i da hvala puno na odgovorima Smile
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 7:31 pm

najpouzdaniji znak sta je muzijak je kada vidite da guce i siri rep prilikom udvaranja,ali sada je to malo teze jer nije sezona.Sada treba gledati da ptica ima sto veci krug i nabor oko oka i to bi trebalo da bude muzijak, mada je naj bolje da sa tobom bude. neko ko se razume u dijamnte i da ti pomogne pri kupovini
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 7:55 pm

pa i da je sezona sigurno nece da guce u kavezu kad su zatvoreni i istraumirani...nadam se da cu uspeti da izaberem par u svakom slucaju hvala puno na savetima... Smile znace mnogo... Smile
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 8:06 pm

tu smo da razmenjujemo i dopunjujemo iskustva...pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 8:30 pm

U temi polni dimorfizam imati opis kako prepoznati pol kod Dijamant Golubića.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 8:54 pm

mozes da mi postavis link do te teme ne mogu da je nadjem...
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 8:59 pm

http://www.avikultura.com/t869-polni-dimorfizam
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 9:05 pm

hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimePon Feb 21, 2011 2:33 pm

evo mog para dijamanckih golubica, trebalo bi da su muzijak i zenka....Smile
Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 21022011418

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 21022011393

Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 02, 2011 12:47 pm

Imam par dijamant golubica, hteo bi da ih parim.......jel trebam da im dajem nesto ili......???
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 02, 2011 1:53 pm

Pre svega daj im malo vremena da dočekaju toplo vreme, pa onda kreni sa leženjem... Very Happy ostalo standard:stavis gnezdo, pojačas malo hranu i rade bez problema... Wink
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 02, 2011 2:15 pm

upravo kao sto rece MILAN,jedino ako ih drzis u toplom onda nema problema, ali ako si ih skoro nabavio i ja ti preporucujem da malo sacekas da se naviknu na novu sredinu,pa onda NAPRED...naravno u medjuvremenu pojacana ishrana..srecno.
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 02, 2011 5:06 pm

Ok,nabavio sam ih sad na berzi u pancevu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 02, 2011 6:13 pm

Imam jedno pitanje
jedan moj prijatelj ima par dijamant golubica koji su dobili mlade a nezna kada treba da se alkiraju (koji dan )
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimePet Mar 11, 2011 2:54 pm

Posto prvi put izvodim golubice a zenka mi je upravo snela jedno jaje ali ne u gnezdo koje sam ja napravio vec u hranilicu u koju je ona stavila materjal koji je povadila iz gnezda,pa me zanima da li je neko imao takvu situaciju i kakav je ishod imao...
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitimePet Mar 11, 2011 6:55 pm

Jednostavno rečeno nasla je pogodnije gnezdo, nemoj je dirati i sve će biti Ok....
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dijamant golubic (Geopelia cuneata)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzoticni golubovi i prepelice-
Skoči na: