Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Dijamant golubic (Geopelia cuneata)

Ići dole 
+53
Stefan94
sgrubi
itan
Browningbar
coja
NklCn
Crni
NikolaVit99
Darezijo
ivica1
dragoSG
ivankv
Nepa
Iwan97
milojed
MilosPlana
Aleksandar Djuric
mime30
suljaga
Matija95
aleksa culuman
Ivan/Rex
Dalibor Vasic
markos87
vladogouldovi
mokijam
Alex
laci
dalibor
stamil
Dare
milun
ax00
Vasa
Alexandar
MILAN
dino
Gero
SALE KV
Dijamant
Laza
toma
Sale77-Nis
ivan83
Šarengrad
papayajamaica
malinois
SrdjanKG
Grumpy
acko
salle55
szigics
Luckyboy
57 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeNed Sep 09, 2012 3:35 pm

Zna li neko kog su pola ovi golubici?
Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Rscn1555
Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Rscn1556
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePon Sep 10, 2012 7:43 am

Na donjoj slici desni je muzjak, a za ostale mislim da su zenke. Ovo mora da su ovogodisnje ptice?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePon Sep 10, 2012 5:49 pm

Muzijak na donjoj slici je proslogodisnji ovi drugi su ovogodisnji
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeUto Sep 11, 2012 6:27 pm

Zna li neko dimenzije za gnezda? poz
Nazad na vrh Ići dole
milojed

milojed


Broj poruka : 27
Datum upisa : 16.11.2011
Godina : 50
Lokacija : srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePon Okt 08, 2012 12:04 pm

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 52747910151110822528074
da li neko zna kojeg su pola ove ptice?
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePet Nov 23, 2012 1:10 pm

Imam jedan problem, drzim tri para golubica u grupnoj volijeri: Zebe, galebici, golubici, rizarice, spic amandin, ogrlicasta zeba... I sve je to lepo funkcionisalo(msm nisu se nikada tukli ili progonili) do sinoc kada je na moje oci golubica snela jaje, zatim cim je ustala sa gnezda odmah su par ptica(4-5) prisle gnezdu i kljuckale jaje i naravno jaje je procurelo i zatim ga vise nije bilo.. Ne znam sta da radim jer danas sutra treba da snese jos jedno jaje, pa, me interesuju vasi saveti kako da resim ovaj problem i sacuvam naredno jaje? Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePet Nov 23, 2012 2:17 pm

I ja sam imao isti problem ali sam ga resio tako sto sam razdvojio golubice od ostalih jer najbolje rade kada su sami.Kod mene su jaja dijamant golubica lupali ogrlicari i spicevi.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePet Nov 23, 2012 2:37 pm

To sam i planirao, nego sam mislio da ima neki konkretan problem.. Jer sada trenuto svi oni imaju jaja po gnezdima, a samo golubicima lupaju jaja..
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 6:50 pm

Moze li mi neko reci koliko dana prolazi od snesenog drugog jajeta do izleganja mladih..?
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 8:14 pm

12-13 dana. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nepa

Nepa


Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.11.2012
Godina : 48
Lokacija : Sarajevo

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePet Feb 22, 2013 11:16 am

pozdrav svima ,novi sam na forumu. zna li neko koja je velicina prstena za dijamant golubice.? hvala
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeSub Mar 09, 2013 1:13 am

Da li neko ima ideju zasto mi je zenka golubica snela jaje velicine Zebinog jajeta, a mozda i za nijansu manje??
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeSub Mar 09, 2013 4:31 pm

Nepa ::
pozdrav svima ,novi sam na forumu. zna li neko koja je velicina prstena za dijamant golubice.? hvala

Ja sam stavljao od 4 mm, mada sam nalazio tabele gde pise i 3,5 mm i 3,8 mm
Nazad na vrh Ići dole
Nepa

Nepa


Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.11.2012
Godina : 48
Lokacija : Sarajevo

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePon Mar 11, 2013 8:07 pm

hvala nasao sam inf. za prstenove.za sad imam par crvenih i par normal , leze na jajima pa cemo vidjeti hoce li sta biti od piladi.trebali bi se izleci krajem sedmice.
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeSre Maj 15, 2013 12:06 am

Postovano drustvo,
pre nekoh mesec-dva nabavio sam zenku dijamant golubica, posto sam muzjaka vec imao. Namestio im u kavez dimenzija 1m x 0.50m x 0.50 m gnezdo, i oni su se uparili. Medjutim, po drugi put se desava da zenka ustane sa jaja posle 17-18 dana lezanja. Kada sam razbio jaja, u njima je bio embrion, nedovoljno razvijen, sa lepo vidljivom zumancanom kesom. Pa me intrezuje, sta je razlog tome? Zasto se desava da embrion ugine u jajetu, 2-3 dana pred piljenje?
Nazad na vrh Ići dole
dragoSG




Broj poruka : 41
Datum upisa : 29.09.2012
Lokacija : vukovar

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeSre Maj 15, 2013 8:43 am

ivankv ::
Postovano drustvo,
pre nekoh mesec-dva nabavio sam zenku dijamant golubica, posto sam muzjaka vec imao. Namestio im u kavez dimenzija 1m x 0.50m x 0.50 m gnezdo, i oni su se uparili. Medjutim, po drugi put se desava da zenka ustane sa jaja posle 17-18 dana lezanja. Kada sam razbio jaja, u njima je bio embrion, nedovoljno razvijen, sa lepo vidljivom zumancanom kesom. Pa me intrezuje, sta je razlog tome? Zasto se desava da embrion ugine u jajetu, 2-3 dana pred piljenje?
.

poštovanje, inkubacija kod dijamanata traje 13 dana,ako je sve u redu,nekad i dan više,tako da ako se ona digla nakon 17-18 dana vjerovatno je i sama skužila da od tih jaja nema ništa. ja osobno 14-ti dan,ako se nisu izvalili, pregledam jaja ,nekad treba mala pomoč pri otvaranju korice , ali iz mog iskustva ti mladi budu slabije kondicije i slabije napreduju,mada nemora značiti da je uvijek tako. uglavnom 15 dan ako nema ništa ,bacaj. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
ivica1




Broj poruka : 26
Datum upisa : 05.08.2013
Godina : 45
Lokacija : Azanja

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeUto Dec 31, 2013 4:21 pm

Imam ih dugo ali jos uvek ih nisam razmnozio.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeUto Dec 31, 2013 4:57 pm

Verovatno imate golubiće istog pola. Razmnožavaju se isto kao i obični golubovi.
Nazad na vrh Ići dole
Darezijo

Darezijo


Broj poruka : 7
Datum upisa : 07.03.2014
Godina : 38
Lokacija : Vodanj

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 09, 2014 11:08 pm

Pozdrav drugari
Danas mi je zenka snela jedno jaje i ne lezi na njega pa dli neko zna da mi kaze nesto o tome?
Stoje mi napolje u kavezu 160x80 pa se plasim da nece da zahladni preko noci...
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePon Mar 10, 2014 1:40 pm

Najčešće inkubacija kreće posle drugog, odnosno poslenjeg jajeta kada su u pitanju golubovi. Mislim da jajetu neće biti ništa do sutra, s obzirom da i ostale ptice kod nas sada kreću sa razmnožavanjem.
Nazad na vrh Ići dole
Darezijo

Darezijo


Broj poruka : 7
Datum upisa : 07.03.2014
Godina : 38
Lokacija : Vodanj

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePon Mar 10, 2014 3:16 pm

Ok hvala puno...
Nazad na vrh Ići dole
ivica1




Broj poruka : 26
Datum upisa : 05.08.2013
Godina : 45
Lokacija : Azanja

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimePon Mar 10, 2014 8:30 pm

Moji su sada imali prazna jaja tako da ih ponovo spremam. Malo sam poranio ali su uslovi dobri pa se nadam rezultatu. Jako lepa ptica a i moze se pripitomiti. Moje ptice su mirne jedu iz ruke pa je i tu problem.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaVit99

NikolaVit99


Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 24
Lokacija : Uzice

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 19, 2014 8:33 am

Pozdrav svima,
Vec dugo se bavim dijmant golubicim,juce mi je zenka snela drugo jaje,ali dosta manje od prvog,odprilike,poput zebinog.Posto se prvi put srecem sa ovom sitvacijom,sta da radim da ostavim pa se mozda izlegnu ili ...?
 Question Question   Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
Darezijo

Darezijo


Broj poruka : 7
Datum upisa : 07.03.2014
Godina : 38
Lokacija : Vodanj

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeNed Apr 20, 2014 1:16 pm

pozdrav svima...
muzujaku golubica je preraso gornji deo kljuna preko donjeg pa se plasim da nece moci da jede
dali smem da mu skratim malo ili da nesiram nista?
Nazad na vrh Ići dole
NikolaVit99

NikolaVit99


Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 24
Lokacija : Uzice

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitimeNed Apr 20, 2014 2:30 pm

imas onaj kamen za ptice,mozes to da im stavis pa ako bude kljucao sam ce srediti kljun,a mozes i ti imas one makaze za nokte kod ptica pa probaj,ali bolje je da on sam..
Jesu vama polozili jaja,ima li mladih?  Very Happy Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dijamant golubic (Geopelia cuneata)
Nazad na vrh 
Strana 7 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzoticni golubovi i prepelice-
Skoči na: