Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Alatke i potrebstine u odgoju ptica

Ići dole 
+12
zaharije
Ondrej
Ivan/Rex
MILAN
fuz80
Alexandar
Matija95
florida
vladogouldovi
Laza
haralampijexxl
rtomek
16 posters
AutorPoruka
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 8:02 pm

Ovu temu sam pokrenio da bi ovde mogli postavjati slike i opis zapravo svega što koristimo kao priručne alatke u avikulturi
pozz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
haralampijexxl

haralampijexxl


Broj poruka : 57
Datum upisa : 24.03.2010
Lokacija : Beograd

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 10:24 pm

mene npr interesuju makazice za secenje prstenja... i naravno da li ima jos alata koji su potrebni odgajivacu?

sto se lampice tice, ja koristim oftalmolosku. verujem da se moze kupiti u apoteci...

pozz



p.s. odlicne slike jaja!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 10:31 pm

Lampice ima svuda pa i kod kineza ! a sto se tice makazica to se obicno pravi po kalupu... javi se SrdjanuKG za makazice na pp
pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimePon Jan 23, 2012 5:52 pm

dali se može kupiti prstenje koje se moze staviti odraslim pticama,u boji da se mogu razaznati parovi.neko sklopivo ili slično
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimePon Jan 23, 2012 8:13 pm

naravno ima da se kupe prstenovi za obelezavanje odraslih ptica
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimePon Jan 23, 2012 8:15 pm

Dali mi mozes reci u hrvatskoj dali ima negdje.gdje god sam pitao nemaju pojma
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimePon Jan 23, 2012 9:00 pm

Gde u Srbiji imaju da se kupe (naruce) alke za obelezavanje treba mi za galebice i zebe?
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimePon Jan 23, 2012 9:52 pm

ima na svim berzama u svim bojama i velicinama
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimePon Jan 23, 2012 9:57 pm

Hvala Aleksandre gledo sam po berzama bilo je samo za zivinu i golubove moram malo bolje da pogledam pozz.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimePon Jan 23, 2012 10:06 pm

ljudi nemogu da nadjem lampicu sa led diodom nigde da kupim !!! cak ni kod kineza nema! imao sam dve ali crkle oba dve i sad sam bez icega ........!!!!
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimePon Jan 23, 2012 10:11 pm

fuz80 ::
ljudi nemogu da nadjem lampicu sa led diodom nigde da kupim !!! cak ni kod kineza nema! imao sam dve ali crkle oba dve i sad sam bez icega ........!!!!
kinezi danas ne rade...nova godina je Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimePon Jan 23, 2012 10:18 pm

hvala na informaciji Milane...! Smile ali oni ne prave docek nove godine 3 meseca pre nego sto dodje vreme za to...Very Happy Very Happy

u poslednja tri meseca sam obisao sve kineze u NS-u i okolini, nasao sam nesto na futoskoj pijaci ali su velike i dosta skupe.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeNed Mar 25, 2012 7:42 pm

fuz80 ::
hvala na informaciji Milane...! Smile ali oni ne prave docek nove godine 3 meseca pre nego sto dodje vreme za to...Very Happy Very Happy

u poslednja tri meseca sam obisao sve kineze u NS-u i okolini, nasao sam nesto na futoskoj pijaci ali su velike i dosta skupe.

e ako nema kod kineza onda nema nigde Wink
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeNed Mar 25, 2012 7:48 pm

Mene zanima da li ima negde da se kupi posuda sa termostatom za rucno hranjenje ptica radi odrzavanja hrane na odgovarajucoj temperaturi?Unapred hvala ako neko zna puno bi mi znacilo.
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeSre Mar 28, 2012 9:57 pm

Naravno podrazumeva se sa grejacem i termostatom.
Nazad na vrh Ići dole
zaharije




Broj poruka : 47
Datum upisa : 11.03.2012
Lokacija : Beograd

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 10:18 am

Bilo je da se kupi u tempu , elektricna posuda za topljenje cokolade ,onako zapremine oko pola litra,ne vise.Sa termostatom koji je isao od 0 do recimo 50-60 stepeni ,ne znam tacno..Prohromska je a spolja plastika i nije kostala vise od recimo 1000 din . Mislim da bi to bilo super za to sto tebi treba. Bas cu da pogledam ako budem isao u tempo ovih dana da li ima.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 10:33 am

Takodje moze da posluzi, ima da se kupi grejac za hranu za bebe koji zagreva mleko na odgovarajucu temperaturu obicno telesnu 37C. To nije skupo i za istu svrhu sluzi, za grejanje hrane, tako da pogledaj na internetu ili ako imas neku prodavnicu bebi opreme blizu.
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 1:36 pm

Hvala vam potrazicu pa sta nadjem Smile
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 5:56 pm

Ondrej, milim da bi na tim aparatima(za cokoladu ili za mleko) morao da zamenis termostate sa nekim preciznijim koji bi radio u opsegu 20-40 stepeni, da mozes fino i preciznoda smanjujes temperaturu. Verujem da onaj za cokoladu ima histerezis bar 5 stepeni.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeČet Okt 18, 2012 8:14 pm

haralampijexxl ::
mene npr interesuju makazice za secenje prstenja... i naravno da li ima jos alata koji su potrebni odgajivacu?

sto se lampice tice, ja koristim oftalmolosku. verujem da se moze kupiti u apoteci...

pozz



p.s. odlicne slike jaja!!!!!

Alatke i potrebstine u odgoju ptica 39672825256316148161349

Alatke i potrebstine u odgoju ptica 40804625256222481504013

Nazad na vrh Ići dole
zaharije




Broj poruka : 47
Datum upisa : 11.03.2012
Lokacija : Beograd

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeČet Okt 18, 2012 9:52 pm

A zasto se inace koriste ova makaze...tj zasto bi neko sekao prstenje..
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeNed Okt 21, 2012 1:50 am

zaharije ::
A zasto se inace koriste ova makaze...tj zasto bi neko sekao prstenje..
Zato sto se pojave razni problemi .Recimo zadeblja noga ili jednostavno ptica ne trpi alku vuce je cima i tako se povredjuje u tim slucajevima je neophodno odstraniti alku
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitimeNed Okt 21, 2012 8:51 am

fuz ja umesto lampe koristim deciji laser ,i lepo se vidi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Alatke i potrebstine u odgoju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Alatke i potrebstine u odgoju ptica   Alatke i potrebstine u odgoju ptica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Alatke i potrebstine u odgoju ptica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» transport ptica
»  Odgoj ptica
» Mikoplazmoza ptica
» Sta imate od ptica?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: