Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sta da radim?

Ići dole 
+39
pedjacure
Čarlijev vlasnik
Alek 69
momoks
gocke
VlatkoSK
Zeka
deki88
ivica.m
milojed
fuz80
border
Igorche81
ticar
Iwan97
Damir
skorkovic
T4R4
ado007
vit
ivan83
srdjan992
Dalibor Vasic
glusacsv
sasaznas
Alexandar
Bogdanik
gorany82
mladen zafirovic
dragan67
Laza
sale
Milic
dr.nenad86
BORA
Zika
zucko
Siskin
Mika-kg
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 12, 2012 7:01 pm

imaš na ovom forumu u temi -"Bolesti ptica"-opisano
ako je moja pretpostavka tačna-liječenje je teško i
neizvjesno
upotrebom lijekova spriječi se dalje prenošenje bolesti
ali u većini slučajeva ostaje škripanje,kihanje i teško
disanje
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 12, 2012 7:33 pm

Ali on ne kija i ne skripi kad dise, sasvim normalno dise i peva po ceo bogovetni dan. To se desava samo nocu oko 1-3 sata iza ponoci. Kao kad pas sanja nesto pa pocne da cvili ili laje, tako i on ciju-ciju i kad upalim svetlo njemu je glava jos uvek ispod krila. Jednom je dahtao kao da se uplasio ili pregrejao ali uglavnom je u tipicnoj spavajucoj pozi.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 12, 2012 9:20 pm

da nije alergičan na nešto ... Laughing




šalim se
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeNed Okt 07, 2012 1:42 am

Momci opet ja s ovim problemom, naime poceo sam lecenje pre dve nedelje necim sto se zove Moxidectin (veterinar mi preporucio) i nekim praskom u koji se kunu i veterinar i jedan pticar kod koga sam bio da pogledam ptice i da ga pitam sta da radim s tim kijanjem i cijukanjem. Mozda je jos rano za oporavak ali mislio sam da cu ga izleciti brzo, medjutim od kako mu dajem lekove stanje mu se pogorsalo. Sve manje peva i pocinje da kija i danju. Jedan drug mi je bas danas rekao da nema ni parazite ni astmu ni alergiju nego da mu smeta vlaga od akvarijuma. Cega jos treba da se odreknem da bi njemu bilo bolje?
Nazad na vrh Ići dole
milojed

milojed


Broj poruka : 27
Datum upisa : 16.11.2011
Godina : 50
Lokacija : srbija

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Okt 08, 2012 12:20 pm

Sta da radim? - Page 4 53932110151110824398074
drzim vec godinu dana kanarinca i kanarinku u ovom belom kavezu, posto sam posumnjao da su mi prodali matoru kanarinku uzeo sam jos jednu. Da li moram sve da ih odvajam da bi ih nekako pokrenuo da dobiju mladunce?
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Okt 08, 2012 9:30 pm

Pa za pocetak sacekaj barem jos dva meseca.Sada necu da se pravim pametan ali za ta dva meseca mozes sve da procackas po forumu i bice ti jasno sto i kako treba da radis kako da ih usiljavas koga prvo na koju temperaturu i td sve je lepo objasnjeno
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
deki88




Broj poruka : 8
Datum upisa : 16.03.2013
Godina : 35

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeSub Maj 11, 2013 9:12 pm

pozdrav svima.imam problem izlegli su mi se mladi i izasli iz gnezda a posto su gnezda visoko i nemogu da se vrete a drzim ih u volijeri dali mogu da ih stavim u manji kavez
unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeSub Maj 11, 2013 10:27 pm

Ako su operjali i imaju 15 i vise dana onda oni nisu ispali vec izleteli iz gnezda i nema potrebe da ih vracas roditelji ce ih hraniti gde se nalaze.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka




Broj poruka : 2
Datum upisa : 06.04.2013
Godina : 34
Lokacija : Jagodina - Novi Sad

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Maj 13, 2013 9:16 pm

Pozdrav svima i molim za pomoc,
danas sam primetio kod mladog kanarinca koji ima skoro dva meseca da mu se pojavilo crvenilo ispod desnog oka i da mu je taj deo naduven. Postavicu sliku pa ako mozete ili znate nesto vi pomognite.
Imam problem i kod kanarinke, oko kljuna kao da su perca pocela da opadaju, stvarno ne znam sta moze da bude.
Dva mlada sa muzijakom mi se nalaze i vecem kavezu, dok je zenka sama u kavezu u kome se legla.
Od skoro cuvam kanarince i ovo mi je prvi par i prvi mladi pa zato i ne znam bas sta da radim.

Slike:
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/29/cimg1885r.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/713/cimg1883.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/46/cimg1880rl.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/17/cimg1879fr.jpg/

Prve dve slike su od kanarinke, a druge dve od mladog.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeSre Maj 15, 2013 12:43 am

moze da bude ujed komarca
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeSre Maj 15, 2013 11:02 pm

to kod kanarinke je normalno da nema perija oko kljuna jer hrani mlade ali ako mladi ima kuglicu ispod oka i ako mu nestaje perije oko oka to može biti opasno za sve ptice.

ako možeš nađi medazol tablete,sastav metronidazol. za ljude i daj jednu tabletu na litru vode 7 dana.tablete od 250 mg.
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 41
Lokacija : Skopje Makedonija

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeNed Maj 19, 2013 12:32 am

Zeka ::
Pozdrav svima i molim za pomoc,
danas sam primetio kod mladog kanarinca koji ima skoro dva meseca da mu se pojavilo crvenilo ispod desnog oka i da mu je taj deo naduven. Postavicu sliku pa ako mozete ili znate nesto vi pomognite.
Imam problem i kod kanarinke, oko kljuna kao da su perca pocela da opadaju, stvarno ne znam sta moze da bude.
Dva mlada sa muzijakom mi se nalaze i vecem kavezu, dok je zenka sama u kavezu u kome se legla.
Od skoro cuvam kanarince i ovo mi je prvi par i prvi mladi pa zato i ne znam bas sta da radim.

Slike:
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/29/cimg1885r.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/713/cimg1883.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/46/cimg1880rl.jpg/
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/17/cimg1879fr.jpg/

Prve dve slike su od kanarinke, a druge dve od mladog.

Zdravo Zeka, naj pre dobro dosao na forumu. I ja sam prosle godine imao isti vakav problem kao i ti, bolest je vrlo seriozna a zove se TRIHOMONIAZA. Kako odminu dani otok ce da bude sve veci pa i moze oko da se zatvori. Ja sam nabavio lek iz Grcke posto kod nas u Makedoniju nema nista lek se zove TRIHOSTOP. To je probani lek i ja sam izlecio ptice sa 100% ucinka. Konsultirao sam se i sa neke druge ljudi oko ove bolesti posto nemoze svako da nabavi ovaj lek i rekli su mi da isto tako moze da pomogne Ronidazol ili tablete Flazil koje mozes da ih nadzes u apoteku i se koriste za vaginalne probleme kod zene. Mozda i Efloran rastvor ali sve ove lekarstva nisam koristio i nemogu da ti kazem da ces 100% imati usprh. Ali pazi to je jako zarazna bolest i mora je svatiti seriozno posto ako se prosiri moze i da ti ugine i celo maticno jato. Nadam se da sam ti pomogao. Pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeNed Maj 19, 2013 4:32 pm


Ako je trihomaniaza preporucio bih ti Tricho Plus od Oropharme. Ubuduce tretiraj ptice ovim preparatom 6 nedelja pred parenje i u avgustu mesecu kao preventiva.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeNed Maj 19, 2013 4:35 pm

P.S. Pogledaj pazljivo je li ti je ptica pospana, ima li vodene oci, jezik je cesto van kljuna kratak dah pri disanju, pije dosta vode.. ako nema ovih simptoma ne radi se o trihominiozi. pozz
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 3:40 pm

kod vas u srbiji ljek koji se u italiji zove flagyl a u hrvatskoj medazol se zove ORVAGIL tablete 400 mg,
treba otići kod veterinara da napiše recept za ovaj ljek i stim otiću u apoteku za ljude i podići ORVAGIL TABLETE.1 tableta na litru vode 7 dana,smrviti tabletu i usipati u bocu vode,
davati pticama 2 mjeseca prije parenja i kad mlade ubacimo u volijeru i nećete imati TRIHOMONIJAZU nikada.

Ticar, kod nas ljude lece humani lekari, a ne marveni tj. veterinari...... Razz Mala sala..... Very Happy
U humanim apotekama bi se bas nasmejali kad bi otisli sa tim sto veterinar napise......
A Orvazil se koristi i u humanoj medicini, tako da, odete kod lekara pa ga zamolite da vam propise lek za neku komsiku itd itd..... Laughing


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 3:43 pm

ticar ::
kod vas u srbiji ljek koji se u italiji zove flagyl a u hrvatskoj medazol se zove ORVAGIL tablete 400 mg,
treba otići kod veterinara da napiše recept za ovaj ljek i stim otiću u apoteku za ljude i podići ORVAGIL TABLETE.1 tableta na litru vode 7 dana,smrviti tabletu i usipati u bocu vode,
davati pticama 2 mjeseca prije parenja i kad mlade ubacimo u volijeru i nećete imati TRIHOMONIJAZU nikada.

ORVAGIL® -- GALENIKA AD - Srbija
metronidazol - P01AB01

ANTIPROTOZOICI

P01AB derivati nitroimidazola
R 1029082 film tableta; 400mg; blister, 2x10tabl.
5 godina, u originalnom pakovanju
R 1029080 tableta; 250mg; kontejner za tablete, 1x20tabl.
5 godina, u originalnom pakovanju

Doziranje: Chronova bolest, akutni i hronični gastritis uzrokovan Helicobacter pylori
(u kombinaciji sa amoksicilinom ili klaritromicinom i H2 blokatorom), trihomonijaza: 400mg
na 12 sati tokom 7 dana ili 2g jednokratno; amebijaza: odrasli 400-800mg na 8 sati tokom 5-10
dana, deca 35-50mg/kg dnevno u 3 doze, tokom 5-10 dana; lamblijaza: odrasli 2g dnevno
tokom 3 dana, deca 15mg/kg dnevno u 3 doze, tokom 3 dana; anaerobne infekcije: odrasli
400mg na 8 sati tokom 7 dana, deca 7.5mg/kg na 8 sati.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 5:44 pm

Ticar, kod nas u Srbiji ljude lece humani lekari, a ne marveni.... Razz Sala .... Very Happy

Kad bi sa receptom veterinara otisli u humanu apoteku bas si se nasmejali slatko....

Sto znaci, ako ga ne mozes ovako nabaviti, odes kod humanog lekara i potrazis tj. zamolis ga da ti propise Orvazil , inace se taj lek koristi i u humanoj medicini...

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 7:25 pm

kod nas može i veterinar dati napismeno da se traži taj ljek i uz potpis i pečat veterinara možeš dobiti taj ljek u humanoj apoteci.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 7:53 pm

Mi smo napredniji, kod nas mozes kupiti lek bez recepta.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 9:25 pm

momoks ::
Mi smo napredniji, kod nas mozes kupiti lek bez recepta.

e to je još bolje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 12:19 am

ticar ::
momoks ::
Mi smo napredniji, kod nas mozes kupiti lek bez recepta.

e to je još bolje Very Happy

Mozes, ali ne svaki..... Very Happy

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 12:46 pm

u glavnom razumjeli smo se,to je ljek za sinusitis uzrokovan trihomonijazom.

samo jedna ispravka idu tablete od 250 mg na litru vode.7 dana
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 4:18 pm

[quote="dr.nenad86"][quote="ticar"]
momoks ::
Mi

Mozes, ali ne svaki..... Very Happy

Pozdrav cheers

Koji god hoces, kladim se u rucno hranjenu braonuhu konuru.
kazi koji propozicije, dogovor.....
Nazad na vrh Ići dole
Alek 69




Broj poruka : 28
Datum upisa : 24.12.2013
Godina : 43
Lokacija : Nis

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Pomoc   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Apr 14, 2014 5:40 pm

Neznam da li jos uvek neko prati ovu temu,al neznam gde da pitam.
Od skora je kanarinka pocela cudno da izgleda. Veci deo dan je malo kao narogusena,cesce spava,ali jede normalno sve,pije vodu,to se nista nije promenilo,ali je narogusena.
mada sad kad sam priso i hteo da je slikam,nekako se vratila u normalu.
Krece se normalno,i cvcka,doziva se sa muzjakom,koji je u drugoj sobi,ali me brine ovo.
i dok je tako "naduvena"(samo na prvi pogled),tacno se vidi kako dise i pomera.
ranije nije bila takva.
Sta da radim,i ima li razloga za brigu?
HVALA
Nazad na vrh Ići dole
Alek 69




Broj poruka : 28
Datum upisa : 24.12.2013
Godina : 43
Lokacija : Nis

Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitimePon Apr 14, 2014 8:20 pm

Alek 69 ::
Neznam da li jos uvek neko prati ovu temu,al neznam gde da pitam.
Od skora je kanarinka pocela cudno da izgleda. Veci deo dan je malo kao narogusena,cesce spava,ali jede normalno sve,pije vodu,to se nista nije promenilo,ali je narogusena.
mada sad kad sam priso i hteo da je slikam,nekako se vratila u normalu.
Krece se normalno,i cvcka,doziva se sa muzjakom,koji je u drugoj sobi,ali me brine ovo.
i dok je tako "naduvena"(samo na prvi pogled),tacno se vidi kako dise i pomera.
ranije nije bila takva.
Sta da radim,i ima li razloga za brigu?
HVALA

Evo malopre sam uspeo da je slikam,i otprilike ovako izgleda veci deo dana

Sta da radim? - Page 4 Sdc17291

Sta da radim? - Page 4 Sdc17289

Sta da radim? - Page 4 Sdc17288
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta da radim? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta da radim?   Sta da radim? - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta da radim?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Šta treba da radim kad štiglić menja perije?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: