Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a

Delite | 

Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
ivan79

Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 38

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Sre Apr 25, 2012 1:22 pm

posle koliko snesenih jaja zenka pocinje da lezi na njima,ova moja snela je do sada 11kom i dalje ne lezi
Nazad na vrh Ići dole
acahaski

Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Sre Apr 25, 2012 6:02 pm

Kod mene su snele i vise jaja,ali nikako da se razlegu.Nose ih na vise mesta i kada ih sakupim u gnezdo,vrlo brzo ih razvuku.
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 42

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Sre Apr 25, 2012 6:07 pm

ja ih lezem u inkubatoru,prirodnim putem nisam pokusavao jer nisu same u volijerama
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Pet Apr 27, 2012 10:28 pm

ima li neko link od DIY kako se prave inkubatori??
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 20

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Sub Apr 28, 2012 9:44 am

http://www.birdsale.com.au/Details/DIY_Incubators.html

ne znam da li je to to, ali ja sam ovo uspeo da nadjem...
a sad sto je na engleskom... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Sub Apr 28, 2012 1:50 pm

hvala rex, nasao sam na you tube
Nazad na vrh Ići dole
makimk

Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Ned Apr 29, 2012 1:03 am

ivan79 ::
ima li neko link od DIY kako se prave inkubatori??
evo ti jedan prijateljski savet za inkubator kupi termostat od stankovica iz leskovca napravi kutiju po njegovom nacrtu i garantujem ti da mozes da izvedes sve sto pozelis u njemu ja ih imam jos od 93-94 i rade besprekorno josuvek a za kineske prepelice nista lakse samo treba da ih stavis u duplu korpu da budu na isto nivo sa ostalim jaima zato sto se temperatura meri na vrh jaja i mozes da ih vedes zaedno sa kokosjih ili kakve imas samo ponavljam da jaja terba da budu na istu visiny sa ostalim pozz
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Ned Apr 29, 2012 9:18 pm

problem resen sama se nasadila cheers
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Pon Maj 14, 2012 8:53 pm

dali prepelice leze vise tura godisnje?
Nazad na vrh Ići dole
makimk

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Pon Maj 14, 2012 9:40 pm

izgleda da je promasila da mogu da leze dva puta godisnje bar tako je bilo kod mene. koliko si jaja stavio pod nje 5 -6 a ako nosi a ne lezi celo leto ces da imas jaja i kada izvede izvede 2-3 pilica pa mesec dana ce da ih vodi a za taj mesec jos neko ce da ugine. znam sta je merak ali razocaranje i neuspeh bas tesko padnu svakome zar ne.zato opet ti preporucujem inkubator pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
aleksa culuman

Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.03.2012

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Pet Jun 29, 2012 11:53 pm

Imam jedan problem ....imam koku i petlica kineske prepelice ali nece da se upare .... kada ih stavim zajedno u kavez petlic koku skroz iskljuca po ledjima ,kod krila oko noge skroz joj iscupa perije sva jadna bude krvava i jedva hoda . Onda sam je prebaciu u drugi kavez i jedva izlecio. Posle mesec dana ja ih ponovo stavim u isti kavez i ono opet ista prica sada su odvojeni i neznam sta da radim ?!...
Nazad na vrh Ići dole
makimk

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Sub Jun 30, 2012 8:03 pm

ja imam devet zenke i jednog muskarca pa neka nadrlja od vreme na vreme bili su tri muskarca ali dva su rascerecena sroz nisu imali pola perja i smrskana im je lobanju kada sam ih nasao. mislim da vec znas sta trba da uradis da mu nadjes jos bar dve zenke ili da nadjes nekog mirnijeg muskarca.ja sam stavio oko 50 jaja u inkubator uopste nije tesko da ih odgais samo moras da mu das vise zanimaciju pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
aleksa culuman

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Sub Jun 30, 2012 11:10 pm

Hvala !!! Very Happy
Nabavicu jednog mirnijeg petlica
Nazad na vrh Ići dole
aleksa culuman

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Sub Jun 30, 2012 11:12 pm

ovaj moj je kanibal Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
mocur

Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Ned Jul 22, 2012 12:22 pm

Moja kineska prepelica nakon puno snešenih jaja izlegla je 4 prekrasna pilića. Sad mužijak i ona vode mlade po volijeri i skupa se brinu o njima.

Nazad na vrh Ići dole
milojed

Broj poruka : 27
Datum upisa : 16.11.2011
Godina : 43

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Pon Nov 12, 2012 12:19 pm

Jel moze slama da im bude prostirka u volijeri
očo moraju neki kamencici
Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 45

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Čet Okt 31, 2013 9:17 pm

ja kao sta vidim na slici damizjak zenka i mladi pilici zive zajedno da muzjak nije agresivan na pilici pozdrav:D 
Nazad na vrh Ići dole
batinic

Broj poruka : 78
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Uto Dec 31, 2013 3:54 pm

zanima me dali je kavez velicine 80cm duz / 35cm sir / i 25vis dali je dovoljan za 2 koke i jednog petlica da u njemu zive normalno i bez tuce visine je 25cm jel mislim da ipak nisu oni neki letaci za pod je najbolje piljevina/pesak ili zicani pod razmak izmedzu zica 0.8 cm parametre sam zadoa jer mi tako odgovaraju ako negde gresim neka me ispravi neko kavez mi nije problem jer ih sam izradzujem
Nazad na vrh Ići dole
batinic

Broj poruka : 78

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Uto Dec 31, 2013 4:12 pm

Oko ishrane vidim po netu da ih ljudi hrane isklucivo sa koncentratima za fazane i curke koj imaju procent proteina u njima oko 28% i na to dodaju po koje zrno hranu za egzote koje se bazira na prosa i bar seme inkubirao bih u mojim malim inkubatorima imam 3 komada jedan bi koristio za pilenje a drugi za inkubaciju
Nazad na vrh Ići dole
ivica1

Broj poruka : 26
Datum upisa : 05.08.2013
Godina : 39

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Uto Dec 31, 2013 4:24 pm

Fotografije su vrh.
Nazad na vrh Ići dole
Pepi

Broj poruka : 2
Datum upisa : 18.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Uto Feb 18, 2014 3:28 pm

Sta mislite o drzanju kineskih prepelica u akvarijumu vidjao sam na internetu, a imam slobodan akvarijum...?
Nazad na vrh Ići dole
NikolaVit99

Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 18

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Sre Mar 26, 2014 9:23 pm

Mislim da je moguce,ali pod uslovom da je akvarijum malo veci,i da imas nesto  preko zbog izletanja,ali to je najmanji problem.A inace,ima li gde kod nas da se kupe kineske prepelice?  Very Happy bounce Very Happy bounce 
Nazad na vrh Ići dole
aca257

Broj poruka : 2
Datum upisa : 21.04.2014

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Pon Apr 21, 2014 7:51 am

Zdravo svima, ja sam nov ovde i veliki sam ljubitelj ovih ptica, pa me zanima gde sad trenutno mogu da se kupe i kakve su cene (uzgred, ja sam iz Nocaja kod Sremske Mitrovice) ?
Nazad na vrh Ići dole
SALE KV

Broj poruka : 71
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   Pet Maj 30, 2014 9:59 am

pozdrav drugari,ima lik u Mladenovcu kineze,ja bih trebao za vikend da ih uzmem samo ne znam da li da uzmem muzjaka i 2-3 zenke ili 2 muzjaka i 4-5 zenki jer ne znam kako ce da se trpe muzjaci u istom kavezu?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)   

Nazad na vrh Ići dole

Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Kineska prepelica (Coturnix chinenesis)
» Divlja prepelica (Coturnix coturnix)
» Japanska prepelica( coturnix japonica)
» Virdžinijska prepelica
» Kalifornijska prepelica (Callipepla californica)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzoticni golubovi i prepelice-
Skoči na: