Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Jarebica cukar (Alectoris chucar)

Ići dole 
+9
pedja cb
SrdjanKG
Marjan
SALE KV
BOCKA
marconi
Zika
milannish
Vasa
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
alekMK




Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2011

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimePet Maj 25, 2012 8:26 pm

Meni ostala jedna zenka i dva muzjaka, ali je previse divlja i ne prihvata nijednog muzjaka. Neznam dali je neko pile dosada od nje. Muzjake sam mesao s cukar zenke i isto neznam dali ima nesto od ovih mesanaca.
Pilici su jos mali i nemoze se uociti razlika
To ce se verovatno videti tek u jesen
Znaci moje iskustvo je muzjak graece i zenka cukar, jer se lakshe "prihvate"
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 9:16 pm

Jos jedno pitanje na pocetku pise da se mogu cuvati u triju, dali moze jedan muzjak i dve zenke ili?


Poslednji izmenio ZQKY dana Ned Maj 27, 2012 9:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
alekMK




Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2011

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 6:11 am

Moze ali ih pazljivo prati kako se ponasaju, jer ako se ne podnose, skloni ih Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 508808 odmah.
I idi ovim redom
- u kafez gde je zenka stavi jos jednu, ako je O.K. ubaci i muzjaka
O drugom triju, (2 muzjaka i zenka) ja neznam Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 265488

lol!
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 8:13 pm

ja imam trio dva muzjaka i zenku bilo je rata ali sam u volijeru ubacio mirovnjake ,patuljastog azijskog feniksa,prestali su muzjaci da se tuku i redovno nosi zenka
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 9:10 pm

Ovako imao sam jednu zenku u volijeri i pre dva dana sam ubacio jos jedan par u pocetku je bilo sve OK ,,, danas vidim da muzjak juri ovu staru zenku po celoj volijeri ko lud ,,,,sta mi predlazete da uradim,,,,, u toj volijeri ima i zlatnih fazana pa vidim da ocupa i po nekog fazana???? Sad
dali ce prestati sam od sebe ili moram nesto preduzeti>>
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 9:56 pm

moj komsija ima jarebice i prave su napasti, moraju nekog da dzaraju, i gugutke, i fazane, i druge jarebice, najbolje ti je da ih odvojis same koji se ne tuku(jarebice) a staru zenku ostavi sa tim fazanima u volijeri ako ih ne dira...
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 10:01 pm

Mislis da nece prestati da je juri , velika je ovo volijera preko 10 metara duzina 7 metara sirina?
Nazad na vrh Ići dole
alekMK




Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2011

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 29, 2012 2:45 am

Reaguj odmah! Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 508808 Par je vec utvrdjen, oni su kao par zauzeli teritoriju i muzjak nevoli starosedeoca, pa makar bila i to zenka.Mozda je i stara zenka. Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 10470
Zena mi je mlagja vise od 6 godina, ali ako nagjem jos mlagju, i dovedem kuci, koga cu da jurim ?
Mala sala naravno
Ja sam recimo ubacio paru jos jednu zenku, u njihov kafez, i nije bilo problema
Ipak primeni ono gorenavedeno
Ili primeni ono sto i pedja cb, ali pazi da ti nije mirotovrac, gej, jer ta Evropska moda kvari scratch
Nazad na vrh Ići dole
alekMK




Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2011

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 29, 2012 2:53 am

ZQKY, za volijeru sam kasno video.
Ja ih posto cuvam u kafeze na spratovima(svaki 90-100 X 45-50cm). Ti bar ih mozes pregraditi. Dovoljno za par ti je i 1X2 m
Ono sto ja cinim na tako malom prostoru je da par nevidi drugog para. Cuju se oni ali se nevide. Sve da se neuznemiravaju previse.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 29, 2012 8:36 am

ZQKY ::
Mislis da nece prestati da je juri , velika je ovo volijera preko 10 metara duzina 7 metara sirina?

ne znam sad kad je tako bas velika volijera...
najbolje ti je da vratis kako ti je bilo, onaj par odvojen a onu zenku ostavi samu gde je i bila ili i njoj nadji musko drustvo Wink
Nazad na vrh Ići dole
alekMK




Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.02.2011

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 29, 2012 12:23 pm

Ovo ti je jos bolje!!
procitao negde da seme muzjaka ostaje u zenku za osemenjavanje(daljnjeg) od 20 do kod nekih vrsta i 70 dana.
Prebacuj muzjaka po 3-5 dana kod jedne pa kod druge zenke. NE PREBACUJ ZENKE nego muzjaka.
tako ce ih oplodjivati i jednu i drugu, ONE ce biti zadovoljne, i zudece I love you za njega, a i ON zadovoljan, uvek raspolozen da "opali" nesto. I nece ih nit juriti, nit biti.
Jos i ako se ONE ne vide, MIR U KUCI Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 29168
Ma znas, tako je i kod nas, muskaraca Wink
ZQKY ovo stvarno mislim nesalim se!!
Ja imam 3 muzjaka u rezervi sve su vec udate
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 10:40 pm

stanite ljudi mi ovde govorimo o tri jarebice na kvadraturi dvosobnog stana scratch normalno je da muzjak juri i drugu zenku, svi smo isti,ima dobru gajbu,priliku,pa navali Very Happy nego ti ubaci tamo neko zbunje, od metle,trske, veliko kamenje i dve kucice u dva coska,zanke ce imati zaklon,nece se sretati a on neka svrlja proprati ali bice to ok, kod mene je volijerica duzine2,5 sirine 1.7, i visine 2,2 i tu drzim 2muzjaka i zenku da imam takvu volijeru ja se nebi sekirao uopste vec bi tu dodao recimo poljske jarebice 2 para
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:41 am

Za sada su jos uvek zajedno, ima zenka gde da se skloni pa ako i dalje bude problema sklonicu je. Imaju dovoljno kako zbunja tako i visljih drveca mozete pogledati slike sto sam ranije postavio naslov /Fazanerija/ u smestaj i oprema. Samo sto sam sada postavio i kucice. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 11:33 am

ma ostavi ih ti samo onda u volijeri, kad se ovaj umori od ljubavi bice sve ok Wink
samo ti u fazaneriji fali jedan nlt ili da bude pusten oko nje, za svaki slucaj da lija ne dodje...
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 1:07 pm

Za sada ih cuva epanjel breton (pticar sa pticama) uskoro kao da si znao stize i NLT,,,,mada liju uvek ceka napeta zamka Wink
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 7:45 pm

e to, samo mnogo bolje ce da udje u zamku (klopku) ako ima nesto zivo u njoj ali je to po meni mucenje te zivotinje(mamca)...
ako nisi nasao vec NLT-a daj mi mob privatnom porukom pa cu ti reci...
a bretonac ti je sa njima u volijeri?
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 10:51 pm

uzimam NLT od suraka....Bretonac je van ali pored zice Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimePet Jun 01, 2012 9:09 am

ne znam da li je to dobro ali ja da sam na tvom mestu NLT-a bih pustio u volijeru, ako odraste sa njima neces imati problema, ali sad ti si tu da odlucis...
samo kad se pocnu fazanke lezati na jajima onda bi mogao da ga izvedes van Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 13, 2012 12:23 pm

Dali hoce jarebica da lezi na jajima .....jel ima neko iskustva po tom pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jarebica cukar (Alectoris chucar)   Jarebica cukar (Alectoris chucar) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jarebica cukar (Alectoris chucar)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Јаребица камењарка (Alectoris graeca)
» Alectoris philbyi
» Alectoris magna
» Alectoris barbara
» Alectoris melanocephala

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ostale ptice faune Evrope-
Skoči na: