Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rizarice (Padda oryzivora)

Ići dole 
+27
lepotica cana
karlo28
Vladakg
milojed
Matija95
MilosPlana
jecham
tmitev
milun
florida
Iwan97
acahaski
Mirko_98
grujo
fuz80
dino
sasad
Dejan08
Sale77-Nis
vecos
rtomek
Vasa
papayajamaica
Danijel
SrdjanKG
Borko
Luckyboy
31 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSub Dec 26, 2009 9:42 pm

Java finch ili java sparrow
Rizarice su poprilicno velike ptice,i preko 14cm .Kljun im je jako masivan,ali su to potpuno bezopasne i nezne ptice.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Razlika medju polovima je otezana ,jer nemaju nekih karakteriisticnih obelezja.Siguran nacin utvrdjivanja polova je po pesmi .
Iskusniji odgajivaci mogu prepoznati polove i po kljunu,muzijaci imaju intezivnije obojen kljun,ali taj metod je dobar ukoliko ima dosta ptica,vec kod dve daje
sumnjive rezultate.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ishrana rizarica je jednostavna,idealna hrana za njih je smesa za male papagaje(tigrice).Rizarice nisu neki ljubitelji sitnog semenja,ako bi ste im davali samo
proso i ljusteni ovas,nebiste pogresili.Jajcanu smesu vrlo rado jedu i klijavo seme.Jedan apsurd je da rizarice uopste ili vrlo retko jedu rizu(paddy rice),iako su po
tome dobile ime .
Lako se razmnozavaju,potrebna im je nesto veca kucica,15X15X15,nose 4-8 jaja,a najcesce 6.Inkubacija pocinje nakon snesenog 3 ili 4 jajeta,a pilici se izvode
nakon 13 do 15 dana.Dobri su roditelji.Mladi su prljavo sive boje,napustaju gnezdo posle trece nedelje,a pravu boju dobijaju nakon prvog mitarenja.
Postoje nekoliko mutacija rizarica,siva,sarena,srebrana,agate...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Borko




Broj poruka : 2
Datum upisa : 17.03.2010

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 9:40 am

Zdravo, ja sam isto ljubitelj ptica, cuvao sam kanarince, kratko papagaje, grlicu, zebice, i sad trenutno cuvam kanarinku zenku, i juce sam kupio rizaricu.
Lepo peva, prvo sam ga bio stavio kod kanarinke, medjutim, nisam bio siguran da li ce se slagati, pa sam ga kasnije prebacio u manji kavez, sto se tice hrane, trenutno sam mu stavio hranu za kanarince, pomenuo si da nisu ljubitelji sitnog semenja, ali jer ne fali nista sto sam mu dao hranu za kanarince?
Praticu ga, pa ako ne bude hteo da je jede, kupicu ono sto si pomenuo da jedu, i kazi mi nesto, koje stajalice mogu da mu odgovaraju, jer zapinje kandzicama, i sve stoji na jednoj, i kad treba da sleti nize, zapinje mu kandzice, dok se ne priblizim malo, da ga motivisem.
Jer vole da se kupaju, posto sam mu stavio zatvorenu kupalicu za ptice, u svakom slucaju, lepa pticica.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 10:06 am

Hrana za kanarince ti nije bas najadekvatnija za rizarice! Iz nje ce jesti (i to sve zavisi na kojoj je hrani ptica odrasla,tj. sta je navikla da jede!),svetlo seme,ovas i eventualno lan!! Najbolje je,kao sto je Lucky i napisao,da joj kupis gotovu mesavinu semena za tigrice! To sto si napisao da zapinje kandzicama,mislim da nisu uzrok stajalice,vec da su mu prerasli nokti i da ih treba skratiti (pogledaj da li su,a ako jesu,a nikad ptici nisi sekao nokte,zamoli nekog ko jeste da ti to uradi-da ti pokaze kako se to radi,da ne bi povredio pticu)! Rizarice bas vole kupanje,i slobodno i cesto mu stavljaj kupatilo(ako ti je ptica u toplom!)!Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 9:19 pm

Nebih nista posebno dodao na Srdjanov komentar,sem da hranu za kanarince trebas sto pre da izbacis,jer od nje moze dobiti proliv,ukoliko je jede
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 3:43 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 9:03 pm

Jako lepe ptice! Koliko se otprilike krecu cene za normal par?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 9:12 pm

Na berzama u zavisnosti od ponude od 10-20 evra za par
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 9:21 pm

Hvala na informaciji Luckyboy!
Imas li ti mozda neki par viska? Ili neko u blizini Arandjelovca?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 9:25 pm

Tek sutra im kacim kucicu,tako da se nadam da ce biti mladih Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 9:33 pm

OK, sve najbolje! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 7:14 pm

danijel ::


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovo je bastard dijmant zebe sa rizaricom Smile
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 2:55 pm

Evo mojih rizarica, nadam se da ce mi neko pomoci u proceni da li su muzjak i zenka ili dve zenke... Par dana su kod mene, i za sad nisam cuo pesmu kao sto ima muzjak, jednako se oglasavaju kratkim tonom..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 5:09 pm

Bela je bas lepa ali neznam da li je ova druga bas cista mutacija jer joj je glava prosarana, sta ti mislis Lucky?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 5:46 pm

papayajamaica,99,9% je da imas par Very Happy
SarenI i belA lol!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 6:13 pm

pozdrav
Meni se čini da su par ( mada mi deluje da su ovo mlade ptice po izgledu perja a po nogama ???) po meni ja bela najverovatnije ženka a šarenko mužijak .....naravno 99% Laughing . Zanimljivo da si našao bele ja nepamtim kad sam zadnji put video bela sem kog Zvonka iz Sombora .
bela je 100% ženka a ovaj šareni je najverovatnije muški a nije 100% Razz
pozzz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 8:17 pm

Hvala ljudi, tako je i rekao prodavac, iako mu nisam verovao mnogo... Obicno u shopovima kazu ono sto zelis da cujes Smile
A uzeo sam ih u Lazarevcu, ostalo je jos 4 koliko se secam cisto belih ptica, samo ovaj jedan je bio normal boje. Ne znam od koga su ih nabavili.. Roby, i meni perje izgleda ok, ali noge malo sumnjivo... Mada ne razumem se mnogo...
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 8:24 pm

Slažem se sa rtomek da su ptice par, jedino se bojim da su malo starije pogotovo mužjak (šareni)! Vidi se po nogama, ako nije neki drugi problem sa kožom, ali čisto sumnjam!
pozz
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 8:30 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 8:30 pm

Evo jos jedne, malo se bolje vide noge... Roby, sta mislis?
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 8:41 pm

papayajamaica moje mišljenje nije bilo zlonamjerno, nego samo činjenica koju možeš pametno iskoristiti!
pozz
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 8:49 pm

vecos, svacije misljenje uvazavam, nije mi mi palo na pamet da je bilo zlonamerno Smile
Nemam puno iskustva sa rizaricama, zato bih voleo da cujem sta i drugi misle Smile
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 9:53 pm

Pa neznam , noge nisu lepe glatke , mada to kod rižarica se češto dešava da im (neznam kako da nazovem) koža na nogama bude tvrda i suva to sa godinama dolazi često , ali ovo mi neliči na to ptice mi deluju da su mlade kao što sam i napisao samo su mi noge malo sumnjive ali ni one neliče na one tipične znakove trvrde kože na nogama što sam naveo a pojavjuje se na starijim pticama ...nego mi deluje na neki problem, ispod onih krljušti na nogama gde se mogu zavući paraziti ( i to se de šava gde su loši higijenski uslovi , a ti si ih sad kupio ko zna odakle su ) ako je to onda slobodno namaži sa običnim jestivim uljem kako bi paraziti ostali bez vazduha jer preko ulja nemogu da dobiju vazduh pa će to da prođe a ako nije, naškodit im stim nećeš .
To je moj savet i mišljenje i ja bih tako postupio
pozz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimePon Apr 26, 2010 3:32 pm

Ok, Roby-hvala na savetu! Probacu i to pa cemo videti sta se desava! Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSre Apr 28, 2010 7:27 am

Da i ja predstavim moj prvi par egzota, par rizarica.
Leglo je 2009. muzjak je alkiran a zenka nije. Interesuje me vase misljenje o ovom paru.
(prvo iskustvo sa njima od juce-ne stavljati prst u kutiji u kojoj su one, jer imacete velike posledice po prst, kao ja Very Happy ).

Slike mojih rizarica

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitimeSre Apr 28, 2010 9:14 am

Vaso lepe ptice od koga si ih uzeo uzijak je normal a zenka.................
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rizarice (Padda oryzivora) Empty
PočaljiNaslov: Re: Rizarice (Padda oryzivora)   Rizarice (Padda oryzivora) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rizarice (Padda oryzivora)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: