Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Brama.....

Ići dole 
+22
SDnebojsa
vlada1981
Zoran Saravolac
ATOS
Matija95
Mirko_98
dalibor
Beca272
markos87
dusan dragan
Alen
Ljubisa Maksa
MILAN
bozo
White-Power
Gagic
Sale77-Nis
toma
sasar_le
zoranknez
Boban
markom_le
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Alen

Alen


Broj poruka : 35
Datum upisa : 07.06.2011
Godina : 30
Lokacija : Novi Pazar

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 10:27 am

koka mi je izlegla pilice pa neznam da li su sva bramacad i hto bi da pitam kako da pogledam koje je pravo
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 10:41 am

Pa pogledaj koje pile ima operjane i najduze noge, i vidi koja je boje pile. Ako je kolumbija bele boje (bela sa crnim linijama po vratu) pile ce biti skroz belo.
Pozdrav,
Dragan Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Alen

Alen


Broj poruka : 35
Datum upisa : 07.06.2011
Godina : 30
Lokacija : Novi Pazar

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 1:08 pm

hvala Ali imam jedna problem imao sam petla koji bio sa pernatim nogama i bramca pa sad sva imaju perntate noge ali ipak imama 2 bele brame i nramamac mi je beo pa znam da su mi bbela ppilad pravaa a imam jedno sareno to sam uzeo kod jednog coveka za 5 piladi znam da su prava za 3 nisam siguran
Razz
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 2:21 pm

Trebalo bi da izgleda ovako.
Brama..... - Page 2 Dsc01633zivina2
Ovo je pile moje brame slikano je 4.juna , sad su vec poceli da dobijaju po koje crno pero, ti poredi sa tvojim pa ces videti koje jeste a koje nije
Pozdrav,
Dragan Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Alen

Alen


Broj poruka : 35
Datum upisa : 07.06.2011
Godina : 30
Lokacija : Novi Pazar

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 2:25 pm

Da to je to hvala puno
znaci mam 2 pilica oji nisu brame


lol!
Nazad na vrh Ići dole
Alen

Alen


Broj poruka : 35
Datum upisa : 07.06.2011
Godina : 30
Lokacija : Novi Pazar

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 2:26 pm

jedno moje pile se takodje izvelp 4 juna

Nazad na vrh Ići dole
markos87




Broj poruka : 20
Datum upisa : 17.06.2011
Godina : 36
Lokacija : Aleksinac

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 1:31 am

Zdravo svima na forumu, evo i par slika mojih brama

Brama..... - Page 2 DSCF6335

Brama..... - Page 2 DSCF6334

Brama..... - Page 2 DSCF6333
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Beca272


Broj poruka : 32
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 52
Lokacija : okolina Lazarevca

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 7:59 am

Lepo, lepo nema šta, i meni se pre dva dana izlegle bele brame jer ta mi se boja kod njih najviše sviđa. Prelepa je i ona plava sa početka teme, koje uzgaja markom_le, samo ne znam koliko ih ima kod nas zbog kasnije osvežavanja krvi, jer on ih je kako je napisao, uvezao.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 18, 2011 12:52 am

Lepo jato...
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Beca272


Broj poruka : 32
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 52
Lokacija : okolina Lazarevca

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 8:24 am

Pitanje za iskusnije odgajivače brama, koji bi broj koka brame, u mom slučaju bele, bio potreban da ostavim za sledeću sezonu pošto sad imam desetak pilića, da bih svakih sedam dana imao 20 jaja za inkubator.
Naravno zavisi i od toga koliko će koka biti od ovih pilića , pa da znam da li treba i da kupim kasnije još koju.
Ove godine sam od sedam koka srebrne Vijandote imao prosečno oko 6 jaja dnevno ali su non stop jele koncetrat za nosilje i bile preko dana na travnatom ispustu,a i Brame će imati iste uslove.
Ali Brame do sada nisam imao nikad a čuo sam da su nešto lošije nosilje, pa zato pitam.
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 9:09 am

Beca272 ::
Pitanje za iskusnije odgajivače brama, koji bi broj koka brame, u mom slučaju bele, bio potreban da ostavim za sledeću sezonu pošto sad imam desetak pilića, da bih svakih sedam dana imao 20 jaja za inkubator.
Naravno zavisi i od toga koliko će koka biti od ovih pilića , pa da znam da li treba i da kupim kasnije još koju.
Ove godine sam od sedam koka srebrne Vijandote imao prosečno oko 6 jaja dnevno ali su non stop jele koncetrat za nosilje i bile preko dana na travnatom ispustu,a i Brame će imati iste uslove.
Ali Brame do sada nisam imao nikad a čuo sam da su nešto lošije nosilje, pa zato pitam.
Hvala
Nisam neki odgajivac brama, ali pokusacu da ti pomognem. Kako brama snosi 3-4 jaja nedeljno, treba da ostavis najmanje 5 koke da bi imao 20-ak jajeta za nedelju dana. Moj ti je savet da ne hranis zivinu koncentratom za nosilje, kada im dajes koncentrat one snesu jaja sa tvrdom ljuskom i pilici teze izlaze iz jajeta, to pogotovo vazi za morke i fazane.
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Beca272


Broj poruka : 32
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 52
Lokacija : okolina Lazarevca

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 2:37 pm

Hvala Dušane, i ja razmišljam da bar bez osam koki i bar dva petla ne čekam februar-mart sledeće godine. E sad, videću ovi moji kad porastu malo šta su, pa da ako treba i dokupim neku koku na jesen. Problem mi je što u široj okolini ne znam nikog ko gaji bele kolumbija brame No . bar u Beogradu, Obrenovcu. ( Ujedno ako neko od moderatora ili članova zna neko udruženje odgajivača ukrasne živine iz Bgd,molim nek mi javi na pm )
Ja sam iz okoline Lazarevca, a i ovde na forumu gledam članovi su uglavnom iz Kragujevca pa južnije, tj Niš, Pirot, Leskovac ili pak Vojvodina ....
Što se tiče koncetrata, kupujem super koji se meša sa 20 kg prekrupe, ja ga pomešam sa 30 i nemam problema sa Vijandotinim jajima, i nadam se da neće smetati ni Bramama, ali japanskim prepelicama već prestavlja problem, ali kad im ukinem ovu smesu one prestanu da nose i ...
Nazad na vrh Ići dole
Alen

Alen


Broj poruka : 35
Datum upisa : 07.06.2011
Godina : 30
Lokacija : Novi Pazar

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 14, 2011 1:05 pm

nesto sam primetio kod belih brama.KOd Nogu obicno sve imaju izabacene peruske dok bele brame vecinom imaju samo cupave noge
Nazad na vrh Ići dole
markom_le




Broj poruka : 78
Datum upisa : 04.04.2010
Godina : 44
Lokacija : leskovac

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 17, 2011 12:14 pm

na jednog petla brame idu 3-4 koke.sa dobrom ishranom mogu da snesu 5-6 jaja nedeljno..
Nazad na vrh Ići dole
Mirko_98

Mirko_98


Broj poruka : 55
Datum upisa : 24.07.2011
Lokacija : Zrenjanin

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 1:49 pm

Brama..... - Page 2 P3040163 evo jedne slike moje bivše brame. Nije mi se sviđala zbog toga što snese 5-7 jaja pa se raskvoca. Ali nisam smeo da stavim nikakva jaja pod nju jer sam se bojao da ne razbije jer je sigurno bila oko 3,5 kg affraid Vidite tu je bilo u jatu svega i svačega. Znam da je slika loša ali nemam bolju Embarassed Šta mislite kakvog je bila kvaliteta study ?
Nazad na vrh Ići dole
Alen

Alen


Broj poruka : 35
Datum upisa : 07.06.2011
Godina : 30
Lokacija : Novi Pazar

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 9:33 am

kak omislis snese 5-7 jaja nedeljno ili kako.Smeo si da je stavis na jaja zato sto su moje brame tese negde oko 4,20g ja sad ore jedno mese ipo dana izveo bramcice koje je izvela moja najveca brama
Bio je dobrat kvalitet ali kao sto pise na dosta mestabrame nisu neke nosilje do 200jaja i menje godisnje,ali brame nose zimi
Nazad na vrh Ići dole
Mirko_98

Mirko_98


Broj poruka : 55
Datum upisa : 24.07.2011
Lokacija : Zrenjanin

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 10:32 am

Ne, nego kad snese 5-7 jaja onda se raskvoče. Nedeljno je nosila otprilike oko 3-4 jajeta Rolling Eyes Ali svaki put kada bi se raskvocala ja je pustim napolje van kokošinjca. Pa koliko ja znam najviše oko 150 jaja godišnje. Ali meso je bilo odlično cheers Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Alen

Alen


Broj poruka : 35
Datum upisa : 07.06.2011
Godina : 30
Lokacija : Novi Pazar

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 10:13 pm

aa vrlo cudna koka mogao si da vedes pilice kao u inkubator xD
Nazad na vrh Ići dole
Mirko_98

Mirko_98


Broj poruka : 55
Datum upisa : 24.07.2011
Lokacija : Zrenjanin

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 10:14 pm

Ma kupio 10 komada od čoveka sa pijace. Do četvrtog meseca života sve je uginulo sama ona ostala. Reko sam od njega više ništa neću da kupujem Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Alen

Alen


Broj poruka : 35
Datum upisa : 07.06.2011
Godina : 30
Lokacija : Novi Pazar

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 18, 2011 4:17 pm

Pročitaj pravila foruma!


Poslednji izmenio marjan pirot dana Ned Sep 18, 2011 4:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Post nevezan za forum!)
Nazad na vrh Ići dole
markom_le




Broj poruka : 78
Datum upisa : 04.04.2010
Godina : 44
Lokacija : leskovac

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 2:59 pm

ne treba kupovati pilice,zivinu na berzama,pijacama vec od poznatih renomiranih odgaivaca..platicete vise ali ce te dobiti zdravo i kvalitetno jato..covek se uci na sopstvenim greskama.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
markom_le




Broj poruka : 78
Datum upisa : 04.04.2010
Godina : 44
Lokacija : leskovac

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 3:00 pm

uskoro cu postaviti slike mojih brama koje drzim jako dugo i imam ih u 4 boje i to mi je omiljena rasa..
Nazad na vrh Ići dole
markom_le




Broj poruka : 78
Datum upisa : 04.04.2010
Godina : 44
Lokacija : leskovac

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 11:17 pm

Brama..... - Page 2 Grpn_5b8_ubucz
Nazad na vrh Ići dole
markom_le




Broj poruka : 78
Datum upisa : 04.04.2010
Godina : 44
Lokacija : leskovac

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 11:18 pm

Brama..... - Page 2 Grpn_998_ubucz
Nazad na vrh Ići dole
markom_le




Broj poruka : 78
Datum upisa : 04.04.2010
Godina : 44
Lokacija : leskovac

Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 13, 2011 11:19 pm

Brama..... - Page 2 Grpn_5ef_ubucz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Brama..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Brama.....   Brama..... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Brama.....
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Patuljasta brama...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Krupne rase zivine-
Skoči na: