Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Golub grivnas (Columba palumbus)

Ići dole 
+7
Vanja
stefanos7
dr.nenad86
Vasa
SrdjanKG
Sale77-Nis
Rale KG
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePet Apr 02, 2010 12:27 pm

Najkrupnija Evropska vrsta golubova. Lovna je divljac. Naseljava sume a cesto je i u gradovima, gde se moze sresti u bastama.
Dugacak je 38-43cm a tezak 400-600gr. Plavo sive je boje sa ruzicastom nijansom na grudima. Imaju bele mrlje sa obe strane vrata, nalik ogrlici ( grivni), kao i bele pruge na krilima, koje se isticu u letu. Kljun im je jarko narandzast a noge crvene. Mladunci su sivkasti i pojavljuje im se grivna tek nakon navrsenih 6 meseci.
Oglasavaju se tonom nalik na "ghu-u-hu-huhu". Prilikom poletanja, cuje se bucni klepet krila.
Zivi sirom Evrope, osim najsevernijih predela. Naseljavaju i severo-zapad Afrike kao i zapad Azije, na istoku sve do zapadnog Sibira i Himalaja. U severnim delovima Evrope je selica a u juznim stanarica. U Srbiji je ranije bio redak i sretao se samo u nepristupacnim sumskim predelima. U drugoj polovini 20. veka se prosirio na sela i gradove.
Gnezdi se, uglavnom, dva puta godisnje, u aprilu i junu. Gnezdo pravi iskljucivo na stablima gde zenka snese dva bela jaja na kojima sama lezi a muzjak je zamenjuje samo u izuzetnim slucajevima. Inkubacija traje 18 dana. Ptici ostaju u gnezdu dvadesetak dana a nakon izletanja ih roditelji hrane 2-3 dana. Desetak dana kasnijem mladi se odvajaju od odraslih ptica i sa mladima od drugih parova, udruzuju u jata. A sada evo nekoliko slicica goluba grivnasa. Pozz!

Golub grivnas (Columba palumbus) 800pxwoodpigeon

Golub grivnas (Columba palumbus) Columbapalumbusaj8273

Golub grivnas (Columba palumbus) Columbapalumbusbc0065

Golub grivnas (Columba palumbus) Img9529p
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePet Apr 02, 2010 12:43 pm

A evo i sta me je navelo da otvorim ovaj novi post ( nadam se da mi urednici foruma nece zameriti). Povod je bio taj sto su se golubovi grivnasi, jedan par, nalegli ispod moga prozora u krosnji drveta. Slikao sam ih juce i evo slika.
Kad te oce, oce te. Sta mislite, dali da ih alkiram? Smile

Golub grivnas (Columba palumbus) 010420101416

Golub grivnas (Columba palumbus) 010420101417

Golub grivnas (Columba palumbus) 010420101423

Golub grivnas (Columba palumbus) 010420101422
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePet Apr 02, 2010 1:55 pm

Rale ako mozes alkiraj ih samo pazi na promer kolika im je noga da kasnije nebi dislo do komplikacija ako je alka mala i javi sta si uradio.
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePet Apr 02, 2010 2:12 pm

Vazi Sale. Njima su noge deblje nego kod nasih domacih golubova. Raspitacu se kolika tu alka ide. Slikacu ih za nekoliko dana ponovo i propraticu to po etapama i nadam se na kraju da slikam i mlade. Pozdrav! Hristos Voskrese!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePet Apr 02, 2010 2:18 pm

Po Namackom standardu alka za Grivasa je 8mm !
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePet Apr 02, 2010 2:41 pm

Hvala Srdjane, prijatelju moj na pomoci. cheers
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePet Apr 02, 2010 6:47 pm

Rale ,stavarno bi bilo lepo da ih propratis do kraja,i posle napises ovde svoja zapazanja i postavis fotografije!!! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePet Apr 02, 2010 7:53 pm

Srki, bicete redovno obavestavani. Evo slike od danas. Neznam samo gde da nabavim te dve alke od 8mm.

Golub grivnas (Columba palumbus) Fotografija0002r

Golub grivnas (Columba palumbus) Fotografija0004a
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 10:51 pm

Rale kak planiras da ih uzmes, hoces li da ti pozajmim penjalice za bandre Very Happy Ma salim se.
Moj drug je cuvao grinase, nasao ih je kao mlade, cuvao ih je 2 godine i nije uspeo da izlegne nista od njih, on cuva SVL pa je mislio da podmetne jaja.
Onda je zvao mene da ih ja uzmem ali dok sam ja otisao , on zivi u selu nadomak Vranja, kuna udavila zenku, a samo muzjaka nisam hteo da uzmem.
Nego Rale uzimaj ti te mlade na vreme nemoj da mislis ima vremena, i kad ti se cini da ne mogu da odu oni odleprsaju
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 11:01 pm

Domaci golubovi nemogu da izdadiljaju grivasa!! Odgaje ih do velicine pesnice,pocnu klice pera da im nicu,i uginu!!! A u cemu je problem,to neznam,al ovo je provereno!!!
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 12:20 am

Lako cu Vaso prijatelju moj. Znam ove iz Elektrosumadije. Njima je bolje da rade ovako neki humani posao nego da ljudima koji nemaju para seku zice i iskljucuju struju Smile . Evo dve slicice od danas. Pozdrav svima cheers


Golub grivnas (Columba palumbus) 33091461

Golub grivnas (Columba palumbus) 63870218

Srdjane sta ima kod tebe. Kako ide izvodjenje?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 12:28 am

Evo malo i zuivo grivnasa, inace moja omiljena divljac za lov........







Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
stefanos7




Broj poruka : 8
Datum upisa : 24.12.2009
Godina : 32
Lokacija : Nish

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 2:21 am

Jaoooooooooooooooooo.... i ti si mi neki ljubitelj ptica i zivotinja ... a ovamo spominjes tvoju omiljenu "divljac za lov" Very Happy Razz Razz Razz Razz
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 11:17 am

Pa zasto Stefane. Ja sam u mom postu na pocetku i rekao da spada u lovnu divljac. Ja sam lovac ali njih nikada nisam lovio niti bih mogao. Isuvise sam mekog srca Smile Doco sta mislis o ovim mojim grivnasima?
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 11:31 am

Pa sta da radimo mi lovci, ja cuvam jarebice, prepelice i fazane i sad ne treba da idem u lov. Smile
Mi lovci kad smo kuci tad drugacije gledamo nase zivotinje ali kad izadjemo u loviste i caleta bi ubio iako ga volim Very Happy Laughing
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 1:21 pm

Rale KG ::
Pa zasto Stefane. Ja sam u mom postu na pocetku i rekao da spada u lovnu divljac. Ja sam lovac ali njih nikada nisam lovio niti bih mogao. Isuvise sam mekog srca Smile Doco sta mislis o ovim mojim grivnasima?


Rale pusti ti ove sitne provokatore, suspendovacu ga u utorak u drustvu....... Twisted Evil geek


A za grivnase, lepi su, svidjaju mi se, i mogu ti reci da ce populacija grivnasa za koju gorinu preovladati u Nisu , i da ce ih biti vise nego obicnih grlica i gugutki...

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 6:09 pm

Znaci moci ces da ih lovis i po gradu Smile Very Happy Laughing Doco, veliki pozdrav iz Kragujevca!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 6:35 pm

Samo na lovnim terenima i na propisnoj daljini da sve bude sportski......



Pozdrav i tebi Rale........ cheers
Nazad na vrh Ići dole
stefanos7




Broj poruka : 8
Datum upisa : 24.12.2009
Godina : 32
Lokacija : Nish

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePon Apr 12, 2010 1:48 pm

Za ovo da ce populacija grivnasa polako ali sigurno nadmasiti broj grlica i gugutki se slazem sa Nesom...zato je on tu da regulise brojno stanje... pirat
Sekretar, ti li bre mene da banujes? Malo ti je sto si Dr.Mr. , sudija, lovac, milioner...pa bi sad da budes i admin u drustvo .. Evil or Very Mad scratch affraid Mad cherry Razz
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePon Apr 12, 2010 2:37 pm

Izvolte na sastanak Uo drustv a u utorak od 18 oo h , poa cemo razmatrati i to pitanje pod tackom razno... Vi ste kolega clan drustva "GAJ" koje je na glasu i morate se ponasati u skladu sa tim.....Hvala....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vanja

Vanja


Broj poruka : 11
Datum upisa : 19.04.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePon Apr 19, 2010 9:17 pm

Da predstavim grivase sa svoje terase.
Slike su od prosle godine. Ja se igrala pa napravila pricicu u slikama Smile


Golub grivnas (Columba palumbus) 41113859.th Gospodin je neodredjene nacionalnosti. Sve mu je geografski siroko.

Golub grivnas (Columba palumbus) 45881187.th Ima oci koje gledaju bez pauza...

Golub grivnas (Columba palumbus) 77445541.th ...za junakinjom koja treba da se ukrca u pricu.

Golub grivnas (Columba palumbus) 53822489.th Nespretna ruza u pricu je sasvim nehotice upala u obliku srca. Bas kad se upoznaju. Zove se April. Ona Maja. Cujete li kako pricaju?

Golub grivnas (Columba palumbus) 83987154.th Ravnopravno podeljena ljubav smesta se u belju ljusturu.

Golub grivnas (Columba palumbus) 97958035.th Pa u dve.

Golub grivnas (Columba palumbus) 93314931.th Onda smo ponosni cuvali ljusture. Na smenu. Ona po suncu...

Golub grivnas (Columba palumbus) 19388821.th ...on u nevreme.

Golub grivnas (Columba palumbus) 96554662.th I tako...

Golub grivnas (Columba palumbus) 22643066.th Rastemo ubrzano...

Golub grivnas (Columba palumbus) 97417393.th Golub grivnas (Columba palumbus) 71457493.th Jer jedemo kao nenormalni...

Golub grivnas (Columba palumbus) 46272542.th Toliko da sopstvenu majku umalo udavili nismo.

Golub grivnas (Columba palumbus) 85960925.th Golub grivnas (Columba palumbus) 78903704.th Ali se volimo.
Treci lik u prici, ovaj iza objektiva, ne mora vise da misli kako cemo majku udaviti i tim povodom je braniti od nas, jer cemo ga sledeci put i za drugi prst ugristi.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePon Apr 19, 2010 9:20 pm

Extra "pricica"!!!!! Pozz


Poslednji put izmenio SrdjanKG dana Pon Apr 19, 2010 9:23 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Milan Nis

Milan Nis


Broj poruka : 21
Datum upisa : 02.04.2010
Godina : 45
Lokacija : Niš

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePon Apr 19, 2010 9:21 pm

ne mogu da verujem da su napravili gnezdo na terasi Shocked

svaka čast za priču cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePon Apr 19, 2010 9:25 pm

Ocigledno je da se ovde radi o dobrim ljudima cim su se ptice tu udomile. Very Happy Vanja svaka cas za slke. Pozdrav....
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitimePon Apr 19, 2010 9:32 pm

Vanja, svaka cast. Lepa pricica, ti se lepo igrala i sada je mene vise sramota da objavljujem slike ovih mojih grivnasa ispod mog prozora. Mis`im...... Sta reci? Veliki pozdrav iz KG-a Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Golub grivnas (Columba palumbus) Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Golub grivnas (Columba palumbus)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Golub Dupljas (Columba oenas)
» Golub pećinar (Columba livia)
» Kovrdzavi golub
» Vranjanski izvorni golub
» Golub koji je sam došao

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ostale ptice faune Evrope-
Skoči na: