Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)

Ići dole 
+31
Ivica
Goran Cvetanoski-Coko
gocke
Pash031
mica
border
skembi69
Marjan
IGOR 72
Rale
Alexandar
dule33
RedMan
SrdjanKG
Vasa
milos0205
Boban
Santa
kima
Rale KG
Danijel
dr.nenad86
stefanos7
Petar
Бане
Nikolasbc
Sale77-Nis
Ivan_NIsh
Bogdanik
milannish
Zika
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 8:24 pm

kima ::
Rale pogresio si za onu sliku zimovke gde si napisao da je to narandzasta mutacija.To je podvrsta Pirrhula erythaca(sivoglava zimovka) koja naseljava sume u planinskim predelima do 4000 metara nadmorske visine.Jako simpaticna ptica velicine oko 17 cm,pre par godina sam imao samo muzijaka.
Moguce, Kima, slike su sa raznih foruma a ispod ove slike je stajalo upravo to sto sam napisao. Ali tu smo da se ispravljamo u interesu svih na ovom sajtu. Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 8:29 pm

Ali zato evo zute mutacije. Nadam se da sam ovde u pravu Smile Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Zimovkazutamutacija01
Nazad na vrh Ići dole
Santa

Santa


Broj poruka : 77
Datum upisa : 07.01.2010

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 9:00 pm

kima ::
Rale pogresio si za onu sliku zimovke gde si napisao da je to narandzasta mutacija.To je podvrsta Pirrhula erythaca(sivoglava zimovka) koja naseljava sume u planinskim predelima do 4000 metara nadmorske visine.Jako simpaticna ptica velicine oko 17 cm,pre par godina sam imao samo muzijaka.
To nije PODVRSTA vec odvojena VRSTA roda Pyrrhula
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 9:17 pm

Ovo zadnje jeste zuta mutacija, ono sto je ispravio santa ok, a zenka nije pastel smedje vec smedje mutacije pise i na slici bruine, sto znaci smedja, braon, pastel sedja mutacija je svetlija mutacija i zenka u toj mutaciji je daleko bledja crna boja brisana sa crteza
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:17 pm

Odlicno, izazvao sam polemiku, a kroz polemiku se uci. Nemojte da se ljutite, ja sam u ovome pocetnik i poceo sam sa pticama posle duze pauze s` tim sto sam drzao kanarince i bastardirao a za bastardiranje u to vreme nije bas bilo bitno kakva je kanarinka. Bilo je bitno da imas kanarinku i stiglica koji ce da gazi. Pozdrav za sve! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:22 pm

Inace na grupnoj slici jeste radjeno radi obrade slike ali sve te mutacije su prezentovane( bilo je polemika oko pastel smedje zute ali potvrdjeno je njeno izlaganje krajem 2008. u Holandiji Rosmalen mislim da sam dobro napisao), a krajem 2009 prezentovana je najnovija po karakteristikama nazvana ahat mutacija zimovki, a da li je to uistinu potvrdice vreme.
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:42 pm

Dobro ajde sad ovako. Ovo prvo je Ino mutacija. A sta su sledece dve?Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 ZimovkamutacijainomuzjaZimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 ZimovkapastelsmedjamutaZimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Zimovkapastelsmedjamutap Pise smedja mutacija (valjda muzjak i zenka) al`zasto ovoliko razliciti????
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:43 pm

Pastel smedja muzjak i zenka, pise i na slikama
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:49 pm

Hvala Bobane. Od onih sam sto vole da pitaju a ne da se prave pametni, kao znaju sve. Sto kaze nas narod, Covek se uci pameti dok je ziv. Veliki pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Mar 05, 2010 11:27 pm

Pa nisu razliciti,jesu onoliko cak i manje od razlike u normal obojenih muzjaka i zenke kod zimovki. Pogledaj melaninski crtez je gotovo isti a crvenilo na grudima kod zimovke ovde je nesto bledje od normala muzjaka zimovke, dakle polni dimorfizam koji je kod ovih ptica izrazen vidljiv je i na mutacijama.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 2:19 pm

A šta kažete na ovo?!Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Zimovciparenje01qZimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Zimovciparenje02Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Zimovciparenje03
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 6:07 pm

Vec vidjeno Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 6:10 pm

Ovakve slike nikad dosta
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 6:22 pm

milannish ::
Vec vidjeno Very Happy
Na ovom forumu nisu vidjene, pa rekoh ajd` da postavim.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 1:27 am

Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 1:41 am

Ovaj kod mene ne bi nikad vise vido zenku................ affraid


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Apr 16, 2010 10:30 pm

Obozavam ovu pticu, imam mužjaka star preko 4 godine i poceo je da gubi crvenu boju postaje polako svetlo crveni, a ženka mi je uginula na jaja prosle godine i sad je sam.
Malo ih je imalo ove godine u Vranju
pozz
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Apr 16, 2010 10:41 pm

Da bi zadrzao crvenu boju moras ga karotinirati Vaso! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Apr 16, 2010 11:09 pm

Znam to ali nikad nisam karotinirao ptice zato sto nisam cuvao kanarince i nisam imao naviku ali i ovako mi je lep, cudan je . Slikacu ga
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePet Apr 16, 2010 11:21 pm

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Img1318sg


Poslednji izmenio vasa-vr dana Ned Apr 18, 2010 10:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 18, 2010 10:06 pm

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Img1404w
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Img1403kh
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 1:04 am

Za sve vas koji pokusavatae ove sezone sa gimplovima.... Evo malo podsticaja........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 1:18 am

Za one koji se spremaju..........




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 10:58 am

Doco, veoma dobri klipovi za podsticaj onih koji pokusavaju, a neki i uspevaju, u razmnozavanju ove prelepe ptice. Ja imam tri para zimovaca. Jedan par je sneo jaja medjutim bila su prazna. Mislim da je zenka snela na pesmu jer muzjak nije bio dovoljno usiljen. Sva tri para se ponasaju odlicno, hrane se pa se nadam da uspeh nece izostati. Veliki pozdrav iz Kragujevca tebi a i ostalim forumasima cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 11:55 am

Hvala Rale, evo podsticaja da i kod tebe krene a i kod ostalih koji pokusavaju sa ovim prelepim pticama......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Mutacije Zimovke( Pyrrhula pyrrhula)
» Sticlic x zimovka
» Meksicka zimovka (Carpodacus mexicanus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice-
Skoči na: