Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rodelender...

Ići dole 
+2
Mirko_98
zoranknez
6 posters
AutorPoruka
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimeUto Mar 30, 2010 5:44 pm

Rodelender
Ova rasa vodi poreklo sa Islanda iz države Roda. Izvedena od domaće živine sa Rode, žutog Kokina i Malaiena braon crvenkaste boje. Godine 1869 nastao je sadašnji Rodelender.
Tipična ciglasta forma kod Rodelendera je jako izražena a što nije slučaj ni kod jedne druge rase. Leđa su vodoravna, kod visoko rasne životinje, veoma široka i dugačka. Iza širokih ramena nastavlja se pljosnata leđna linija, preko okruglastog sedla i malo uzdignutog, široko nasađenog repa.
Glavna i sporedna pera za upravljanje u repu, malo prelaze preko ostalih pera. Veoma bitnu gornju liniju čini dugački, skoro pljosnat, ugaoni rep bez visoke uzdignutosti.
Donja linija ide paralelno uz gornju liniju. Ciglasti oblik je dobro vidljiv jer je prsna linija na dole noseća, a zadnja linija dobro popunjena i daje mu široki oblik. Široka krila su horizontalna i skupljena. Perje na vratu ne sme da bude gusto već glatko. Glava mu izgleda pljosnata i dugačka. Ceo volumen ne sme biti grub.
Fino strukturirana kresta je srednje veličine po mogućstvu sa pet jednakih zubaca i uzdignuta malo od vratne linije.
Rodelender sa krestom u obliku ruže je dozvoljen ali veoma redak. Kod njih kresta mora biti široka i čvrsto nasađena ali ne i gruba, a na kraju mora da ima mali kratak rog.
Vratna kresta je srednje veličine i nema falti. Ušne minđuše su crvene i glatke i traži se da budu u obliku badema. Koža na licu je crvena, glatka i bez perja. Oči su crvene boje i zbog toga izgledaju kao plamen. Noge su narandžasto žute boje. Krljušt na nogama je crvenkasto braon boje i sa strane se nalazi crvena linija. Perje Rodelendera mora biti glatko i složeno bez greške.
Preko celog tela mora biti idealno raspoređena tamno crvena boja, koja ni u kom slučaju ne sme biti žućkasta ili čokoladno braon. Pojedinačna pera moraju skroz biti jednobojna i imati malo svetlije crtice porubljene sa tamnijom bojom. Nije dozvoljena crna boja, izuzetak su spoljnja pera na krajevima krila i deo prekrivača (misli se na sedlo).
Crna boja pojavljuje se na krajevima spoljnjih krila sa jakim zelenim sjajem u crnim perima za upravljanje i repnim srpastim perima kod petla.
Topla tamno crvena boja kod kokoške je još izraženija. Svo perje na njoj mora da izgleda kao da je lakirano.
Težina: petao 3 do 4 kg, kokoška 2,4 do 3 kg
Veličina prstena: petao 22, kokoška 20
Jaje za nasad: 58 g Boja ljuske jajeta: braon do tamno braon.

Rodelender... Rodajlendk
Rodelender... Rodajlendk
tamno crvena
Nazad na vrh Ići dole
Mirko_98

Mirko_98


Broj poruka : 55
Datum upisa : 24.07.2011
Lokacija : Zrenjanin

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimeČet Jul 28, 2011 3:07 pm

Zna li neko kakva je nosilja rodajland tj. rodelender Cool ???
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimePon Nov 07, 2011 1:01 pm

volio bih da neko od odhajovaca rodejlanda se javi i napise neka svoja iskustva o ovoj rasi takodje me zanima kvalitet njihovog mesa i nosivost nadam se da ce se javiti neko da napise svoj post o0 njima
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimeSub Feb 04, 2012 6:12 pm

Ovo je rasa živine koja mi se lično dopada već jedno izvesno vreme.Nisam uspeo da je nabavim do sada, bar ne kvalitetne primerke.Vidim po postovima da ili je slabo zastupljena ili nema medju nama odgajivača ove rase
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimePon Feb 06, 2012 11:14 pm

daj dragane nesto o njima napisi ako znas bas me zanima hvala
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 12:26 am

Pratim literaturu, i malo sam razgovarao sa odgajivačima. Po prelimirnarnim saznanjima nije komplikovana za odgoj.Ima relativno visoke standarde što se tiče gradje,boje i kvaliteta perja.Osrednja je nosilja i u dbolje klimatizovanom objektu postize nosivost i na teperaturama do -5.Spada u srednje teške rase sa dosta kvalitetnim mesom.Planiram da je ove godine nabavim,preliminarne razgovore sam vec obavio... očekujem realizaciju početkom marta. Lična iskustva sa njima ,nadam se u toku ove godine ću imati.
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 9:40 am

bas me raduje dragane sto ces da ih dobavis to je jako rijetka ras ai bice zanimljivo vidjeti kako ce sepokazati kod teber u uzgoju jer si ti bas pravi zaljubljenik u zivinu kao i ja
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimePet Feb 10, 2012 12:16 am

Hvala na oceni Bozo, gotovo je ,sredjeno jaja mi stizu oko 20.02. inkubator ce biti spreman, pa videcemo kako ce ici...
Naravno imam iskustva i u inkubiranju i u odgoju pilica..nadam se da ce biti ok, ili bar prihvatljivo
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimePet Feb 10, 2012 9:54 am

dragane prijatelju gledao sam neje fotke rodejlanda medjutim nekao da kazem imaju formu tijela kao borci jednim dijelom nadam sa da ce se dobro pokazati kao nosilje a bas me zanima kako podneose hladnocer znam da se ne uzgajaju puno kod nas ali mi se cine intresantnom rasom zivine daj neke podatke malo blize vezano za standard hvala
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimePet Feb 10, 2012 11:04 pm

Bozo, Zoran je u prvom postu jako dobro dao sve karakteristike i standard za ovu rasu- iskreno ne bih dodao nista po tom pitanu, sem naravno licnog iskustva ako ga ima. Ja ga sa njima jos uvek nemam. Ako neko od uzgajivaca ima neke iskustvo bio bih zahvalan da to podeli sa svima nama
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimeSub Feb 18, 2012 11:22 am

Danas, stigla jaja od rodajlanda. Sutra da se prekstim pa Boze zdravlja u inkubator
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimeSub Feb 18, 2012 1:02 pm

svaka cast dragi prijatelju uz tebe sam praticemo dalji razvoh dogajdaja da li su krupna jaja koliko komada si stavio da li se razlikuju od jaja ostale zivine mislim ljuska
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 9:48 am

Jaja Bozo, nisu krupna,prosecno oko 55g, tamne boje ljuske, mada ima neko i malo svetlije. Sto se kolicine tice 20 kom.Doduse i vreme je prilicno hladno, pa su i petlovi malo manje gazili,i za ocekivati je manju oplodjenost-no videcemo...
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 11:20 am

vidjecemo dragane kako ce to sve biti kod tebe i kako ces biti zadovoljan sa pomenutom rasom ona djeluje inpozantno pa sada iskustva licna su najbolja
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimePon Mar 12, 2012 9:03 am

dragane javi se kazi nam sta je bilo sa rodejlandima da li si izveo neke pilice
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimePet Jun 08, 2012 6:08 pm

Trudio sam se da dodjem i da pokusam da dodjem do jaja rodejlanda nazalost nisam imao uspjeha mozda se ova rasa malo gaji kod nas po meni je ona neopravdano zapostavljena ocigledno ako ima neki forumas da je uzgaja neka se javi da nam prenese svoje iskustvo
Nazad na vrh Ići dole
peca




Broj poruka : 78
Datum upisa : 21.02.2012
Lokacija : Beograd

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimeUto Avg 07, 2012 2:58 pm

Pozdrav svima.
Pocetkom maja sam od 12 jaja iz Engleske dobio 6 pilica Rodajlanda.3 petlica i 3 koke. Koliko vidim bar za sad su sitniji od Susexsa i ostalih pilica koji su se izveli u isto vreme. Ne znam sta je u pitanju , da li kvalitet roditelja ili ova rasa inace sporije raste i sitnija je od ostale zivine koju imam. Dragane,kako je uspelo kod tebe i da li si zadovoljan?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
stevo.perisic




Broj poruka : 3
Datum upisa : 04.02.2013

Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitimePon Apr 01, 2013 1:53 pm

Već tri godine držim rodajlande. jako sam zadovoljan sa njima , solidne su nosilje, do 250 jaja godišnje. Odrastanje pilića je malo sporije u odnosu na ostale rase. Pronesu u osmom mesecu starosti i od tada ih hranim koncetratom za nosilje uz primesu kukuruza, pšenice i malo suncokkreta u zrnu.Mana im je što kokoške ne kvocaju pa je izleganje pilića moguće podmetanjem i inkubatorski.Pozdrav Stevo P. Novi Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rodelender... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodelender...   Rodelender... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rodelender...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Krupne rase zivine-
Skoči na: