Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Free flying birds

Ići dole 
+4
Zika
Sale77-Nis
SrdjanKG
Grumpy
8 posters
AutorPoruka
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 11:18 pm

Zanima me da li neko kod nas praktikuje ovu "letacku disciplinu"?
Svojevremeno sam bio clan jednog americkog foruma koji se bavio ovom tematikom.Znaci,ptice ljubimci,koje vlasnici pustaju da slobodno lete i vracaju im se,najcesce na ruku.
Znam da je jedan decko u Beogradu imao patagonca koga je pustao da slobodno leti i nosio ga svuda sa sobom,ali je ptica nastradala.
To je i osnovna opasnost,uvek se moze dogoditi da se nesto nepredvidjeno desi.
Mada,prizor ptice koja slobodno leti i vraca se vlasniku je nesto predivno.
Ukucajte samo naslov ove teme u neki pretrazivac i odusevice te se klipovima prelepih ara,modrozutih,crvenih i drugih,koje slobodno lete i vracaju se svojim vlasnicima.
Naravno,ima tu i kakaduda,konura i ostalih "pernatih majmuna" ...
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Re: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 9:32 am

Ja ne,niti sam ikada pokusavao!Jednostavno lepo mi je to videti,ali mene licno nikad nije privlacilo bilo kakvo pripitomljavanje ptica!Fokusiran sam oduvek na odgoj! Za tog decka iz BG-a sa patagoncem sam cuo,cak mislim da sam ga pre neku godinu gledao na tv-u!
Nazad na vrh Ići dole
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Re: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 9:46 am

Da,bio je nekoliko puta u raznim emisijama,a ptica je,koliko se secam,zavrsila na nama svojstven nacin,neki ludak ju je upucao iz vazdusne puske.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Re: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 9:50 am

takvi bolesni umovi mogu samo kod nas da se nadju takvu pticu ubiti iz vazdusne puske,........
Nazad na vrh Ići dole
Grumpy

Grumpy


Broj poruka : 29
Datum upisa : 22.03.2010
Lokacija : Beograd

Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Re: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 9:55 am

Da,da,
daleko smo mi jos od normalnog sveta,gde bi za tako nesto zavrsio sa najmanje godinu dana robije i velikom novcanom kaznom.
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Re: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitimePet Mar 26, 2010 12:34 pm

Upravo tako nesto o cemu pisete ovih dana se moze videti u Kragujevcu ali u daleko lepsoj i interesantnijoj formi.Jedan momak u prici cemo ga nazvati Vlada ljubavlju,strpljenjem i kozna jos cim napravio je nesto o cemu vredi pricati.Oko kamere nije pozeljno u ovom momemntu da verifikuje ovu moju pricu naravno,zna se iz kojih razloga,specificnosti trenutka u kome zivimo i eventualne legalizacije odgoja divljih ptica.U svom dvoristu,prelepo inace uredjenom zelenilom i travom,za svoju dusu napravio je i nekoliko malih volijerica i ususkao ih u postojece zbunove u dvoristu.U jednoj letilici su se nasli muzjak stanc cajzle i kanarinka bekloplava slavujarka,prelepa po svom spoljnom izgledu.Naravno uparili su se i in mi je u prici koju prenosim vama ispricao potanko;posle zavrsenog parenja sinula mu je ideja da pokusa nesto sto do tada nije radio a inace se bavi dugi niz godina odgojem ptica i u tome je licno znam veoma uspesan.A nasao sam se kod njega jer sam pozvan iz postovanja,da vidim i uzivam u njegovom uspehu.Poceo je da ostavlja vrata od male volijere u startu rizikujuci odlazak muzjaka i zenke u prirodu,kao najblazi oblik za pocetak ili napad grabljivice kao blazu formu.Isao je na soluciju da ptica iz prirode je na neki nacin vezana za zenku kanarinku odnosno mlade odnossno "porodicni zivot" i da ce ga to vracati volijeri i gnezdu.U pocwetku stidljivo a zatim sve cesce i cesce muzjak je izlazio upoznavao okolinu ali se brzo vracao "mladi" i buducoj porodici.To su u pocetku bili kratki izleti bez nekog odredjenog povoda i cilja a sve vreme moj prijatelj je koristeci godisnji odmor sa ovim parom ekserimentisao.Potom je poceo da donosi hranu kanarinki u gnezdo,verovatno cime se i on i njegov soj u prirodi hrane.A sada posle izvodjenja tri mlada zapoceo je dajuci kanarinki a ona prosledjujuci mladima da hrani porodicu.I to neumorno po ceo dan priljezno a poznato je koliko su oni odani roditelji i "dobri ocevi".Zenka kao dodatak ustane pije vodu iz pojilice i jede seme i brzo se vraca u gnezdo mladima.jednostavno,po meni,on je zanemario u svojoj maloj glavici i zatvoren prostoru obliku male volijere i drugu vrstu sa kojom je zasnovao bracnu vezu,ponasa se prema kodiranim minstiktima koju mu daruje majcica priroda,najjednostavnija uciteljica zivota.Onhrani svoj podmladak a ja zavaljen u stolici u predivnom dvoristu gde zimzeleno odmara oci a liscari se kao ukrasni elementi bude na daske proleca,uzivam i besgranicno sam zahvalan mom mladom prijatelju sto mi je podario praznik za oci.Mnogo decenija sam u svetu pernatih ljubimaca ali ovako9 nesto niti sam video niti doziveo.Planovi su mu da ide do kraja i vidi sta dalje kada mladi zatrepere krilcima i recimo pocnu da prate oca na svojim,za sada setnjama po dvoristu a majka se okrene pripremi novog gnezda,kome ce se carstvu privoleti.Dobio bi odgovor na mnoga pitanja koja muce nas pticare,pre svega radoznale u kojo sam i ja kategoriji,ponasanje ptica u nekim novim okolnostima,nesto sto je van njihovwe moci poimanja i pitanje dali je zapisano negde u genima,jednostavno gde majusna pticica treba da donosi odluke i to vrlo bitne,o produzenju vrste,o ponasanju prema bracnom partneru,o mladim potomcima i da u svemu razluci sta je bitno,sta je primarno a sta moze krace vreme da saceka.E to sve donosi neizmernu radost,odusevljenje i ushicenje ili cak pomesano sva ova osecanja,sto pticarstvo odvaja od ostalih hobija ili bolje receno nacina zivljenja coveka,tako ja volim da kazem.Hvala jos jednom "Vladi" na lepoti zivljenja koju mi mje priredio..... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gagic




Broj poruka : 16
Datum upisa : 29.01.2010

Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Re: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitimePet Mar 26, 2010 10:23 pm

Free flying birds Slika043

predivno
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Re: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitimeSre Maj 11, 2011 8:20 am

Zbog cega nam je ova zanimljiva tema ovako zamrla ??
Ja svaku svoju rucno odhranjenu pticu jos u toku odhrane iznosim napolje .
1 Cilj mi je da ptica nauci na spoljnu okolinu jos dok nema mogucnost da poleti .
2 Nosim je u voalijere med druge ptice sa sobom , kako bih mogla da vidim kako reaguje na pripadnike svoje vrste.
3Ptica se uvek prvo oproba u svojim letackim sposobnostima u kuci .
4Onda je iznesite na dvoriste drzeci je na prstu ili na ramenu , ali ne prekidajte komunikaciju . razgovarajte sa njom kao i obicno . I krecite se onom putanjom kojom ste pticu i ranije nosili .

Komunikacija izmedju vlasnika i same ptice je vrlo vazna jer u ptici stvara sigurnost da ste uvek tu . samim razgovorom jos vise joj usadjujete da sve bolje upamti vas glas , tako da samo kada je zovnete i ona vas cuje uvek ce znati gde se tacno nalazite .
Uvek sam savetovala vlasnicima da izbegavaju nosenje ptice napolje bez povoca . nazalost tako uceni ljubimci neznaju ni da se odbrane ni od grabljivica jos manje od ljudi . Pa sto je sigurno sigurno je .
Osecaj gledati svog ljubimca kako leti je predivan ! ja sam uvek u znaku pripravnost nazalost zivim u urbanoj atmosferi . Uvek gledam na to da koliko puta sam se samo ja zamislila i strecnula jer me je nesto poplasilo . pa u istu pozicuju uvek stavljam da tako isto moze da se desi i ptici .
Nazad na vrh Ići dole
ssrki

ssrki


Broj poruka : 11
Datum upisa : 21.05.2011
Lokacija : vrsac

Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Re: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitimeČet Jun 30, 2011 12:07 am

ja sam imao velikog aleksandra po imenu Zarko koji je samnom ili mojom majkom izlazio u dvoriste bez ikakvih problema. Prosle godine se uplasio i preleteo kod komsije kada ga je zgrabila macka - naravno iz zasede. Pravio mi je drustvo u dvoristu cak i kada sam prao auto. Postavicu i slike ovih dana. Zaista nema nista lepse od toga da pticu gledate tako slobodnu i da uvek dodje na ruku kada je pozovete.
Nazad na vrh Ići dole
dijanaitijana




Broj poruka : 11
Datum upisa : 24.06.2013

Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Re: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 3:14 pm

kako se postize vracanje papagaja u slobodnom letu(na polju)na ruku gazde imaju li kakvi sajtovi ili literatura za procitati o tome pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Free flying birds Empty
PočaljiNaslov: Re: Free flying birds   Free flying birds Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Free flying birds
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji-
Skoči na: