Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Papagaj amadine-uopsteno

Ići dole 
+9
fuz80
skorkovic
Iwan97
Stankovic
vecos
Luckyboy
Sale77-Nis
SrdjanKG
bacobobi
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 10:58 am

Dali netko išta zna o papagaj amadinama odakle potjeću, koliko ima podvsta i kako izgledaju, kako se reproduciraju u zatočeništvu, dali ih je bolje gajiti u volijerama ili kavezima, prehrana, neke posebnosti u smislu gajenja mladih ...
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 12:53 pm

Po literaturi koju ja posedujem,postoji 12 vrsta papagaj amadina u tri roda : Amblynura , Erythrura i Reichenowia ! Ne znaci da je ovo 100 posto tacno(jer se verovatno mogu naci podaci iz razlicitih izvora,pa samim tim i razliciti - zavisi od autora,a i nomenklature)!!! Al u globalu je to to, sto se tice vrsta! Sto se tice podvrsta i dal je imaju sve ove vrste,to je siroka tema i mislim da sad ovde ne ulazim i sa tim!!! Mahom su poreklom iz Australije i Juzne Azije(Malezija,Tajland,Java,Sumatra,...)! O gajenju u avikulturi ne moze se u globalu govoriti o njima,jer ima dosta razlicitosti medju njima,i mora se govoriti o odredjenoj vrsti !! Kod nas sam sretao i ima ljudi koji ih legu 3 vrste papagaj amadina - Crvenoglavu , Trobojni i Forbes ! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 5:45 pm

Ja imam trobojne papagaj amadine ali zasad nista od gnezda i mladih,sto neznaci da nece biti jedan od muzijaka koga sam kupio od Srdjana iz Kragujevca odnosno Resnika je poceo da pokazuje simptome za parenje ali videcemo sta ce biti.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 5:52 pm

Dace Bog Sale da prorade!!!
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 6:48 pm

hvala Srdjane KG nisam znao da su toliko široke i rasprostanjene to ću morati malo prodrmati po net-u, ali zanimljive su mi ove trobojne koje si spomenuo, izgledaju impozantno pa ako ih imaš napiši nešto o njima, čuo sam da imaju neke probleme sa letenjem, nešto isprekidano, ne znam ako išta znaš o njima napiši, a bilo bi idealno da pošslješ i koju fotku da ju malo šacujem.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 9:42 pm

dace bog Srle !!!!
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 9:32 pm

srdjane dali si imao potomstvo papagajamadina, dali vole da se legu u kavezima ili u volijeram dali su snošljive s ostalim egzotama ili nisu kakvo gnjezdo koriste, dali su neophodni crvi, odnosno hrana životinjskog porijekla, ako imaš odgovore piši!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:01 pm

Izvini Bacobobi sto ti nisam odgovorio!!! Zaboravio sam,a sad sam u nekoj guzvi! Trenutno nemam papagaj amadine,ali neki dan cu ti napisati sve sto znam o trobojnoj(o njoj si me pitao)!
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePet Mar 26, 2010 7:00 pm

da trobojna hvala Srdjane i ako mi još možeš reći dali ih ima za kupiti i kolika je cijena preračunaj u euro eto toliko za sada
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePet Mar 26, 2010 10:22 pm

Trobojne papagaj amadine su oko 60,a forbsove oko 80 eura lol!
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePon Mar 29, 2010 9:33 pm

60 odnosno 80 za komad ili par?
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePon Mar 29, 2010 9:35 pm

Ove godine su bile ove cene kod nas za par! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePon Mar 29, 2010 9:40 pm

kod nas ih koliko ja znam ni nema mislim na forbsove po meni najljepše, ima nešto ne znam kako da ih nazovem onih zelenih sa plavom glavom i to je sve a cijena je kod Vas zaista prava sitnica u usporedbi sa našim cijenama ili mađarskim, hvala Vam na korisnim informacijama zna li se gdje se mogu nabaviti forbsove
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePon Mar 29, 2010 9:44 pm

Zelene sa plavom glavom i crvenim nadrepkom su trobojne,ako na tu pticu mislis?! Forbes papagaj amadine je imao za prodaju Sava Banjac iz Novog Knezevca!
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePon Mar 29, 2010 10:38 pm

dali ima negde neka prodajna pijaca gdje se sve to može vidjeti mislim da je ovdje bliže Subotica, Sombor ili nešto tako vrlo rado bih došao nikada u živo nisam vidio ove ptice dali postoji kod Vas tako što?
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePon Mar 29, 2010 10:48 pm

Nema vise berzi do jeseni! A imas velike izlozbe (sa berzama zadnjeg dana izlozbe) i u Subotici (negde u novembru je),a i u Somboru(zadnjeg vikend u januaru je)!! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePon Mar 29, 2010 11:00 pm

pročitao sam tvoju privatnu poruku nema problema ja dobro baratam sa tastaturom brzo pišem naučilo me kontaš, kada budeš imao vremena javi uzdravlje!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 9:59 pm

Evo odgovora Bacobobi! Nemam trenutno trobojne papagaj amadine,ali napisacu ti ukratko sta znam o njima! Trobojna papagaj amadina - Amblynura trichroa (a po nekoj nomenklaturi je mozes naci i kao Erythryra trichroa) je poreklom iz priobalnih oblasti severne Australije i Okeanije! U Evropu je prvi put uvezena 1886 god i od tada se gaji na ovim prostorima! Mislim da je najlaksa za rad od svih papagaj amadina i da je nejvise i ima! Po nekim podacima podnose temperature i do 0 stepeni (sto ja nisam isprobavao dok sam ih imao)! U osnovi je zelene boje,sa tim sto su joj obrazi,celo,teme,i do iza ociju plave boje,a trtica (nadrepak) crvene! Polove je moguce razlikovati po rasprostranjenosti plave boje na glavi-kod muzijaka se proteze do iza ociju,a kod zenke do ociju! Za gajenje su relativno lake,preporucljivije je gajiti ih u volijerama,tolerantne su prema drugim pticama,pa cak u vecoj volijeri moze i vise pari njih zajedno! Ishrana je kao i za sve ostale egzote tog tipa,a u vreme parenja i izvodjenja mladih,nije lose dati i zive hrane! Gnezo hoce da prave u kucici,a ako imaju mogucnosti i u nekom granju(zbunu) naprave same gnezdo! Od mutacija mi je poznato da postoje lutino i sarena,lutino se prenosi polno vezano,a za sarenu nemam podataka! P.S. Ovo je ukratko,pitaj ako te jos nesto zanima,ako znam,odgovoricu ti!!! Pozz
[You must be registered and logged in to see this image.]
normal
[You must be registered and logged in to see this image.]
lutino
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 8:18 pm

ideš, ova lutino je mrak, uvijek me fasciniraju rijetke mutacije mada sam pobornik normala, ipak hvala ti nikada nisam vidio lutino papagaj amadinu, tj. nisam ni znao da postoje na netu sam vidio da ima šarenih ali da ovako izgleda lutino to ne, vjerojatno je to vrh ledenog brijega za uzgajatelje, kad uhvatiš vremena napiši nešto o forbs-ovim papagaj amadinama volio bi saznati nešto više o njima, uzdravlje.
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 11:43 pm

Evo ti kolega sve vrste papagaj amadine!

* Erythrura prasina (Sparrman, 1788) - Pin-tailed Parrot Finch
* Erythrura psittacea (J.F. Gmelin, 1789) - Red-throated Parrot Finch, Red-Faced Parrot Finch
* Erythrura tricolor (Vieillot, 1817) - Tricolored Parrot Finch, Forbes Parrot Finch
* Erythrura trichroa (Kittlitz, 1835) - Blue-faced Parrot Finch
* Erythrura cyaneovirens (Peale, 1848) - Red-headed Parrot Finch, Short-Tailed Parrot Finch
* Erythrura pealii (Hartlaub, 1852) - Fiji Parrot Finch, Peale Parrot Finch
* Erythrura hyperythra (Reichenbach, 1862) - Bamboo Parrot Finch, Tawny-breasted Parrot Finch
* Erythrura kleinschmidti (Finsch, 1878) - Pink-billed Parrot Finch
* Erythrura regia (Sclater, 1881) - Royal Parrot Finch
* Erythrura papuana (Hartert, 1900) - Papuan Parrot Finch
* Erythrura viridifacies (Hachisuka & Delacour, 1936) - Green-faced Parrot Finch, Manila Parrot Finch
* Erythrura coloria (Ripley & Rabor, 1961) - Mindanao Parrot Finch, Coloria Parrot Finch, Red-eared Parrot Finch

Pozdrav iz Osijeka od Veca!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePet Apr 02, 2010 12:41 am

Vecos,isto sam ja napisao da ima 12 vrsta,al zavisno od nomenklature,uvek se postavlja pitanje u koliko rodova! Ja imam podatke da su u tri roda (a kad sam pisao Bacabobiu,bas sam napisao da moze da nadje i druge podatke,tj da su u manje rodova)!Sve zavisi ko je na cijoj literaturi,pa samim tim i nomenklatura je razlicita( konkretno ja sam na Nemackoj,a ti verovatno na Engleskoj ili Americkoj),i zato ima razilazenja!!! U svakom slucaju kompletan spisak si stavio,a sad,rodovi su diskutabilni!Dobro je sto si napisao i Engleski naziv,sad svako moze da nadje svaku!! Pozzzzz i tebi!
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePet Apr 02, 2010 4:11 pm

Vecos nisam znao da barataš ovim podacima, pa šta mi nisi rekao? Bio si kod mene neki dan, e sad kad ih sve provućem po net-u išćitam i uslikam javit ću što mi još nije jasno, Srdjane ćujemo se.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimePet Apr 02, 2010 6:04 pm

Vazi Bacabobi! Kad sve to pretrazis,pitaj sve sto ti nije jasno u vezi papagaj amadina,sve sto znam,reci cu ti!! A Vekos,xe xe,kratko ga znam preko mailova,al.....znaaa!!! A sto ti nije rekao,vidi sa njim,xaxaxaxaxaxa!!Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Stankovic




Broj poruka : 52
Datum upisa : 19.07.2011
Godina : 34
Lokacija : Pancevo

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 6:07 am

SrdjanKG ::
Dace Bog Sale da prorade!!!

Pa evo bog dade, prve dve slike su 5 malisana od Crveno-glave Papagaj Amadine. Ove idu za Makedoniju za par dana.
[url=[You must be registered and logged in to see this image.] [/url]

[url=[You must be registered and logged in to see this image.] [/url]

Druge dve slike su malo stariji malisani od isto Crveno-glave Papagaj Amadine. Ovih sest malisana idu za Crnu goru za par dana.
[url=[You must be registered and logged in to see this image.] [/url]

[url=[You must be registered and logged in to see this image.] [/url]

A trece dve slike su dva od cetri malisana od Plavo-glave Papagaj Amadine. Ovi malisani ide kod prijatelja u gradicu blizu Novog Sada.
[url=[You must be registered and logged in to see this image.] [/url]

[url=[You must be registered and logged in to see this image.] [/url]

Ja mislim da je pogresno da se ove ptice zovu trobojne Papagaj Amadine jer Forbes se cesto zovu Trobojne Papagaj Amadine.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 8:07 am

Lepo Stankovicu sve pohvale ja sam ove godine izlego 15 mlada od trobojnih papagaj amadina,imam i forbest papagaj amadine a crvenoglave cu ovih dana da nabavim pa cu da probam i sa njima jer se ja tek ucim!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Papagaj amadine-uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Papagaj amadine-uopsteno   Papagaj amadine-uopsteno Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Papagaj amadine-uopsteno
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Gould amadine (Choloebia gouldiae)
» Lonchura familija - uopsteno
» Pomoc...Problem sa nogama kod guld amadine...
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: