Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a

Delite | 

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Pepikg

Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 43

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Uto Okt 07, 2014 11:40 pm

15 jaja sam ukupno od njih do sada bacio od kad su kod mene.Tacnije, kod kanarinki su se izvodili poneki,ali 5-6 dan su ugibali.Sada leži na 4 jajeta.
Inace su do sad svi kanarinci kod mene završili sa mitarenjem.
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 37

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Sre Okt 08, 2014 7:06 pm

te ptice nisu skupe i mislio sam da se legu kao lude.bio sam kod coveka koji ih uvozi,imao je nesto ptica u volijerama,nesto pojedinacno po kavezima.te po kavezima su bile mirne kao bube i pevale su pred nama...
kod mene kanarinci mitare jer su mi se zenke dosta kasno raskvocale.imao sam i problema sa vodom,kad su bile poplave usla mi je voda u prostoriju gde su ptice.imam otprilike 25 mladih i zadovoljan sam...
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Sre Okt 08, 2014 8:41 pm

i ja sam ih uzeo kod tog sto ih uvozi,cena za pojedinacnu kupovinu,obzirom da su divlje je poveca,25 eura.Jer su isto toliko i mali mozambici izvedeni u kavezu.Medjutim ovo su Veliki mozambici te sam ih zato i uzeo.
E sad,daleko od toga da se legu kao lude.Ovo su veliki mozambici,i ja ne znam ni jednog da ih je izlegao!Opet kazem,JA ne znam,ali sigurno ih ima.
Malih mozambika ima,ali retko ih je ko izlegao,ima ih naravno,ali se niko nije pohvalio posebnim reziltatima jer su nepredvidive i divlje.Tako da ne stoji da se lako legu.
Nazad na vrh Ići dole
acahaski

Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Sre Okt 08, 2014 8:48 pm

Evo i moj slucaj sa lezenjem velikog mozmbika.Na prolece sam par ubacio u volijeru sa guldovima i ostalim egzotama.U ponudi su imali kanarinska gnezda(klasicna) i dosta mesta u zbunju i granama za svijanje prirodnog gnezda.Medjutim,oni su ga napravili u pletenom zatvorenom gnezdu koje je oosteceno sa jedne strane koju su koristili kao ulaz.Zenka je snela 3 jajeta i nalegla se cetvrti dan.Lezala je kao ukopana cela 3 dana,kada su je isterali gej par galebica.Naravno taj moderni par je nastavio lezanje i upropastio celu stvar.Momentalno su promenili adresu i otisli svojim putem.Da bi koliko toliko iskoristio, jaja sam podmetnuo pod 2 kanarinke koje su nalezene odprilike u isto vreme.Pod obe su se izlegli po 1 mozambik 2 dana pre kanarincica.Pomajke su ih normalno hranile do momenta kada su se izlegli njihovi mladi i nastavile samo njih da hrane do kraja,a mozambici su naravno uginuli.Posle ovog iskustva cu izbaciti sva kanarinska jaja,ako bude bilo potrebe za podmetanjem,mada se trudim da roditelji sami odgaje svoje ptice.Nakon tog prvog legla su usli u mitarenje i do pre nedelju dana nisu pokazivali nagon za lezenjem.Ponovo su napravili gnezdo i cekam rezultate tog rada.Ptice su i dalje u spoljnjoj volijeri,pa cemo videti sta ce biti do zime.Trenutno mi tu odlicno rade binsenti,guldovi i srebrnokljune.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Uto Okt 14, 2014 11:02 pm

dva su se ispilila,za sad...
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Sre Okt 15, 2014 8:50 pm

sva četiri su izašla,vidim da ih povremeno hrani,mužjaka nisam vraćao,iskreno ne znam ni kako da se ponašam.Ako ga vratim,plašim se da sad pošto nije bio sa ženkom,uzme i podavi mlade.Ili da se ona ne popismani i ostavi mlade.A mozda bi ih i on sada hranio i pomogao zenki,ipak ih ima 4 kom odjednom.
Da li je neko koristio lek Orvažil i kako je davao.Znam da se kapucinarima daje,ali za mozambije ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Sre Okt 15, 2014 8:53 pm

inače je mužjak u kući.tj.kod nas u sobi,još od kad je snela treće jaje,da se ne bi u ptičarniku dozivao sa zenkom i ometao je.
Nazad na vrh Ići dole
olahbajmok

Broj poruka : 7
Datum upisa : 27.10.2013
Godina : 51

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Sre Okt 15, 2014 10:27 pm

Zdravo Pepikg.Pratim post o mozambik cajzlama od prosle godine.Obično samo čitam na forumu.Nisam neki aktivni učesnik.Gajim velikog i malog mozambika.Prije tri dana mi se izlego mali mozambik, a sutra treba da mi se legu viliki. Prošle zime sam odhranio 12 malih mozambika i 2 velika.Ove jeseni veliki su odhranili dva a kao sto sam pisao sutra očekujem da mi se leže druga tura.Mojim pticama nisam davao orvažila nikada.I nisam imao do sada gubitaka mladih (sem sto mi je pobegao 1 veliki i1 mali mozambik).Orvažila poznajem jer držim i golubove,tamo se koristi 1 tableta na 2 lit vode. Po meni trebalo bi da ta doza bude u redu pošto je manja ptica manja je doza i leka, ali srazmerno tolko manje vode i troše.A na drugo pitanje ja sada ne bi vratiomužjaka, uzbudiće se ženka i može da ostavi mlade.Ona će sama odhraniti sva četri pileta,kada njih odvijiš onda vrati.Imoj mužjak postaje agresivanprema njima kada se osamostale.Dok kod malih moz. mogaosam ostaviti mlade sve dok nova tura se nije izlegla. Pozdrav i puno sreće ti želim da ih uspešno odhraniš.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Čet Okt 16, 2014 7:59 am

Zahvaljujem "olahbajmok"...
Pretpostavljao sam da ima valjda jos neko u zemlji da ih drzi cheers
Nadam se da će proci kako treba ovaj put.A isto tako i da imam sa kom da razmenim neku od mladih ako se održe,radi izbegavanja srodstva.
reci mi samo o ishrani mladih....dajem inace proklijali niger,kuvano jaje pomesano sa jajčanom CeDe i klasičnu svakodnevnu smesu:(muhar,svetlo seme,niger,konoplja,uljana repica,lan,divlje seme Versele Laga)
Nazad na vrh Ići dole
olahbajmok

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Čet Okt 16, 2014 8:01 pm

Pozdrav Pepikg.Isto ih hranim i ja, stim da vole i proklijalog suncokreta, krastavce, jabuku i zelenis.Moji su danas izbacili ljusku od jajeta,znači prvo pile se izleglo, sutra bi trebalo i druga.Inače ima i u Subotici jedan odgajivač ko ih drži nisam još bio kod njega samo smo pričali preko telefona.Danas sam prstenovao i malog mozambika ,na žalost od četri jajeta se samo jedna izlegla,ali i to je bolje nego ništa.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Uto Okt 21, 2014 10:04 am

Evo malih Velikih mozambika,četiri komada,danas sam prstenovao:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Pet Okt 31, 2014 10:41 am

Mladi,prvo izletanje,sva četiri su ok.
Nazad na vrh Ići dole
acahaski

Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Pet Okt 31, 2014 4:08 pm

Danas se izlegao prvi ptic,ostalo je jos jedno jaje.Ukupno je bilo 3 kom,ali sam ja strucno razbio jedno na pregledu.Ptice su jos uvek napolju,pa cemo videti sta ce biti na kraju ove storije.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Pet Okt 31, 2014 8:09 pm

mali mozambik?
valjda ce izdrzati zimu. santa
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Broj poruka : 1203
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Pet Okt 31, 2014 10:35 pm

Svaka cast za mlade.

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Pon Nov 03, 2014 10:20 pm

Pozdrav Pepikg. Izvinite ako ometam post.Tu ti mogu odgovoriti posto nemam pravo za privatne poruke.Moji pilici isto sad izlaze iz gnezda,Ne bi prodao za sada ptice dok se ne izmitare da vidim tacno sta su.Ako ovi uspesno izlete imacu 8 velikog mozambika(Serinus dorsostriatus) i 5 malog mozambika(Serinus mozambikus).
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Uto Nov 04, 2014 7:37 pm

ok,hvala,pitao me jedan,pa ću mu preneti.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Pon Nov 17, 2014 1:11 pm

Nažalost jedan mladi mozambik je uginuo.Razlog ne znam osim što znam da nije kokcidoza ili pipa.par dana je bio naduven i danas je uginuo.Nešto je falilo... confused
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Pet Feb 13, 2015 8:53 am

Zenka mozambika je snela na pod dva jajeta,niti ima muzjaka,niti ima gnezdo,u pticarniku 4-5 stepeni...nije normalna,godisnje po 4 gnezda koliko vidim,ne pita za vreme i temperaturu.. scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Uto Mar 03, 2015 10:02 am

Ponovo se parila,sada sa muzjakom,ali...opet nece da lezi na jajima.ustvari ja sam kriv,kad su se prosli put izveli mladi,nisam dirao jaja,tj zamenjivao sa laznim,kako je nosila tako su ostajala u gnezdu.Sada sam menjao i kod drugog jajeta sam je podigao da bih uzeo i zamenio za lazno.VISE SE NIJE VRATILA U GNEZDO.
Treće jaje je snela na podu,sa stajalice,naravno polomljeno,cetvrto isto na pod,ali je čitavo.Medjutim ne vraća se u gnezdo.Nisam trebao da diram i menjam jaja.
Muzjaka sam sklonio u drugu prostoriju kao i prosli put kada je izvela mlade,da je ne bi dozivao itd.
Tako da ne treba menjati jaja,neka moje iskustvo pomogne drugom.
Podmetnucu kod kanarinki koje nose trenutno,ali kao i prosle godine,mladi su se izvodili,ali su ugibali 4-5 dan iako su ih kanarinke hranile.pretpostavljam da crevna flora ne odgovara,a sad videcemo..
Šteta..do sad sam imao ukupno za godinu i po dana,25 jaja!
I ostala su dva mlada od 4,koliko se izleglo u oktobru,mislim da su mužjak i ženka.
Idemo dalje... study
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Pon Mar 16, 2015 10:02 pm

opet snela jaja,sa muzjakom je,nisam gledao danas imalo je 3 komada juče,nisam nista pipao i muzjak je sa njom ostao,sad vidim da je u gnezdu kad sam posao da ugasim svetlo.
Nosi jaja kao kokoš.... Shocked
Nazad na vrh Ići dole
olahbajmok

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Sre Apr 29, 2015 10:25 pm

Pepikg kako ti mozambik cajzle. Jesi uspeo izlec mlade.Nisi pisao kako su ti sneli.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Sre Maj 13, 2015 11:23 pm

Uspeo sam dva mlada da izvucem iz tog legla,sada su vec odvojeni posebno.
Iz Oktobra prosle godine imam dva,i oba su muzjaci.
Sada pre par dana ponovo se parila i snela 4 jajeta,i nije opet htela da lezi.Nenormalne ptice.
do sad bi imao 30/40 mladih da je sve odlezala.
Imas li zenki,imam ta dva muska pa bi zamenio za zenku jednog muskog,ali si daleko pa je i neizvodljivo osim ako neko ne ide na tu stranu.(za OLAH BAJMOK)
Nazad na vrh Ići dole
olahbajmok

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Pet Maj 15, 2015 8:33 pm

Možda zavisi od ženke.Meni koliko jaja sneli sve su izveli i odhranili.Prvo sam imao jednu ženku ona je u kavezu izvela dva pileta, posle kad sam je prebacio u volieru tamo je napravila gnezdo ali nije snela nešto se razbolela jedno mesec dana sam je probao lečiti ali stalno je bila naduvana i na kraju uginula.Posle sam nabavio drugu ženku iz Sombora ona je za deset dana snela i odranila prvo dva pileta pa sledeće leglo tri pileta. Ove godine su mi izveli u prvoj turi tri pileta a sada je počela praviti ponovo gnezdo za sedeće leglo. Mene ove godine više muče mali mozambici, prošle godine sam odhranio 14 komada a ove imam tri živa a uginulo mi je 4-5 u gnezdu jer ih nisu redovno hranili.Za zamenu duga je godina naće se neka prilika, i meni treba za osveženje ostavio bi još jedan par.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   

Nazad na vrh Ići dole

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)
» serinus mozambicus x serinus leucopigius
» Magelan cajzla (Spinus magellanicus)
» Boliviska crna cajzla(Spinus atrata)
» Povredjena cajzla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu