Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu

Ići dole 
+7
Dijamant
zozi
Vasa
BORA
sudimnja
Zika
Laza
11 posters
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimePon Mar 01, 2010 10:55 pm

Republička inspekcija za zaštitu životne sredine u vanrednom inspekcijskom nadzoru na Berzi Novosadskog sajma, održanoj u okviru Izložbe sitnih životinja i kućnih ljubimaca, oduzela je zaštićene vrste ptica.

Inspekcija je obavljena u saradnji sa Republičkom inspekcijom šumarstava i lovstva, a u prisustvu stručnog lica Zavoda za zaštitu prirode Srbije i člana Društva za zaštitu i proučavanje ptica Vojvodine iz Novog Sada.

Od fizičkih lica su oduzete zaštićene vrste ptica, koje su bile predmet nedozvoljene trgovine, i to: dve jedinke žutarice, devet jedinki čižka, petnaest jedinki štiglića, pet jedinki konopljarke i tri jedinke drozda pevača. Ptice su puštene u prirodu, izuzev drozdova pevača, koji će biti zbrinuti u prihvatilištu za divlje životinje na Paliću u Zoo vrtu. Protiv prekršioca će biti podnesena prijava Opštinskom organu za prekršaje u Novom Sadu.

Navedene jedinke ptica su strogo zaštićene vrste na teritoriji Republike Srbije. U skladu sa Zakonom o zaštiti prirode i Pravilnikom o prekograničnom prometu i trgovini zaštićenim vrstama., nije dozvoljena prodaja, kupovina, javno izlaganje životinja u svrhu sticanja dobiti.


www.ekoplan.gov.rs
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimePon Mar 01, 2010 11:26 pm

Ja licno prisustvovao tom tuznom i ruznom cinu,bezobraznoj i besmislenoj prodaji i lepom finalu oduzimanju ptica i pustanju u prirodu,osim drozdova bilo ih je pet,dva su uspeli da prodaju.Inace da se nadovezem na Lazin post,posto sam prisutan na vecini berza i izlozbi,vec godinama unazad,koje se odrzavaju u Republici Srbiji,memorisao sam vec odavno ekipu iz jednog grada u Srbiji koja u istom sastavu,njih trojica,i sa istim vozilom(kombijem)krstare sa berze na berzu i trguju sa divljim pticama,sto je prevrsilo svaku meru pa i dozu trpeljivosti.U Novom Sadu su konacno dolijali a buili su udaljeni od mene desetak metara sa druge strane transeje,na mestu gde se odrzavao LORIS 2 a i vala bilo je krajnje vreme.Vecina ljudi gundja,negoduje na licu mesta ali ne preduzima nikakve korake.E valjda se nekom smrklo u Novom Sadu i finalisao je njihovo razbojnistvo.
Nazalost ista slika se ponovila i na berzi u Pancevu samo na sceni su bili neki drugi akteri zeljni brze zarade.Dolazak policije i ljudi iz nadleznih sluzbi,jurnjava po prostoru berze,hvatanje pocinioca i njihovo privodjenje maricom u palatu pravde.Stiglici,kringlovi i pet batokljuna se prodavalo budzasto po 100 dinara komd,sistem daj koliko imas jer ionako je uzeto dzabe iz prirode.Toplo mi je u dusi jer konacno vidi se na terenu ruka pravde koja je pocela ali stvarno da regulise ovu materiju a ne iz kabineta da se po neko saopstenje pripreti prstom nemojte vise i na tome se sve zavrsi..... Smile
Nazad na vrh Ići dole
sudimnja




Broj poruka : 38
Datum upisa : 07.03.2010

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 5:38 pm

Ne znam ljudi da li da se slozim sa vasim misljenjima, pa zar svako od vas ne voli da cuva te "divljake", yar ne volite da slusate njihove pesme, yar niko of vas ne bastardira?stvarno mi nije jasno
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 5:40 pm

ne radi se o drzanju nego o hvatanju i preprodaji na nezakonit nacin... stiglic 100 dinara, batokljun 100 dinara... kos 300 dinara, ako mu je rascenapa glava popust !

Sto se mene tice ljudi koji ovo rade u zatvor odma Smile posteno im sudite pa da ih streljamo
Nazad na vrh Ići dole
sudimnja




Broj poruka : 38
Datum upisa : 07.03.2010

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 5:51 pm

Ali lazare, pa kako si ti dosao do avifaune, odnekud mora da dodju
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 6:02 pm

nije sa pijace... ovde ne osudjujemo ljude koji su hvatali da cuvaju 5 ili 10 ptica nego ljude koji hvataju da bi prodali to, drzanje u uslovima gde je to samo prezivljavanje...
Nazad na vrh Ići dole
sudimnja




Broj poruka : 38
Datum upisa : 07.03.2010

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 6:05 pm

Ok, sa takvim stavom se slazem. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 10:16 pm

I ja se slazem jer ima toliko bezobraznih ljudi koji bez trunke savesti unistavaju prirodu!Sve razumem cuvas koliko ti treba za pesmu netreba ti stotine ptica za izvodjenje isto a neki ljudi drize na stotine ptica u nikakvim uslovima i takvi treba da zaglave robiju.Takvi pticari obicno i najgore brinu o pticama bace m suncokret i kraj jer ga nije briga ako crkne uhvatice novu...
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 6:43 pm

I ja se slazem sa to da se hvataju i cuvaju nekoliko stiglica zbog bastardiranja i osvezavanja krvi, ali hvatati mrezama i prodavati za flasu piva to je sramota.


Poslednji izmenio vasa-vr dana Ned Jun 20, 2010 8:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zozi

zozi


Broj poruka : 148
Datum upisa : 05.04.2010
Godina : 41
Lokacija : kragujevac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 8:58 pm

Treba spreciti masovna hvatanja ptica.Ja se nadam da ce zakon da se sprovede u delo.Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeSub Jul 24, 2010 12:36 am

da naglasim da ovo nije nikakva vrsta oglasa jer ne planiram da kupim samo me interesuje dali ima da se nabave negde stiglice izlezene u kavezu znaci ne bastardi nego stiglice
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeSub Jul 24, 2010 12:43 am

Ima, dole juzni deo Srbije uspesno izvodi to Wink nabaci jos neki kvalitetan post pa ce ti se javiti neko iz Vranja i Nisa, poz
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeSub Jul 24, 2010 2:09 pm

A recite mi dali su zabranjene da se drze prstenovane stiglice koje su izlezene u kavezu?
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeSub Jul 24, 2010 3:10 pm

Po Zakonu, ne smeju se hvatati i drzati ptice pevacice Srbije !

Ali sad je tu diskutabilno, ako je izlezena u kavezu onda ne moze da se snadje u prirodi tako da ako je propisno alkirana, prstenom 2.7 cini mi se, ne bi trebalo da imas problema...
poz
Nazad na vrh Ići dole
Ninoslav84

Ninoslav84


Broj poruka : 30
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Pirot, R.Srbija

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 6:17 pm


Lazo malo citaj zakone. Sve ptice faune evrope su zabranjene za drzanje bilo sa alkicom bilo bez nje. Do Februara meseca 2010 godine je bio zabranjen samo lov tih ptica. A kazna je u skladu sa zakonom a to je 25000 dinara po komadu za stiglica. A bastardiranje je sada prica za sebe, to su genetske mutacije a to moze coveka skupa da kosta.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 8:16 pm

Laza ::
Po Zakonu, ne smeju se hvatati i drzati ptice pevacice Srbije !

Ninoslav84 ::

Lazo malo citaj zakone.


scratch
Nazad na vrh Ići dole
ptica




Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.11.2011

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 10:40 pm

dali su stiglice zabranjene za cuvanje
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 10:44 pm

Nije zabranjeno drzanje stiglica, ali samo ukoliko su ptice predhodno prijavljene. Za nepostovanje ove zabrane izricu se veoma rigorozne kazne. Stiglice vise ne mozes prijaviti tako da ti je jedini izbor da nadjes od nekog odgajivaca koji je prijavio ptice...
Nazad na vrh Ići dole
ptica




Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.11.2011

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 10:45 pm

dali ti znas nekog odgajivaca????
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 11:29 pm

Pa ovde kod mene, u Uzicu, ima jedan covek koji ima samo stiglice. Prijavio ih je, lepe su mu ptice. Ako si zainteresovan javi mi se na pm da ti dam mob, a mozes i da postavis oglas negde(obrati mi se takodje na pm za tacan sajt) da kupujes prijavljene stiglice.pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 11:30 pm

Evo jedne bolje formulacije, stiglice su dozvoljene za cuvanje uz dozvolu za drzanje koju odobrava ministarstvo zastite zivotne sredine i prostornog planiranja.
Ko se do 1.6.2011 godine prijavio da ima ptice, bice kontrolisan od strane misnistarstva tj inspekcije , sa Zapisnikom o zatecenom stanju koji daje inspektor kada izvrsi kontrolu, drzalac zivotinje, ptice kod ministarstva aplicira za DOZVOLU koju oni izdaju ili ne izdaju zavisi u kakvim uslovima se drze ptice.
Ovo ne vazi samo za stiglice, sve ptice faune evrope(tj divlje ptice) tu su ukljuceni skoro svi papagaji, veliki broj reptila i sve divlje zivotinje koje ljudi drze u zatocenistvu a prijavili su ih.

Inspektori su poceli kontrolu po prijavama, dosta je ljudi kontrolisano i ima jos puno njih koji ce tek biti kontrolisani.
Kada se ceo proces oko kontrole zavrsi, u drzavi ce postojati ljudi koji ce imati dozvolu i koji ce moci da prodaju ptice sa prstenom koji ce biti nabavljen preko ministarstva i papirima koji ce NOVIM vlasnicima posluziti da apliciraju za DOZVOLU kod ministarstva. Tada ce trgovina biti moguca i ceo krug oko legalizacije ce biti zatvoren. Postojace oni koji to rade legalno i oni koji krse zakon i razlika ce se jasno napraviti.
Malo je zamrseno, ali procitaj pazljivo i bice ti jasno. Ako zelis da cuvas ove ptice i da postujes zakon, strpi se jos malo. Ja ipak mislim da se ovo sve nece toliko brzo zavrsiti s obzirom da mandat ove Vlade pri kraju pa samim tim i ministarstva pocinju da "zabusavaju" a NOVa vlast moze biti mac sa dve ostrice, moze stvar ubrzati kao i celu stvar vratiti na pocetak, nista me vise ne cudi jer OVO JE SRBIJA.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Empty
PočaljiNaslov: Re: Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu   Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Oduzete zaštićene vrste ptica u Novom Sadu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Berza u Novom Sadu
» Berza u Novom Sadu 2011
» Izlozba I Berza U Novom Sadu Od 13 Do 16 Decembra 2012
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Oduzete 7 jedinke stiglica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Inspekcija na terenu-
Skoči na: