Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Moje iskustvo

Ići dole 
+2
Zika
Laza
6 posters
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 5:20 pm

Toliko dugo drzim stiglice i od prvog dana sam bio fasciniran njima, kako vreme odmice a sad mislim da sam presisao i prvu deceniju drzanja stiglica shvatam da mi ptica sto bi rekli po karakteru lezi kao nekom kanarinci ili egzote.

Svakog dana posmatram ove koje imam sada i nisam naisao na dve karakterno slicne ptice.

Primer, imam pticu izlezenu u kavezu proslogodisnju koja bukvalno jede iz ruke, i kada mu odnesem klijalo seme, on se popne na hranilicu i zvizdi vrlo specificno jedan dugoopadajuci ton.

Ove zime su mi na prag doneli polumrtvog stiglica koji je slomio krilo (bio u garazi kod komsije) koji nije hteo da jede nista, a pola metra snega je napadalo. Ja sam jurio po gradu i nigde nisam nasao da bi na kraju otisao u crkvu kod popa da uzmem (jeste smesno ali je istinito Smile ) taj stiglic koji je bezao od mene je kada sam doneo bosiljak skocio na njega i iz moje ruke jeo... divlja ptica...

Imao sam stiglica kojeg sam vratio u prirodu prosle godine, on je sleteo na drvo ispred moje kuce i poceo da peva, (najmirnija ptica koju sam ikada imao) u pocetku se nisam obazirao da bih shvatio da se on vratio na prozor od sobe i opet do drveta i tako par puta, posle par sati pevanja, izasao sam sa kavezom podigao prema drvetu i on je posle 2 minuta uleteo u kavez Smile


Dok sam ziv cuvacu stiglice jer smatram da su jako inteligentne ptice i jako karakterne...



mogao bih da pisem o ovome danima ali dosta je za sada, evo par slika da odmorite oci Smile


Moje iskustvo C_carduelis_02

Moje iskustvo Goldfinch%2027.11.07.

Moje iskustvo Y1pOTFhq_IqJuX5uhcQiyJwQqhlLSJi-zXHOK6jifhYhTE5NShwRNV6FokrfRwUiB3P4ihzMb_hVTo

Moje iskustvo Vert_Carduelis_carduelis_parva
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 8:29 pm

Druga slika je moj tip stiglica,neka bude i jedan ali ovakav!
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 8:46 pm

a tek o tome sta mi se svidja kod izgleda, drzanja i pesme meni licno Smile mogao bih do sutra... ono sto meni prija za uvo i oko to je najbolja kombinacija...
Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimePon Jun 14, 2010 12:00 pm

Imam jedno pitanje za dobre poznavaoce štiglića. Imam 2 štiglića i do skoro su oba pevala i to se nadpevavala i bilo je prosto uživanje slušati ih. Pored njig u 3. kavezu imam i cajzlu koja ih raspevava. Sve je do skoro bilo u redu ali od pre 10-ak dana nijedan štiglić mi ne peva već samo pomalo doziva jedan drugog.
Nije mitarenje u pitanju jer su se izmitarili i posle toga pevali. Hranim ih semenskom hranom za kanarince sa dodatkom nigera i konoplje i one hrane sa 40 sastojaka(valjda Batler) i dajem im zeleniš i kuvano jaje sa plazma keksom. Imaju i sipinu kost i grit u pomoćnoj hranilici. Imam iskustva u čuvanju štiglića ali mi je ovo nepoznato.
Nazad na vrh Ići dole
Petar
Čivijaš
Čivijaš
Petar


Broj poruka : 92
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 34
Lokacija : Srbija-Sabac

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimePon Jun 14, 2010 9:34 pm

jigor ::
Imam jedno pitanje za dobre poznavaoce štiglića. Imam 2 štiglića i do skoro su oba pevala i to se nadpevavala i bilo je prosto uživanje slušati ih. Pored njig u 3. kavezu imam i cajzlu koja ih raspevava. Sve je do skoro bilo u redu ali od pre 10-ak dana nijedan štiglić mi ne peva već samo pomalo doziva jedan drugog.
Nije mitarenje u pitanju jer su se izmitarili i posle toga pevali. Hranim ih semenskom hranom za kanarince sa dodatkom nigera i konoplje i one hrane sa 40 sastojaka(valjda Batler) i dajem im zeleniš i kuvano jaje sa plazma keksom. Imaju i sipinu kost i grit u pomoćnoj hranilici. Imam iskustva u čuvanju štiglića ali mi je ovo nepoznato.


Mozda ih je nesto preplasilo,a mozda su se i ugojili od preteranog davanja jajeta sa plazmom,pa zato nece da pevaju...
Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimeUto Jun 15, 2010 10:04 pm

U svakom slučaju hvala Petre, mislim da im umereno dajem hranu ali ću svakako pokušati da im smanjim porciju jer nemam šta da izgubim. Cajzla koju sam pominjao hranim je istom smešom i količinom i peva po ceo dan.
Kad budem provalio šta je u pitanju sigurno ću ovde objaviti.
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimeUto Jun 15, 2010 11:57 pm

Jigore kako su prestali tako ce i poceti.Jednostavno to se dogadja u svetu ptica pevacica,posebno stiglica.Iz nama ljudima nerazumljivih razloga(mada to mi tumacimo na svoj nacin,preterana hrana,ekstremne temperature,niske i visoke,promena mesta itd) ptice prestaju da pevaju,izvesno vreme a potom posle kraceg ili duzeg zastoja ponovo krecu punom zestinom.Ako su vesele,jedu,zivahne su u kavezu ili volijeri,nista ne menjaj niti preduzimaj,propevace.....pozdrav..... Smile
Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 9:10 am

Hvala na savetu - baš su onakve kako si ih opisao i dalje vesele dobro jedu i nikakve simptome neke bolesti ili parazita(vaši) nemaju. Čekaću da ponovo počnu sa pesmom pa se javljam. pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimeNed Jul 11, 2010 11:48 pm

E evo šta se desilo: Bila je kokcidija i jedan je uginuo a drugog sam spasio sa ESB3, ali hvala dobrim ljudima pa sad imam jato od 5 dobrih pevača.
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 8:33 am

Stiglice cuvam na terasi koja je okrenuta prema istoku.Imam boks dimenzija 1x1x2m vertikalno postavljen i 4 veca kaveza - parilica dimezija 0,4x0,6x0,8 m . Ptice se cuvaju iskljucivo napolju i to u velikom boksu zimi uz dodatak suncokreta U sezoni parenja ptice odvajam po parovima u parilice a veliki boks delim na dva dela i dobijam jos dve parilice od po 1m3.Od lekova koristim esb30 i bajkoks. Pripremu za parenje radim jajcanom hranom i nigerom.Rezultat uzgoja su 10 alkirana stiglica alkom 2,7 mm od 3 razlicita para koji cekaju legalizaciju. Ovoje ukaratko moje iskustvo i nacin cuvanja. Cool
Nazad na vrh Ići dole
klenjanin




Broj poruka : 9
Datum upisa : 21.09.2012
Godina : 54
Lokacija : Klenje.-Golubac

Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitimeUto Nov 20, 2012 5:30 pm

mozda ovo sto cu napisati i neje nesto novo ali to je neko moje iskustvo pa bilo ovakvo ili onakvo... naime 12 septembra ove godine u blizini moje kuce nasao sam dva pileta stiglica koja su ispala iz gnezda.Prvo me je zacudilo da u ovo doba godine ima mladih stiglica.uzeo sam ih i prvo sto mi je palo na pamet bilo je da pokusam da ih odhranim rucno ali nisam imao adekvatnu hranu.Onda samse setio da sam negde/verovatno na ovom forumu / procitao  iskustvo nekog odgajivaca i odmah sam dva mala pileta stavio u kavez i okacio nadrvo gde im je verovatno bilo gnezdo iz koga su ispali.Nije prosao minut-dvai oba roditelja su doletela,okacila se na kavez i kroz zicu hranila mlade.Pratio sam svakodnevne aktivnosti roditelja oko brige o mladima i primeti da su prvih dana na svakih 1.5 vremena dolazili i hranili mlade.Nakon 7-8 dana vremensi termin se povecavao prvo na nekih cirka 2 sata pa 2.5 i tako jos  ukupno nekih 12-13 dana.U medjuvremenu su mladi poceli sami po malo da jedu/hranu za egzote i meku jajcanu hranu/ i jedno dana roditelji su prestali da dolecu na gnezdo.Nisam rekaop da sam uvece unosio mlade u kucu a rano ujutru omo 6.30 sati iznosi ih napolje.sada su mladi vec skoro oformljeni i poprilicno pitomi,
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moje iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Moje iskustvo   Moje iskustvo Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moje iskustvo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Razmnožavanje štiglića desetogodišnje iskustvo 1999-2009
» Moje volijere
» Moje parilice
» Moje prepelice
» Moje Parilice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: