Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Razmnozavanje štiglica u avikulturi

Ići dole 
+69
Toni72
kima
pedjacure
Eksernis
bortes
carduel
Rale paracinac
Tomislav
lepotica cana
коста_п2
Matija95
gocke
dino
Dragomir
botsabac
makimk
acahaski
žako
Ivan/Rex
dimče mk
ivica.m
srxa
drvetmed
Aleksandar Djuric
Milos MAGA
karlo28
BABURA
Dalibor Vasic
border
papayajamaica
Luckyboy
Marjan
Sale77-Nis
sasko
Đole
akimak
mica vasic
bratislav misic
bastard kv
vladimir
fzen
KUM
nikola j
vlada130168
dule33
Don
Alexandar
BOCKA
Bogdanik
ticar
jigor
jevca5
sasar_le
Ivica
Petar
Rale KG
milannish
Бане
IGOR 72
mica
SrdjanKG
Dax BG
dr.nenad86
gogi
Rale
Laza
milos0205
lord189
Danijel
73 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimePon Jun 11, 2012 3:29 pm

e da...i da li smet ako su papagaji blizu stiglica? u zasebnim su volijerama...ali su blizu jedni drugih...
Nazad na vrh Ići dole
botsabac




Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.06.2012
Godina : 38
Lokacija : sabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimePon Jun 11, 2012 4:21 pm

poznato je da je u prirodi svakog muzjaka pticjeg sveta da njegov glas bude najdominantniji u okruzenju,tako da mislim da oni cak mogu i da ti raspevaju muzjaka Smile ,medjutim,ukoliko paris..mislim da ne bi bilo na odmet malo privatnosti,ipak pitaj jos nekoga ko cuva obe vrste,verovatno da postoji neka netrpeljivost ili nesto sto ce da zasmeta...
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimePon Jun 11, 2012 6:28 pm

po da podsticu jedan drugog na pevanje, odnosno krestanje, imam prriliku da se uverim svaki dan Smile ali ne znam da li ce da smetaju jedan drugom...hvala na odgovoru Smile
Nazad na vrh Ići dole
botsabac




Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.06.2012
Godina : 38
Lokacija : sabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimePon Jun 11, 2012 8:07 pm

pa ako vec kreste sklanjaj ti to negde ipak,mada rizicno je i menjati ambijent kod parova u parenju,kako kaze rambo amadeus ,,kongnitivnu mapu,, Smile cuo sam da ukoliko npr promenis polozaj kaveza,zelenila u i oko kaveza utice na ptice,drugacije se ponasaju,sto je i moguce ako preneses situaciju na prirodno okruzenje,danas se nalegao u u gustom drvetu,kad ono sutra nema drveta nego 5 grana..imao bih i ja jedno pitanje posebno za one koji imaju vise parova,da li vam se ikada desilo da vam par tek sad pocinje pripreme za parenje?bojim se da ovako kasno ne udju u perjanje u pola posla i propadne sve...hvala
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimePon Jun 11, 2012 11:58 pm

Ovde ima iskusnih odgajivaca, pa molim da se oni jave. Ja nemam toliko iskustva, niti imam vise parova ali vam mogu odgovoriti na pitanja i mozda vas zadovoljiti odgovorom.
Nije kasno, mogu da potvrdim da u Leskovcu gde se najvise odgaja stiglica, svrlo malo ljudi je ove sezone imao uspeha.
Prvo je prolece pocelo sa velikim kolebanjem dnevne temperature, onda velike promene temperature i do 20 i vise stepeni u samo 2 dana.Skoro da je pao sneg u Maju.Neke su ipak ptice pocele i na 15 stepeni, medjutim i to sto je bilo po gnezdima, jaja i mladi, zemljotres koji je bio pre 2 nedelje u Bugarskoj je pruzrokovao da parovi napustaju gnezda i bacaju pera, da se jaja ohlade a mladi crknu u gnezdu. Te ptice se jos nisu oporavile, tj nije im izraslo perje, ali bice spremne za nastavak za desetak dana.
Nije kasno ni da se pocene sa spajanjem parova i pripremom od pocetka, a najmanje nije kasno da sada pocnu sa reprodukcijom. Naime mesec Jul je mesec gde po pravilu bude najvise izlezenih stiglica, Avgust takodje, s tim sto u Avgustu vec pocinju hladne noci koje prouzrokuju mitarenje kod ptica, to im je kao bioloski sat. Medjutim po pravilu reproduktivni parovi udju u mitarenje jos do odgajaju poslednju turu, pa se mitare i hrane mlade u isto vreme. Cak je moguce i da muzjaci koji su utihnuli sa pesmom i poceli miterenje svojim skokom pune jaja. Moze se desiti da poslednje gnezdo bude i u Septembru, to je u prirodi normala pojava, kada poslednji mladi izadju iz gnezda onda roditelji sa njima zajedno lutaju i ne zadrzavaju se vise u blizini gnezda, mogu se videti cesto u dolinama velikih reka gde roditelji u pola mitarenja koji jedva lete, lete od bocke do bocke i hrane mlade.

Tako da jedini zakljucak , pustite ptice, one ce odluciti kada je kasno. Ako ste mozda zakasnili za ovu sezonu, mislite na vreme i razmisljajte unapred najmanje godinu dana. Jer se stiglici ne pripremaju 10 dana vec 365.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeUto Jun 12, 2012 8:39 am

,,mislite na vreme i razmisljajte unapred najmanje godinu dana. Jer se stiglici ne pripremaju 10 dana vec 365.,,

- 1 preduslov i osnovni za uspešan uzgoj štiglića (svih uzgojnih ptica)!
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeUto Jun 12, 2012 11:29 am

Evo nešto i od mene početnika..........
Sa 15 dana starosti štiglić napušta gnijezdo.......

Nazad na vrh Ići dole
botsabac




Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.06.2012
Godina : 38
Lokacija : sabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeUto Jun 12, 2012 12:18 pm

svaka cast zako,ne potcenjujte svoje znanje,uparivanje stiglica je mini nauka...pocetnik je onaj ko mu da kasiku suncokreta dnevno i ajmo gajiti ptice Smile poz
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeUto Jun 12, 2012 1:07 pm

hvala na odgovorima...znam da se spremaju cele godine, a ne samo 10 dana, ali sam ih skoro nabavio...tako, da videcemo sta ce i dal ce da bude nesto...zako, svaka cast Smile
Nazad na vrh Ići dole
fzen




Broj poruka : 18
Datum upisa : 05.11.2010

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 9:12 pm

da li je potrebno micati muzjaka stiglica iz letilice posle parenja,inace zenka mi je snijela dva jajeta,da li je dobro staviti u letilici neku posudu sa vodom,zbog vlaznosti vazduha koje je potrebno imati,inace letilicu drzim na balkonu gdje je velika temperatura
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 10:56 am

Ne moraš ga sklanjati ako su se lepo uparili, a verujem da jesu čim je snela. On će joj kasnije pomoći oko podizanja mladih. Stavi OBAVEZNO posudu za kupanje u parilici. Što zbog zdravlja, i higijene ptica, naravno i da se rashlade po ovom vremenu, ženka će tako i vlažiti jaja. Vodu menjaj obavezno više puta na dan. Ja menjam od 7-8 puta. Jako brzo se zagreje i zaprlja, a oni se kupaju kao ludi. Srećno cheers
Nazad na vrh Ići dole
fzen




Broj poruka : 18
Datum upisa : 05.11.2010

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 6:24 pm

zenka vise nije snijela nijedno jaje,samo tri i dalje ne lezi na jaja,na balkonu je velika vrucina kljunovi su im stalno otvoreni, sta da radim moze neki savjet,hitno
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 9:44 pm

Vrucina je svuda, nije samo na vasem balkonu. Mojim pticama su otvoreni kljunovi i u hladovini a verujem i kod drugih. Reagujete jedino ukoliko je kavez/parilica direktno izlozena suncu. Nadam se da nije kasno, da se jaja nisu "ispekla" na vrucini.Pokusajte da improvizujete neki zaklon tako da ptice imaju hlad i naravno svezu vodu u svakom trenutku. Buduci da su na balkonu napravite neku "zavesu" od platna ili kartona stim da nije direktno na kavezu vec da ima malo prostora izmedju... verujem da ce ih bar malo zastititi.
Sto se tice jaja, citajte malo forum, cesta je pojava da zenka napravi pauzu od jednog dana izmedju nosenja.
Iskereno se nadam da ce biti sve ok, i izvestavajte sta se desva dalje.
Pozdrav
Milan
Nazad na vrh Ići dole
fzen




Broj poruka : 18
Datum upisa : 05.11.2010

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeNed Jun 24, 2012 9:42 am

ni danas nista,zenka povremeno udje u gnijezdo i nesto namjesta,moji clanovi familije cesce izlaze na balkon pa se bojim da je nije strah leci na jaja,da li da cekam jos ili da podmetnem pod kanarinku,pozdrav milannish
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeNed Jun 24, 2012 12:15 pm

Sacekajte popodne, ukoliko ne snese pokusajte da podmetnete ako vec imate gde. Ovako bih ja uradio, napominjem da vam ne namecem moj stav.
Dobro bi bilo da kanarinka jede crve brasnare jer se desava da i pored hranjenja ne moze da ocuva stiglice a isto tako ima slucajeva gde je sve proslo bez problema. Enzimi i bakterijska flora u voljci kod stiglica i kanarinaca nisu isti. U svakom slucaju sa brasnarima su mnogo vece sanse za uspeh.
Moguce je da ptica nema mira zbog ucestalog prolaska ukucana pored kaveza. Pokusajte da nekako zaklonite kavez necim ukoliko je izvodljivo.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeNed Jun 24, 2012 12:42 pm

Sacekaj i sutra, zenka moze zaleci na jaja tek posle 4 og jajeta, a jaja nosi iskljucivo rano ujutru.Male su sanse da stiglici prezive pod kanarinku, iako ispunis i sve sto milan pise.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeNed Jun 24, 2012 1:06 pm

Nadam se da ovim neću otići u offtopic, ja sam jedno jaje od cajzle i od štancike morao da podbacim pod kanarinku, nažalost nema crve brašnare, već obične za ribolov, ali njih ne dajem kanarincima. Oba jajeta su zamućena, pod cajzlu su ostala tri njena i tri od štancike takođe svi su zamućeni. Ženka dobro štiti jaja od pregrevanja, mada nikad se ne zna, s tim što je gnezdo bliže podu volijere i u većoj je hladovini, moguće je da će sve biti ok. Ali kod jedne ženke cajzle najverovatnije da su se sva 4 jajeta zapekla, gnezdo je negde na sredini volijere, evo danas je 17.dan od zadnjeg jajeta, i nema mladih, sačekaću još koji dan ako ništa razbiću jaja baš da vidim šta ima unutra, ako ima nečega. Očistiću gnezdo pa idemo dalje, bože moj, škola za drugi put...
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimePet Jul 06, 2012 11:34 am

Moja druga tura kod štiglića je bila totalna katastrofa. Ženka je snijela 4 jaja i nije htjela sjediti ni dana. Onda je nakon deset dana samo nadogradila gnijezdo i to tako da je stara jaja zatrpala i jučer je krenula i treću turu i sada uredno sjedi.
Zato mi žakoi rade kao sat. Druga tura, ponovno tri ptića.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimePet Jul 20, 2012 8:04 pm

Evo da Vam pokažem današnje stanje u gnijezdu.......

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Trea-tura-2012
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimePet Jul 20, 2012 8:30 pm

Prelepo, zelim vam puno srece, samo nastavite ovako...
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimePet Jul 27, 2012 1:15 pm

Evo malo i od mene za osvježenje stranice........

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Druga-tura-7-dana

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Druga-tura-7-dana-2p7270
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeČet Jan 24, 2013 4:30 pm

Pozz evo konacno izdvojio vremena posle silnih obaveza i ucenja (spremanja za skolu) izmjerio sam parilicu koju imam,dimenzije su 70x30x20 duzina visina sirina . Sada me zanima da li je to premalo za stiglice planiram da ih u njoj odvojim negdje sredinom marta i pocnem ih spremat za parenje . Znaci to bi bilo kad se prepolovi 35x30x20 ali bi ih ja opet spojio i opet bi bilo 70x30x20 . Ja stvarno imam veliku zelju i volju da izvedm mlade stiglice u kavezu jer moj stiglic(muzijak) obecava mnogo jer u ovim zimskim danima svaki dan je napolju tmurno i skoro bez svjetlosti ali to njega ne ometa da pjeva po 5 minuta najglasnije sto moze i tako od jutra do mraka ,zenka je takodje u odlicnoj formi, takodje ih redovno gledam kako se ljube. Ja ih trenutno hranim mjesavinom za kanrince uz dodatak suncokreta. 2-3 puta nedeljno im dajem tvrdo kuvano zumance sa malo keksa i malo maka. takodje im dajem narendanu sargarepu, maslacak tj glavicu maslacka ono bijelo na vrho sto se lako skida cim malo dune vjetar. i to je to. svijetlo imaju od 7h do 22h.
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeSub Feb 02, 2013 12:22 am

Poz ljudi ovih par dana se malo manje druzim sa svojim stiglicima ali sam primijetio da zenka pjeva tj pokusava da imitira muzijaka sta bi to trebalo da znaci. Inace 100% je zenka da ne bude nekih zabuna.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimeUto Mar 26, 2013 4:14 pm

priprema u jeku.. ori se pesma majora
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitimePon Apr 08, 2013 9:33 pm

Polako krece zavrsna priprema stiglica za razmnozavanje, povecava se kolicina vitamina, proteina i masti koji se nude stiglicima kroz hranu i vodi. Svako ima svoj metod, koje svakako treba izneti, ja sam ove godine resio da spojim parove malo ranije pa kako bude.Mlad sam covek, pa jos uvek imam vremena da trazim dobitnu ili pravu kombinaciju, trudim se da napredujem kako mi prostor i vreme dozvoljava.
Ove godine sam upario 3 para stiglica, jer dodatnih ptica i nemam, znaci sve snage su date u reprodukciju. 4 od 6 ptica imaju iskustva u odgajanju mladih, ostale pticu su dugo u mom posedu i naviknute na moj nacin odgoja.
Ovo je zenka, stara koka, 3 godine u mom posedu, prosle godine imala tesku povredu, tesku boles i jedno prevremeno mitarenje a kasnije i redovno mitarenje samo 2 meseca posle prevremenog, sto mi je bio znak da je ptica, zdravija da ne kazem potpuno zdrava. Danas se ponasa normalno, nikad ne bih rekao za neku pticu koja je bila sa druge strane linije zivota jednim krilom, njen muzjak takodje stari petao Very Happy
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 DSC_0100_zpsacfdaa1c
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 DSC_0099_zpscb21ddb2


Drugi par, muzjak sa mog avatara, moj odgoj sa zenkom tinejdzerkom koja ga smara da se "ljube", dok je on za konkretne stvari.

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 DSC_0084_zps1e028f50
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 DSC_0090_zps5cc1495c

Slike treceg para nemam, ali to je stari par, ptice su jos uvek zaljubljene i njihovo ponasanje je odlicno.
Sledece javljanje bice slike prinova, nadam se i pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 11 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razmnozavanje štiglica u avikulturi
Nazad na vrh 
Strana 11 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Razmnožavanje štiglića desetogodišnje iskustvo 1999-2009
» Bolest stiglica
» Legalna Nabavka Stiglica?
» Ishrana stiglića uopšteno....
» Video klipovi stiglica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: