Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac

Ići dole 
+9
zozi
malinois
dalibor
SrdjanKG
Alexandar
Sale77-Nis
rtomek
dr.nenad86
Laza
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitimePet Maj 17, 2013 7:13 pm

pepikg sa razočaranjem čitam tvoje redove, ali sa druge strane mi je drago da si iskreno napisao tvoje viđenje. Rad u Udruženjima je vrlo mukotrpan, pa se mnogi zasite posle određenog vremena. Često se dešava da i ako je članstvo brojno, nema pojedinaca koji hoće i vuku stvar napred. Ogroman broj ljudi se učlanjuje u društva sa prvom rečenicom " šta ja dobijam sa tim što sam član ". Veruj mi da za uspešna društva trebaju članovi kojima je prva rečenica " šta ja mogu doprineti da društvo što bolje funkcioniše " a takvih je nažalost svugde malo !!

Izvini ako sam te smarao ali ovo mi palo na pamet posle tvog pročitanog posta
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 6:38 pm

Drustvo i ne postoji....Par clanova i ja potegli smo pitanje oko sastanka i trebalo je da bude odrzan pre tri meseca ali sve je ostalo na tome da ce biti. Predsednik se vise nije oglasavao... Sto se tice clanskih karti jasam licno hteo da ih napravim za drustvo ali i to se izjalovilo... Verovatno da bi drustvo funkcionisalo kad bi imalo svoje predstavnike a ne da je jedan covek na svim funkcijama... Zbog same situacije u drustvu vecina nas razmislja o osnivanju novog drustva...
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 19, 2013 11:22 pm

Pozdrav Roberte,
Ne poznajemo se ,nadam se da cemo se negde upoznati.
Kad se neko zasiti,treba sam da kaze,"ljudi, ne mogu vise" ili "treba mi pomoc".Ja sam prosle godine bio pozvan da pomognem izlozbu u Sokolani u Kg,koje je organizovalo novoosnovano drustvo,kojeg nisam clan,ali me to ne sprecava da nesto uradim.3 dana sam hranio,cistio,upisivao,ubacivao ptice,za to bio zaduzen,naravno volonterski,zato sto sam rekao da ja to hocu i mogu,tad sam slobodan,da nisam bio slobodan isto bih rekao, da ne mogu da pomognem.
A ovde se radi o tome, da nema nicega u ovom mom drustvu!Kome da pomognem,kad me niko i ne zove?!
Nemam problema sa sujetom,kao sto moram da priznam ima vecina "pticara",ja ptice drzim zbog sebe,jer me to opusta i odmara,ne zbog izlozbi i pokazivanja,te s'toga mogu svakom da nesto pomognem,sto je u mojim mogucnostima.
Vrh SOf-a mora to da pokrene,jer su ti predsednici drustava odmah ispod tog vrha i pripadaju SOF-u.A ne da svako naselje osniva neko svoje drustvo i da se razjedinjuju ljudi,stvaraju nekakve grupice interesne,a ja,ili puno drugih "trecepozivaca"(da tako kazem), da placamo clanarinu radi alkice i tu je kraj.(ne radi se naravno o novcu,ko razume shvatice).Ne trazim da mi drustvo poklanja,ali ja ne znam STA je to drustvo i sa kim sam uopste u drustvu?
INFORMACIJE,to je prva stvar koja treba da postoji u jednom udruzenju.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 19, 2013 11:30 pm

Kima..
Nisam za to da se osniva drustvo novo,ako ima postojeceg,je na volim da bezim,nego da se u okviru onog sto imam,suocim sa problemom,tako i mislim na nase drustvo "Slavuj".Mi smo tu,drustvo postoji odavno,nije nicije vlasnistvo da bi ja odlazio iz njega ili dobijao otkaz, jer se ne slazem sa necim.Sve je ovo ljudski.I greske i hvale.
Mnogo se cepamo po nekakvim udruzenjima umesto da se ujedini vise njih u jedno.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 5:34 pm

Pepikg ::
Pozdrav Roberte,
Ne poznajemo se ,nadam se da cemo se negde upoznati.
Kad se neko zasiti,treba sam da kaze,"ljudi, ne mogu vise" ili "treba mi pomoc".Ja sam prosle godine bio pozvan da pomognem izlozbu u Sokolani u Kg,koje je organizovalo novoosnovano drustvo,kojeg nisam clan,ali me to ne sprecava da nesto uradim.3 dana sam hranio,cistio,upisivao,ubacivao ptice,za to bio zaduzen,naravno volonterski,zato sto sam rekao da ja to hocu i mogu,tad sam slobodan,da nisam bio slobodan isto bih rekao, da ne mogu da pomognem.
A ovde se radi o tome, da nema nicega u ovom mom drustvu!Kome da pomognem,kad me niko i ne zove?!
Nemam problema sa sujetom,kao sto moram da priznam ima vecina "pticara",ja ptice drzim zbog sebe,jer me to opusta i odmara,ne zbog izlozbi i pokazivanja,te s'toga mogu svakom da nesto pomognem,sto je u mojim mogucnostima.
Vrh SOf-a mora to da pokrene,jer su ti predsednici drustava odmah ispod tog vrha i pripadaju SOF-u.A ne da svako naselje osniva neko svoje drustvo i da se razjedinjuju ljudi,stvaraju nekakve grupice interesne,a ja,ili puno drugih "trecepozivaca"(da tako kazem), da placamo clanarinu radi alkice i tu je kraj.(ne radi se naravno o novcu,ko razume shvatice).Ne trazim da mi drustvo poklanja,ali ja ne znam STA je to drustvo i sa kim sam uopste u drustvu?
INFORMACIJE,to je prva stvar koja treba da postoji u jednom udruzenju.


Pozdrav Pepikg
da bi vrh SOF-a na nesto reagovao mora tom vrhu stici nesto napismeno i zvanicno, jer u tom vrhu sede ljudi iz Sombora, Mitrovice, Subotice, Beograda, Nisa, LEskovca, i taj isti vrh ne moze znati da vas nesto tisti i imate problem ako s e ne obratite zvanicno da nesto nije u redu. Vi imate predstavnike u skupstini SOF-a pa reagujte prewko njih ako ima nekih problema...
Evo u subotu 25.05 je Skupstina SOF-a pa ako nesto ne valja mozete izloziti vas problem preko svog delegata ili na neki drugi nacin.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 7:48 pm

Poz.Nenade...

Kojeg predstavnika imamo,kog delegata...?Kog da ti posaljemo,imaju golubove pojedini,jedino tako.

Ma mi ne znamo ni ko je u drustvu,a kamoli sta je to predstavnik.Razumete li vi sta ja uopste napisah.

Sve se zna,tako da prica o vrhu Sof-a i neznanju.....

Jedino da svaki pojedinac(clan nekog drustva) uzme u ruke papir i napise prosto pitanje:"A cemu sluzi neko udruzenje",pa onda odgovorite prvo predsednicima tih drustava koje su clanice SOF-a,a sa kojima ste valjda u kontaktu,da obrazuju svoje clanstvo.
Onda cu i ja kao clan znati, sta je to udruzenje, SOF,i ko je i sta neko u Sof-u,cemu sluzi,sta mogu u okviru Sof-a.
Ne zaboravite da u ta udruzenja dolaze mladji,novi clanovi i pticari.
Da nije GOOGLA ne bi znao ni da SOF postoji.

Mozda sve izgleda prenaglaseno,ali verujte tako je.Nisam usamljen,cujem se sa ostalim narodom,pa nekad pitaju mene za nekakve informacije,a ja kao pao sa marsa,sramota me da priznam da sam totalno neobavesten.Ne znaju ljudi ni sta je legalno i sta nije.
Nemaju svi internet i da pretrazuju informacije.E za to prvenstveno postoje udruzenja i sastanci u okviru njih,a ti sastanci se mogu odrzati,posto nema prostorija, i na livadi u hladovini,pa se i ljudi upoznaju i druze,a ujedno budu informisani,daju predloge,organizuju zajedno desavanja itd.

Napominjem naravno da nije namera da nipodastavam SOF i njegov vrh,jer ga i ne poznajem.Verujem da zeli najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 7:52 pm

Svaki nas sastanak kada se odzri vi dobijete na adresu udruzenja srocen u obliku izvestaja, tako da su sva udruzenja upoznata sa aktivnostima i desavanjima u SOFu a bogami i okolo SOF-a...

E sada je pitanje na udruzenjima da li je clanstvo upoznato sa svim tim ili ne, ali se sve to resava na nivou udruzenja...

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
zozi

zozi


Broj poruka : 148
Datum upisa : 05.04.2010
Godina : 41
Lokacija : kragujevac

Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 22, 2013 12:48 am

pepikg krivi smo mi iz drustva slavuj
nama jedan covek vodi celokupno drustvo
tako da nema sta da ocekujes
uglavno znamo da nam je clanarina 800 din ...
vise nista neznamo
pozdravvv


Nazad na vrh Ići dole
phaeo92

phaeo92


Broj poruka : 64
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 54
Lokacija : Kruševac

Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 23, 2013 9:07 am

zozi ::
pepikg krivi smo mi iz drustva slavuj
nama jedan covek vodi celokupno drustvo
tako da nema sta da ocekujes
uglavno znamo da nam je clanarina 800 din ...
vise nista neznamo
pozdravvv


Svako Udruženje ima svoj Statut kojim je regulisano kako se biraju organi Udruženja. Pronadjite Statut i na osnovu njega probajte da menjate to što nje valja ili vam se ne svidja, a ako to nije moguće jer je neko "zajašio" ... moj je savet da vi koji imate volju i energiju, osnujete novo Udruženje.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 30, 2013 7:00 pm

Ovo drustvo ne postoji vise:1077: 
Prema recima jedinog clana,a on je "predsednik" istog: "snadji se,nemam vremena"
U prevodu: ko te ..be, ja sam predsednik i dalje,sta ce mi clanovi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac   Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Udruzenje za zastitu i odgoj ptica "KRAGUJ"-Kragujevac
» Društvo za zaštitu i odgoj ptica pevačica “Bagdala”Kruševac
» Društvo za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj"- Beograd
» Udruženje za zaštitu i odgoj ptica faune Evrope, kanarinaca, egzota i papagaja,, ŠTIGLIĆ,, Pirot
» Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Kruševac" - Kruševac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Udruženja SOF-a-
Skoči na: