Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Tigrica (Melopsittacus undulatus)

Ići dole 
+71
DjordjeW
daki12
Dane 9877
Nomak_
ivica1
Wuck0o
lepotica cana
blueeye
djuro123
sasam
acca
Александра.Рај
steva27
holder
vatrogasac
mime30
SIMO PAJICIC
Kyuzo
Nastee
errorsrb
Milos993
žako
Iwan97
jelena_padjen@yahoo.com
Nidzo
Ivan/Rex
batinic
stefan.peric
Dragomir
jomabo
Matija95
igorbozanic
miroslavilic
acahaski
suzic69
Mirko_98
border
Bojan_ManUtd
Tihomir
proDarKing
ax00
bane_ru
psittacula
Alex
skorkovic
Drasko
milun
GoranKac
Dare
milkica5
MILAN
Dalibor Vasic
ticar86
slobodan
Rea
pticar
farmacy
Jovo13
SasaVR
bojan93pn
dr.nenad86
Dejan08
Siskin
haralampijexxl
papayajamaica
Saša vr
igorsand
SrdjanKG
ZQKY
Laza
Luckyboy
75 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeSub Jan 12, 2013 8:44 pm

Milose procitaj temu od pocetka imas sve napisano...
Nazad na vrh Ići dole
acca

acca


Broj poruka : 35
Datum upisa : 20.01.2011
Godina : 45
Lokacija : surdulica

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeSub Jan 12, 2013 9:02 pm

ko sto rece matija sve imas napred ali jos samo jel ti toplo tamo gde su ti tigrice ,treba ti kavez najmanje 50 sirina isto toliko visina ioko30 cm sirina to ti je neki minimum iz mog iskustva a sto se tice temperature nebi smela mnogo da varira neki optimum je oko 20 c
Nazad na vrh Ići dole
sasam




Broj poruka : 8
Datum upisa : 13.02.2013
Godina : 56
Lokacija : Nis

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeČet Apr 04, 2013 10:59 am

Pozavdr imam jedno pitanje u vezi gnezda,interesuje me dali se tigricama moze ponuditi lejka kao gnezdo.
Nazad na vrh Ići dole
djuro123

djuro123


Broj poruka : 18
Datum upisa : 24.10.2012
Godina : 34

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeČet Apr 11, 2013 8:15 pm

da li neko pravi alkice za obelezavanje tigrica
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeČet Apr 18, 2013 8:19 pm

Kada se moze odvojiti tigrica od roditelja , danas je prvi put izasla iz kucice???
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeČet Apr 18, 2013 8:45 pm

Kad ptica pocne da jede onda je odvojis....nema odredjen dan.
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeČet Apr 18, 2013 8:47 pm

Cim vidis da umeju sami da jedu mozes. Ali mogu ti reci da sam ja moje silom prilika morao da odvajam odmah i svi su preziveli
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeČet Apr 18, 2013 10:15 pm

Sacekacu neki dan... Pa da pokusam pripitomiti jednog.
Nazad na vrh Ići dole
blueeye

blueeye


Broj poruka : 10
Datum upisa : 14.10.2012
Godina : 35
Lokacija : Ivanjica

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimePet Maj 17, 2013 10:15 pm

Moze li neko da mi pomogne?
Kupila sam tigricu pre par dana, u pitanju je mladi muzjak. juce sam primetila da mu sa kandzom nesto nije u redu, potpuno je nepokretna, noga je u redu, pomera je, nema znakova povrede, rekla bih da ga ne boli, jer on se na nju oslanja i stoji i hoda tako i koristi je da se penje ali ona je zgrcena i nema osecaj u njoj. Sta bi moglo biti u pitanju i kako da mu pomognem, ako je ostecen nerv ima li pomoci? Ako ima neki veterinar koji bi imao neki savet. Ovi nasi veterinari znaju samo oko domacih zivotinja a sa kucnim ljubimcima nemaju iskustva, pogotovu papagajima. Ako je ko imao slican slucaj neka se javi. Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimePon Jun 24, 2013 6:39 am

[img][URL=http://imageshack.us/photo/m[/img]
Potrebna mi je pomoc
Dve zenke tigrica su snele 10 jaja u isto gnezdo,da li da postavim jos jednu kucicu ispod  i da podelim jaja,ili daq deo jaja podmetnem pod galebice,da kazem dTigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 A>a se zenke ne svadjaju ...
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimePon Jun 24, 2013 1:21 pm

Probaj da podeliš jaja u dva gnezda. Mislim da je bolje da staviš gnezdo pored, a ne ispod. A što se tiče podbacivanja jaja pod galebiće, nema šanse da će hraniti tigrice jer su to dve različite porodice ptica. Anatomija im se razlikuje, a o drugim stvarima da ne pričam.
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimePon Jun 24, 2013 11:14 pm

nemogu da stavim gnezdo pored jer nema mesta gde da se postavi neznam sta mi je ciniti
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 9:39 am

koliko parova imaš u tom kavezu ?
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 9:43 am

Jaja ne vredi prebacivati.Kupiš još jedan kavez i gnezdo i rešen problem .Ova jaja baciš..
Ima na forumu dosta teksta o odgoju tigrica i o problemima oko parenjenja i odgoja mladih..
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 8:54 pm

dva para su u toj velikoj letelici najlakse je odvojiti par samo koji?Zasto ne vredi prebaciti polovinu jaja u drugo gnezdo nece li  da lezi ona druga zenka u drugom kavezu?Mozda je bolje spasiti polovinu nego izgubiti sve
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 9:53 pm

Zdravo!Pa pokušaj,što da ne...Kad prebaciš jaja u drugo gnezdo u drugi kavez teško da će i jesti taj dan a kamoli da legne u gnezdo (mislim) a ovaj par koji ostane oni će verovatno nastaviti da leže.Njima lampiraj jaja i ostavi im 4 komada koja su oplodjena a ako ima neko neoplodjeno,deformasto ili malo njega baci ili pokušaj da prebaciš drugom paru...
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 9:58 pm

A odvojiš parove  ako znaš ko je čiji par...Tigrice se gaje posebno svaki par ako hoćeš rezultate,da bi se izbegao ovakav problem a problema kod jatnog odgoja tigrica ima 100.!
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 10:02 pm

Ovako se drže tigrice ..
http://www.avikultura.com/t1210p120-moje-ptice-matije95
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 10:40 pm

imam ja druge parove koji su posebno i rade ova dva para su pustena da bih odvojio upareni par,ali oba su se uparila samo sto se nezna ko je koga ...
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 10:53 pm

lepotica cana ::
imam ja druge parove koji su posebno i rade ova dva para su pustena da bih odvojio upareni par,ali oba su se uparila samo sto se nezna ko je koga ...
U jednom kavezu držite dva para tigrica i ne znate ko se skim upario, koliko ima kućica u kavezu, kako bi ispratili više parova ako ne možete dva?


Poslednji izmenio Matija95 dana Ned Mar 02, 2014 5:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Wuck0o




Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.02.2014

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 3:30 pm

Ljube li se tigrice ako su istog pola Smile Smile Smile Smile Nemojte me pogresno shvatiti ali moram da znam imam li muzjaka i zenku ili dve zenke...znam kako ide za ono oko nosnica al to je toliko neodredjeno da pojma nemam kod ovih mojih. Inace jedna ima vise od godinu dana, druga oko 9 meseci
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeSub Mar 01, 2014 11:09 pm

Desava se i to, imam dva para dok zenke leze na jaja muski se ceskaju i ljubakaju izlgleda da ulaze u EU. Shocked 
Nazad na vrh Ići dole
ivica1




Broj poruka : 26
Datum upisa : 05.08.2013
Godina : 45
Lokacija : Azanja

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeNed Mar 02, 2014 4:59 pm

Potrebno je pojedinacno gajenje, vazi za sve ptice. Radi lakse kontrole.
Nazad na vrh Ići dole
Nomak_

Nomak_


Broj poruka : 13
Datum upisa : 02.03.2014

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeUto Mar 11, 2014 3:46 pm

Imam tri para tigrica, svi su u istoj letelici.. Imam ih preko godinu dana i nikada sa njima nisam imao problema. No, otkad sam poceo da ih silim za parenje desava se to da dolazi do tuca izmedju zenki, danas nadjoh jednu, sa krvavom nogom i kapima krvi na sebi. Tuce se desavaju i izmedju muzjaka ali je to redje.

Da li da jedan par odvojim u drugu letelicu ili sta? Sta predlazete?

Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitimeUto Mar 11, 2014 6:03 pm

Kod mene svako prolece tako, ali smire se same po sebi bez stradanja. Najbolje je odvojiti posebno i nekoliko kucica visak da ima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 10 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Tigrica (Melopsittacus undulatus)
Nazad na vrh 
Strana 10 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Dužina noktiju kod tigrica
» Mutacije tigrica
» tigrica bolest
» Parenje tigrica
» Moja Tigrica!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: