Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Tigrica (Melopsittacus undulatus)

Ići dole 
+71
DjordjeW
daki12
Dane 9877
Nomak_
ivica1
Wuck0o
lepotica cana
blueeye
djuro123
sasam
acca
Александра.Рај
steva27
holder
vatrogasac
mime30
SIMO PAJICIC
Kyuzo
Nastee
errorsrb
Milos993
žako
Iwan97
jelena_padjen@yahoo.com
Nidzo
Ivan/Rex
batinic
stefan.peric
Dragomir
jomabo
Matija95
igorbozanic
miroslavilic
acahaski
suzic69
Mirko_98
border
Bojan_ManUtd
Tihomir
proDarKing
ax00
bane_ru
psittacula
Alex
skorkovic
Drasko
milun
GoranKac
Dare
milkica5
MILAN
Dalibor Vasic
ticar86
slobodan
Rea
pticar
farmacy
Jovo13
SasaVR
bojan93pn
dr.nenad86
Dejan08
Siskin
haralampijexxl
papayajamaica
Saša vr
igorsand
SrdjanKG
ZQKY
Laza
Luckyboy
75 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 4:49 pm

Plava ima bas modre nozdrve meni je to oduvek licilo na msuko zuta mi je bila misterija, plava zensko???
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 6:25 pm

Slika je malo nejasna,bilo bi dobro kad bi mogao da slikas ponovo plavu.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 7:06 pm

Slikacu plavu evo sad cu da ubacim sliku a zuta jer musko ili zensko?
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 7:15 pm

Evo neke slike nada mse da su bolje?

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 73526037

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 65205537


Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 17292181

evo jel moze sad da se vidi sa ovih slika? Ili jos da slikam?
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 7:37 pm

Jeste muzijak.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 7:42 pm

A zuti?
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 7:55 pm

zenka
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 8:01 pm

E sad interesuje me zenka tj zuti ljubi ovog plavog i sve je super a nekad ga onako kljucne kao da hcoe da ga bije jel to sve ok nije povredjen nikad bio ali vidi se da joj peva i da je voli. Kad treba da stavim kucicu u kavez...
Nazad na vrh Ići dole
errorsrb

errorsrb


Broj poruka : 16
Datum upisa : 19.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Zajecar

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimePon Sep 24, 2012 3:16 pm

pitanje.. imam muzjaka i zenkicu, sa muzjakom je problem koliko vidim.. e sad naduvena su mu pluca i kao da tesko dise, normalno jede, normalan je izmet, nije nakostresen.. jel opasno ili ne, da znam da ga sklanjam od zenkice..
Nazad na vrh Ići dole
Nastee




Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.10.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 07, 2012 5:40 pm

Zanima me da li neko zna da mi kaze kako da izlecim svog papagaja. Ponasa se cudno u poslednje vreme, ne cvrkuce, naduvana je, i cesto joj se spava, zabije glavu ispod krila i gura se uz drugog papagaja. Kad je stavim u saci, ona spusti glavu, izgleda mi premoreno i kao da ne moze da drzi glavu, inace hoce i da leti, i jede i pije vodu, ali je nevesela, i umorna. Jel zna neko sta je problem? I kako da mi papagaj bude onaj isti srecan i veseo papagaj koji je bio do pre neki dan? Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Kyuzo




Broj poruka : 25
Datum upisa : 08.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 07, 2012 10:49 pm

Izlecices ga tako.. sto ces ga odvesti kod veterinara! Forum nije zamena za medicinsku negu, tacnije nista nije zamena za medicinsku negu. Takodje, sto se vise okleva, ptica ima slabije sanse, kod njih bolesti mogu vrlo brzo da napreduju. Posto su to sto opisujes klasicni simptomi bolesti - ptici je tesko da odrzava telesnu temperaturu pa pokusava da zarobi sto vise vazduha u perju kako bi se zgrejala. Spava jer cuva snagu ili vec nema snage ni za sta drugo. Dakle, nocas je zagrej nekako, a sutra obavezno kod veterinara, koji ce da postavi dijagnozu i da lek. Ja sam svoje ptice kad bi bile bolesne grejao tako sto sam kavez (mali, bolnicki) stavljao na kvarcnu grejalicu koja je imala ravan gornji deo pa je topao vazduh koji se uzdizao dolazio i do kaveza. Dakle nikako ispred grejalice, bice im prevruce pa moze da bude jos gore. Neki greju i sa sijalicama, ali meni to nije polazio za rukom - ako neko zna, neka se javi.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 07, 2012 11:17 pm

Na forumu ima vrlo korisnih i zanimljivih informacija.Kod nas je veterina malo razvijena tako da se retko koji veterinar razume u ptice.A sad da se vatim na stvar,ja bih rekao da je kokcidioza jer je to jedna od najcescih bolesti ptica a i ti simptomi ukazuju na to.Da li je ptica lagana?
Nazad na vrh Ići dole
SIMO PAJICIC

SIMO PAJICIC


Broj poruka : 24
Datum upisa : 10.11.2012
Godina : 41
Lokacija : kula

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeSub Nov 10, 2012 10:40 pm

kupovao sam tigrice par po par,mlade i sad imaju oko godinu dana i ispostavilo se da su me presli jer imam 8 muzjaka i 1 zenku i sad niko nece da se menja. pa mi treba informacija jel moram da odvojim i nju dok nekupim zenke
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeNed Nov 11, 2012 8:00 am

Bilo bi dobro da je odvojiš sa mužjakom kog je ona izabrala,to ti je jedan par (siguran) .Nebi mogla verovatno da uzgaja mlade pored 8 mužjak,pa nek uživaju a onoj gej grupici nabavi ženke,,berze su u toku !
Nazad na vrh Ići dole
SIMO PAJICIC

SIMO PAJICIC


Broj poruka : 24
Datum upisa : 10.11.2012
Godina : 41
Lokacija : kula

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeNed Nov 11, 2012 1:06 pm

Hvala MIME 30. MORAM negde naci ko ce mi prodati samo zenke,ovde kod mene niko nece. U svakom slucaju ti hvala za informaciju
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeNed Nov 11, 2012 5:52 pm

Idi na sledeću berzu pa kupi samo ženke,tamo ti biraš koje hoćeš..Samo prvo dobro prouči razliku izmedju polova,ako nisi siguran onda kupi starije ženke gde se jasno vidi razlika od mužjaka...
Nazad na vrh Ići dole
SIMO PAJICIC

SIMO PAJICIC


Broj poruka : 24
Datum upisa : 10.11.2012
Godina : 41
Lokacija : kula

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeNed Nov 11, 2012 8:32 pm

IZVINI MIME nov sam u ovom drustvu pa ni neznam gde su te berze. JA sam iz KULE blizu sam srbobrana
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeNed Nov 18, 2012 8:41 pm

Koliko bi mogao drzati parova tigrica u prostoru 5x2 metra visine u jednom delu 2,60 ,a u drugom 1,5m (radi se o tavanu)
Nazad na vrh Ići dole
vatrogasac




Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2012
Lokacija : Beograd-Barajevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 29, 2012 7:42 pm

Pozdrav svima na forumu! Naime nov sam na forumu a i nov u gajenju Tigrica. imam mladu Tigricu,ili Tigra Rolling Eyes ne znam jos,zove se Ica,i muce me nekoliko problema. 1- prve dve nedelje sam ga hranio samo sa Prosoom,pa sam mu napravio jajcanu hranu (kuvano jaje,ljusteni ovas,ljusteni jecam,malo ljustenog suncokreta,kuvanu sargarepu i mleveni keks i sve to ispasirano i pomesano). tu hranu je jeo pola sata-sat kao lud dok mu nisam sklonio,malo me i uplasio da mu ne bude lose. E od tad kao da negira obicnu zrnastu hranu (proso,seme heljde,ljusteni ovas i jecam) i sve izbaci iz hranilice,haos napravi po kavezu i oko njega,cak i vodu nekako isprosipa iz posude! 2 - Da li po izmetu ptice moze da se zakljuci sta nije u redu,jer je posle dan-dva,posle jajcane hrae nakakio gomilu zelene kake,i nekako postao histerican,i od tad razbacuje zrnastu hranu. 3 - da napomenem da ima i sipinu kost,i pre neki dan sam mu stavio drvene precagice jer je imao plasticne-standardne koje idu uz kavez,a noktici mu rastu Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 141963 Ako sam nesto izostavio od dokaza pitajte,jer mi treba mala pomoc kao pocetniku.
Nazad na vrh Ići dole
vatrogasac




Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2012
Lokacija : Beograd-Barajevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 29, 2012 8:50 pm

evo i slikica Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Imag0192jw

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Imag0184u

Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimePet Nov 30, 2012 7:30 am

Kupi ti njemu lepo hranu za tigrice tj mesavinu za iste i daj mu pa ces da vidis za dva dana kako ce da jede Smile sto se tice jajcane nece nista da mu bude i ako navali to im je poslastica ali ne treba davati cesto jer mogu da se ugoje. Sto se tice izmeta to je ok boja posle jaja Smile
Nazad na vrh Ići dole
vatrogasac




Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2012
Lokacija : Beograd-Barajevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimePet Nov 30, 2012 5:34 pm

poceo je da jede,ali mnogo vise baci nego sto pojede! Pa sve isto i ja izmesam,samo svetlo seme nemam. Proso,ljusteni ovas i jecam,seme heljde,seme lana. i plus bar klas na svakih par dana. juce sam ga video da ladno uzme pun kljun semenki iz hranilice i prospe sve po kavezu affraid ne razumem zasto.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimePet Nov 30, 2012 5:58 pm

zato sto mu se moze... to rade sve tigrice
Nazad na vrh Ići dole
vatrogasac




Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2012
Lokacija : Beograd-Barajevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimePet Nov 30, 2012 6:07 pm

kako im je glupa fora Suspect A sta znaci kad im je donji deo kljuna malo braonkastiji,nije kao gornji deo zuckast?
Nazad na vrh Ići dole
vatrogasac




Broj poruka : 12
Datum upisa : 27.11.2012
Lokacija : Beograd-Barajevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitimeSub Dec 01, 2012 8:42 pm

Ljudi pomagajte!!! Sve do jednog zrna izbaci iz hranilice,ostavim ga par sati da ogladni da probam tako,sipa mu i pojede malo i opet puni kljun i sve prospe van nje,bukvalno namerno! zbog cega,sta mi je raditi???
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Tigrica (Melopsittacus undulatus)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Parenje tigrica
» Moja Tigrica!
» Bolesna tigrica
» Mutacije tigrica
» tigrica bolest

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: