Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Tigrica (Melopsittacus undulatus)

Ići dole 
+71
DjordjeW
daki12
Dane 9877
Nomak_
ivica1
Wuck0o
lepotica cana
blueeye
djuro123
sasam
acca
Александра.Рај
steva27
holder
vatrogasac
mime30
SIMO PAJICIC
Kyuzo
Nastee
errorsrb
Milos993
žako
Iwan97
jelena_padjen@yahoo.com
Nidzo
Ivan/Rex
batinic
stefan.peric
Dragomir
jomabo
Matija95
igorbozanic
miroslavilic
acahaski
suzic69
Mirko_98
border
Bojan_ManUtd
Tihomir
proDarKing
ax00
bane_ru
psittacula
Alex
skorkovic
Drasko
milun
GoranKac
Dare
milkica5
MILAN
Dalibor Vasic
ticar86
slobodan
Rea
pticar
farmacy
Jovo13
SasaVR
bojan93pn
dr.nenad86
Dejan08
Siskin
haralampijexxl
papayajamaica
Saša vr
igorsand
SrdjanKG
ZQKY
Laza
Luckyboy
75 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSre Maj 25, 2011 1:13 pm

Malopre sam bio do druga kome sam ja poklonio pre 3-4 meseca jednu moju tigricu. I kada sam joj,danas, prisao video sam da joj je kljun pocrneo na dnu i sa strane poceo kao da puca, da se ljusti. Nokti su joj bas previse porasli. Ne znam u cemu je problem. Moze li neko da pomogne? Ako treba, okacicu veceras ili sutra sliku.
pozz
Nazad na vrh Ići dole
bane_ru




Broj poruka : 1
Datum upisa : 05.06.2011

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeNed Jun 05, 2011 11:54 pm

Pozdrav svima posto sam novi u svemu ovome dali mogu dobiti par saveta...
Dali utice na razmnozavanje tigrica tj na parenje promena volijera i
koliko je vreme prilagodjavanja na nove uslove...
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimePon Jun 06, 2011 9:10 am

https://avikultura.forumsr.net/t2p1020-upoznavanje

Na ovom gore linku se prvo lepo predstavi !!
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 2:45 pm

pozzz.......samo da pitam dali je normalno da tigrica stalno zabacuje glavu nazad i vrti je i onda pocne da leti i tako nekih 5 minuta pa stane i sve tako............
Nazad na vrh Ići dole
proDarKing

proDarKing


Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 27
Lokacija : Janosik

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimePon Jun 27, 2011 8:37 pm

Koko hraniti tigricu ? dajem joj seme belog prosa i vodu, dali treba jos nesto ?
negde vidim daju i povrce ! ali dali treba da im usitnim ili dam u komadima i koje povrce i voce ?
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 7:34 pm

pozdrav svima
molio bih sarije odgajivace da mi daju neki savjet a evo o cemu se radi
imam par tigrica koje su kod mene vec nekih 7-8 mjeseci a kad sam ih kupio imale s oko 4 mjeseca.nosnice s im tamno plava i braon kako i treba da budu
hranim ih original hranom za tigrice a uz to im dajem mrkvu maslacak jaja mak bar klas i proklijalo sjeme psenice (jabuku i sipinu kost nece ni da pipnu)
kucica im je standardnih dimenzija i bude u kavezu koji sam ja pravio dimenzija s 1m d 60 cm i visina 1,8 m.i to mi bude na terasi na kojoj ih niko ne uznemirava.da li sam ja nestrpljiv ili treba jos nesto da poduzmem,npr.kupovina jos jednog para.
pomozite
unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 10:36 pm

evo i par slicicaTigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 P5100199
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 10:42 pm

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 P6210231
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 10:47 pm

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 P6210236
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 10:51 pm

Tihomire, volijerica ti je super! Koliko se ja secam odgoja tigrica, mislim da je na tebi sad samo da cekas Smile Rekao bih da si im obezbedio sve uslove da krenu sa parenjem i nosenjem jaja, ali neka neki iskusniji odgajivac tigrica kaze ukoliko si nesto propustio... Puno uspeha ti zelim! Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 10:54 pm

Puno hvala na zeljama
nadam se da cu uspjeti
Pozdrav iz Doboja
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimePet Jul 08, 2011 12:10 am

Tihomir ::
pozdrav svima
molio bih sarije odgajivace da mi daju neki savjet a evo o cemu se radi
imam par tigrica koje su kod mene vec nekih 7-8 mjeseci a kad sam ih kupio imale s oko 4 mjeseca.nosnice s im tamno plava i braon kako i treba da budu
hranim ih original hranom za tigrice a uz to im dajem mrkvu maslacak jaja mak bar klas i proklijalo sjeme psenice (jabuku i sipinu kost nece ni da pipnu)
kucica im je standardnih dimenzija i bude u kavezu koji sam ja pravio dimenzija s 1m d 60 cm i visina 1,8 m.i to mi bude na terasi na kojoj ih niko ne uznemirava.da li sam ja nestrpljiv ili treba jos nesto da poduzmem,npr.kupovina jos jednog para.
pomozite
unapred hvala
pozz, jedno pravilo kod svih ptica je "da nema pravila" nekada je sve u redu, a nekada nista ne ide kako treba...to se svuda desava...stvarno ne vidim problem nigde jer su uslovi odlicni volijera lepa-velika, raznovrsna hrana...probaj da ubacis jos ptica mada to nema veze ako one oće da rade, radiće i same...imas tu volijeru u koji bih mogao da ubacis i nesto vece pr. (pevajuce, rozele, nimfe i slicno) a mozes i jos tigrica da stavis...ko sta voli...e sad samo da ti za hranu kazem bolje da uzmes negde od proizvođača primer 10 kg prosa pa da imas celu god nego stalno da uzimas ona mala pakovanja jeftinije ces proci...
pokusaj da stavis jos jedno gnezo u volijeru, pa neka same biraju, uvek bi trebalo vise gnezda da ima...za sada toliko, probaj pa ces nam javiti kakvo je stanje
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimePet Jul 08, 2011 6:01 pm

mnogo hvala na savetima ali kod nas u rs(bih)nemozes naci hrane osim u trgovinama(ljudi su slabo zainteresovani za ptice) i uopste i za sta drugo osim samo za neke pare samo daj meni i samo meni.ja za sad imam samo dve tigrice ali pravim vani voliere nije da se hvalim ali bice extra za pocetnika i planiram u novembru doci u suboticu pa kupiti m.alexe,fisere i nimfe pa da to vec pomalo lici na odgajivacnicu.ako budes u su u novembru volio bih se upoznati s tobom jer mi se cinis kao pravi poznavalac i ljubitelj ptica kao i vecina na ovom forumu
pozzzz za sve
Nazad na vrh Ići dole
Bojan_ManUtd

Bojan_ManUtd


Broj poruka : 23
Datum upisa : 06.04.2011
Godina : 41
Lokacija : Uzice

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 13, 2011 11:40 am

Za poctnike u ovom poslu ova vrsta je idealna.
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 10:19 pm

Ljudi danas me supruga iznenadila.
Kupila mi jos tri tigrice (2 muska i jednu zenku) valjda ce poceti da rade.
Slike ce biti sutra.
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 10:28 pm

čestitam tebi i supruzi na prinovama
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 10:36 pm

Hvala hvala.Valjda necu dugo cekati na prve ptiće
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 10:39 pm

Sad bi trebalo da imaju sve uslove.Eh da je meni neko doveo 2 -3 zene to bi djece bilo na sve strane.Malo sale
hahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Mirko_98

Mirko_98


Broj poruka : 55
Datum upisa : 24.07.2011
Lokacija : Zrenjanin

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 10:20 am

Pozdrav svima. Od februara imam mužjaka i ženku tigrice i imam pitanje. Mužjak ima nešto više od godinu dana i ženka isto tako. E sad, krajem juna ženka je krenula da nosi jaja i snela je 11 komada ali je prva tri razbila tako da je ležala na 8 komada. Ništa se nije izleglo a to joj je bilo prvo leglo u životu. Čudi me to što od pre nedelju dana otprilike svake noći oko 10 pola 11 uveče neko od njih dvoje krene glasno da krešti. Ali baš mi je čudno što se to dešava noću kad već potpuno padne mrak Shocked Da li neko zna šta bi to moglo da znači ??
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 12:35 pm

Pozz imam pitanje u vezi pola tigrice.....posto joj je ona vostanica pri dnu svetlo plava a gore bela....musko ili zensko?????

Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 11:10 am

Negde na pocetku Dr.Nenad je napisao da kad ima stavi klijavo zito nastaje pravi rsum i parenje Very Happy e sad ne zanima koje je to zito, i kako se klija, ja jedno mogu da kupim onaj kukuruz secerac u supermarketu, ali on je tamo u frizideru i zamrznut je, ne znam da li moze da klija? ako je to to.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 12:05 pm

Zamrznuti kukuruz šećerac ne može klijati nikada Very Happy
pšenicu takođe možeš kupiti u svakom super marketu uglavnom se prodaje pod nazivom belija.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 1:09 pm

Pa to, tako su mi i moji rekli, dopisivao sam se sa Nenadom na fejsu i imam bas poruku od njega evo citam je sad, rekao mi je da kupim zito, uglavnom ono koje se kupuje u dragstorima ili super marketima, i stavim ga u toplu vodu i toplu prostoriju i cim malo proklija za nekoliko dana, dam ga papagajima, e sad, ne znam da li je mislio na zito(psenicu) ili kukuruz, u mom kraju kukuruz jos zovu i ZITO pa sam mozda pomislio zbog toga da je kukuruz, ali verovatno je psenica....

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeUto Avg 16, 2011 12:10 am

A da li neko moze da mi kaze, objasni, kako da proklijam psenicu?? ja sam je stavio u vodu i jednoj posudi, i tako stoji, danas je treci dan....

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 2:35 pm

I danas sam je bacio jer se usmrdela i nije proklijala Very Happy je l' moze neko da mi kaze kako da je proklijam? Smile

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Tigrica (Melopsittacus undulatus)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Parenje tigrica
» Moja Tigrica!
» Bolesna tigrica
» Mutacije tigrica
» tigrica bolest

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: