Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Magelan cajzla (Spinus magellanicus)

Ići dole 
+10
Rale
Aleksa
ivan83
Vasa
sudimnja
kima
SrdjanKG
Luckyboy
Laza
Danijel
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimePon Jun 13, 2011 10:11 am

Drzim ih u zatvorenom delu pticarnika u kavezu dim. 80*40*30 a kod mene su od aprila meseca
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 6:02 pm

Samo polako, njima treba vremena da se naviknu i prilagode na novi prostor i druge uslove...
Ipak su to drugacije i teze ptice za lezanje od kanarinaca, meni je trebalo vise od 12 meseci da uparim sive africke.
Nekad se jednostavno desi da nisu par , pa mogu da imaju bilo kakavu hranu ili uslove ali ako nece da se upare nece i to je kraj
Samo polako , njihovo idealno vreme za parenje je u periodu od septembra do marta, tako da ako sada ne uspes da uparis pre nego li se zamite onda imas drugu i mnogo bolju varijantu a to je Septembar mesec
Rale jesi uzimao sta od kapucinera?

pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 9:41 pm

Ja sam danas morao da odvojim muzjaka od zenke posto je postao jako navalentan malo joj je i perja sa glave pocupao...sad je na hladjenju.
Vaso kapucinere nisam uzimao zato sto jos nisam resio toplu prostoriju al kad resim i to pitanje sigurno uzimam.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 10:31 pm

Ja sam svoje Magelane (poodavno dok sam ih imao) legao u nasem prirodnom ritmu-od proleca,kad otopli,pa do kraja leta-pocetka jeseni! I nisu mi bili nesto problematicni,bas sam ih bio nastancovao!
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 2:14 am

Rale ::
Ja sam danas morao da odvojim muzjaka od zenke posto je postao jako navalentan malo joj je i perja sa glave pocupao...sad je na hladjenju.
Vaso kapucinere nisam uzimao zato sto jos nisam resio toplu prostoriju al kad resim i to pitanje sigurno uzimam.

ako si ga odvojio, mislim da ne bi trebalo da je dosta udaljen od kaveza gde je zenka nego sto blize... pa prati nju kako se ponasa, da li nosi materijal za gnezdo i sl...
Nazad na vrh Ići dole
dimitrije




Broj poruka : 30
Datum upisa : 27.01.2012

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 1:56 pm

Samo da se pohvalim, za sada imam 8 mladih magelana. Usput da pitam za savet - da li treba magelane prijavljivati Ministarstvu, tj. da li su i oni na CITES listi?
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 10:50 pm

Bravo Dimitrije samo napred!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
dimitrije




Broj poruka : 30
Datum upisa : 27.01.2012

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 28, 2012 7:34 am

hvala Sale77, vidim da redovno pratis novosti. i tebi puno srece u egzoticarenju
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 28, 2012 11:11 pm

HVALA Dimitrije!!!hehehe scratch
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimePet Maj 18, 2012 8:54 pm

Mutacije magelan cajzle! [You must be registered and logged in to see this image.]
Žutobrada!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Lutino!
Nazad na vrh Ići dole
edomo

edomo


Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.02.2014
Godina : 51
Lokacija : Mostar

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 29, 2014 6:23 pm

Malo da obnovim ovu temu ili bolje receno da postavim jedno pitanje.
Cime se hrane mladi tek izlezeni mladunci, tj sta davati roditeljima pa da ih oni hrane?
Prije tri dana su mi se izlegla dva mladunca, na zalost jednog sam jutros nasao mrtvog.
Roditelji im imaju na raspolaganju jajcanu smjesu, kuhano jaje, zelenis, jabuku.
Hvala unaprijed.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 29, 2014 6:55 pm

Sasvim dovoljno+ predpostavljam i smesu zrnastog semena,
Nazad na vrh Ići dole
edomo

edomo


Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.02.2014
Godina : 51
Lokacija : Mostar

Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 29, 2014 7:09 pm

Naravno i smjesa za cajzle...
Neznam sto je ovaj jedan uginuo, prvi su joj ptici pa je mozda neiskusna.
Hvala na odgovoru
Pozdrav iz Mostara
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Magelan cajzla (Spinus magellanicus)   Magelan cajzla (Spinus magellanicus) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Magelan cajzla (Spinus magellanicus)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Venecuelska cajzla (Spinus cucullata)
» Boliviska crna cajzla(Spinus atrata)
» Himalajska cajzla Carduelis spinoides
» Štiglić x Štan- cajzla
» Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Carduelidae-
Skoči na: