Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Parenje saveti

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 27
Lokacija : Nis

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeSre Feb 24, 2016 3:10 pm

Planiram ove godine po prvi put da pokusam upariti kanarinku i stiglica.Imam mladu kanarinku,od prosle god(jos se nije parila) i starog stiglica,da li moze neko da mi napise da li da ih drzim zajedno i da ih silim,kako da odradim to i sta da im dajem za pocetak.Hvala unapred Smile
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeSre Mar 02, 2016 3:56 pm

Za pocetak ih drzi odvojeno, ako imas parilicu koja ima zicanu pergradu da ih odvojis a da se vide (ili dva kaveza). Stiglicu treba malo duze da se usili nego kanarinki. Prelistaj malo forum ima dosta toga o onome sto te interesuje.Muzjaku pocni da dajes proklijalo seme , tvrdo kuvano jaje maslacak , misakinju, niger. Kad vidis da je stiglic spreman (peva non stop,drzi krila spustena upreda se na drvcetu, kljun mu pobeli ) onda pocni da spremas kanarinku. To je onako ukratko za sada.
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 27
Lokacija : Nis

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeNed Maj 08, 2016 6:01 pm

Mlada kanarinka i stiglicu su mi zajedno mozda 10-ak dana i kanarinka je danas snela prvo jaje.Silio sam ih samo sa tvrdo kuvanim jajetom.. da li ce biti uspesno i sta mislite ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 27
Lokacija : Nis

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimePon Maj 09, 2016 2:17 pm

i zanima me da li moram da sklonim stiglica od kanarinke kada snese ili ne ? Molio big da odgovorite..stvarno mi treba pomoc.
Nazad na vrh Ići dole
daki

daki


Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.02.2014
Godina : 45
Lokacija : Subotica.V.Srbija

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimePon Maj 09, 2016 8:53 pm

Ja takodje bastardiram i imam iskustvo u tome . Radim tako da je stiglic sa kanarinkom sve dok nosi jaja i jaja za to vreme menjam sa laznim ,kad snese zadnje onda vracam prava jaja pod nju i vadim stiglica napolje iz kaveza i stavljam ga u kavez pored.Imao sam slucajeva da je stiglic razbijao jaja a i
da je bio malo nemiran pa je skakao po njima
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 27
Lokacija : Nis

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeUto Maj 10, 2016 10:48 am

Kako da proverim da li su jaja puna i to ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
daki

daki


Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.02.2014
Godina : 45
Lokacija : Subotica.V.Srbija

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeUto Maj 10, 2016 12:38 pm

mozes da proveris tako sto ces staviti jaje blizu sijalice i gledati u njega i ako se vide krvne zilice onda je plodno i to uraditi 6,7 dan a moze i pre
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 27
Lokacija : Nis

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeUto Maj 24, 2016 8:51 pm

Od 4 jaja,2 su ostala ne polomlljena i od toga se jedno izvelo pre 3 dana.Sili sam stiglica tako sto sam mu dao 3 dana za redom kuvano jaje isto i kanarinki i to je to od siljenja,, i ispostavilo se da je dobreo odranjeno.Ovo je inace moj prvi pokusaj da izvedem bilo sta u kavezu.Samo me zanimal da li da ostavim upaljeno svetlo u toku noci li ne ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 27
Lokacija : Nis

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeUto Maj 24, 2016 8:51 pm

Od 4 jaja,2 su ostala ne polomlljena i od toga se jedno izvelo pre 3 dana.Sili sam stiglica tako sto sam mu dao 3  dana za redom kuvano jaje isto i kanarinki i to je to od siljenja,, i ispostavilo se da je dobreo odranjeno.Ovo je inace moj prvi pokusaj da izvedem bilo sta u kavezu.Samo me zanimal da li da ostavim upaljeno svetlo u toku noci li ne ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeSre Maj 25, 2016 3:45 pm

Nema potrebe za svetlom nocu dan je ionako sada dovoljno dug
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 27
Lokacija : Nis

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeSre Maj 25, 2016 6:46 pm

Posle koliko dana krenu da izbijaju perca ?
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimePon Avg 22, 2016 9:19 pm

Nemoj me drzati 100% za rec ali posle tri do cetiri dana vide se promene na pticima. Kakva je sad situacija kod tebe, da li si ponovo pokusao sa parenjem?
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 27
Lokacija : Nis

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeSub Sep 03, 2016 9:18 am

Sve je ispalo dobro.Bastard je vec veliki i pocinje i da pevusi po malo.Nisam pario opet ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 27
Lokacija : Nis

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitimeSub Sep 24, 2016 8:20 pm

[img]Parenje saveti 2zf99n4[/img]
Nazad na vrh Ići dole
radebrka

radebrka


Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 71
Lokacija : Krusevac

Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Uvek treba biti uporan i pratiti ponasanje ptica.Razlicita su iskustva.   Parenje saveti Icon_minitimeNed Jan 08, 2017 3:13 pm

Petrovicjkd ::
Od 4 jaja,2 su ostala ne polomlljena i od toga se jedno izvelo pre 3 dana.Sili sam stiglica tako sto sam mu dao 3  dana za redom kuvano jaje isto i kanarinki i to je to od siljenja,, i ispostavilo se da je dobreo odranjeno.Ovo je inace moj prvi pokusaj da izvedem bilo sta u kavezu.Samo me zanimal da li da ostavim upaljeno svetlo u toku noci li ne ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Parenje saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje saveti   Parenje saveti Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Parenje saveti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SAVETI ZA DOMESTIFIKACIJU
» Saveti o ručno hranjenju rozenkolisa
» Parenje tigrica
» Priprema stiglica za parenje
» Prednjice za bokseve za parenje.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: