Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Nov u drzanju ptica

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Crni Zebac

Crni Zebac


Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 25
Lokacija : Kosovo polje, Kosovo

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimeNed Jan 18, 2015 6:55 pm

Pozdrav, dobio sam na poklon par zeba, zenka je bela, dok je muzjak siv. Nov sam u ovome, i zelim da saznam vise o ishrani za njih pred parenje. Koju hranu da im dajem da bi ih spremio za parenje? Nabavio sam im gnezdo, u kome sam stavio piljevinu, od hrane im sada dajem gotovu smesu muhara,prosa, svetlog semena,.. Mozete li mi reci sve o tome cime da ih hranim, sta da im dajem od voca i povrca pored uobicajene ishrane i sve sto mislite da je vazno za njih? Hvala puno, pozdrav! A evo i jedne njihove slicice!
Nazad na vrh Ići dole
Crni Zebac

Crni Zebac


Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 25
Lokacija : Kosovo polje, Kosovo

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimeNed Jan 18, 2015 6:58 pm

Nov u drzanju ptica Rjielc
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimeNed Jan 18, 2015 8:18 pm

imas citave tekstove na forumu o zebama....čitaj i naći ćeš sve.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimeNed Jan 18, 2015 9:18 pm

Evo ti tema o zebama procitaj sve i ako sta ne bude jasno pitaj slobodno...
http://www.avikultura.com/t14-zebraste-zebe-taeniopygia-guttata
Nazad na vrh Ići dole
Crni Zebac

Crni Zebac


Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 25
Lokacija : Kosovo polje, Kosovo

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimeNed Jan 18, 2015 11:10 pm

Matija, mozes li mi reci kako da napravim jajcanu hranu sam? Sta sve treba da sadrzi? I posto sam u gnezdu stavio piljevinu, sta jos da uradim sa gnezdom ? Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
Crni Zebac

Crni Zebac


Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 25
Lokacija : Kosovo polje, Kosovo

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimeNed Jan 18, 2015 11:56 pm

I mozes li mi reci kojoj vrsti pripadaju ove moje zebice? Da se tako izrazim,... Ili koja je to mutacija?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimePon Jan 19, 2015 12:06 pm

Crni Zebac ::
Matija, mozes li mi reci kako da napravim jajcanu hranu sam? Sta sve treba da sadrzi? I posto sam u gnezdu stavio piljevinu, sta jos da uradim sa gnezdom ? Hvala unapred!
http://www.avikultura.com/t1070-jajcana-hrana-za-egzote-i-ostale-ptice
Kao prvo to gnezdo promeni jer nije dobro napravi im kucicu 13 x 13 x 13 od (drveta, sperploce, osb, kantice od sira... ) i daj im suvu travu da ispletu gnezdo.
Nazad na vrh Ići dole
Crni Zebac

Crni Zebac


Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 25
Lokacija : Kosovo polje, Kosovo

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimePon Jan 19, 2015 2:03 pm

Ja ne mogu da nadjem tu ono sto me zanima, da li da im ja ubacim u gnezdo koncice ili da im ostavim u kavezu? Izvinite, necu vise da dosadjujem, nema veze........
Nazad na vrh Ići dole
Crni Zebac

Crni Zebac


Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 25
Lokacija : Kosovo polje, Kosovo

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Nov sam u drzanju pticica i molim za pomoc   Nov u drzanju ptica Icon_minitimePon Jan 19, 2015 2:17 pm

Pozdrav, Luckyboy,vidim da si ti bas iskusan sto se tice zebica, imam nekoliko pitanja za tebe, koje ne mogu da protumacim citajuci ostale teme na forumu. Nov sam u ovome, dobio sam par zebica na poklon. To su ove na slici mog profila. Mozes li mi reci da li ja treba da im ubacim u gnezdo materijal, ili da ostavim gnezdo u kavezu, a materijal na podu kaveza, moolim te objasni mi to. I ako mozes da mi kazes kako da sam napravim jajcanu hranu, sta da izrendam i to? Molim i ostale clanove koji znaju i zele da mi pomognu, da pisu ovde sta treba da radim i kako, mlad sam i nisam bas iskusan sto se ovoga tice, tj. nisam uopste.. Hvala puno unapred! Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Alek 69




Broj poruka : 28
Datum upisa : 24.12.2013
Godina : 43
Lokacija : Nis

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimePon Jan 19, 2015 3:34 pm

Da ti nije taj kavez mali?
Postavi neku sliku,da vidimo.
Inace nema potrebe nista da ubacujes u gnezdo,samo im daj materijala,pa ce one same,ali nemoj da preterujes,posto su zebice u stanju da napune gnezdo do kraja,tj koliko god da ima mesta.
gnezdo mora biti zatvorenog tipa.
Za jajcanu hranu neznam sta da ti kazem,ali mislim da ti se ne isplati sam da pravis,samo za dve ptice. Nesme jajcana dugo da stoji,kad ubacis jaje,nije preporucljivo,da se ne ukvari.
Bolje da kupis gotovu,cak i manje pakovanje tebi ima dugo da traje,pa i po potrebi u to mozes da ubacis malo rendanog zumanceta.
To je moj savet. mozda nekog misli drugacije.
Pitaj slobodno sve sta te zanima,ono sta ja znam,reci cu ti
Nazad na vrh Ići dole
Crni Zebac

Crni Zebac


Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 25
Lokacija : Kosovo polje, Kosovo

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimePon Jan 19, 2015 4:05 pm

[url=Nov u drzanju ptica Vvtr6]Nov u drzanju ptica Vvtr6[/url] Evo jedne slike, pticice sam dobio pre 4 dana... U gnezdo sam im stavio piljevinu, i malo kucine, a ostalo sam stavio na dnu kaveza,...  Stavio sam i malo WC papira ali zenka ih je izbacila...
Nazad na vrh Ići dole
Alek 69




Broj poruka : 28
Datum upisa : 24.12.2013
Godina : 43
Lokacija : Nis

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimePon Jan 19, 2015 4:31 pm

Znaci ulaze u ovo gnezdo?
Ja dok sam cuvao u kavezu,bezale su od njega kao od djavola. Smile
Malo je nezgodno,jer se ne moze kontrolisati (mada za pocetnika nije lose,manje ces da ih uznemiravas) ,i mnogo je usko dole,okruglo,zato nemoj da preterujes sa materijalom,da ne propadnu jaja dole.
A na kavezu nemas jos neka vratanca sa strane,ne vidim bas lepo,da eventualno postavis neko spoljasno gnezdo?
Za materijal mozes i neke suve travcice,tanke...seno,il tako nesto,koriste sve,i non stop sredjuju i unose iznose. Kucina je nezgodna,jer hoce da im se zakaci na nokte,pa kad izlaze izvucu i nju.
Kod mene u volijeri su cak provalili da je na zidovima stiropor,izolacija,i progrickaju lepak (nisam stavljao mrezicu)  Nov u drzanju ptica 141963  ,i dodju do stiropora,pa i njega unose u gnezda,a na zidovima rupe,kao kokoske da cuvam,a ne tako male ptice.
Inace lepe su ti ptice
Nazad na vrh Ići dole
Crni Zebac

Crni Zebac


Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 25
Lokacija : Kosovo polje, Kosovo

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimePon Jan 19, 2015 4:48 pm

Jos nisu pocele da ulaze unutra, ali po ovome sto sam video da je zenka prisla i gurnula glavu i izbacila toalet papir, mislim da im gnezdo odgovara, videcemo... Na kavezu nemam vratanca za spoljasnje gnezdo.. :/ Hvala puno Alek, videcu sta jos da uradim da bi im "ulepsao" zivot u kavezu, bar za sada, pa ako dobijem neke male zebice, pokusacu da sam napravim veci kavez, za napolje,.. Hvala puno !!! Ako me jos nesto interesuje pitacu ovde, racunam na tebe !! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimePon Jan 19, 2015 7:47 pm

Ostavi im u kavezu, a mozes i malo da stavis u kucicu trave...
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimePon Jan 19, 2015 7:53 pm

Sto otvaras ponovo temu? Procitaj one prethodne linkove sto sam ti poslao i 90% ce ti biti jasno sta i kako da radis... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Alek 69




Broj poruka : 28
Datum upisa : 24.12.2013
Godina : 43
Lokacija : Nis

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimeUto Jan 20, 2015 12:49 am

A i ja sam ti poslao privatnu poruku,u joj imas bas dosta objasnjeno,tj sve sto sam i ja znao
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitimeSub Dec 05, 2015 3:34 pm

Crni Zebac, koliko trenutno imas ptica i da li si kod sebe uspeo da dobijes podmladak?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nov u drzanju ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov u drzanju ptica   Nov u drzanju ptica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nov u drzanju ptica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Razno o pticama i pticarenju-
Skoči na: