Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Amazonac Frisky!

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Frisky_Dingo




Broj poruka : 5
Datum upisa : 03.07.2014

Amazonac Frisky! Empty
PočaljiNaslov: Amazonac Frisky!   Amazonac Frisky! Icon_minitimeČet Jul 03, 2014 12:52 am

ćao svima! ovdje siniša iz banja luke, a ovo na slici je frisky, plavočeli amazonac star dva mjeseca. još uvijak je na ručnom hranjenju kod odgajivača, kod mene stiže krajem mjeseca.

Amazonac Frisky! Jpc1tj

pošto sam naručio kavez, za početak bih volio da vas pitam za sadržaj kaveza? znači, koliko hranilica, motkica (ili kako vi zovete oni na čemu stoje Very Happy ), igrački, možda sipinu kost, nekih drugih sadržaja? možda nešto da napravim?...i koliko svega toga da ubacim da mu bude ugodno, a opet da ne bude prenatrpano?

hvala svima.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Amazonac Frisky! Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazonac Frisky!   Amazonac Frisky! Icon_minitimeČet Jul 03, 2014 7:45 am

vrlo pametno prvo kupis kavez pa onda pticu ,oko stajalica napravis sam od tresnjinog drveta ili od lesnikovog a postavis mu 3-4 kom zavisi koliki je kavez.najbolje ces znati koliko stajalica da stavis kada ti stigne kavez i ptica.oko igracaka imas igracke na forumu iz kucne radionice sam napravis igracke
Nazad na vrh Ići dole
Frisky_Dingo




Broj poruka : 5
Datum upisa : 03.07.2014

Amazonac Frisky! Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazonac Frisky!   Amazonac Frisky! Icon_minitimeČet Jul 03, 2014 3:20 pm

hvala. meni je palo na pamet da mu u jendom dijelu kaveza napravim neku simuliranu šumu sa granjem i lišćem. ne znam da li je to neko već radio i koje bi lišće bilo bezopasno za njega?
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Amazonac Frisky! Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazonac Frisky!   Amazonac Frisky! Icon_minitimeČet Jul 03, 2014 6:29 pm

mozes ali to je samo za par dana i osusi se a radi se od vrbe
Nazad na vrh Ići dole
Frisky_Dingo




Broj poruka : 5
Datum upisa : 03.07.2014

Amazonac Frisky! Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazonac Frisky!   Amazonac Frisky! Icon_minitimePet Jul 04, 2014 3:34 pm

da, i meni je vrba pala na pamet. a postoje li u pet šopovima neko vještačko lišće koje simuliraju njegovo prirodno okruženje? pošto kavaz neće biti mali mislio sam da jedan dio "ozelenim"Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
Frisky_Dingo




Broj poruka : 5
Datum upisa : 03.07.2014

Amazonac Frisky! Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazonac Frisky!   Amazonac Frisky! Icon_minitimeUto Avg 19, 2014 1:01 pm

Papagaj je kod nas već četiri dana, utisci su više nego pozitivni, ali postoji par detalja koji mi nisu baš jasni, pa da podijelim sa vama ako je neko imao slično iskustvo.

Prvo, vrši nuždu 15-tak puta dnevno. Srećom ne smrdi, ali čistimo svakih par sati.
Puštali smo ga dosta izvan kaveza, voli da leti, ali uglavnom provodi vrijeme na vrhu kaveza, sjedi, posmatra sve okolo, češka se. Iako je kavez dosta prostran i u njemu ima gomilu igračaka, stalno traži da ide napolje, a kada mu se otvore vrata, opet se popne na vrh kaveza. Sinoć je prespavao na vrhu kaveza.

Danas se desila mala promjena jer smo ubacili u kavez veliku metalnu posudu sa vodom u kojoj se kupao i sada sjedi na njoj i uopšte ne izlazi iako su mu vrata širom otvorena. Da li neko može da objasni ovu promjenu jer je prethodnih dana skakao kao lud da ga pustimo iz kaveza?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Amazonac Frisky! Empty
PočaljiNaslov: Re: Amazonac Frisky!   Amazonac Frisky! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Amazonac Frisky!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Plavoceli amazonac
» amazonac ili zako - pomoc
» Oduzet plavoceli amazonac
» Crvenoceli amazonac (Amazona autumnalis)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Veliki papagaji-
Skoči na: