Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 papagaji i pojilice

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

papagaji i pojilice Empty
PočaljiNaslov: papagaji i pojilice   papagaji i pojilice Icon_minitimeČet Apr 17, 2014 9:08 pm

Ja imam rozenkolise, tigrice, fishere, rozele, rozenburk, pevajuci...svi su smesteni u zatvorenoj volijeri, razvrstani u posebne letilice prema vrstama. svima sam za vodu obesila one pojilice na cuclu sto se koriste za zeceve i druge glodare. ptice su veoma brzo naucili da piju, samo kljunom ili jezikom odgurnu metalnu kuglicu i curi im voda pravo u kljun. Ja sam vrlo zadovoljna i preporucujem je svim papagajgijama jer vodu ne prljaju i ne kupaju se u njoj, veoma su prakticne pogotovo ako stavite onu od 500 grama, poluprozirnu bocu. Ja imam Savicevu BIBA bocu sa metalnom cevcicom. idealna je jer gvint je standard pa mozete navrnuti bilo koju plasticnu bocu od pola kile, kile ili cak od koka kole 2 litarsku ako bas ocete. E sad pitanje, iako se u originalnoj boci ne hvata puno alge (ono zeleno sto se fata na bocu zbog suncane svetlosti)jer je boca poluprovidna,.:
" Koliko stete alge u vodi kod papagaja, s obzirom da u prirodi oni nalaze vodu na raznim mestima, pa i mutnu, kaljavu, muljavu...a sigurno ne hloriranu?
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

papagaji i pojilice Empty
PočaljiNaslov: Re: papagaji i pojilice   papagaji i pojilice Icon_minitimeSre Apr 23, 2014 7:17 pm

papagaji i pojilice 154dbwp
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

papagaji i pojilice Empty
PočaljiNaslov: Re: papagaji i pojilice   papagaji i pojilice Icon_minitimePon Nov 24, 2014 11:11 pm

Imam pitanje ,ja sam svojim papagajima stavio onu posudu od gline kao za cvece tacnicu od 15 cm u precniku , u njoj sipam vodu dva puta dnevno i operem je svaki put, e sad ptice su u zatvorenom prostoru nije minus jos ali je +7 stepeni a video sam da su se danas kupali, jel da batalim to preko zime i stavim neku drugu pojilicu, nesto kontam jel moguce da su blesavi toliko , plasim se da se ne prehlade. fiseri su u pitanju
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

papagaji i pojilice Empty
PočaljiNaslov: Re: papagaji i pojilice   papagaji i pojilice Icon_minitimePon Nov 24, 2014 11:18 pm

Nece im nista biti ako se kupaju sto se tice hladnoce.Promeni oblik posude jer oni tu vodu piju gde se kupaju, a cesto bude i izmeta....samo im postavi siroke stajalice da im se noge ne smrznu i da budu u prostorija bez promaje.
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

papagaji i pojilice Empty
PočaljiNaslov: Re: papagaji i pojilice   papagaji i pojilice Icon_minitimeUto Nov 25, 2014 10:57 pm

Hvala na savetu, stajalice sam im i postavio siroke , nabavicu neke dublje pojilice i resio sam stvar.pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





papagaji i pojilice Empty
PočaljiNaslov: Re: papagaji i pojilice   papagaji i pojilice Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
papagaji i pojilice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Papagaji i zima
» Srednji i veliki papagaji???

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji-
Skoči na: