Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE   SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Icon_minitimePet Feb 07, 2014 1:09 pm

SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE D9bf

Svi odgajivači sitnih životinja u Srbiji konačno na okupu



Nakon promena u Savezu odgajivača sitinih životinja Republike Srbije koje su se desile krajem prošle godine, novo rukovodstvo Saveza predvođeno predsednikom Igorom Gromilovićem više je nego rešeno da okupi sve odgajivače sitnih životinja i njihove klubove širom Srbije na jednom mestu.

Odmah nakon smene rukovodstva u Savezu, intenzivirane su aktivnosti na svim poljima. Nakon dugog vremena, septembra 2013. Godine, zvanična tročlana delegacija Saveza učestvovala je na seminaru za sudije golubova koji je organizovao Evropski Savez odgajivaca sitnih životinja. Na ovom seminaru obavljeni su i razgovori sa predsednikom golubarske sekcije Saveza Evrope gospodinom Heftbergerom, koji je pružio punu podršku novom i mladom rukovodstvu Saveza odgajivača sitnih životinja Republike Srbije, a sudije koje su predstavljale naš savez mogle su da saznaju puno korisnih stvari i novina vezano za sudjenje golubova, koje će po prvi put biti prenete i ostatku sudijske javnosti na seminaru koji će organizovati Savez u toku naredne godine.

Savez je intenzivirao i kontakte sa čelnicima Evropskog saveza, pa je tako u decembru mesecu održan i sastanak naših predstavnika sa predsednikom Saveza Evrope gospodinom Džon Grosom. Po prvi put nakon dugog vremenskog perioda Savez odgajivača sitnih životinja Republike Srbije ima permanentne kontakte sa celokupnim rukovodstvom Saveza Evrope sa kojima u pratnerstvu planira dalje aktivnosti.

Za svoje članice Savez odgajivača sitnih životinja Republike Srbije obezbedio je prstenove za obeležavanje životinja po veoma pristupačnoj ceni i od najboljeg proizvođača (po zvaničnoj oceni Evropskog Saveza) iz Poljske. Po prvi put nakon dugog niza godina organizovano je naručivanje prstenova u dve ture, tako da su društva mogla da izađu u susret i novim članovima. Prva tura prstenova je već podeljena članstvu, dok će druga tura biti kod odgajivača već sredinom februara meseca. Po prvi put je cena alke jako pristupačna, a način raspodele sredstava od prstenova na najtransparentniji mogući način prezentovan članstvu.

Nakon dugog niza godina rukovodstvo Saveza ima aktivnu komunikaciju sa članstvom preko facebook grupe „Savez svih odgajivača Srbije“ koja sada već ima blizu 2000 članova i facebook profila „Savez odgajivača Srbije“ preko kojih odgovara na pitanja članova i obaveštava članstvo o novinama. Izvršni odbor Saveza doneo je i odluku o formiranju internet stranice Saveza, i o pokretanju biltena Saveza a sve u cilju pravovremenog i što boljeg informisanja članstva koje nije bilo adekvatno u bližoj prošlosti.

Izvršni odbor Saveza usvojio je i odluku o izradi i novih uniformnih članskih knjižica koje bi bile dostavljene društvima i služile za indentifikaciju članstva širom Srbije. Uz pomenutu člansku knjižicu koja će služiti kao identifikacija svakom članu biće izrađen i evidencioni karton koji će biti distribuiran društvima i služiće za evidenciju članova.

Po prvi put nakon više od petnaest godina najveći broj društava širom Srbije, od Vranja do Subotice okupio se oko jedne ideje o stvarnju savremenog, funkcionalnog i ozbiljnog Saveza svih odgajivača Srbije. Na sastanku koji je održan 26. januara u Somboru učestvovalo je preko 30 udruženja iz cele Srbije kojima je rukovodstvo Saveza predstavilo svoj rad u proteklim mesecima, ali i planove za tekuću godinu. Svi pristuni su imali prilku da postave pitanja i daju predloge za dalji rad rukovodstvu Saveza. Sastanku su prisustvovali i predstavnici nacionalnih saveza Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Bugarske koji su u potpunosti podržali novo rukovodstvo Saveza i ponudili pomoć i podršku.
Sastanak je završen zaključkom i odlukom da se Savezu mogu pridružiti sva društva širom Srbije koja žele da daju svoj doprinos u radu i budu deo jedinog zvaničnog Saveza odgajivača sitnih životinja iz Srbije u Evropi. S tim u vezi pozvana su sva društva da dostave pristupnicu, kopiju statuta Društva, kopiju rešenja iz APR-a i spisak članova društva po sekcijama sekretaru Saveza Slobodanu Svrkoti, Vojvođanska 61, 25000 Sombor (065.2398879).

Sva društva koju budu poslala svoje pristupnice sa pratećim materijalom nakasnije do kraja februara stiču pravo kandidovanja svojih članova za organe rukovođenja u Savezu za naredni period i učešća na izbornoj skupštini Saveza odgajivača sitnih životinja Republike Srbije koja će biti održana u martu 2014. godine.
Nazad na vrh Ići dole
coja

coja


Broj poruka : 29
Datum upisa : 01.02.2014
Lokacija : beograd

SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE   SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Icon_minitimeSub Feb 08, 2014 12:42 am

sve to mirise da rade to u cilju oporezovanja danas sutra. daj boze da gresim al videcete da je tako...
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE   SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Icon_minitimeSub Feb 08, 2014 12:44 am

Pojasnite mi malo kako je doslo do promena u savezu, samo nemojte da mi pominjete skupstina pa o vo pa ono,vec me zanimaju konkretne stvari a zanimaju i odgaivace...Kako ste dosli do pecata saveza?,Kako je promenjeno APR-u! I kako se inace menjaju podaci APR-u! Posto SAVEZ ODGAIVACA SITNIH ZIVOTINJA SRBIJE postoji vec dugi niz godina i ima tradiciju, nadam se da ste preuzeli i kompletnu dokumentaciju SAVEZA. Naravno preuzeli ste i kompletnu sudijsku dokumentaciju i da ne nabrajam vise ...
A ako mi kazete da ste poceli sve iz pocetka, to nam govori da je ovo samo jos jedan savez u Srbiji i da je svima bitna samo vlast.
Nazad na vrh Ići dole
coja

coja


Broj poruka : 29
Datum upisa : 01.02.2014
Lokacija : beograd

SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE   SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Icon_minitimeSub Feb 08, 2014 12:48 am

vlast i pare. samim tim sto u kontekst stavljaju to da navodno svi mogu biti na kljucnim mestima
Nazad na vrh Ići dole
SDnebojsa




Broj poruka : 58
Datum upisa : 21.01.2012
Godina : 50
Lokacija : Smederevo

SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE   SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Icon_minitimePon Feb 10, 2014 8:26 pm

Dalibore drugare moj,ili ja bar mislim da jesmo.Prvo mi reci molim te odakle ti tolika ljubav prema Ratku i njegovim ljudima,a da neke ljude koji su te smatrali drugom cak ne zelis da pozoves na temu saveza ,a vrlo dobro znas da imaju veliki staz kao predstavnici svojih udruzenja u istom,konkretno mislim na sebe.Prvo sto si pitao,Skupstina je sazvana na osnovu dokaza o placenim clanarinama,a sa zavrsnog racuna iz APRa.I sam si bio svedok kako je Ratko hteo da deli delegatske kartice za skupsinu kod vas i onima koji nemaju udruzenja a naravno da niko nije imao uvid u to ko je platio clanarine u tom trenutku.Cak ste organizovali utvrdjivanje delegata na ulici sto se do tad nikad nije dogodilo od kako se organizuju skupstine saveza.Tu je sa vama manipulisao,a koliko vidim mnogi to jos uvek nisu shvatili i na taj nacin je hteo da organizuje skupstinsku vecinu sa ljudima od kojih je vecina platila clanarinu samo ne znam kome jer na racun saveza nisu.Tako da smo nakon utvrdjivanja da je samo za deset klubova placena clanarina mi smo sa 8 udruzenja kao inicijatora za sazivanje skupstine a posto doticni Dragan Nikolic dotadasnji predsednik skupstine saveza nije ispostovao dogovor da sazove skupstinu za mesec dana posle odlozene skupstine kod vas,sazvali skupstinu po zakonu i statutu.Na skupstini je prisustvovalo 7 od tih 8 udruzenja sto je slozices se 2/3 od 10.Tako da je i tu ispostovan zakon.Kada smo otoisli u APR da predamo dokumentaciju trazili su pecat saveza na tu dokumentaciju.Naravno smenjeni predsednik nije hteo da vrati pecat i dokumentaciju saveza sto se i ocekivalo pa smo doneli odluku svesni zakonske odgovornosti da napravimo duplikat pecata,a na osnovu zahteva Agencije za Privredne Registre,i napravljen je DUPLIKAT pecata,a smenjenom predsedniku ponovo poslato preporuceno pismo da razduzi pecat i ostalu dokumentaciju saveza sto on ni do danasnjeg dana nije uradio.Ne znam sta te jos zanima DRUGARE(znamo se bar 10ak godina) posto sam ja predsedavao tom skupstinom u Rumi i ja sam potpisao taj dokument koji je predat u APR i naravno snosim i najvecu odgovornost za sve ucinjeno,a ti sad meni reci da li mislis da sam tu iz licne koristi ili zato sto mi je vise muka od loseg stanja u savezu i foliranata poput Ratka koji svake godine nalaze nove saradnike jer stare promene cim pocnu da uvidjaju da su pogresili i pocnu da mu kontriraju.Mogu da ti nabrajam silna imena,ali to nikud ne bi vodilo jer smo svi pomalo krivi za ovu situaciju pa bi smo svi trebali zajednicki i da je resavamo.Inace Ratko ce biti utuzen jer mislim da je cist bezobrazluk da kad je covek smenjen ne zeli da vrati dokumentaciju koja je vlasnistvo Saveza a ne njegova licno.I na kraju mi reci kako vas nije bilo sramota da delegirate ljude koji ce glasati na nelegalnoj skupstini u Krusevcu odrzanoj u Septembru za izbacivanje iz savez udruzenja koja su sazvala zakonitu vanrednu skupstinu u Rumi a da cak i ne poznajete problematiku jer vam je kao udruzenju iz Kragujevca to bilo prvo ucesce na skupstini,mogli ste bar da budete uzdrzani.I sto ne pitaste Dragana iz Nisa zasto nije sazvao skupstinu za mesec dana kao sto je obecao kada smo bili kod vas u Kragujevcu u Junu mesecu.Na kraju dokaz da zelimo da radimo mnogo bolje i transparentnije je dokaz da je Sombor organizovao nikad vecu izlozbu a da nisu dosli cuveni Ratko i Veres,ali smo bili svi mi koji radimo u intresu kvaliteta sto ce se i dokazivati u svakom narednom koraku.Pozdrav drugar mislim da na mladima svet ostaje a mismo ipak mladji od onih kojima ti drzis stranu,njihovo vreme je proslo.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE   SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Icon_minitimeNed Feb 16, 2014 3:39 am

E pa Neso druze moj da ti pojasnim ja malo sa moje tacke gledista neke stvari sto se tice ljubavi,ja volim moju decu zenu i to je to,sto se tice teme saveza sa kim da razgovaram kad sve informacije sa jedne i druge strane dobijam sa internet mereza,a tebe mogu da pozovem za neki savet ili razmeni iskustava sto se tice odgoja zivine a o savezu sa tobom nebi da razgovaram jer vidim da stalno potezes Ratko po Ratko,posto si duze u ovome verovatno znas bolje neke stvari ali i ja znam jednu cinjenicu a to je da je taj Ratko kad je trebalo pomogao udruzenju iz Kragujevca i na tome mu je udruzenje zahvalno i logicno je kad ti neko pomogne da ga cenis i postujes, a sto se tice druge strane ni jednog od odve gospode ne poznajem niti sam imao kontakte sa njima osim one uke i buke oko neuspele skupstine gde su na mene ostavili kompletno svi veoma los utisak, a sto se tice skupstine u Krusevcu Ja licno uopste tamo nisam ni bio jer prvo nisam pozvan a drugo nisam ni bio delegat vecu su bili ljudi iz udruzenja kome pripadam.
Posto pratim ovo sto se desava ,opet ne branim nikog da se razumemo po meni skupstina koju ste odrzali nema legitimitet jer opet ako su udruzenja u savezu trebala su sva da prisustvuju ili bar da budu obavestena o odrzavanju skupstine koju je proglasilo 2/3 o tako vaznim odlukama i samim tim je izvrsena podela udruzenja i stvoren je jos jedan savez,opet kazem to je moje vidjenje stvari.
A inace planiram da vise uzmem ucesca u ovim desavanjima jer licno mislim da mogu da dam doprinos o unapredjenju ovog naseg hobija.
I Neso znas da jos uvek vazi onaj poziv od prosle godine i ne mogu doveka da cuvam one petlove,a i nema veze sad su taman za corbu a bice i mladih od ove godine i dok se ti pojavis taman ce da stasaju,veliki pozdrav i na nekoj strani moras da budes i zamisli kad bi svi bili na istoj,ne bi bilo zanimljivo,mozda i ja osnujem neku pravu stranu pa sta cemo onda sazovem 2\3 i budem kapiten ali polako ja sam jos mladji od svih vas i vreme je predamnom... cheers svako dobro pa se vidimo u neko skorije vreme i hvala na nekim pojasnjenjima oko tog saveza cheers 
Nazad na vrh Ići dole
SDnebojsa




Broj poruka : 58
Datum upisa : 21.01.2012
Godina : 50
Lokacija : Smederevo

SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE   SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Icon_minitimePon Feb 24, 2014 11:13 am

Dalibore drugare hvala ti na tome što si mi odgovorio,i takođe što me i dalje ceniš kao nekog ko poznaje živinarstvo.Razumem tvoju potrebu da imaš svoj stav ali se stavovi menjaju kad se sazna neka činjenica koja utiče na isti.Ako je tebi dobar bivši predsednik ja to mogu da probam da razumem,ali ne razumem da on za sve godine predsednikovanja samo manipuliše udruženjima i pravi podele među njima,što je primer i Kragujevac.Do juče je podržavaoRatinca a sad ste mu vi dobri.Pomogo vam je oko izložbe i to je za pohvalu,ali nije za pohvalu što je na taj način minirao moju izložbu koja je održana istog vikenda a u istom smo savezu bili.Šta misliš da li je trebao da se konsultuje sa mojim udruženjem koje je u članstvu saveza od 1996 godine a već naredne 1997 g. smo glasali za biranje istog gospodina za podpredsednika saveza i od tad traje njegovo vođenje saveza.Da si se obratio meni i bilo kome isto bi vam pomogli tako da zbog toga misli da ne treba da imaš nikakvu obavezi ni prema kome.Prošle godine sam pomogao novoformirano udruženje iz Kostolca,dao im svu opremu i šta s tim,ja sam to hteo i moji drugari,tako bih pomogao i tebi i svakom ko se obrati.Što se tiče buke i halabuke u Kragujevcu,veruj da je ne bi bilo da nije stvorena atmosfera od strane organizatora,a pogotovo mogu misliti šta je sve napričao "svojoj strani".Sebe smatram najvećim krivcem posle organizatora za nastalu situaciju kod vas,ali to je bilo iznuđeno a vi ste ispali koloteralna šteta jer on uvek bira nove da mu daju podršku.Reci mi tvoje mišljenje zašto je onda osnovao novi savez a u to vreme je bio predsednik jedinog priznatog saveza u Evropi,moje mišljenje je zbog lakšeg trošenja para.A zašto nisu pozvana sva udruženja,znaj da jesu a vaše možda nije ali verovatno i nije bilo član u našem najstarijem i jedinom priznatom od EE saveza već u privatnom savezu sa sedištem u ulici Filipa Kljajića u Loznici, avi to niste ni znali jer ste prevareni od strane onog kome verujete.Juče smo se videli u Pančevu na kratko nismo imali vremena da popričamo ,a i ja nisam video tvoj odgovor do sad.Mislim da bi trebalo da se odvoji malo vremena i da sednemo i otvoreno popričamo,a pogotovo što živimo u našoj ne tako velikoj Srbiji i mislim da je previše podela da treba tražiti modele za ujedinjenja a ne razdore.Veruj da posle ne zakazivanja skupštine od strane Dragana iz Niša svi su bili za osnivanje novog saveza ,ja sam insistirao na pokušju rešavanja stvari u okviru organizacije jer smatram da treba menjati stvari da bi se krenulo na bolje a ne bežati od činjenica.Taman da uzmem ako ne petla,onda neko jaje pošto je to za mog druga Slavišu zvanog Magi, jer od njega su i bili oni petlići.
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE   SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Icon_minitimeSub Mar 22, 2014 12:07 am

Postovani prijatelji, dragi odgajivaci, predstavnici klubova i Saveza u Srbiji,

Zelimo da vas obavestimo da su PREDSTAVNICI EVROPSKOG SAVEZA ODGAJIVACA SITNIH ZIVOTINJA POTVRDILI PRISUSTVO na Skupstini Saveza odgajivaca sitnih zivotinja Republike Srbije, koja ce se odrzati u subotu 29.03. u Beogradu (Ul. Ustanicka 53) u 9.00 casova.

Po prvi put nakon 20 godina Skupstinu Saveza Srbije ce posetiti predsednik evropskog saveza gospodin Giom Gross, u pratinji pocasnog predsednika Ursa Freiburghausa i Milana Brkica (u svojstvu zvanicnog prevodioca).

Jos jednom, POZIVAMO SVA DRUSTVA, KLUBOVE I SAVEZE sa teritorije Srbije da uzmu ucesca na ovoj skupstini da zajedno otpocnemo gradjenje buducnosti odgoja sitnih zivotinja u Srbiji, te da konacno ostvarimo ideju jedinstvenog SAVEZA SVIH ODGAJIVACA SRBIJE!

Dakle, SVI SU POZVANI I DOBRODOSLI, MA KOM SAVEZU DA PRIPADAJU, a sve informacije mozete dobiti i prijaviti svoje ucesce na telefon sekretara Saveza Slobodan Svrkota 065/2398879!

Dodjite cekamo vas!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Empty
PočaljiNaslov: Re: SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE   SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SAVEZ ODGAJIVAČA SITNIH ŽIVOTINJA REPUBLIKE SRBIJE
» Drustvo odgajivaca sitnih zivotinja "Nais"
» Udruzenje odgajivaca sitnih zivotinja Subotica (Sekcija pticara)
» Izlozba Sitnih Zivotinja U Kragujevcu
» izlozba sitnih zivotinja VRANJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina-
Skoči na: