Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici Empty
PočaljiNaslov: volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici   volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici Icon_minitimeNed Jun 02, 2013 1:38 am

zdravo svima. u plau mi je da sagradim vanjsku letelicu koja ce da ima zatvoreni (zimski) i otvoreni letnji deo, pa me zanima drvece i bilje koje nije otrovno po ptice. Cuvam nekoliko para tigrica, rozenkolisa, fishera, a u planu mi je rozenburg, pevajuci, rozele...sve u svemu samo male vrste papagaja. Zimski deo hocu da sagradim sa donjim deo zida i od pola nagore od prozirnog leksana zbog svetla, ali me zanima koju cu toplotnu izolaciju dobiti (molim iskustva sa leksanom), a otvoreni deo bi bio velika zajednicka letilica u koju bi leteli svi zajedno dok hrana i voda i kucice bi bili smesteni u zatvoreni deo u nekoliko kafeza naravno sa otvorenim vratima izmegju. u prostor gde cu sagraditi letnji deo vec imam jednog malog cempresa oblikovan kao kugla pa dali je otrovan i dali da ga sklanjam. Svako misljenje cenim i hvala
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici Empty
PočaljiNaslov: Re: volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici   volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici Icon_minitimeNed Jun 02, 2013 12:06 pm

Kod mene je posađena petorolisna lozica. Još nije prekrila volijeru, ali se nadam da hoće za jedno mjesec-dva. Ona nije otrovna i dosta brzo raste.


Poslednji izmenio žako dana Uto Sep 10, 2013 3:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici Empty
PočaljiNaslov: Re: volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici   volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici Icon_minitimeUto Sep 10, 2013 3:04 pm

da vas obavestim da sam sagradila volijeru ali ne od leksana,jer mi je upala varijanta sa besplatnim prozorima, ostakljenih, i to 20 komada pa takva se prilika nije ispustala. ukratko, nista od leksana, skuplji i bilo bi veoma vruce unutra. ipak ideja stoji i neko sa dubljim dzepovima moze da je ostvari, poenta je u tome, da mogu da se naprave pokretni zidovi od leksana, kao velika shiber vrata koja bi se leti otvarala zbog lepog dojama i protok svezeg vazduha. tako dobijete instant vanjsku letnju volijeru. naravno, iznutra je merza na posebnu konstrukciju. sa srecom ko resi da je pravi. najbolji rezultati se dobiju sa prozirnim bezbojnim leksanom i to deblji da bi zimos bilo toplije, a prirodno svetlo opet iskoriscavate. koga zanima kakvu sam volijeru ja napravila, postiracu u zasebnu temu, u smestaj i oprema i ako mi se posreci i neku sliku. Iako ja nisam uspela napraviti volijeru od leksana zbog finansijske konstrukcije, jos uvek mislim da je odlicna ideja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici Empty
PočaljiNaslov: Re: volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici   volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
volijera od leksana i drvece i rastinje u vanjskoj letilici
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Volijera ili kavez
» volijera za ptice
» Moja volijera! :D
» Jomabopets volijera
» letelica za ptice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: