Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Udruzenje- pojasnjenje

Ići dole 
+9
Luckyboy
jecham
milos0205
Vasa
dule33
SrdjanKG
rtomek
dr.nenad86
Laza
13 posters
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeNed Feb 07, 2010 4:58 pm

Sta znaci biti clan udruzenja? Koje pogodnosti ima clan a koje funkcije ima upravno telo i cime se bave?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeSub Feb 13, 2010 5:09 pm

Biti clan uduzenja znaci, da se mogu naruciti alkice preko maticnog drustva, da se preko maticnog drustva clan moze takmiciti i ici na izlozbama, moze birati UO i moze biti biran u UO, moze imati privilegije kao clan drustva : nize cene hrane, lekova i osnovnih potrebstina koja se nalaze i prodaju u drustvu.... Pravi clan drustva je aktivni clan , koji pomaze UO u radu, oko organizacije izlozbi, rad na izlozbi, ucestvuje na drugim izlozbama gde njegovo drustvo ucestvuje, nosi ptice na izlozbama koje organizuju druga udruzenja, pomaze radu drustva.... U kratkim crtama to znaci biti clan drustva..... Mada danas je retko takvih clanova kao sto sam opisao, svi bi da vode politiku a niko nece da radi, to znaju i ostali clanovi drustva i rukovodioci drustva koji aktivno rade.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeSub Feb 13, 2010 8:23 pm

zanimljiva je ova tema što je pokrenuo dr.nenad86 šta znači biti član nekog društva ...nažalost mnogi kad razmišljaju da se uključe u neko udruženje prvo na šta pomisle šta stim dobijaju ...nažalost to je praksa ali prvo pitanje bi bilo "šta je to čim bi ja mogao doprineti razvoju i ugledu Srbijanskog ptičarstva" Wink
Ali hvala bogu ima i ovakvih poput Neše i još nekoliko odlučnih i istinskih zaljubjenika u avikulturu koji ispred svojih ličnih interesa uvek je interes ptica i ptičarstva uopšte !!
Jedan moj član je došao iz srodnog udruženja u naše i jednom prilikom dok smo tovarili kaveze za izložbu naiđe jedan njegov predhodni klubski kolega i upita koji ti je ku..ac trebalo da odeš u ovo drugo udruženje kad trebaš da radiš !!!Odgovor je bio iskren i za primer ..baš zto da bih mogao da radim !!! to su pravi članovi koji u klub dolaze da pomognu i urade nešto za bolitak ptičarstva ...dobro je dok ima nas ovakvih !!!!
Veličina jednog udruženja meri se u broju ovakvih odanih članova kakvih u našem udruženju ima oko 40 ljudi, a mislim da smo sa ovom ekipom vodeći u regiji ( ovo mogu da potvde i ostali !!!) Embarassed
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeSub Feb 13, 2010 11:57 pm

temu sam pokrenuo ja Smile
A bas iz tog razloga, jer sad 90 posto ljudi verovatno plati clanarinu uzme alkice i to je to a udruzenje je mnogo vece, ne racunajuci uo...
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimePet Feb 19, 2010 1:40 pm

Potvrdjujem Robika!Trenutno ste najace i najorganizovanije drustvo(klub) kod nas!Mogu samo da vam cestitam i pozelim da nastavite tako!!!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimePet Feb 19, 2010 2:30 pm

rtomek ::
zanimljiva je ova tema što je pokrenuo dr.nenad86 šta znači biti član nekog društva ...nažalost mnogi kad razmišljaju da se uključe u neko udruženje prvo na šta pomisle šta stim dobijaju ...nažalost to je praksa ali prvo pitanje bi bilo "šta je to čim bi ja mogao doprineti razvoju i ugledu Srbijanskog ptičarstva" Wink
Ali hvala bogu ima i ovakvih poput Neše i još nekoliko odlučnih i istinskih zaljubjenika u avikulturu koji ispred svojih ličnih interesa uvek je interes ptica i ptičarstva uopšte !!
Jedan moj član je došao iz srodnog udruženja u naše i jednom prilikom dok smo tovarili kaveze za izložbu naiđe jedan njegov predhodni klubski kolega i upita koji ti je ku..ac trebalo da odeš u ovo drugo udruženje kad trebaš da radiš !!!Odgovor je bio iskren i za primer ..baš zto da bih mogao da radim !!! to su pravi članovi koji u klub dolaze da pomognu i urade nešto za bolitak ptičarstva ...dobro je dok ima nas ovakvih !!!!
Veličina jednog udruženja meri se u broju ovakvih odanih članova kakvih u našem udruženju ima oko 40 ljudi, a mislim da smo sa ovom ekipom vodeći u regiji ( ovo mogu da potvde i ostali !!!) Embarassed
pozdrav ROBY


Ja sam licno bio, vido, i uverio se, i ne samo to imate nejace i najbolje bastrde......Ali za to nije zaduzen Robika vec podpredsednik drustva..... geek

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dule33




Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.11.2010
Lokacija : Zemun

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 1:27 pm

pozdrav svima,ja sam iz beograda i hteo bi da se uclanim u neko udruzenje,e sad ako bi mogli da mi preporucite neko udruzenje bio bi vam zahvalan,i zanima me koja je procedura oko uclanjenja.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 2:52 pm

Procedura ti je da nadjes sebi najblize udruzenje, imas u Bg ako hoces , pozoves pretsednika ili blagajnika uplatis clanarinu oni ti izdaju clansku kartu i tad zvanicno postajes njihov clan.

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 2:54 pm

Udruzenje Slavuj je iz Beograda, to ti je najblize i jedino u Bgd. Na sajtu SOF-a imas adresu, procedura je jednostavna nazoves ih utorkom posle 18 i pitaj sve sto te zanima
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 9:04 pm

Ajde i ja da priupitam - gde je najblize udruzenje u i oko Smedereva?
Znam da su nekad bila udruzenja ljubitelja sitnih zivotinja al to je bilo poodavno.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 9:11 pm

Evo linka pa pogledaj koje drustvo ti odgovara..... Ovo su ti aktivna drustva u SOF-u.

http://www.sof.rs/Adresar%20Drustava%20SOF-a.pdf


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: blalalalalalalal   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 9:57 pm

jecham ::
Ajde i ja da priupitam - gde je najblize udruzenje u i oko Smedereva?
Znam da su nekad bila udruzenja ljubitelja sitnih zivotinja al to je bilo poodavno.
U Smederevu postoji udruženje odgajivača sitnih životinja,ali nemaju ptičarsku sekciju,živinare i kunićare imaju.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 8:58 am

[quote="dr.nenad86"]Evo linka pa pogledaj koje drustvo ti odgovara..... Ovo su ti aktivna drustva u SOF-u.

http://www.sof.rs/Adresar%20Drustava%20SOF-a.pdf

Al je ovo star Adresar,imate li nesto novijeg datuma?
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 10:37 am

pozdrav

Jeste to je adresar iz 2009..nema noviji ( nepravi se svake godine), ali pošto će se po novom zakonu sva društva morati da se preregistruju .....pa do isteka roka za preregistraciju nije ni logično praviti novi adresar , svakako će tu biti nekih promena ..ne samo u članstvu nego i u klubovima pa posle će mislim biti i novog adresara sa novim stanjem.

pozdrav Roby
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 3:00 pm

Robert, posto si u Sofu i upucen si , zelim da te pitam da li je drustvima clanicama saveza upucen neki dopis oko te preregistracije ? Da li su obavesteni o obavezama , rokovima i posledicama ako se ne preregistruju ?!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 3:07 pm

Oko preregistracije je bilo reci na godisnjoj skupstini, sva drustva su u obavezi to da urade, svako drustvo koje je ucestvovalo u radu skupstine i koje je imalo svog delegata je dobilo kompletno obavestenje od predsednika SOF-a, svako drustvo koje je izvrsilo preregistraciju morace Sofu da poslaje fotokopiju tog dokumenta.




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 6:14 pm

Aj vec kada smo kod toga da priupitam, kakva je procedura oko osnivanja novog udruzenja (u mom mestu ne postoji, pa se nas nekoliko premisljamo da osnujemo jedno), i kakva je dalja procedura oko pristupanju SOF-u ukratko.
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 6:40 pm

Osnivanje udruzenja isto ti je kao i otvaranje firme, na stranicama Agencije za Privredne Registre nadji obrazac za prijavljivanje udruzenja, napraviti status udruzenja i osnivacki akt, zatim sve to posaljete u APR, kad dobijete resenje od APR idete u poresku upravu da dobijete PIB, pa onda u neku poslovnu banku da otvorite ziro racun kad sve to obavite i postanete udruzenje onda lepo napisete zahtev za ulanjenje u Sof i posaljete na njihovu adresu i cekate odgovor....to bi bilo ukratko cela procedura
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 8:09 pm

Pozdrav !!

Rale je sve izneo što je bitno u vezi registracije novog društva , a u SOF se preda zahtev ..i na godišnjoj skupštini se većinom glasova primi ili neprimi društvo koji je kandidat a čiji predstavniktreba da prisustvuje i u kratkim crtama upozna prisutne sa svojim udruženjem . ALI u Pančevu postoji društvo Magelan sa rednim brojem 14..aimaš ga i u adresaru ..pa možeš da vidiš na sajt SOF..ko su sve članovi pa da se obratiš eventualno tamo...

Bogdanik !! O tim stvarima je bilo reči na skupštini i da se mora preregistrovati i da do naredne skupštine to svako treba da obavi i da na skupštinu ponese kopiju dokumentacije ..... ali i u predhodnom broju Avifaune je bilo u kratkim crtama najavjeno da je novi zakon o udruženjima usvojen....
P.S. a i ja sam toliko u SOF-u kao i svi drugi predsednici društva ..pa što me interesuje uhvatim telefon pa nazovem nadležne pa pitam ..ali naravno rado odgovorim na svačije pitanje ako imam pouzdane i tačne informacije. Tako da šta znam uvek podelim sa svima .....
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Udruzenje- pojasnjenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Udruzenje- pojasnjenje   Udruzenje- pojasnjenje Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Udruzenje- pojasnjenje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Udruženje za zaštitu i odgoj ptica faune Evrope, kanarinaca, egzota i papagaja,, ŠTIGLIĆ,, Pirot
» Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Kruševac" - Kruševac
» Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac
» Udruzenje za zastitu i odgoj ptica "KRAGUJ"-Kragujevac
» Udruzenje odgajivaca sitnih zivotinja Subotica (Sekcija pticara)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Udruženja SOF-a-
Skoči na: