Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mali aleksandar(Psittacula krameri)

Ići dole 
+73
koss
daki12
jomabo
papige73
manest
doki
rado7rado
RADE 80
goran2905
kozic64@gmail.com
IgorV
dragoSG
tutti
topal15209
Sladja Pribanovic
Stvorowski
Ivan/Rex
gaborka
zoran.savic
Dejan-Ilijev
goranpirot
errorsrb
Dusko
shikis
zaharije
Nidzo
mnedel
golub978
Nikola24
Carli
žako
northstar
ATOS
Meeko89
florida
misaBG
bugi
anita75love
Luckyboy
pikasovl
Iwan97
discox
skorkovic
maksic_ue
Rico
klokkende
mime30
csipi007
MILAN
Jidspeed
Aleksandrija
rade
psittacula
kasper
pedja cb
anamarija77
Atyesz
Slobodan Kragujevac
Nemanja
GoranKac
Rea
gogagrizli
rkomi
Laza
vlada_76
byrkomi
dr.nenad86
RedMan
SasaVR
Gagic
dog&bird lover
momoks
Zika
77 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorPoruka
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeNed Jun 09, 2013 11:07 am

Imam ja jedno pitanje.Imam par malih aleksandri koji redovno imaju 2 puta jaja.Jedne im ostavim da izvade mlade a druge bacam.A ove godine dva puta ništa.Jaja su bila oplođena te su se mladunci razvili ali uvek nekih 5-7 dana pre leženja(to je otprilike jer nemogu sto postotno znat ) mladunci su u jaju uginuli.Jel neko imao takvih problema?Šta bi moglo da bude.Dajem im istu hranu nego sve ove godine do sada,vitamine te sadje.Što bi moglo da bude uzrok tome?
Nazad na vrh Ići dole
doki




Broj poruka : 1
Datum upisa : 11.07.2013
Godina : 44
Lokacija : TUZLA

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeČet Jul 11, 2013 12:59 am

IMAM MALOG ALEXANDRA I PRIMJETILA SAM DA MU NEMA PERIJA NA GLAVI ISPOD KLJUNA SAD I NA KRILIMA PA NEZNAM STA BI TO MOGLO BITI MOZE LI MI NEKO POMOCI.DA GA NESTO NIJE NAPALO.TO TRAJE VEC SKORO MJESEC MISLILA SAM DA MJENJA PERIJE AL DOSAD BI VALJDA NARASLO
Nazad na vrh Ići dole
kozic64@gmail.com




Broj poruka : 6
Datum upisa : 12.04.2013
Godina : 60
Lokacija : majdanpek

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimePet Jul 12, 2013 1:18 pm

Imam novog malog aleksandra. Pre 5 dana je kupljen. Mlad je rucno hranjen. Star je oko dva meseca. Tek je poceo sa zrnastom hranom. Uglavnom jede sareni suncokret. Ostalo nikako, ovas, proso, bar klas. Jedino jabuku i to par puta u toku dana. Vrlo je plasljiv, u odnosu na prethodnog koji mi je pobegao pre mesec dana. Prvi je bio tri meseca kod mene i nije rucno hranjen, ali je bio mnogo mirniji. Dolazi o je na ruku, pevao, leteo po citav dan po stanu. A novi ni da izadje iz kaveza. Kad mu pridjem samo setka po kavezu i bezi, bas je nervozan a rucno je hranjen. Plasi se ruke, jedino sto nece da grize. Kada sam ga stavio iz kutije u kavez. Nesto mu sporije ide prilagodjavanje, na novu okolinu i na mene. Neznam sta je u pitanju! Dajte neke savete...


Poslednji izmenio Marjan dana Pet Jul 12, 2013 7:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pisite malim slovima!)
Nazad na vrh Ići dole
manest




Broj poruka : 1
Datum upisa : 10.08.2013
Godina : 53
Lokacija : crvenka

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeSub Avg 10, 2013 10:30 pm

molim pomoc iskusnih odgajivaca imam ''dva para" malih alexa starih oko 16 meseci zajedno u volijeri su od malena da li cu imati problema ako ih ostavim zajedno i kada im dodje vreme parenja sa sada nije bilo nikakvih problema
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeSub Avg 10, 2013 11:59 pm

Sve vrste koje nisu za jatno držanje je velik rizik da se drži u jatu.Svi odgaivači ih drže po parovima,verovatno i taj odgajivač od koga si nabavih ih tako drži..Odvoj i ti parove ,bolje na vreme sprečiti nego lečiti.
Nazad na vrh Ići dole
papige73




Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.05.2014

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeSub Maj 17, 2014 10:35 am

Pozdrav drugovi uzgajivači.Imam jedno pitanje u vezi malih aleksandi.Naime imam radni par aleksandri koji mi je redovno izvodio svake godine dva legla mladih a sada več 2 godine uzastopno ništa.Naime jaja su oplođena te razviju se mladunci ali nekih 3-5 dana prije izleganja uginu.Da dodam još informaciju da nisam mjenjao ništa.Znači nalaze se u istoj prostoriji ,ništa nije mjenjano ,imaju hranu od istog proizvođača ,u istoj su kletki te imaju isto gnjezdo.Nalaze se u odvojenoj prostoriji i ne uznemirava se ih.Znači nije ništa ama baš ništa promenjeno ali mi sada več dvije godine ne vade mladunce jer uginu u jajetu.Pa me interesuje dali je to imao več neko ili zna šta bi bilo?Totalno sam bez ideja i na kraju sa živcima jer neznam uzrok.
Dodao sam i neke slike da se vidi šta mislim.
Nadam se da če mi neko znat pomoč
Hvala te lep pozdrav!

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 20zocas
Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 33ys1vb
Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 2vvrott
Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 30mv97k
Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 16is9bs
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeSub Maj 17, 2014 11:42 am

Mozda je previse kalciuma u ljusci, pa je tvrda ili je nadostatak vlage u gnezdu pa mali ne mogu da probiju ljusku? Ja to onako, iz logike, ali sacekaj nekog iskusnijeg..
Nazad na vrh Ići dole
papige73




Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.05.2014

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeSub Maj 17, 2014 3:10 pm

Kao što sam več napisao ostalo je sve isto.Tako da bih skoro bio siguran da nije vlažnost kriva za to.A što se kalcijuma tiče neznam ali mi ljuska nije djelvala tvrda kad sam je lomio.Hvala ti za savet.
Nazad na vrh Ići dole
papige73




Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.05.2014

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeSub Maj 17, 2014 3:12 pm

A da svejedno pitam bar toliko da znam za dalje.Kako diči vlažnost u gnjezdu?
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeSub Maj 17, 2014 6:38 pm

Ja mojim rozenkolisime redovno, svaki ili svaki drugi dan , kako vec imam vremena, prskam direktno u gnezdo preko piljevine i vrbe i preko jaja mlakom vodom ( skoro vruca, jer dok se rasprshtii ona je vec hladna) obicnom prskalicom za cischenje prozora ili onaj osvezivac vazduha, naravno unutra je dobro ispran i chista voda.
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeSub Maj 17, 2014 6:40 pm

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 I4h56h
Nazad na vrh Ići dole
papige73




Broj poruka : 4
Datum upisa : 17.05.2014

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimePet Maj 23, 2014 6:39 pm

Znači niko se još nije susretao sa tim problemom ili da poznaje nekog sa takvim problemom.Ja nekako sumnjam da nije kriva vlaga.Jer dva mlada bi se trebala izleči za dan dva a ostali su još imali žumanjak ili su bili u stadiju od oko 13-17 dana a se više nisu razvijali.Znači da mora da bide nešto drugo krivo za to.
Nazad na vrh Ići dole
daki12

daki12


Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.05.2013
Godina : 33

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimePon Avg 11, 2014 1:15 pm

Pozdrav
Hteo sam samo da pitam da li je ovaj mali aleksandar muzjak ili zenka?


https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/p180x540/10421237_624672894306938_1752364964725611464_n.jpg
Nazad na vrh Ići dole
koss




Broj poruka : 20
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 48
Lokacija : Slovenia

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimePon Avg 11, 2014 3:21 pm

ženka
Nazad na vrh Ići dole
kidatt




Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.08.2015

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeSre Avg 12, 2015 9:50 am

Pozdrav svima!Zelim deci da kupim malog aleksandra ali u Nisu ne mogu da nadjem ni jednog uzgajivaca.Da li neko zna kako da stupim u kontakt sa izvesnim Zoranom Stankovicem (njegove slike sam video na netu) ili bilo kog iz Nisa?Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeČet Avg 20, 2015 11:30 am

U Nišu osim Saleta iz Vrtišta nemaš ni jednog odgaivača papagaja .
Nazad na vrh Ići dole
Qotd




Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.09.2015

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimeČet Sep 17, 2015 11:05 pm

Postovani clanovi, dobro vece Smile Moje ime je Katarina i imam malog aleksandra starog 5 meseci. Rucno je hranjen i kod mene je dosao sa manje vise mesec i po dana starosti. Hoce da dodje na ruku, rame, glavu, jede iz ruke. Ne plasi se da pridjem kavezu. Ali Smile on mnogo ujeda. Kada god mu pridjem prstom ujede, nekada i sam dodje samo sa bi ujeo. Kada sidje na pod ujeda prste na nogama. Kada stane na rame grize uvo, rame, sta stigne. Nekada stoji na ramenu mirno i odjednom pridje i ujede me za usnu. Kad god krene da ujede obavezno skupi zenice i zakresti, vrisne. Ako bi neko mogao da mi pomogne, vezano za to kako da ucinim da to prestane da radi, bila bih mu jako zahvalna. Nemam prethodnog iskustva sa papagajima, pa bi mi bilo koji savet dobro dosao. On inace kad je sam cvrkuce, zvizdi, vristi, kresti, sve. To pogotovo radi kada podigne jednu nogu o sprema se da spava.
Ps. Nabavila sam Cd sa nekim trikovima za dresuru, pa me interesuje da li je kasno sada da pocnem sa ucenjem govora i tih nekih stvari koje cu videti na tom cd-u, posto ga nisam jos uvek odgledala?
unapred hvala na odgovoru, veliki pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
lunalea




Broj poruka : 2
Datum upisa : 29.05.2017

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitimePon Maj 29, 2017 9:24 pm

Pozdrav svima. Odlučila sam se ručno da odhranim malog aleksandra. kada sam ga kupila tek je progledao, pošto se ne razumijem baš nisam sigurna koliko je tada star bio, a čovjek od koga sam ga kupila nije mi znao točno reći jer je imao preko 30 mladih koji su se različite dane legli tako da nije znao kada je ovaj moj, misli da je tada bio oko 3 tjedna, ja mislim da je bio mlađi. sada je mjesec dana kod mene po tome bi trebao biti oko 7 tjedana, stavila sam mu sjemenke u kavez i vode, svako dnevno mu dajem malo Voća to gricka, sjemenke nekada uzme ali još ih ne pojede nego pokuša otvoriti ali sve izmrvi tako da ništa ne pojede, više se igra. hranim ga ujutro i navečer sa gotovom hranom, jednom dnevno mu skuham jaje i dam, to voli. sad me zanima koliko još treba da se on osamostali odnosno da počne jesti sjemenke i šta treba dalje da radim da to uspijem. dali je još premlad ili je samo ljen. molim pomoć iskusne uzgajivače jer ja neželim pogriješiti. hvala na pomoći. Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Viber_10
Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 18765810
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 10 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mali aleksandar(Psittacula krameri)
Nazad na vrh 
Strana 10 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» Veliki aleksandar (Psittacula eupatria)
» Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)
» Mali aleksandar
» Braonouhi ili mali Aleksandar
» Hitno pomoc mali aleksandar

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: